تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / انتخاب رشته دکتری 96

انتخاب رشته دکتری 96

انتخاب رشته دکتری 96 سراسری و آزاد

انتخاب رشته دکتری 96
انتخاب رشته دکتری 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

انتخاب رشته یکی از مفاهیم چالش برانگیز در زندگی دانشجویان است ، همه ما از دوران مدرسه تا مقاطع مختلف دانشجویی انتخاب های فراوانی در رابطه با رشته ی تحصیلی انجام داده ایم و این انتخاب ها آغاز انتخاب های بعدی ماست ،عده ای از دانشجویان راضی به نظر می رسند و عده ای در رشته ی دلخواه خود آموزش نمی بینند به همین جهت میزان علاقه و انتخاب درست در رشته تحصیلی نقش فراوانی در رضایت ما و جامعه دارد. یکی از مراحلی که دانشجویان کارشناسی ارشد برای ورود به مقطع دکتری بایستی انجام دهند انتخاب رشته است که این روزها موضوع انتخاب درست در میان داوطلبین چالش برانگیز و دلهره آور شده است .مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در جهت همراهی شما برای انتخاب رشته مناسب و پاسخ به سوالات شما در زمینه های انتخاب رشته کنکور دکتری 96 ، مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور آماده پاسخگویی می باشد.

زمان انتخاب رشته سراسری دکتری 96

تمامی افرادی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند با توجه به کارنامه ی خود در سایت اگر مجاز به انتخاب رشته  شده باشند می توانند از تاریخ 9 اردیبهشت تا 13 اردیبهشت انتخاب رشته کنند. با توجه به زمان اندکی که برای انتخاب رشته وجود دارد دانشجویان باید نهایت توجه خود را به کار بگیرند تا با انتخاب درست مقطع دکتری را سپری کنند

شرایط  انتخاب رشته دکتری 96

با توجه به اینکه امسال ثبت نام آزمون دکتری آزاد 96 و آزمون سراسری دکتری با هم ادغام شده اند تمامی دانشجویانی که در آزمون دکتری 96 شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هم شرکت کرده و حق انتخاب بیشتری نسبت به سالهای قبل داشته باشند. آزمون امسال دانشگاه آزاد هم به طور جدا گانه ای برگزار نشد و تنها یک آزمون زیر نظر سازمان سنجش برای تمانی افراد برگزار گردید.

نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 96

 • در کارنامه ی تمامی داوطلبین درج شده که هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته در چه دوره هایی است، یکی از این دوره ها مجاز بودن در دانشگاه های روزانه و بورس خارج از کشور است و دیگری مجاز بودن در دانشگاه های غیر روزانه مانند آزاد ،پیام نور، پردیس خودگردان و غیر انتفاعی است. اگر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته نشده باشد در کارنامه می تواند ببیند.
 • هر داوطلب می تواند باتوجه به پذیرش خود در دانشگاه های روزانه و یا غیر روزانه 50 رشته را  از دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 انتخاب کند و در فرم انتخاب رشته ثبت کند ترتیب انتخاب ها بایستی براساس علاقه داوطلب اولویت بندی شود.
 • داوطلبین بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری 96 باید رسید 15 رقمی را دریافت کنند و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش در جهت اعلام حد نصاب پذیرش دانشگاه ها در آزمون دکتری 96 در تمامی رشته ها باشد.
 • در اعلام نتایج مرحله ی دوم با توجه به لیست انتخاب رشته ها و تراز آزمون داوطلب (از حد نصاب قبولی بالاتر باشد) پذیرش انجام می شود و دانشگاه ها داوطلبین را در زمانی که خود دانشگاه مشخص می کند به مصاحبه دکتری 96 و آزمون (احتمالی ) دعوت می کنند.
 • قابل توجه داوطلبین اعلام نتایح نهایی انتخاب رشته دکتری 96 از طریق سایت سازمان سنجش طبق روال هر ساله انجام نمی شود بلکه هر دانشگاه شخصا خبر قبولی هر داوطلب را از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد کرد.

نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد 96

 • کلیه افرادی که که در آزمون دکتری آذر 95 ثبت نام و در آزمون اسفند ماه شرکت کرده اند مجاز هستند که در دانشگاه های آزاد هم انتخاب رشته کنند.
 • لازم به ذکر است مجاز نشدن داوطلبین تاثیری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ندارد و تنها شرط انتخاب رشته شرکت در جلسه آزمون است.
 • هر داوطلب می تواند 40 انتخاب از دفترچه انتخاب رشته دکتری 96 داشته و در فرم انتخاب رشته ثبت کند.
 • سایت معاونت سنجش به همراه پذیرش دانشگاه مشخص می کنند که کدام یک از داوطلبین دعوت به مصاحبه شده اند و سپس تمامی پذیرفته شدگان در جلسه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 شرکت کرده و دانشگاه مربوطه با توجه به نمره آزمون و مصاحبه نمره کل داوطلب را مشخص می کنند.
 • داوطلبین براساس نمره کل در انتخاب هایشان گزینش می شوند.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 96

 • زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 96 از تاریخ 10 اردیبهشت تا 15 اردیبهشت ماه می باشد.
 • قابل توجه است که داوطلبان با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش پذیرش به آدرس www.azmoon.org و تهیه کارت اعتباری مربوطه، نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دریافت مشاوره