تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97
انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از کنکور کارشناسی ارشد سراسری ،مهمترین گام مرحله انتخاب رشته است که به نوعی سرنوشت داوطلبان را رقم می زند.به همین خاطر در این مقاله به طور اختصاصی به مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته ایم. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 متقاضیان مجاز به انتخاب رشته امکان انتخاب 100 کد رشته محل را خواهند داشت.اما متاسفانه بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از نحوه چینش رشته ها در این مرحله ، نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند. بنابراین توجه داشته باشید که پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته که در ادامه مطلب به زمان دریافت آن اشاره کرده ایم می بایست رشته ها را بر اساس  میزان علاقه بچینید نه بر اساس شانس قبولی .برخی از داوطلبان هم هستند که به دلیل نارضایتی از رتبه خود، برای انجام انتخاب رشته اقدام نمی کنند که این کار اشتباه است! بنابراین در صورت نارضایتی از رتبه نیز به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید.توصیه می کنیم با توجه به 100 انتخابی که در اختیار دارید نوع تقسیم بندی رشته ها را بر سه شیوه  خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

 • توصیه می کنیم انتخاب های خوش بینانه را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید و با توجه به رتبه خود دست به انتخاب رشته بزنید.
 • توجه داشته باشید که تمرکز اصلی را باید بر روی انتخاب های میانی یا واقع بینانه بگذارید.به این دلیل که احتمال قبولی در این انتخاب ها بیشتر است.بنابراین سعی کنید تعداد انتخاب های میانی بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.
 • اما بهتر است انتخاب های بدبینانه را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و تعداد رشته های باقی مانده را به صورت بدبینانه انجام دهید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

در نیمه دوم خرداد ماه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 اعلام خواهد شد.پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در نیمه دوم مرداد ماه برای انجام  انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام نمایند.اما یکی از مواردی که داوطلبان خواهان آگاهی از آن هستند این است که آیا داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد هم شرکت کنند؟ یا خیر.در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پاسخ مثبت است و  داوطلبان در صورت حضور در آزمون کارشناسی ارشد سراسری امکان شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد را هم خواهند داشت.در صورت تمایل می توانید برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.با عضویت در   کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 مطلع شوید.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 ، دفترچه انتخاب رشته را دریافت نمایند و از مطالعه دقیق آن غافل نشوند و پس از آگاهی از تمامی مواردی که در دفترچه انتخاب رشته گنجانده شده است؛ یعنی از مواردی چون {کد رشته محل ها، ظرفیت رشته محل ها، معدل ، کد ضرایب گرایش ها } نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 اقدام نمایند.پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید در  کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.برای اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ارشد سراسری ،شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون، میزان شهریه کارشناسی ارشد و میزان شهریه کارشناسی ارشد آزاد 98 – 97 بر روی لینک کلیک کنید.

چه کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 شرکت کنند؟

در خصوص زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که در مهر ماه داوطلبان می توانند برای شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری اقدام نمایند.اما به این نکته توجه داشته باشید که از شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ،شرکت در کنکور ارشد سراسری و صدور کارنامه برای متقاضیان می باشد.ضمن اینکه متقاضیانی که در انتخاب رشته خرداد ماه مجاز به انتخاب دانشگاه های روزانه نشده اند نیز امکان شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری را خواهند داشت.در واقع در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری هیچگونه تفاوتی برای داوطلبانی که انتخاب رشته انجام نداده اند و یا انجام داده اند وجود ندارد و هر دو امکان شرکت در این مرحله را خواهند داشت.پس از پست سر گذاشتن این مرحله و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری  با توجه به صلاح دید دانشگاه داوطلبان پذیرفته شده در مهر ماه و یا بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۰ نظر

 1. سلام. من درکنکورارشد۹۷رتبه ی ۱۶۶ورتبه درسهمیه رتبه ی ۱۴۷رشته ی اقتصاد رودارم.باتوجه به اینکه فقط دانشگاه های تهران وعلامه روانتخاب کردم.شانس قبولی دارم؟

 2. باعرض سلام رتبه بنده دررشته ریاضی گرایش ۳۷۲۶شده به نظرتون بهینه سازی روزانه قم میارم

 3. سلام…اگر کسی در جلسه آزمون کنکور ارشد شرکت نکرده باشه، مجاز به انتخاب رشته شبانه و…میشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام
   خیر، داوطلبانی که سر جلسه کنکور کارشناسی ارشد حضور نداشته اند مجاز به انتخاب رشته نخواهند بود.

 4. سلام.رتبه من ۸۰۰۰ شده در رشته کارشناسی ارشد حسابداری. و آخرین رتبه مجاز هم ۳۰۰۰۰ تقریبا.
  میخواستم بدونم در دانشگاه آزاد استان تهران یا کرج قبول میشم؟غیرانتفاعی چطور؟

 5. سلام، بنده با رتبه ی ۲۱۲ مدیریت دولتی با ظرفیت ۶۹۹ پذیرش در دوره ی روزانه، آیا شانس قبولی در دانشگاه پردیس فارابی قم دوره ی روزانه را دارم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد