پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به تغییراتی که به دلیل ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 96 در زمان و نحوه  انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 به وجود آمده است،داوطلبان را با پرسش های بسیاری در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 ، زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 ، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و … مواجه کرده است که لازم دانستیم برای پاسخگویی به تک تک پرسش ها در این زمینه به طور اختصاصی در این مقاله به بررسی و مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 بپردازیم تا شما داوطلبان با آگاهی بیشتری در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 شرکت نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تاریخ انتخاب رشته کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد از طرف دانشگاه آزاد هفته آخر خرداد ماه اعلام شده بود که این تاریخ تغییر کرده و به 1 تیرماه موکول شد.

نحوه استفاده از کارنامه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96

در وهله اول برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 شما به اطلاعاتی از جمله دانستن رتبه کل بدون اعمال سهمیه، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) نیاز دارید که برای آگاهی از موارد ذکر شده می بایست  از کارنامه کارشناسی ارشد 96 که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده نمایید و با توجه به درصد های مربوط به  هر درس و ترازتان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 اقدام کنید .همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 تفاوتی چندانی بین رتبه و ترازتان وجود نخواهد داشت و بدون در نظر گرفتن تراز قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در رشته های مربوط به سال های گذشته می بایست انتخاب رشته را انجام دهید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 ترتیب انتخاب هایتان بایستی فقط بر اساس علاقه باشد و این موضوع که انتخاب های بالاترم باید به گونه ای باشد که شانس قبولی ام بیشتر شود را فراموش کنید ، همچنین توجه داشته باشید که سازمان سنجش تا انتهای انتخاب های شما را به ترتیب مورد بررسی قرار خواهد داد و سپس به سراغ برگه انتخاب رشته فردی دیگر که از شما رتبه پایین تری کسب کرده می رود پس لازم است که  ترتیب رشته ها را بر اساس علاقه انتخاب نمایید که دچار ناامیدی و پشیمانی نشوید.

 

روش اول: برگه انتخاب رشته حاوی 100 کد رشته محل می باشد بنابراین شما امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل را خواهید داشت.باتوجه به این موضوع که دسته ای از شما داوطلبان در برگه انتخاب واحد تعداد کل رشته محل های رشته یا گرایشتان 100 گزینه نمی شود بنابراین شما بایستی اینگونه تصور کنید که قرار است انتخاب دانشگاه ها اولویت باشد و شما به جای انتخاب رشته ها دانشگاه ها را اولویت بندی نمایید. شاید از خودتان بپرسید چگونه باید به این صورت انتخاب رشته کرد ؟ برای پاسخگویی به این سوال بایستی از خود بپرسید که کدام دانشگاه از لحاظ هزینه ، کیفیت و مسیر برایم مناسب می باشد؟ سپس اولین پاسخ به این سوال ، انتخاب اول شما می شود پس از پاسخ به این سوال دانشگاه را از لیست کد رشته هایی که توسط سازمان سنجش منتظر شده است پاک کرده و بار دیگر این سوال را از خود بپرسید و تا زمانی این مرحله را تکرار نمایید که تمام کد رشته ها در لیست شما حذف شوند. شما با این روش تمام گزینه های خود را داخل لیست انتخاب هایتان وارد کرده و پس از انتخاب رشته در زمان قبولی در رشته ای دچار پشیمانی نمی شوید زیرا می دانید که  اگر در انتخاب دهم خود پذیرفته شده اید ، این رشته نسبت به گزینه های بعدی بیشتر مورد علاقه شما بوده است. همانطور که گفتیم این روش انتخاب رشته تنها برای داوطلبانی است که تعداد کل کد رشته محل هایی که برایشان معرفی کرده است کمتر از 100 گزینه می باشد.

روش دوم: این روش برای شما داوطلبانی است که تعداد کل کد رشته محل هایتان در رشته و گرایش بیشتر از 100 گزینه می باشد شما بایستی به این ترتیب انتخاب رشته نمایید که 20 درصد از انتخاب هایتان را انتخاب های رویایی خود در نظر گرفته و 40 درصد دوم را انتخاب هایی کنید که تا حدودی برایتان منطقی باشد و 40 درصد انتخاب های آخرتان بایستی به صورت بدبینانه وارد شود همچنین نکته ای که باید مورد توجه شما داوطلبانی که مشمول انتخاب رشته از روش دوم هستید قرار گیرد این است که حتما کارنامه نهایی قبولی داوطلبان سال گذشته را بررسی نموده و بااین کار متوجه خواهید شد که با رتبه قبولی خود در چه محدوده دانشگاهی می توانید پذیرفته شوید همچنین توجه داشته باشید که گزینه های اول انتخاب هایتان دانشگاه های مورد علاقه شما باشد.

نکته ای در زمینه تغییرات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

نکته ای که لازم دانستیم شما حتما بدانید این است که در سالهای گذشته تمامی داوطلبان در مرحله انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در حین ثبت نام فرم انتخاب رشته 100 تایی خود را نیز تکمیل کرده و در سایت سازمان سنجش وارد می کردند و داوطلب هیچ تصوری در زمینه انتخاب رشته کنکور و نتایج آن در ذهن خود نداشت و باید منتظر اعلام نتایج می ماند و این موضوع باعث اشتباه بزرگی می شدکه داوطلبان بر اساس علاقه خود انتخاب رشته را انجام ندهند و گمان کنند که اولویت اول در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مهم تراست ودر نتیجه ریسک نکرده و یک رشته معمولی که چندان هم مورد علاقه شان نبوده را جز انتخاب ها اول خود قرار دهند. اما لازم است که شما داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 بدانید که امسال می توانید پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد کارنامه خود را در سایت سازمان سنجش مشاهده و سپس با توجه به کارنامه و رتبه قبولی خود می توانید انتخاب رشته نموده و رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایید  همچنین با توجه به ادغام کنکور سراسری و آزاد کلیه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 نیز شرکت نموده و شانس خود را امتحان نمایند.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 ، هفته آخر خرداد ماه اعلام شده است.

برای مطالعه مقاله انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 96 کلیک نمایید

برای مطالعه مقاله مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کلیک نمایید

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 کلیک نمایید

برای دانلود دفترچه اصلاحیه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 کلیک نمایید ( لینک دانلود پس از انتشار در این صفحه فعال خواهد شد)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ نظر

 1. Avatar

  سلام دانشگاه ازاد قزوین رشته هوش مصنوعی تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟

 2. Avatar

  ●■■■■●●▪•سلام خواهش میکنم کمکم کنین واقعا سردرگم هستم من کنکور ارشد آزاد ناپیوسته مهندسی کامپیوتر شرکت کرده بودم شهر خودم رو قبول نشدم و جایی بسیار دور قبول شدم خواهش میکنم بگین اگه اون شهر دور رو برم ثبت نام کنم که از دستش ندم مشکلی بعدا به انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت آزادم وارد نمیشه که شهر خودمو اونجا دوباره بزنم ؟ واقعا مشکل مسیر دارم وای خدا ■○□●

  • Avatar

   سلام. متاسفانه اینکه شما تو رشته قبولی فعلیتون ثبت نام کنید و بتونید تو تکمیل ظرفیت هم شرکت کنید قطعی نیست. اما در صورت ثبت نام نکردنتون و شرکت در تکمیل ظرفیت، قبولی الان شما لغو میشه. موفق باشید.

 3. Avatar

  سلام من در انتخاب رشته ارشد دچار اشتباه شدم و الان نتایج اومده. ایا امکان اصلاح کردنش وجود داره؟ رتبه ۴۰۰ شدم ولی دانشگاه مورد نظر رو نزدم و الان غیر انتفاعی اوردم. ایا میشه کاری کرد؟

  • Avatar

   سلام. اگه دانشگاه مورد نظرتون رو تو انتخاب رشته در انتخابهای پایینتر زدید، میتونید از کارنامه سبز استفاده کنید که البته به معنی تغییر صد در صد نیست و باید بررسی بشه. ولی اگه کلا تو انتخاب رشتتون نزدید میتونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. اگه به مشاوره بیشتری نیاز دارید با ایران مشاوره تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنیم. موفق باشید.

 4. Avatar

  با سلام.احتمال قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران با رتبه ۹۸۱ و آخریم رتبه مجاز ۴۴۸۰ چه میزان هست؟

 5. Avatar

  سلام من دررشته ی زیست سلو مولکولی رتبه ی۹۰۰۰رو اوردم و روزانه مجازنشدم باتوجه به اینکه اخرین رتبه ی مجاز غیردولتی۱۳۰۰۰هست ایا شانس قبولی شبانه رو دارم????

 6. Avatar

  سلام رتبه من در رشته مشاوره ۳۷۷شد به نظرتون با این رتبه میتونم رشته مشاوره مدرسه دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نوبت دوم قبول بشم؟

  • Avatar

   سلام.با داشتن همچین رتبه ای امکان قبولی در رشته راهنمایی و مشاوره دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی وجود دارد.

 7. Avatar

  سلام.من ارشد فیزیک سال۹۶ شرکت کردم رتبه ی بدون سهمیه ی من شده ۲۲۰۴ و رتبه ی آخرین فرد مجاز در روزانه ۴۶۷۴ خواستم بدونم من با این رتبه مهندسی هسته ای علوم تحقیقات قبول میشم یا نه؟! و در ضمن اینکه من انتخاب اولم مهندسی هسته ای علوم تحقیقاته.اگر انتخاب های بعدی رو بزنم که نمیخوام برم تاثیری در پذیرش انتخاب اولم داره یا نه؟!چون انتخاب های بعدی قطعا راحتر و کم متقاضی تره!

 8. Avatar

  سلام وعرض عرض ادب رتبه من ۴۷۰۰ در رشته حقوق گرایش جزا وجرمشناسی کدضریب ۳ درغیرروزانه هست واخرین رتبه فرد مجازدر غیر روزانه ودانشگاه ازاد ۷۶۲۸۱ هست .من شانس قبولی در دانشگاههای شبانه شهرتهران دارم. من شانسی قبولی در دانشگاه ازاد علوم وتحقیقات تهران و دانشگاه ازاد تهران مرکز رشته حقوق جزا وجرمشناسی دارم معدلم ۱۸/۲۴ است باتشکر اززحمات شما

  • Avatar

   سلام. شبانه تهران شانس متوسطی دارید اما برای آزاد علوم تحقیقات و تهران مرکز شانس پذیرشتون بالاهست.

 9. Avatar

  باسلام من بارتبه کدرشته. ۳٫٫ ۵۶۸۹دردورهای غیرروزانه مجازشدم. که آخرین رتبه پذیرش ۷۳۰۵می باشد.ایا دررشته جامعه شناسی شانس قبولی در پیام نور وآزاد رار دارم. باتشکر. راهنمایی کنید

 10. Avatar

  سلام رشته مشاوره رتبه۹۱۵ آوردم آخرین رتبه مجاز روزانه۷۸۴ و شبانه۱۲۰۰۰ هست حالا خواستم ببینم شانس قبولی شبانه چمران اهواز رو دارم اگه نه کجا بیشتر شانس دارم؟

 11. Avatar

  با سلام
  دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کی میاد؟
  چرا یه تاریخ برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مشخص نکردند که ما اینقدر تو سایت ها برای دانلود دفترچه نچرخیم

  • ایران مشاوره

   سلام.هنوز منتشر نشده.تاریخی که دانشگاه آزاد اعلام کرده هفته آخر خرداد هست.احتمالا تا چند روز آینده منتشر میشه

 12. Avatar

  با سلام خسته نباشید من رشته ام علوم سیاسی روزانه مجاز نشدم رتبه هم ۱۰۰۰ شده بنظر شما دانشگاه ازاد اهواز قبول میشم

 13. Avatar

  سلام من حقیقتاً هنگ کردم اصلا برگه انتخاب رشته رو هر چقدر سرچ می کنم پیدا نمی کنم از کجا باید انتخاب رشته کنم اصلا هیچ دفترچه ای پیدا نکردم فقط دفترچه دانشگاه سراسری هست که اونم به ما مرتبط نمی شه من می خوام بدونم دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو از کجا استخراج کنم و اینکه از چه زمانی می تونم انتخاب رشته خودم رو انجام دهم و مهلتش تا کی هستش.

  ممنونم می شم جواب بدین واقعا نیاز به این مشاوره دارم مرسی

 14. Avatar

  با سلام

  من در رشته مدیریت کسب و کار رتبه ۱۳۶۲ را آوردم و می خوام گرایش مالی را انتخاب کنم ولی رشته کارشناسیم زبان انگلیسی هست ومستر بازرگانی بین الملل دارم. می خواستم بدونم برای مدیریت کسب و کار گرایش مدیریت مالی حتما باید حسابداری خونده باشم یا الزامی نداره؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 15. Avatar

  سلام رشته ی من کامپیوتر در قسمت روزانه غیر مجاز شدم اما در کد ضریب ۱و۲و۳ مجاز زدن منظورشون چیه؟

 16. Avatar

  باسلام من الان نمیدونم چطور باید انتخاب کنم دانشگاه آزادو.یعنی برگ انتخاب رشته ی آزاد جداهست از سراسری جداگانه میاد؟؟؟؟

دریافت مشاوره