تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / انتخاب رشته کنکور تجربی 96

انتخاب رشته کنکور تجربی 96

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی 96

انتخاب رشته کنکور تجربی 96
انتخاب رشته کنکور تجربی 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور تجربی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از کنکور سراسری به مرحله مهم و حساس انتخاب رشته  می رسیم که یکی از تصمیمات بزرگ در زندگی هر فردی است که می خواهد در مقاطع بالاتر تحصیل نماید. باتوجه به علاقه بسیاری از داوطلبان به تحصیل در رشته تجربی ، سال 96 هم مانند سال های گذشته حدود 50 درصد از داوطلبان کنکور در گروه رشته تجربی قرار دارند و این در حالی است که تعداد صندلی های دانشگاه در انتخاب رشته کنکور تجربی بسیار کمتر از رشته ریاضی خواهد بود. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش 580 هزار و 301 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی رقابت خواهند کرد که اکثریت این داوطلبان علاقه مند به رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی می باشند و این موضوع رقابت را برای کنکوری های تجربی دشوارتر می سازد همچنین تحصیل پزشکی  رویای بسیاری از داوطلبان تجربی می باشد. به همین خاطر وجود اینگونه مسائل در رشته ی تجربی میزان استرس و دغدغه داوطلبان انتخاب رشته کنکور تجربی را افزایش می دهد که این مسئله حتی به مرحله انتخاب رشته در دبیرستان ها هم کشانده شده است و روز به روز  میزان علاقمندان رشته تجربی و تحصیل پزشکی بالاتر رفته و ورود به دانشگاه های پزشکی سخت تر می شود.

در ادامه مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره به منظور راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی 96 این مقاله را برایتان فراهم کرده است و داوطلبان برای آشنایی و پاسخ به سوالات خود در زمینه انتخاب رشته می توانند تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایند.

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 96

داوطلبانی که در کنکور تجربی 96 مجاز به انتخاب رشته شده اید می توانید در مرحله انتخاب رشته شرکت کرده و 150 رشته را در فرم انتخاب رشته  تجربی خود بر اساس علاقه اولویت بندی نمایید همچنین داوطلبان برای افزایش شانس قبولی در رشته تجربی بایستی به رشته های زیرگروهی که در آن نمره بیشتری کسب کرده اند توجه بیشتری نمایند. در انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶ دقت در سهمیه های بومی و قطبی توصیه می شود و شما داوطلب انتخاب رشته تجربی  ، بایستی رشته های سهمیه بومی را در لیست انتخاب های خود قرار داده تا میزان قبولی خود را در رشته مورد نظر افزایش دهید. در زیر چند نکته را ذکر کرده ایم که توجه به این مطالب شما را  در انتخاب رشته کنکور تجربی 96 کمک فراوانی خواهد کرد.

 •  رشته های مورد علاقه خود را بر اساس علاقه ، محل سکونت و مقاطع تحصیلی اولویت بندی نمایید.
 •  داوطلبان توجه داشته باشید که رشته هایی که سطح علمی پایینی دارند را در انتخاب های اول خود قرار ندهید زیرا در صورت قبولی در آن رشته ها شانس قبولی در رشته های بهتر را از دست خواهید داد.
 •  در حین مطالعه دفترچه بایستی با رشته های دانشگاهی و بازار کار رشته ها و همچنین علاقه مندی و توانمندی مورد نیاز هر رشته اطلاعات کسب نموده و انتخاب رشته صحیح با توجه به توانمندی خود داشته باشید.
 •  توجه داشته باشید که بایستی بدون توجه به تراز و رتبه ، رشته های مورد علاقه خود را جدا کرده و یادداشت نمایید.
 • رشته های خود را به 3 دسته انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه تقسیم بندی نموده و بعد از انجام این کار 20 درصد از کل رشته ها را در لیست انتخاب های خوشبینانه قرار داده و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید.
 •  در نهایت پس از انتخاب رشته ها ویرایش و تغییرات لازم را در پایان مورد توجه قرار دهید.

زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 96

با توجه به لزوم دانستن زمان انتخاب رشته شما داوطلبان بایستی در این مرحله آمادگی لازم  را در زمینه آشنایی با نحوه انتخاب رشته کسب کرده و از زمان آن اطلاع داشته باشید بعد از کنکور تجربی 96 نوبت به مرحله حساس انتخاب رشته می رسد که دغدغه ی بسیاری از داوطلبان می باشد مانند سالهای قبل زمان انتخاب رشته یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور سراسری از نیمه دوم مردادماه تا اواخر مرداد ماه می باشد. مشاوران ما به محض اطلاع دقیق از زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 96 شما داوطلبان را باخبر خواهند کرد. 

مقایسه تعداد شرکت کنندگان انتخاب رشته تجربی با رشته های دیگر در سال های اخیر

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 96

سایت سازمان سنجش طبق روال هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 دفترچه انتخاب رشته را در سایت قرار می دهد و شما داوطلبان انتخاب رشته کنکور تجربی  ، با توجه به لیست رشته ها و علاقه مندی خود  می توانید انتخاب رشته نمایید. قابل توجه علاقه مندان انتخاب رشته در کنکور تجربی  ، دفترچه مخصوص انتخاب رشته کنکور تجربی 96 را باید به طور جداگانه از سایر رشته ها تهیه نمایید و با توجه به اطلاعات دفترچه که در آن به لیست رشته محل ها ، لیست رشته های تجربی 96 و همچنین ظرفیت پذیرش دانشگاه ها  اشاره شده است دست به انتخاب رشته صحیح بزنید.

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته تجربی 96

اطلاعات کارنامه هم نتیجه عملکرد داوطلبان در آزمون سراسری و هم موقعیت رقابتی داوطلب را نسبت به داوطلبان دیگر توضیح می دهد. برای اینکه احتمال قبولی خود را در رشته تجربی بیشتر کنید بایستی در زمینه قسمت های مختلف کارنامه اطلاعات کسب نمایید. بایستی به بخش توضیحات کارنامه توجه بیشتری کرده و همچنین در بند سوم به سهمیه ها اشاره شده که باتوجه به اطلاعات ارائه شده به سازمان سنجش در زمان ثبت نام ، سهمبه شما تعیین می شود. کسب اطلاعات در زمینه سهمیه ها در انتخاب رشته صحیح شما کمک فراوانی خواهد کرد. سهمیه های کنکور سراسری 96 شامل سهمیه مناطق ، رزمندگان ، جانبازان ، بهیاران ، ایثارگران و … می باشد که بایستی حتما در یکی از این سهمیه ها قرار بگیرید.  داوطلبان انتخاب رشته کنکور تجربی توجه داشته باشید که رتبه در سهمیه بسیار مهم تر از رتبه کشوری است.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی 96

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی در اواخر شهریور ماه در سایت قرارخواهد گرفت و داوطلبان پذیرفته شده در مرحله انتخاب رشته ، در زمان تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل قبولی رفته و ثبت نام حضوری را انجام دهید. لازم به ذکر است که داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور تجربی 96 شرکت کرده و پذیرفته نشده اید می توانید در تکمیل ظرفیت سراسری ثبت نام کرده و  بار دیگر در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود انتخاب رشته نموده و شانس قبولی خود را امتحان نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور تجربی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه… میخواستم بدونم دانشگاه ازاد علوم پزشکی مشهد در رشته پزشکی پذیرش بهمن ماه هم داره یا فقط مهر پذیرش داره ؟؟؟؟ به طور فرضی اگه پذیرش بهمن داشته باشه، ایا باید همه مدارک ثبت نام رو مهر ماه ببریم یا بهمن ماه میشه ببریم؟؟؟ من خدمتم ابان ماه تموم میشه .. ایا امکانش هست که مدرک پایان خدمتم رو ابان یا اذر ببرم و یا همون بهمن ماه؟؟ ممنون میشم اگه امکانش باشه پاسخ بدید . خیلی خوندم برای امسال . واقعا نگرانم

 2. ببخشید میتونم بدونم اخرین رتبه دندونپزشکی آزاد تهران منطقه یک چند بوده? پردیس چی?باتشکر

 3. تاکی میتونیم انتخاب رشته کنیم. تمام شده یا نه مهلت?

 4. سلام
  به نظرتون با رتبه ۶۵۰۰ سهمیه تجربی میشه مدیریت مالی یکی از دانشگاه های تهران رو اورد؟

 5. با رتبه ۲۱۰۰۰ منطقه ۱ از رشته پرستاری دانشگاه آزاد میشه قبول شد؟اگه میشه کدوم شهر ها؟

 6. سلام به نظرتون هوشبری بهتره یا اتاق عمل ؟ بازار کار کدوم بهتره؟

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه