تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

انتخاب رشته کنکور سراسری 96
انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

توضیحاتی درباره انتخاب رشته کنکور تجربی ، انتخاب رشته کنکور انسانی و انتخاب رشته کنکور ریاضی 96

انتخاب رشته کنکور همیشه یکی از مراحل مهم در دوره تحصیلات هر فرد می باشد که اگر به درستی انجام شود می تواند باعت به ثمر نشستن زحمات داوطلبان شود.در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 باید به یک سری نکات توجه ویژه ای داشت تا انتخاب رشته ای صحیح انجام شود.

آیا می توان با انتخاب رشته معجزه کرد!؟

جالب است بدانید که دانش آموزان زیادی تصور می کنند که مثلا با رتبه منطقه 100000 تجربی می توانند در رشته پزشکی قبول شوند آن هم فقط توسط یک انتخاب رشته خوب و نکته جالبتر اینکه اینطور فکر میکنند که هر چقدر هزینه بیشتری برای این انتخاب رشته پرداخت کنند تاثیر بیشتری دارد… انتخاب رشته به خودی خود نمی تواند قبولی شما را تضمین کند پس سعی کنید در وهله اول گول حرف های بیهوده را نخورید. اگر هم چنین وعده ای به شما داده شد بدانید که دروغی بیش نیست و بهتر است در این مواقع به عقل خود رجوع کنیم و با یک حساب سرانگشتی میتوان به این نتیجه رسید که اگر بتوان فقط و فقط با یک انتخاب رشته به همه چیز رسید که دیگر درس خواندن و کنکور معنایی ندارد.

دانش آموزانی هستند که سوال می کنند: آیا امکان قبولی با این رتبه در رشته دندانپزشکی یا پزشکی حتی در دانشگاه پردیس کیش یا دانشگاه قشم یا هر کجای دیگری که ممکن باشد وجود دارد؟ در جواب می گوییم که اگر شما حاضر هستید به هر قیمتی در رشته مورد نظر تحصیل کنید ، مطمئن باشید افراد دیگری هم خواهان این دانشگاه ها حتی در نقاط دوردست هستند.البته قبولی در دانشگاه های پردیس با رتبه بالاتر هم ممکن است اما نه با هر رتبه ای.هدف از این صحبت فقط این است که بدانید با انتخاب رشته نمی توان معجزه کرد اما برای هر رتبه ای در کنکور گزینه های مناسبی وجود دارد که می توان به راحتی آنها را شناسایی کرد.در ادامه روش انتخاب رشته صحیح راخواهیم گفت.

نحوه انجام انتخاب رشته کنکور 96

در انجام انتخاب رشته 96 سعی کنید بدین شکل عمل کنید :

در ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور 96 را به دقت مطالعه کرده و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.از بین رشته های انتخابی اگر تعداد آنها بیش از 150 رشته است تعداد آنها را کاهش دهید و به 150 برسانید و اگر تعدادشان کمتر است رشته هایی که نسبتا مورد علاقه است به لیست خود اضافه کنید سپس رشته ها را به 3 دسته تقسیم کرده و نام دسته های را به ترتیب خوشبینانه ، معقول و بدبینانه قرار دهید.برای دسته خوشبینانه 40 رشته در نظر بگیرید و به ترتیب علاقه خود این 40 رشته را اولویت بندی کرده و بچینید و سپس 80 رشته متوسط یا معقول و مابقی رشته ها بدبینانه انتخاب شوند.
دقت داشته باشید که در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 مانند انتخاب رشته سال های گذشته، ترتیب اولویت شما باعث بیشتر شدن شانس قبولی شما نخواهد شد، برای مثال برخی تصور میکنند اگر رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب اول قرار دهند شانس بیشتری برای قبولی دارند در صورتی که به این شکل نیست و شناس قبولی برای رشته اولویت 1 تا 150 یکسان است، البته پیشنهاد ما به شما این است که نمونه کارنامه هایی که مربوط به سال گذشته می باشند را مطالعه نمایید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 96

روند افزایشی شرکت کنندگان رشته تجربی به خوبی نشان می دهد که رقابت در میان داوطلبان این رشته بسیار بیشتر از رشته های دیگر است.

تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 96

برای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است اما باتوجه به انتخاب رشته در سال های گذشته، تاریخ آن در تیرماه خواهد بود.داوطلبان عزیز رشته تجربی حتما به این نکته توجه داشته باشند که رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در دفترچه کنکور موجود نمی باشد مگر رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی که شرایط خاصی دارند و قبل از انتخاب آنها باید بسیار دقت کنید و شرایطشان را به دقت بررسی نمایید.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 96

سهمیه ها همیشه تاثیر گذار بوده و گاهی تاثیر مستقیم در قبولی شما دارند.اگر برای شما امکان استفاده از سهمیه های شهدا ، ایثارگران و… وجود دارد حتما برای کسب کد مورد نظر اقدام کرده و از آنها در انتخاب رشته استفاده کنید ، این سهمیه ها بر اساس شرایط مختلف تاثیرگذاری متفاوتی داشته و در هر صورت به شما کمک میکنند تا رتبه بهتری کسب کنید.
درباره سهمیه مناطق هم لازم است بدانید که این سهمیه برای تمام داوطلبان کنکور سراسری اعمال می شود و به هر کدام از داوطلبان یکی از سهمیه های منطقه 1 ، 2 یا 3 تعلق میگیرد.معمولا داوطلبانی که سهمیه منطقه 1 داشته باشند قبولی ستختری نسبت به داوطلبان منطقه 3 دارند.سهمیه منطقه 1 برای مناطقی که از لحاظ رفاهی در درجه بالاتری قرار دارد درنظر گرفته شده و سهمیه مناطق 2 و 3 هم به ترتیب برای مناطق با امکانات کمتر اعمال می شود.

تفاوت رتبه و تراز در انتخاب رشته کنکور 96

تراز در واقع نمره کل شما در کنکور می باشد ، و عامل اصلی قبولی در رشته های مختلف است.مانند نمرات کلاسی که از 0 تا 20 درنظر گرفته شده، اگر کسی در کنکور تمام درصد های خود را 100 بزند تراز 10000 خواهد گرفت و اگر کسی تمام درصد های خود را -33.3 بزند یا به عبارتی تمام تست ها را اشتباه پاسخ دهد تراز او 0 خواهد شد.رتبه در منطقه هم بر اساس تراز شما در میان تعداد داوطلبان در منطقه کنکور خود ( مناطق 1 ، 2 ، و 3) می باشد.

انواع سهمیه در کنکور 96

در کنکور 96 هرکدام از شرکت کننده ها از میزان سهمیه مشخصی برخوردار هستند که بر اساس تقاضانامه ای که ارسال میکنند برای آنها محاسبه میشود و در کارنامـه اولیه آنها ثبت خواهد شد.در جدول زیر میزان ظرفیت اختصاص یافته به هر سهمیه بر اساس نسبت شرکت کنندگان سهمیه مناطق است .درصد و تعداد افرادی که به آنها سهمیه های مناطق – خانواده شهدا – رزمندگان و ایثارگران تعلق میگیرد لحاظ شده است.

لطفا سوالات خود را در بخش نظرات مطرح بفرمایید. پاسخگوی نظرات شما هستیم…

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور سراسری 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴۸ نظر

 1. سلام.آیا من که برای کنکور سراسری انتخاب رشته کردم می توانم اگر قبول نشدم بدون کنکور در دانشگاه ازاد حقوق بخونم؟

 2. سلام با رتبه ۱۵۶۰۰ منطقه دو و ۳۴۰۰۰کشوری و تراز ۸۲۰۰ امکان قبولی در پرستاری یا علوم ازمایشگاه وجود داره؟ احتمالش چقدره؟ ممنون از پاسختون

 3. سلام بارتبه ۵۹۰۲منطقه۳وتراز۸۶۳۰رشته تجربی ازبین رشته های علوم ازمایشگاهی و مامایی و پرستاری و اتاق عمل و هوشبری کدوم بهتره؟
  واینکه احتمال قبولی رشته فیزیوتراپیو بینایی سنجی هست یا نه؟
  ممنون

 4. سلام ببخشید من سهمیه پنج درصدی شدم ۸۲۶ ترازمم۹۶۷۰
  میخواستم ببینم کجاها صد در صد قبولم پزشکی و دارو فیزیوتراپی .

 5. سلام خسته نباشید
  با رتبه ۸۵هزار کشوری و۳۷هزار منطقه دو و تراز۷۰۵۸میشه پرستاری یا حداقل مامایی ازاد شهرای شمالی اورد؟! اگه شهر دیگه ای هم پرستاری ازاد میشه اورد لطفا بگید
  ممنون

 6. سلام خسته نباشید
  با رتبه ۳۷هزار منطقه ۲و ۸۴هزار کشوری
  و تراز ۷۰۷۰ زیرگروه ۱ رشته تجربی مامایی روزانه میشه قبول شد؟! هر شهری
  و مامایی ازاد درود بروجرد و شهرای لرستان چطور؟!
  ممنون میشم جواب بدید

 7. سلام من رشته ریاضی فیزیک هستم میخوتستم بدونم برای قبولی در رشته مدیریت بازرگانی در یکی از دانشگاه های دولتی روزانه تهران در منطقه ۳ چه رتبه ای لازمه؟

  • با سلام رتبه شما باید حداقل زیر ۲۰۰۰ در منطقه سه باشد برای دانشگاه های مثل شاهد ولی برای دانشگاه های مثل تهران و شهید بهشتی باید رتبه زیر ۸۰۰الی ۹۰۰ داشته باشید

 8. سلام‌ خسته نباشید
  میخواستم‌بدونم‌تکمیل ظرفیت سراسری‌شروع شده؟ به چه صورت هستش؟ میشه کمک‌ کنین لطفا؟؟؟

 9. سلام من رتبم ۲۹۰۰۰درسهمیه ۵درصدایثارگران اومده ایا تکمیل ظرفیت پرستاری برام میگیرهبه راهنماییتون احتیاج دارم لطفا کمکم کنید

 10. سلام حسته نباشید من سال ۹۷ تو رشته انسانی کنکور دارم میخواستم تربیت معلم قبول شوم معدلم زیر۱۵ ایا اگر تو کنکور رتبه ام خوب باشه ایا امیدی هست یا نه خواهشن راهنمای کنید منو

  • سلام. برای قبولی تو دانشگاه تربیت معلم، باید معدل کلتون بالای ۱۵ باشه. این شرط معدل تا امسال که اینطور بوده مشخص نیست سال بعد تغییر کنه یا نه و تو دفترچه سال بعد مشخص میشه. اما به احتمال زیاد همین معدل کل بالای ۱۵ ملاک هست. میتونید از طرح ترمیم معدل استفاده کنید. در صورتیکه اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ایران مشاوره تماس بگیرید. موفق باشید.

 11. سلام بارتیه ۷۷۵۲ سهمیه در رشته ریاضی فیزیک شانس قبولی درچه رشته هایی در تهران دارم البته رتبه کشوریم۱۲۶۰۰۰

 12. سلام با رتبه ۹۳۵۰ منطقه ۳ و سهمیه ۵ درصدی امکان قبولی در رشته پرساری رو دارم؟ واینکه کجا ممکنه بیارم؟

  • سلام بله احتمال قبولی دارین ولی بهتر بود ترازتون رو هم میگفتین تا دقیق تر راهنماییتون کنم ولی با این رتبه احتمال قبولی پرستاری شهرهایی مثل
   کاشان همدان زنجان کرمان سمنان و چند شهر دیگر رو دارید .

 13. سلام خسته نباشین با تراز۷۰۵۵باسهمیه پنج درصدی ایثارگران میشه به پزشکی روزانه امیدی داشت؟

  • سلام. چون سال اولی هست که این سهمیه اعمال میشه به اطلاعات بیشتری از کارنامه تون نیازه تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم. اما در کل با اطلاعاتی که دادید تا حدی شانس تو پردیسها و آزاد دارید. برای راهنمایی دقیقتر با ایران مشاوره تماس بگیرید. موفق باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه