یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98
اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، هرساله سوالات زیادی پیرامون زمان و نحوه اعلام نتایج، انتخاب رشته  کارشناسی ارشد برای بسیاری از داوطلبان بوجود می آید، این مقاله جهت آگاهی و پاسخ به سوالات داوطلبان مهیا شده است. کلیه مراحل آزمون کارشناسی ارشد شامل انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98، ثبت نام، اعلام نتایج اولیه، انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 و زمان انتخاب رشته طبق سال های گذشته در زمان مقرر بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. نتایج اولیه داوطلب در قالب یک کارنامه کتبی اینترنتی حاوی نتیجه آزمون فرد می باشد. بعد از اعلام نتایج اولیه داوطلب متوجه می شود که آیا مجاز به انتخاب رشته شده است یا نه؟ در ادامه این مقاله به بررسی زمان دقیق انتشار نتایج اولیه و زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد می پردازیم.

گزینش نهایی در کلیه رشته های تحصیلی براساس 80% نمره آزمون کتبی و با توجه به ضرایب مربوطه و 20% معدل تراز شده انجام می گیرد.

زمان اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد 98

انتظار می رود نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد همانند سال های پیشین در اوایل خردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار بگیرد. نتایج اولیه آزمون پارسال (97) در تاریخ 97/03/09 منتشر شد و به فاصله چند روز دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. در کارنامه اولیه، درصدهای دروس عمومی و اختصاصی، رتبه و تراز قبولی و همچنین نوع دوره هایی که مجاز به انتخاب رشته شدید را می توانید مشاهده نمایید. در پایین کارنامه اولیه نتایج کارشناسی ارشد اگر کدی درج شده باشد بدین معنی است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شده است. توصیه می شود کلیه داوطلبان مجاز شده قبل از اقدام به انتخاب کد رشته محل های خود ابتدا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی را دانلود کرده و تمام جزییات آن را با دقت مطالعه نمایند تا درصد اشتباه های رایج داوطلبان کاهش یابد و موفق به کسب پذیرش در رشته محل مورد نظر شوند. توصیه می کنیم برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد بامشاوران مرکز  ایران مشاوره  تماس بگیرید تا مشاوران ما شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد 98

داوطلبان برای اطلاع از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری باید به ترتیب مراحل زیر را انجام دهند.

1- ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می شوید و از قسمت راست سایت بر روی گزینه مربوط به کارشناسی ارشد را طبق تصویر پایین کلیک نمایید.

2- در مرحله دوم بر روی بند مربوط به اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تحصیلات تکمیلی کلیک کرده، سپس وارد بخش مربوط به وارد کردن اطلاعات برای دریافت نتایج می شوید. پس از این مرحله پنجره جدیدی همانند تصویری که مشاهده می کنید در پیش روی شما باز می شود که به دو روش می توانید عمل نمایید. در روش اول مشخصات شخصی و شماره پرونده خود را محل مشخص شده وارد نمایید. در روش دوم برای دریافت اطلاعات کد پیگیری و شماره پرونده لازم است.

4- در انتها صفحه جدیدی باز شده و تعدادی آیکون پیش روی داوطلب قرار می گیرد. با کلیک بر روی عبارت  کارنامه اولیه می توانید نتایج خود را مشاهده نمایید.

توجه: درصورت فراموشی و عدم دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای مشاهده نتایج اولیه، داوطلبان می توانند به بخش ارسال درخواست در سمت چپ صفحه سایت سنجش وارد شوند وتقاضای خود را مبنی بر بازیابی اطلاعات مطرح نمایند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

داوطلبان قبل از اقدام به انتخاب رشته حتما دفترچه راهنمای مربوط به انتخاب رشته کارشناسی ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود و با تمام جزییات مطالعه نمایند. این دقترچه هر ساله چند روز پس از اعلام نتایج اولیه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. در سال گذشته (1397) در تاریخ 97/03/10 دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد منتشر شد و به دنبال انتشار دفترچه متقاضیان مجاز شده می توانند فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. از آن جا که مرحله انتخاب رشته مهم ترین مرحله، از مراحل آزمون کارشناسی ارشد می باشد و درست است که داوطلبان این دوره یکبار در دوره کارشناسی، فضای انتخاب رشته را تجربه کرده اند اما باز هم تاکید می شود ابتدا داوطلبان فرم پیش نویس تقاضانامه موجود در انتهای دفترچه انتخاب رشته را با اولویت های خود براساس علاقه، شهر محل تحصیل، سطح علمی دانشگاه، امکانات رفاهی و واقع بینانه تکمیل نمایند. برای اطلاع از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری می توانید بر روی لینک موردنظر کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره