یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

انتخاب رشته کنکور ریاضی 98
انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور ریاضی 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

انتخاب رشته  یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری است. داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند با پشت سر گذاشتن روزها تلاش و تمرین، خود را برای شرکت در کنکور سراسری ریاضی آماده می کنند. اکنون که نمره و رتبه قبولی را در آزمون سراسری کسب کرده اند، وارد مرحله بسیار مهم انتخاب رشته می شوند. انتخاب رشته تاثیر زیادی در پذیرفته شدن یا نشدن یک داوطلب در دانشگاه دارد، چه بسا داوطلبانی که در سال های گذشته  رتبه خوبی در کنکور سراسری کسب کرده بودند، اما به دلیل انتخاب رشته نادرست موفق به قبولی در دانشگاه نشده اند. پیشنهاد ما به داوطلبان کنکور ریاضی این است که ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی را به دقت مطالعه کنند و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایند. در این مقاله سعی داریم مطالبی را پیرامون انتخاب رشته کنکور ریاضی 98 بیان کنیم. شما داوطلبان گرامی چنانچه بعد از مطالعه این مقاله نیاز به توضیحات بیشتر داشتید می توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی ما در مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید. همچنین تمامی اخبار و اطلاعیه های مربوط به کنکور ریاضی در کانال تلگرام انتخاب رشته موجود می باشد با عضویت در این کانال می توانید به مطالب دسترسی پیدا کنید.

برای انجام یک انتخاب رشته هوشمندانه و اصولی بهتر است، اولویت های انتخابی خود را براساس رتبه کسب شده در هر یک از زیر گروه ها قرار دهید.

نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی 

اگرچه کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند اما انتخاب رشته آن ها به صورت جداگانه انجام می شود. برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان باید به سایت مربوطه آن رجوع و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. انتخاب رشته کنکور ریاضی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. داوطلبان باید ابتدا دفترچه انتخاب رشته را از سایت سازمان سنجش دانلود نمایند و آن را به دقت مطاله کنند تا از رشته ها و ظرفیت دانشگاه ها، آگاهی درست داشته باشند. داوطلبان باید پس از ورود به سایت باید به سامانه انتخاب رشته وارد شوند. هر داوطلب می تواند حداکثر 150 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. در صورت بروز سوال درباره ی نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی می توانید از مشاوره انتخاب رشته کنکور مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

(به محض انتشار دفترچه، لینک فعال می شود)

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 98

پس از برگزاری کنکور سراسری گروه آزمایشی ریاضی و دریافت نتایج اولیه، نوبت به مهم ترین بخش یعنی انتخاب رشته کنکور ریاضی می رسد. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه می باشد و داوطلبان می بایست در زمان انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه و نسبت به انتخاب رشته در دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و پیام نور اقدام نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد و از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org انجام می شود.

راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی 

با توجه به اهمیت و حساسیت انتخاب رشته در کنکور سراسری، همه ی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید انتخاب رشته خود را با دقت انجام دهند. داوطلبان برای انتخاب رشته علاوه بر علاقه خود نسبت به رشته مورد نظر باید به استعداد خود در رشته مورد نظر توجه کنند، تا در آن زمینه به موفقیت برسند. پیشنهاد ما برای انتخاب رشته این است که انتخاب های خود را در سه دسته خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه قرار دهید. انتخاب های خوش بینانه، انتخاب هایی هستند که با توجه به رتبه داوطلب امکان قبولی آن ها در رشته و دانشگاه منتخب بسیار پایین است اما داوطلب علاقمند به تحصیل در آن می باشد، برای مثال فردی که در کنکور سراسری ریاضی 98 رتبه 20000 کشوری را کسب کرده است با انتخاب مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف احتمال پایینی را برای پذیرفته شدن دارد. برای انتخاب رشته باید حدود 30 کد رشته محل را به انتخاب های خوش بینانه اختصاص دهیم. دسته دوم انتخاب های واقع بینانه هستند که داوطلب شانس متوسطی برای پذیرفته شدن در این کد رشته محل ها را دارد، هر داوطلب باید تقریبا 50 انتخاب خود را به این دسته اختصاص دهد. دسته ی سوم یا بدبینانه انتخاب هایی هستند که، درصد قبولی آن ها بسیار زیاد است اما داوطلبان به دلایل خاص، تمایل کمتری به تحصیل در این دانشگاه ها دارند. برای مثال دانشگاه های شهریه پرداز یا دانشگاه هایی که در شهرستان قرار دارند. در مرحله آخر انتخاب رشته با کلیک کردن بر روی گزینه ثبت، سامانه یک کد پیگیری 15 رقمی به شما خواهد داد. لازم است کد پیگیری را تا مراحل بعدی نزد خود نگه دارید همچنین از فرم انتخاب رشته خود یک نسخه چاپ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور ریاضی 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره