یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96
انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

پس از برگزاری آزمون سراسری و اعلام نتایج کنکور نوبت به مهمترین و تاثیر گذارترین مرحله یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری 96 می رسد که پذیرفته شدن در این مرحله آینده تحصیلی دانشجویان را مشخص خواهد کرد.پرسش های بسیاری در رابطه با نحوه انتخاب رشته مطرح می شود و متاسفانه پاسخ های اشتباهی هم در این زمینه داده می شود اما انتخاب رشته صحیح چگونه باید باشد؟ انتخاب رشته در درجه اول باید بر اساس تراز و رتبه و همچنین براساس علاقه باشد نه شانس قبولی.اما متاسفانه بسیاری از داوطلبان به اشتباه میزان شانس قبولی را در اولویت قرار می دهند.به همین خاطر مشاوران مرکز ایران مشاوره در این مقاله نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور هنر 96 را توضیح داده اند.ضمن اینکه پیش از انجام انتخاب رشته شما داوطلبان باید از تمامی موارد از جمله زمان و نحوه انتخاب رشته، تاثیر سهمیه ها،زمان اعلام نتایج و … آگاه شوید که با مطالعه این مقاله می توانید آگاهی های لازم را بدست آورید.

زمان انتخاب رشته کنکور کنکور هنر 96

تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 و مشخص شدن نتایج آزمون، آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند اقدامات لازم را برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 انجام دهند. زمان در نظر گرفته شده برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 طبق روال هرساله از نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا اواخر مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.بنابراین داوطلبان مجاز به انتخاب رشته میبایست در مدت زمان معین شده اقدام نمایند.انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم معمولا در نیمه اول شهریور ماه انجام می شود ،در صورت داشتن مشکل در انتخاب رشته می توانید جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره مشورت نمایید.

مشاوره و نحوه انتخاب رشته کنکور هنر 96 

رشته هنر در مقطع کارشناسی تنوع بسیاری دارد و طرفداران بسیاری هم دارد. از جمله این رشته ها می توانیم به رشته عکاسی،سینما ،رشته گرافیک، هنرهای تجسمی، رشته کارشناسی فرش، مرمت و احیاء بناهای تاریخی ، مجسمه سازی، موزه داری ،نقاشی ،نمایش ،نوازندگی ساز ایرانی و … اشاره کنیم.اما توصیه می کنیم پیش از انجام انتخاب رشته حتما در خصوص رشته انتخابی تان و بازار کار آن تحقیق کنید و آگاهی های لازم را بدست آورید.اما در رابطه با انتخاب رشته توجه داشته باشید که در انتخاب رشته کنکور هنر حق انتخاب 20 رشته محل وجود دارد و با توجه به این تعداد قطعا باید با حساسیت بیشتر درست به انتخاب رشته زد. بنابراین به نحوه چینش انتخاب ها بسیار دقت کنید و سعی کنید ترتیب رشته ها را بر اساس  تراز قبولی و همچنین میزان علاقه بچینید.بنابراین عاقلانه است که با درنظر گرفتن میزان علاقه خود به رشته ها و همچنین تطابق آنها با تراز قبولی تان دست به انتخاب رشته بزنید.ضمن اینکه پیش از انجام انتخاب رشته در مورد رشته ها به خوبی تحقیق کنید و بازار کار و شرایط آنها را بسنجید تا در آینده دچار مشکل نشوید و موارد دیگر از جمله مسافت دانشگاه ،کیفیت دانشگاه و … را نیز در نظر داشته باشید.

سپس کد رشته های انتخابی مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 بردارید و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری از شرایط انتخاب رشته و نحوه قبولی در رشته ها ،ظرفیت ها کد رشته ها و… آگاه شوید و به صورت اینترنتی کد رشته ها و دانشگاه ها را در فرم انتخاب رشته خود ثبت کنید.در مرحله آخر رسید انتخاب رشته کد 15 رقمی به همراه کد رشته محله های انتخابی به شما نمایش داده می شود، که می بایست فرم انتخاب رشته تکمیل شده خود را چاپ کنید و کد 15 رقمی خود را دریافت نمایید و تا اعلام نتایج نهایی به صورت محرمانه نگه دارید.

 تاثیر سهمیه ها در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته کنکور 

سهمیه مناطق 3 گانه  سهمیه مناطق با توجه به منطقه زندگی دانش آموزان در 3 سال پایان دوره دبیرستان به 3 قسمت سهمیه منطقه 1و 2 و 3 تقیسیم بندی می شود.
سهمیه منطقه 1   این سهمیه به داوطلبانی که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند تعلق می گیرد.
سهمیه منطقه 2  این سهمیه به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1.
سهمیه منطقه 3 این سهمیه متعلق به داوطلبانی است که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.
سهمیه ایثارگران و جانبازان 20 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه ایثارگران و جانبازان خواهد بود.
سهمیه کارمندان  در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.
سهمیه آموزگاران در کنکور انسانی 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره متعلق به آموزگاران آموزش و پرورش می باشد.
سهمیه بسیج  این سهمیه فقط در انتخاب رشته کنکور آزاد تاثیر گذار است و تاثیری در انتخاب رشته کنکور سراسری ندارد. همچنین میزان تاثیر آن بستگی به مدت زمان دریافت کارت بسیج فعال می باشد و متغیر است.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور هنر 96

نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در اواخر شهریور ماه بر روی سایت قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند نتایج نهایی انتخاب رشته را بر روی سایت مشاهده نمایند.پس از مشاهده نتایج داوطلبان در صورت قبولی در مرحله انتخاب رشته می بایست در مدت زمان تعیین شده به همراه مدارک به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه و اقدامات لازم را جهت ثبت نام حضوری انجام دهند. اما در صورتی که در مرحله انتخاب رشته موفق به قبولی نشده اید امید خود را از دست ندهید به این دلیل که در صورت پذیرفته نشدن در مرحله انتخاب رشته می توانید در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت نمایید و مجددا شانس خود را جهت قبولی در رشته دلخواهتان امتحان نمایید.با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته می توانید از تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 96 باخبر شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید