تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98
انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مرحله انتخاب رشته یکی از حساس ترین و تاثیرگذارترین مراحل در کلیه آزمون ها می باشد. داوطلبان متقاضی دوره ارشد پیش از این یکبار فضای انتخاب رشته را در دوره کارشناسی تجربه کرده اند با این وجود به علت اهمیت و سرنوشت ساز بودن این مرحله، شمار زیادی  از متقاضیان دچار نگرانی و اضطراب شده و نتیجه آن افزایش اشتباهات رایج انتخاب رشته توسط داوطلبان است. اکیدا توصیه می شود، در جهت کاهش درصد خطا قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را تهیه و با دقت مطالعه نمایید. انتخاب رشته کارشناسی ارشد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در زمان های متفاوت و از طریق سایت های متفاوت صورت می پذیرد. انتخاب رشته ارشد سراسری از طریق سایت sanjesh.org و آزاد از طریق azmoon.org انجام می گیرد.

گزینش دانشجو در هر یک از رشته های امتحانی دوره ارشد با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته های انتخابی انجام خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98 هرساله در نیمه اول خرداد ماه بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. و به فاصله چند روز پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد و به دنبال آن داوطلبان می توانند به تکمیل فرم انتخاب رشته خود بپردازند. در سال گذشته (1397) کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 97 در تاریخ 97/03/09 منتشر شد و داوطلبان مجاز شده از تاریخ 97/03/12 الی 97/03/24 اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمودند و همچنین داوطلبانی که در قسمت پایین کارنامه اولیه آن ها کدی درج شده باشد مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد نیز می باشند.

مشاوره انتخاب رشته کارشناس ارشد 98

داوطلبان مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل از دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس خودگردان هستند و همچنین داوطلبانی که در هر دو رشته امتحانی اصلی و شناور شرکت کرده اند می بایست کد رشته محل های مربوط به هر دو دسته را در 100 انتخاب خود درج نمایند. انتخاب 50 کد رشته محل از دانشگاه آزاد می باشند. برای انجام انتخاب رشته با آرامش خاطر پیشنهاد می شود ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه موجود در انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد را با الویت های خود براساس علایق و بدون توجه به تراز و رتبه خود به صورت دست نویس تکمیل نمایید و همچنین به داوطلبانی که موفق به کسب رتبه خوبی در انتخاب رشته نشده اند توصیه می شود از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آورند. به طور معمول در انتخاب رشته چهار معیار 1- اعتبار علمی دانشگاه مورد نظر 2- نزدیک بودن به محل زندگی 3- امکانات رفاهی و خوابگاه 4- موقعیت های کاری آینده مورد اهمیت واقع می شود که الویت هر کدام از آنها برای افراد مختلف، متفاوت است. در مرحله بعد رشته هایی را که مشخص کرده اید به سه دسته انتخاب خوشبینانه، منطقی و بدبینانه تقسیم نمایید و در ادامه 20 درصد از رشته های مورد علاقه خود را در دسته خوشبینانه قرار دهید، 50 درصد از رشته ها را براساس منطق انتخاب نمایید و 30 درصد از رشته ها را جزء دسته بدبینانه قرار دهید. داوطلبان عزیز توجه داشته باشید، در بیشتر مواقع  عدم آگاهی کافی شما از آینده شغلی و بازار کار برخی رشته ها باعث انتخاب غلط شده، بنابراین توصیه می شود فاکتور علاقه شخصی تنها معیار انتخاب رشته خود در نظر نگیرید. در انتها مجددا انتخاب های خود را کنترل کنید. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

ویرایش اطلاعات در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش همزمان با انتخاب رشته فرصتی دوباره را در اختیار داوطلبان برای ویرایش اطلاعات قرار می دهد. درصورتی که در اعلام نتایج اولیه معدل داوطلب با معدل درج شده مغایرت داشته باشد یا داوطلبی معدل خود را ثبت نکرده باشد  در این مرحله از ازمون می تواند اقدام به اصلاح اطلاعات خود نماید و همچنین امکان ویرایش سایر اطلاعات مانند رشته و محل تحصیل  داوطلبان نیز وجود دارد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

معمولا نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد در نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود. اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری داوطلبان در سال گذشته در تاریخ 97/06/12 بر روی سایت سنجش منتشر شد. پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98 باید همراه با مدارک مورد نیاز  در زمان تعیین شده به دانشگاه محل قبولی به صورت حضوری مراجعه و ثبت نام نمایند. علاقمندان به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 در زمان مقرر شده از سوی سازمان سنجش می توانند اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته خود با کد رشته محل های مورد علاقه نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره