تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / انتخاب رشته کنکور هنر 98

انتخاب رشته کنکور هنر 98

انتخاب رشته کنکور هنر 98

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

توجه داشته باشید که ، برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

داوطلبان با پشت سر گذاشتن کنکور هنر 98 منتظر اعلام نتایج آزمون خود هستند و به دنبال منبع موثقی جهت کسب اطلاعات کافی درمورد رشته های گروه آموزشی هنر می باشند تا بتوانند با توجه به شرایط و علایق شخصی بهترین رشته را انتخاب کنند. اکثریت داوطلبان کنکور هنر به دنبال قبولی در چند رشته خاص و پر طرفدار گروه آزمایشی خود هستند که این نکته حساسیت را در فرایند انتخاب رشته داوطلبان بالا می برد. به خصوص داوطلبانی که تا قبل از آزمون هنر هیچ هدفی برای خود تعیین نکرده اند، استرس بیشتری در فرایند انتخاب رشته خود خواهند داشت چرا که متوجه شده اند زمان کمی را برای تحقیق و جست و جو در انتخاب رشته درنظر گرفته اند. همانطور که بار ها اشاره شده است بهترین و موثق ترین منبع انتخاب رشته برای متقاضیان کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته می باشد که داوطلبان می توانند پس از کنکور هنر 98 با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org در جهت تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. بنابر سال های گذشته این احتمال می رود انتخاب رشته کنکور 98 در نیمه دوم مرداد ماه آغاز شود.

انتخاب رشته کنکور هنر را چطور انجام دهیم؟

داوطلبان کنکور هنر پس از پشت سر گذاشتن آزمون ، وارد مرحله  انتخاب رشته کنکور هنر 98  میشوند. لازم است متذکر شویم مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر لازمه هر اقدامی در فرایند انتخاب رشته است که می توانید دفترچه را از طریق سایت sanjesh.org دریافت کنید. پس از دریافت این دفترچه و مطالعه آن ، 150 کد رشته از میان کد رشته محل های با آزمون و بدون آزمون را انتخاب کنید. با توجه به این نکته که رشته های کنکور هنر دارای تفاوت هایی از لحاظ متمرکز و نیمه متمرکز بودن آن ها هستند داوطلبان باید اطلاعات جامعی در مورد رشته های هنر داشته باشند. رشته های متمرکز رشته هایی هستند که پذیرش آنها تنها با اکتفا به رتبه داوطلب صورت می گیرد و دیگر نیازی به آزمون عملی و یا مصاحبه نیست مانند سینما، صنایع دستی، چاپ و… همچنین رشته های نیمه متمرکز رشته هایی هستند که علاوه بر آن که رتبه داوطلب حائز اهمیت است ، آزمون عملی یا مصاحبه نیز در پذیرش تاثیرگذار خواهد بود. در مصاحبه، داوطلب باید توانایی خود را برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود به داوران ثابت کند . رشته های نیمه متمرکز عبارت اند از :گرافیک ،طراحی صنعتی،مجسمه سازی،نقاشی،ادبیات نمایشی و…

شایان ذکر است چینش و ترتیب کد رشته محل ها در قبولی کنکور هنر مانند سایر گروه های آزمایشی نقش بسزایی دارد. بنابراین پیشنهاد می شود 50 رشته اول را به رشته های خوش بینانه اختصاص دهید. سپس 70 کد رشته بعدی را به کد رشته های واقع بینانه اختصاص دهید. در نهایت 30 کد رشته انتخابی خود را به رشته های بدبینانه اختصاص دهید.

انتخاب های خوشبینانه : انتخاب های خوش بینانه ، انتخاب هایی هستند که تقاضای زیادی برای ادامه تحصیل در آن رشته ها وجود دارد اما شانس قبولی شما با توجه به رتبه کسب کرده در آزمون برای آن رشته ها بسیار پایین است.

انتخاب های واقع بینانه : انتخاب های واقع بینانه ، انتخاب هایی هستند که قبولی شما در آن رشته ها تا حد زیادی میسر است و با رتبه و تراز مشابه در سال قبل اکثر داوطلبان موفق به قبولی در آن شده اند.

انتخاب های بدبینانه : انتخاب های بدبینانه ، انتخاب هایی هستند که در صورت عدم پذیرش در انتخاب های خوش بینانه و واقع بینانه حاضر به تحصیل در این رشته ها هستید.

آزمون عملی کنکور هنر چیست؟

همانگونه که در ابتدای مطلب ذکر شد ، پذیرش در برخی از رشته های کنکور هنر مشروط بر پشت سر گذراندن موفقیت آمیز آزمون عملی آن رشته می باشد. در واقع پذیرش در این رشته ها به صورت دو مرحله ای و نیمه متمرکز می باشد و رتبه کنکور ، به تنهایی شرط کافی برای پذیرش در کنکور هنر نیست. حال سوالی که می تواند برای داوطلب به وجود بیاید این است که چه رشته هایی دارای آزمون عملی هستند که در این مطلب به صورت جامع به اشاره آن ها پرداخته ایم. همچنین می توانید برای مطالعه شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98 بر روی لینک کلیک نمایید.

رشته کتابت و نگار گری رشته طراحی صنعتی رشته مجسمه سازی رشته گرافیک
رشته موسیقی ایرانی رشته موسیقی نظامی رشته طراحی پارچه رشته موسیقی جهانی
رشته طراحی صحنه رشته مجسمه سازی رشته بازیگری و کارگردانی رشته عکاسی
رشته موسیقی جهانی رشته اهنگسازی رشته ادبیات نمایشی رشته نمایش عروسکی

برگزار کننده آزمون عملی رشته های فوق ، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی این رشته ها باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش، به سایت sangesh.org مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره