تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400 - 1401
انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400 – 1401

یکی از پرطرفدارترین شغل های ایران معلمی و فعالیت در حوزه آموزش و پرورش است و بسیاری از داوطلبان به علت امنیت شغلی و مالی متقاضی تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان هستند. داوطلبان تمامی گروه های آزمایشی اعم از ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی می توانند در موعد مقرر نسبت به انتخاب رشته این دانشگاه اقدام نمایند اما باید توجه کنند برای قبولی در این رشته می بایست واجد شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باشند.

حداقل تراز مورد نیاز برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 6500 می باشد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400

هر ساله سایت سازمان سنجش آموزش کشور قبل از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور، طی اطلاعیه هایی بازه زمانی انتخاب رشته کنکور  را تعیین می کند و داوطلبان می توانند در موعد مقرر به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان همزمان با سایر رشته های دانشگاهی انجام می پذیرد و افراد خواهان تحصیل در رشته های این دانشگاه باید کد رشته های مربوط به آن را در اولویت لیست خود قرار داده تا درصد قبولیشان افزایش یابد.

متقاضیان پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 می توانند فرآیند تکمیل فرم انتخاب رشته خود را به انجام برسانند که مطابق با اعلام سازمان مذکور، مهلت انجام این امر از روز 14 مرداد ماه آغاز شده و تا روز 18 مرداد ماه نیز ادامه دارد. البته پس از اتمام این مهلت، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان تا روز پنج شنبه مورخ 21 مرداد ماه سال جاری تمدید شد.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد و داوطلبان باید دفترچه مربوط به گروه آزمایشی خود را دانلود کرده و کد رشته های دانشگاه فرهنگیان مورد نظر خود را در فرم مربوطه به ثبت برسانند. همچنین برای قبولی در این دانشگاه می بایست کد رشته های مربوط به آن در اولویت قرار دهید تا بدین ترتیب از شانس پذیرش بالاتری برخوردار شوید. البته لازم به ذکر است که متقاضیان می بایست پس از شروع فرآیند انتخاب رشته فرهنگیان از طریق خرید کارت مربوط به آن، نسبت به اعلام علاقه مندی خود اقدام کرده و مطابق با راهنمای زیر، این مراحل را تکمیل نمایند.

مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 •  روی لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 • پس از مطالعه نکات ذکر شده، تیک مربوط به گزینه “اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را مطالعه نموده ام” را فعال نموده و سپس کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحله سوم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 

 • از طریق یکی از 3 روش موجود در تصویر زیر، اطلاعات لازم را در کادرهای مشخص وارد کرده و پس از آن عبارت “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

 • حال می توانید بعد از تکمیل فرم نمایش داده شده و فشردن گزینه “تایید و ادامه” به درج کدرشته های مورد نظر خود بپردازید.

مرحله پنجم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400

هر ساله در دفترچه انتخاب رشته کنکور شرایط خاص پذیرش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان نیز ذکر می شود که این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. هنگام انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به این نکات توجه نمایید.

 • حداکثر سن مورد نیاز جهت پذیرش در این دانشگاه 24 سال می باشد.
 • حداقل معدل لازم  برای انتخاب رشته این دانشگاه در دوره متوسطه دوم، 14 اعلام شده است.
 • داوطلبان شرکت در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان می بایست حداقل تراز 6500 را کسب کرده باشد.
 • بومی بودن داوطلبان احتمال پذیرش آن ها را افزایش می دهد.
 • این دسته از متقاضیان باید از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.
 • پذیرش نهایی متقاضیان مشروط به قبولی در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می باشد.
 • برای افزایش شانش قبولی در این دانشگاه باید کد رشته مورد نظر خود را در اولویت لیست خود قرار دهند.
 • تمامی متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیز بایستی قبل از ثبت نام از طریق خرید کارت اعتباری مربوطه مربوطه، جهت انتخاب کدرشته های این دانشگاه اعلام علاقه مندی نمایند.

داوطلبان هنگام انتخاب رشته کنکور حتما به کد رشته و محل خدمت آن ها پس از فارغ التحصیلی دقت نمایند، زیرا یکی از شرایط رشته های دارای تعهد خدمت این است که در صورت قبولی در رشته محلی های دانشگاه می بایست به آموزش و پرورش متعهد شوید و دو برابر مدت تحصیل خود خدمت اجباری را بگذرانید. البته گذراندن دوره خدمت با دریافت حقوق همراه خواهد بود و همچنین گرفتن انتقالی پس از قبولی در رشته های دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، ممنوع است.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان 1400 چه زمانی است؟

با اتمام مهلت اولیه انجام این فرآیند در تاریخ 18 مرداد ماه، سازمان سنجش طی اطلاعیه ای از تمدید آن تا روز 21 مرداد خبر داد.

2- انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از چه طریقی انجام می شود؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانید فرم انتخاب رشته خود را مطابق با راهنمای موجود در این مقاله تکمیل کنید.

3- حداقل تراز مورد نیاز برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

حداقل تراز مورد نیاز برای شرکت در فرآیند انتخاب رشته، 6500 می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور