تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم 1400 - 1401
اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس نمونه دولتی به خاطر امتیازات ویژه از جمله سطح علمی و امکانات آموزشی بالا باعث شده اند بسیاری از دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای ورود به پایه هفتم این مدارس با یکدیگر به رقابت بپردازند. تا چند سال اخیر ، شرط ورود دانش آموزان به مدارس نمونه دولتی شرکت در آزمون ورودی بوده است اما از سال 96 به بعد بنا به تصمیمات وزارت آموزش و پرورش کشور ، آزمون ورودی پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی حذف گردید و هدف از این کار ، مطلوب کردن شرایط برای دانش آموزانی است که قصد تحصیل در این مدارس را دارند.

در سال 98 نتایج نهایی پذیرش یا عدم پذیرش در مدارس نمونه دولتی ، توسط خود مدرسه اطلاع رسانی خواهد شد.

حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی 98

آزمون نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی به دلایل مختلفی از جمله کاهش فشار و استرس ناشی از آمادگی دانش آموزان برای آزمون ، از سال 96 به بعد حذف گردید ولی این بدان معنا نیست که همه ی دانش آموزان مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی باشند ، بلکه فقط نوع جذب دانش آموز تغییر کرده است. به عبارت دیگر دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای ورود به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی دیگر در هیچ آزمونی شرکت نخواهند کرد و بر اساس معدل و سوابق تحصیلی که دارند ، گزینش خواهند شد.

البته آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم همچنان به قوت خود باقی است  و شرط تحصیل دانش آموزان در پایه هفتم مدارس تیزهوشان فقط شرکت در آزمون ورودی است و کلیه مراحل ثبت نام و نتایج تیزهوشان 98 – 99 ، از طریق سایت hoosh.medu.ir انجام می گیرد.

نحوه ثبت نام و اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی در پایه ششم ابتدایی به چه صورت می باشد ؟

حال با حذف آزمون نمونه دولتی در پایه ششم ابتدایی ، سوالی که برای والدین و دانش آموزان ایجاد شده است این است که نحوه پذیرش در این مدارس به چه صورت خواهد بود ؟ در پاسخ باید بگوییم که با توجه به حذف آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، نحوه جذب دانش آموز در مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم ، از حالت برگزاری آزمون به هیئت امنایی تغییر یافته است و دانش آموزان با معدل و سوابق تحصیلی بهتر ، در اولویت پذیرش قرار دارند.

دانش آموزانی که  هوش و توانایی لازم بری تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند ، بایستی مدارک تحصیلی خود را به مدرسه مورد نظر ارائه دهند و مدرسه پس از بررسی صلاحیت های عمومی و شرایط علمی دانش آموز ، چنانچه او را واجد شرایط لازم بداند ، پذیرش را انجام خواهد داد.

بنابراین بر خلاف سال های گذشته که برای پایه ششم به هفتم آزمون برگزار می گردید و نتایج نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت اداره آموزش و پرورش هر استان اعلام می شد ، در سال 98 نتایج پذیرش یا عدم پذیرش دانش آموز در مدرسه نمونه دولتی از طریق خود مدرسه به اطلاع دانش آموزان و والدین خواهد رسید.

مدارک لازم برای ثبت نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی 98

دانش آموزانی که جزء پذیرفته شدگان نهایی مدارس نمونه دولتی قرار دارند ، بایستی همراه با مدارک لازم حداکثر تا شهریور ماه برای ثبت نام خود اقدام نمایند. از جمله مدارک لازم عبارتند از :

  • پرونده تحصیلی دانش آموز
  • کارنامه تحصیلی پایه ششم ابتدایی
  • اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه دانش آموز
  • شناسنامه سلامت دانش آموز
  • 8 قطعه عکس 4*3
  • کپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر

 

سوالات متداول

1- چگونه از نتایج پذیرش پایه هفتم در مدارس نمونه دولتی ، مطلع شویم؟

با توجه به حذف آزمون این پایه ، نتایج آن به صورت اینترنتی منتشر نمی شود و دانش آموزان و والدین آن ها ، از طریق مدارس باخبر می شوند.

2- نتایج پایه هفتم نمونه دولتی چه زمانی اعلام می شود؟

زمان مشخصی نمی توان گفت. دانش آموزان پس از ارائه مدارک لازم به مدارس مربوطه ، باید منتظر تماسی از سوی مسئولین باشند که بیانگر پذیرش آن ها است.

3- چه عاملی می تواند در پذیرش دانش آموز پایه هفتم ، در مدارس نمونه دولتی بیش از همه تاثیرگذار باشد؟

معدل و سوابق تحصیلی وی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره