جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98

انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98

انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98
انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن آزمون دکتری مرحله انتخاب رشته دکتری و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد است که سرنوشت و آینده شغلی دانشجویان به نحوه ی عملکرد آنها در این مرحله  بستگی دارد. درست است که شما داوطلبان عزیز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فضای انتخاب رشته را تجربه کرده اید ولی باید بدانید که انتخاب رشته دوره دکتری با دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است و بسیاری از داوطلبان دارای رتبه خوب نیز به دلیل انتخاب رشته نادرست موفق به قبولی نشده اند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری را در جهت انتخاب آگاهانه و کارآمد در اختیار شما داوطلبان قرار داده ایم. انتخاب رشته دوره دکتری نیز همانند دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد آغاز می شود. در کارنامه اولیه هریک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دکتری (Ph.D، نیمه متمرکز) اطلاعات مربوط به ثبت نام، تراز، نمره کل و رتبه داوطلب در سهمیه درج شده است که داوطلبان می توانند از طریق سایت sanjesh.org با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات فردی شامل (نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و نام پدر) نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند.

انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و آزاد به صورت جداگانه برگزار می شود

زمان انتخاب رشته دکتری سراسری 98

نتایج اولیه آزمون دکتری در اواخر فروردین ماه و به فاصله چند روز دفترچه انتخاب رشته دکتری و دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. در سال گذشته، نتایج اولیه در تاریخ دقیق 27/01/97 منتشر شد و در تاریخ 30/01/97 داوطلبان مجاز شده اقدام به انتخاب رشته کردند. برخلاف ثبت نام همزمان آزمون دکتری سراسری و آزاد که در اوایل آذر ماه انجام می شود، انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و آزاد در زمان متفاوت و به ترتیب از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و سایت azmoon.org صورت می پذیرد.

توجه: قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته حتما یکبار اطلاعات خود مانند معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، نام محل تحصیل یا فارغ التحصیلی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را کنترل کنید که به درستی اعلام شده باشد در غیر این صورت داوطلبان می توانند از فرصت ویرایش اطلاعات که قبل از انتخاب رشته امکان آن  از طریق سایت سنجش وجود دارد استفاده نمایند.

نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 98

داوطلبان مجاز شده به انتخاب رشته می توانند به دو طریق اطلاعات خود را در سایت انتخاب رشته وارد نمایند و اقدام به انتخاب 50 کد رشته محل نمایند. در روش اول: در کادر مربوطه شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 را وارد نمایید. در روش دوم: داوطلبان با وارد کردن شماره پرونده، شماره داوطلب و کد ملی می توانند جهت تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند. پس از پایان انتخاب رشته حتما باید کد پیگیری 15 رقمی را ب عنوان رسید دریافت کنید. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید انتخاب رشته دقیق و اصولی، انتخاب رشته ای است براساس مواردی چون علاقه، گرایش متناسب با رشته تحصیلی، شهر و دانشگاه محل تحصیل، توجه به سهمیه ها، مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته، عدم انتخاب رشته صرفا براساس رتبه کتبی باشد. داوطلبان عزیز برای مشاوره انتخاب رشته دکتری می توانید با مشاوران تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

شرایط انتخاب رشته دکتری سراسری 98

داوطلبانی که در آزمون دکتری 98 ثبت نام  و کارت ورود به جلسه خود را دریافت ودر جلسه برگزاری آزمون دکتری 98 شرکت کرده باشند و حداقل در یکی از دوره های روزانه یا دیگر دوره ها (نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، مجازی و دانشگاه آزاد) مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند در زمان مشخص شده از سوی سازمان سنجش ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 98 را تهیه و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایند. امکان اینکه داوطلبی در یک یا چند دوره مجاز به انتخاب رشته شده باشد وجود دارد و مسئله دیگری که ذهن داوطلبان مشتاق ادامه تحصیل در مقطع دکتری را به خود مشغول می کند آگاهی از میزان شهریه دکتری است که جهت اطلاع می توانید بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98

توجه داشته باشید که بعد از پایان تکمیل فرم انتخاب رشته کد پیگیری 15 رقمی را دریافت و نزد خود نگهدارید. انتظار می رود همچون سال های پیشین اعلام نتایج نهایی در اواخر اردیبهشت ماه بر روی سایت سنجش قرار بگیرد. سال گذشته، نتایج نهایی در تاریخ 31/02/97 توسط سایت سنجش منتشر شد. داوطلبان می توانند در بازه ی زمانی که منتظر اعلام نتایج نهایی هستند، جهت چگونگی مصاحبه دکتری بررسی های مورد نیاز را انجام داده و خود را آماده کنند. زمان دعوت به مصاحبه دکتری داوطلبان پذیرفته شده در اعلام نتایج نهایی با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است و توسط خود دانشگاه یا اطلاعیه سازمان سنجش به دانشجویان اعلام می شود. داوطلبان دعوت شده به مصاحبه دکتری، ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوند و در قسمت مربوطه فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری را تکمیل نمایند. نتایج مصاحبه دکتری در زمان مقرر از سوی سازمان سنجش بر روی سایت قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، نتایج نهایی را مشاهده نمایند. این نتایج معمولا در اوایل شهریورماه اعلام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید