تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 1401

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 1401

شرایط انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در آزمون دوره روزانه 1401
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 1401

یکی از سوالات متداول داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری، امکان یا عدم امکان نام نویسی دانشجویان پذیرفته شده دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه ها است که شرایط این نوع ثبت نام، هر ساله توسط آیین نامه ها و اطلاعیه های منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع عموم می رسد. نارضایتی از وضعیت فعلی مانند رشته تحصیلی، شهر دانشگاهی و واحد دانشگاهی غیر ایده آل، از جمله دلایل مهمی می باشد که دانشجوی در حال تحصیل را مجاب به انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در آزمون سراسری می نماید.

دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل را دارند، بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی خود، باید هزینه ای را به عنوان جریمه انصراف پرداخت نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور مقاطع مختلف 1401

شاید برای شما نیز این پرسش مطرح شود که در صورت پذیرش در دوره های روزانه و غیر روزانه مقاطع مختلف دانشگاه ها، آیا امکان انصراف از ادامه تحصیل به منظور شرکت دوباره در کنکور وجود دارد؟ اطلاع از شرایط قانونی این مقوله و همچنین احتمال محرومیت یا عدم محرومیت از ثبت نام کنکور در صورت ترک تحصیل، تاثیر به سزایی در تصمیم گیری متقاضی جهت باقی ماندن در وضعیت فعلی یا تغییر آن با هدف دستیابی به اهداف ایده آل خود خواهد داشت. در ادامه مطلب به بیان مهم ترین نکات پیرامون این مسئله خواهیم پرداخت.

کنکور سراسری

امکان نام نویسی کنکور سراسری 1401 برای کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری 1400 وجود دارد و دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه کلیه مقاطع تحصیلی از کاردانی ناپیوسته تا دکترای تخصصی، می بایست جهت شرکت در کنکور 1401، انصراف قطعی خود از دانشگاه محل تحصیل را تا تاریخ 25 اسفندماه 1400 اعلام نموده پس از تکمیل فرم شماره 2، بند 32 فرم تقاضانامه ثبت نام را نیز در زمان ثبت نام کنکور سراسری علامت بزنند. توجه داشته باشید که در صورت بروز اشکال در هرگونه از موارد فوق، پذیرش متقاضی به طور کامل ملغی اعلام خواهد شد.

اما دانشجویانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل هستند و تمایل دارند در آزمون سراسری پیش رو شرکت کنند ، نیازی به انصراف قطعی ندارند. این دسته از داوطلبان، آن گاه که به موجب ثبت نام کنکور و شرکت در آن مورد پذیرش در کد رشته محل مورد نظر قرار گیرند، می توانند ثبت نام خود را نهایی سازند و نسبت به انصراف قطعی از دانشگاه محل تحصیل اقدام نمایند. لازم به ذکر است که تمامی دانشجویان انصرافی دوره های روزانه و غیر روزانه، در صورت شرکت در کنکور 1401، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به انتخاب رشته محل های روزانه یا غیر روزانه (بسته به شرایط خود) اقدام نمایند.

توصیه می شود که برای آشنایی بیشتر با این رویه، نکات درج شده در جدول زیر را به دقت مطالعه نمایید.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری 1401

پذیرفته شدگان دوره های روزانه که قصد ترک تحصیل و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند، نباید از سوی سازمان نظام وظیفه هیچ گونه منع قانونی داشته یا مشمول غیبت سربازی باشند.

 مشمولان دوره ضرورت خدمت، تنها یک مرتبه می توانند از تحصیل انصراف داده و دوباره در کنکور سراسری شرکت کنند.

داوطلبان مرد انصرافی دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه ها، از لحاظ نظام وظیفه مشمول فرجه یک ساله می باشند و می بایست طی این یک سال، یا اقدامات لازم جهت اعزام به دوره ضرورت خدمت را انجام دهند یا در دانشگاه پذیرفته شوند و در صورت عدم انجام اقدام لازم و پایان این فرجه، مشمول غیبت شده و امکان ادامه تحصیل برای این افراد وجود نخواهد داشت.

متقاضی می بایست پس از وارد شدن به دانشگاه، 1 سال کامل را پشت سر بگذارد و نمرات ترم 2 نیز ثبت شود. سپس با شروع ترم 3 می توانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه محل تحصیل انجام داده و مراحل انصراف را طی کنید. بعد از پایان مراحل انصراف، حضور شما در آزمون سال بعد، حتی برای دانشگاه های روزانه بلامانع است.

دانشجویان انصرافی دانشگاه ها، حق بازگشت به تحصیل و ادامه تحصیل در رشته پیشین خود را نخواهند داشت.

کنکور کارشناسی ارشد

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دوره های روزانه که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، می باییست تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، انصراف خود از دانشگاه را قطعی نموده تا پذیرش آن ها در رشته محل های مختلف آزمون ارشد، مورد تایید مراجع مربوطه قرار گیرد. توجه کنید که تحویل فرم انصراف قطعی به واحد محل قبولی داوطلب الزامی خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که شرط انصراف قطعی تا پیش از پایان مهلت ثبت نام کنکور ارشد، برای داوطلبان دوره های غیر روزانه وجود ندارد و این افراد می توانند پس از نهایی شدن پذیرش خود نسبت به انجام این مهم اقدام نمایند.

کنکور دکتری 

دانشجویان دوره های روزانه دکتری جهت شرکت مجدد در آزمون سال جاری، در صورتی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری باشند، باید تا قبل از به پایان رسیدن زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. در غیر این صورت اگر در کد رشته محل مورد نظر پذیرفته شوند، قبولی آن ها لغو خواهد شد. توجه داشته باشید که دانشجویان در حال تحصیل دوره های غیر روزانه، می توانند انصراف خود از واحد دانشگاهی مذکور جهت شرکت مجدد در آزمون دکتری را تا زمان پذیرش خود به تعویق بیندازند.

میزان جریمه انصراف از دانشگاه محل تحصیل

دانشجویان انصرافی از دانشگاه، موظف به پرداخت هزینه ای تحت عنوان جریمه انصراف می باشند که این مبلغ با توجه به زمان انصراف و دلیل انصراف می تواند مقادیر متفاوتی را به خود اختصاص دهد اما در چند حالت، جریمه ای به دانشجویان تعلق نمی گیرد که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم.

 1. انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه: دانشجویان دانشگاه دولتی که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دوره روزانه را دارند، مشمول پرداخت جریمه انصراف نمی شوند.
 2. انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد: دانشجویان دانشگاه آزاد که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.
 3. انصراف از تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی: دانشجویان این دانشگاه ها که شهریه ترم های گذشته را تسویه کرده اند، پیش از شروع ترم جدید باید درخواست انصراف خود را اعلام کنند تا از پرداخت جریمه انصراف معاف شوند.

با این وجود در جدول زیر به بیان هزینه جریمه انصراف از دانشگاه های مختلف پرداخته ایم. ذکر این نکته حائز اهمیت است که هزینه ترک تحصیل دانشگاه های پردیس خودگردان، به خصوص در ترم های اول، رقم بالا و قابل توجهی است که به همین منظور، توصیه می شود که پیش از اقدام به انصراف، حتما این مورد را مدنظر قرار دهید و در زمان انجام انتخاب رشته کنکور، حتما به شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان توجه کنید.

میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پیام نور 1/5 برابر شهریه ثابت
غیرانتفاعی  شهریه ثابت یک ترم + 7 واحد درسی
پردیس خودگردان شهریه ثابت تمامی ترم های باقی مانده
علمی کاربردی یک شهریه ثابت
دانشگاه آزاد کاردانی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) × (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) × (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ارشد ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) × (نصف شهریه پایه)
کارشناسی پیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 8) × (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (دامپزشکی): (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 12) × (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (گروه پزشکی): کل شهریه پایه ترم های باقی مانده
دکتری تخصصی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 7) × (نصف شهریه پایه)
دکتری تخصصی ورودی های 94 به بعد: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 6) × (نصف شهریه پایه)
دستیاری تخصصی: کل شهریه تحصیلی ترم های باقی مانده

نکات مهم در رابطه با انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور 1401

در همین خصوص لازم است که به نکات ذیل توجه نمایید.

 • در صورت پذیرش در کنکور سراسری، فرم شماره 2 از جمله مدارک لازم جهت نام نویسی حضوری در دانشگاه است.
 • چنان چه دانشجویی در سال های گذشته (98 و ماقبل آن) انصراف خود از دانشگاه را قطعی نموده و در حال حاضر تحت عنوان محصل شناخته نمی شود، جهت تکمیل فرم ثبت نام در سایت ثبت نام کنکور سراسری، می بایست صرفا بند 32 فرم مذکور را علامت بزند.
 • امکان انصراف از دانشگاه یا خرید دوره تعهد، پس از گذشت چند ترم، برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته های دارای تعهد خدمت دوره روزانه وجود ندارد و این افراد می بایست تا پایان دوره مذکور در مناطق تعیین شده بمانند.
 • دانشجویان در حال تحصیل دوره های روزانه پذیرفته شده در کنکور سراسری 1400، در صورتی که با مانعی در روند ثبت نام خود مواجه شوند، می توانند با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایند.

همان طور که مشاهده نمودید، اکثریت داوطلبانی که بخواهد از رشته دانشگاهی خود انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزینه ای به عنوان جریمه انصراف می باشند که مقدار آن برای هر مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می کنیم، تا جایی که می توانید، انتخاب رشته کنکور سراسری خود را با به کار گیری دقت و اهمیت بالا به انجام رسانید و پیش از هر کاری کلیه جوانب مرتبط با آینده تحصیلی و شغلی خود را مدنظر قرار دهید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد انصراف از دانشگاه های روزانه و شرکت در کنکور سراسری 1401 را دارند، مجاز به انتخاب چه دوره هایی هستند؟

این دسته از داوطلبان در صورت قطعی نمودن انصراف خود تا تاریخ 25 اسفند 1400، می توانند نسبت به انتخاب رشته محل های روزانه یا غیر روزانه اقدام نمایند.

2- آیا داوطلبان مشمول خدمت می توانند نسبت به انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور اقدام کنند؟

بله، اما این افراد در صورت نداشتن غیبت، تنها یک بار مجاز به انصراف از تحصیل و شرکت در کنکور مقاطع مختلف تحصیلی هستند.

3- اگر محصلان دوره های روزانه، بدون انصراف از دانشگاه در کنکور پذیرفته شوند، مجاز به ثبت نام در چه دوره هایی می باشند؟

در صورتی که دانشجویان دوره روزانه، بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در کنکور شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرند، قبولی آن ها باطل خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶,۰۳۸ نظر

 1. باسلام من ورودی مهر۱۴۰۰دانشگاه آزادم
  میتونم فرهنگییان ۱۴۰۱قبول شم
  اگه بشه کی انصراف بدم
  ممنون ازشما

 2. باسلام ودرودمن ازمهر۱۴۰۰دانشجوی دانشگاه آزادهستم
  من میتونم فرهنگییان قبول شم
  اگه بشم کی انصراف بدم

 3. سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته هستم و یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم در مقطع کارشناسی
  و الان مشغول کنکور ارشد هستم وتا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۴۰۱ معافیط دارم ایا برای اون ۶ماه که لازم دارم تا بتونم در کنکور ارشد۱۴۰۲ شرکت کنم میتونم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و انصراف بدم

  • با عرض سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، آقایان تا پیش از خدمت سربازی مجاز به یک بار انصراف از تحصیل می باشند.

 4. سلام خسته نباشید
  من امسال مهر یک ترم معماری کارشناسی پیوسته خوندم ولی برای ترم دوم انصراف دادم و معافیت یک ساله گرفتم برای کنکور ۱۴۰۱ میتونم تو رشته های کارشناسی پیوسته دیگه تحصیل کنم؟؟

  • با سلام، بله، در صورتی که شما معافیت تحصیلی داشته باشید، مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی می باشید.

 5. سلام وقت بخیر،من دانشجوی ورودی ۹۷ رادیولوژی و روزانه هستم
  و تیرماه فارغ التحصیل میشم و انصراف ندادم
  ثبت نام کنکور انجام دادم،آیا اینجوری نتیجه کنکور من باطل میشه؟
  من قصد شرکت دانشگاه ازاد و پردیس رو دارم
  باطل شدن به چه معناست دقیقا؟کارنامه کنکور صادر نمیشه یا نتیجه انتخاب رشته صادر نمیشه؟

 6. با سلام من درخواست انصراف دادم اما دانشگاهم هنوز تایید نکرده ایا با توجه به اینکه تا۲۵ انصرافم قطعی نشده مشکلی پیش میاد؟؟

  • با سلام و درود، جهت بررسی و رفع مشکل خود، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش، اقدام نمایید.

 7. سلام من درخواست انصراف دادم اما هنوز دانشگاه تایید نکرده اگه تا۲۵ اسفند تایید نشه مشکلی پیش میاد؟?

 8. باسلام ووقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم و درخواست انصراف دادم و چندروز پیش انصرافم قطعی شد اما درواقع موقعی که برای کنکور ۱۴۰۱ثبت نام کردم علامت دانشجوی انصرافی رو نزدم آیا مشکلی پیش میاد؟

 9. من از دانشگاه هنوز انصراف ندادم اما میخواهم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم هنوز وقت برای انصراف دارم؟

 10. با سلام
  بنده دانشجوی ارشد شبانه هستم و در مقطع کارشناسی به صورت روزانه تحصیل کردم و مجددا در کنکور سراسری می خوام شرکت کنم آیا امکان چنین کاری طبق قوانین سازمان سنجش و نظام وظیفه هست یا خیر؟

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، تا قبل از پایان خدمت سربازی امکان تحصیل مجدد شما در مقطع قبلی وجود ندارد.

 11. سلام من سال ۹۹از دانشگاه روزانه انصراف دادم و فرم ۲سنجش هم پر کردم اما شماره نامه انصراف ندادن بهم فقط تاریخ انصراف رو وارد کردم. با توجه به اینکه مهلت ثبت نام تموم شده میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

  • با سلام، خیر، شما می توانید پس از قبولی نهایی در کنکور سراسری و زمان ثبت نام در دانشگاه، اطلاعات مربوط به انصراف خود را تکمیل کنید.

 12. سلام من دانشجو ارشد شبانه هستم میخواستم ببینم میتونم کنکور ارشد روزانه قبول بشوم میتونم انصراف بدهم وچقدر جریمه باید پرداخت کرد

  • با سلام، بله، با توجه به این که شما دانشجوی دوره غیر روزانه هستید، می توانید پس از قبولی در آزمون ارشد، انصراف خود را قطعی نمایید؛ همچنین لازم به ذکر است در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، معمولا فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد می باشید.

 13. سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم یک روزانه هستم میتونم انصراف بدم و در دانشگاه نظامی ادامه تحصیل بدم

  • با سلام، شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم، به هسته گزینش ارگان مورد نظر خود مراجعه کرده و از امکان ثبت نام و ورود بانوان به دانشگاه های افسری مطلع شوید.

 14. سلام
  بنده دانشجوی دکتری دوره روزانه ۹۶ رشته عمران هستم و در کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام نموده ام و در حال حاضر در مراحل پایانی انصراف هستم می خواستم بدونم در صورت انصراف بایستی جریمه پرداخت کنم؟ (در قسمت سوم فرم شماره ۳ دفترچه راهنما بنده دچار ابهام شده ام)

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، در صورت نداشتن منع نظام وظیفه می بایست تا زمان ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را قطعی نمایید، لازم به ذکر است مشمول پرداخت جریمه می شوید.

 15. سلام من دانشجو روزانه ۹۹ بودم و امسال انصراف دادم و کنکور ثبت نام کردم.بعد از قبولی دانشگاه قبلی مدارک رو به دانشگاه جدید ارسال میکنه؟ یا باید خوذم مدارک رو تحویل بگیرم

 16. سلام من یبار دانشجوی شبانه بودم انصراف دادم حالا دانشجوی پیام نورم میخواستم بدونم میشه بازم انصراف داد؟

 17. سلام
  میخواستم بدونم من ک دنشجوی ورودی ۹۹ دولنی روزانه بودم و انصراف دادم .
  ۱۴۰۱ میتونم دوباره توی رشته خودم کنکور بدم و روزانه بخونم؟

  • با سلام، بله، شما می توانید در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کرده و رشته های مورد نظر خود را در دوره روزانه انتخاب کنید.

 18. سلام من دانشجوی ترم ۴ روزانه هستم
  ایا ممکن هست کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۱ ،از رشته قبلی انصراف بدم ؟

 19. سلام..
  ایا در صورت قبولی در دوره ی روزانه سال ۱۴۰۰ اما عدم ثبت نام نیازی به انصراف از دانشگاه محل قبولی برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ هست؟

  • با سلام، خیر، در صورتی که شما در دانشگاه ثبت نام نکرده باشید، نیازی به انصراف نیست و محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ ندارید.

 20. سلام
  من ورودی ۹۷ روزانه دانشگاه هنر اسلامی تبریز هستم
  میخواستم کنکور انسانی امسال رو شرکت کنم
  میتونم رشته های روزانه رو برای کنکور ۱۴۰۱ انتخاب کنم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۱، دانشجویان دوره ی روزانه در صورتی که تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را قطعی کنند مشکلی از بابت شرکت و انتخاب ندارند.

 21. با سلام.
  بنده در مهر ۱۴۰۰ دوره ی روزانه فبول شدم و درسایت دانشگاه هم یک سری از مراحل ثبت نام رو انجام دادم اما معافیت تحصیلی نگرفتم و ثبت نامم کامل نشد… (شماره دانشجویی هم دریافت نکردم)
  حالا برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۱ نیازی به انصراف از دانشگاه قبولی هست؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دانشگاه ثبت نام نکرده باشید، نیازی به انصراف نیست و می توانید در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنید.

 22. سلام وقتتون بخیر
  من در کنکور سال ۱۴۰۰ دوره روزانه در یک شهر دیگه قبول شدم ولی ثبت نام نکردمش. تو شهر خودمون دانشگاه آزاد برای ثبت نام اطلاعیه زده بود و من رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم.
  آیا میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ آیا محرومیت یا مشکلی دارم؟
  (دانشگاه آزاد اولین دانشگاهی هست که ثبت نام کردم)

 23. باسلام.من دانشجوی ورودی ۱۴۰۰دوره روزانه هستم .خواستم بدونم درصورت انصراف وشرکت درکنکورآیامیتونمدمجازبه انتخاب کد رشته های روزانه کنکور۱۴۰۱باشم؟چون دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱برخلاف دفترچه های کنکور سالهای قبل اصلا توهیچ قسمتش ،ماده ای برای محرومیت از پذیرش در رشته های روزانه کنکور۱۴۰۱برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰انصرافی روزانه،نوشته نشده است.خاستم بدون الآن محرومیت از پذیرش در رشته های روزانه ۱۴۰۱برای دانشجویان انصرافی روزانه کنکور۱۴۰۰ ،لغوشده است؟

 24. سلام خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه غیرانتفاعی ام دوترم اولو مرخصی گرفتم بعدش میخام کنکور بدم اینجا مشکلی ندارد که بعدش انصراف بدم

  • با سلام، با توجه به این که شما دانشجوی دوره غیر روزانه هستید، می توانید پس از اعلام نتایج نهایی کنکور، اقدام به انصراف نمایید.

 25. سلام خسته نباشد من در دوره ی روزانه ی ورودی بهمن ۱۴۰۰ قبول شده ام. آیا اگر الان انصراف بدم و بروم سربازی. میتوانم بعدا هم در دوره ی روزانه قبول بشوم؟

  • با سلام، بله، شما می توانید پس از اتمام دوره خدمت سربازی خود نیز در کنکور سراسری شرکت کرده و اقدام به انتخاب رشته های دوره روزانه نمایید.

 26. سلام من ترم یک روزانه هستم و فقط ثبت نام کرده ام و در کلاسها شرکت نکردم و قبل از شروع امتحانات درخواست انصراف داده ام آیا مشمول جریمه میشوم؟

 27. سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی ترم آخر دانشگاه روزانه هستم نمیشه بدون انصراف برای کنکور۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟؟؟

 28. سلام وقت بخیر
  بنده دانشجوی دوره غیر روزانه هستم و قصد شرکت در کنکور دارم اما هنوز انصراف ندادم میخواستم بدونم ک در هنگام ثبت نام بند مربوط ب وضعیت اموزش عالی و کد نظام وظیفه رو چی بزارم تا ب مشکل برنخورم؟

 29. سلام.من یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و وارد دانشگاه دولتی(روزانه) شدم.در صورت انصراف از دانشگاه و داشتن معافیت کفالت میتونم در کنکور سال آینده رشته های روزانه رو انتخاب کنم ؟

  • با سلام، در صورتی که شما کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم داشته باشید، در صورت انصراف تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵، مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری و انتخاب رشته های دوره روزانه می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 30. با سلام و وقت بخیر،
  بنده دانشجوی روزانه ترم اول ارشد هستم. اگر انصراف بدم میتونم در کنکور سراسری کارشناسی سال ۱۴۰۲ شرکت کنم و دوره های روزانه را انتخاب کنم ؟ خیلی ممنون

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نمی باشید و می بایست برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام به تحصیل نمایید.

 31. سلام و عرض ادب
  بنده تو کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم و قبول نشدم در سوابق تحصیلی ثبت نام کردم و رشته مهندسی طبیعت روزانه ورودی مهرماه ۱۴۰۰ در دانشگاه شهرکرد ثبت نام کردم و اقدام به معافیت تحصیلی نموده ام ولی در کلاس های ترم اول شرکت نکردم و امتحانات پایان ترم رو ندادم
  آیا بنده میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟(سپاسگزارم)

  • با سلام، در صورتی که شما دانشجوی دوره روزانه باشید، می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایید تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شوید؛ همچنین لازم به ذکر است تا قبل از انجام خدمت سربازی، معمولا فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد می باشید.

 32. سلام من دانشجوی غیر انتفاعی بدون کنکور ثبت نام کردم امسال از همون ترم یک پشیمون شدم و ادامه ندادم میخوام کنکور شرکت کنم باید قبل ثبت نام انصراف بدم؟ اگه انصراف ندم مشکلی پیش میاد تو ثبت نامم؟

 33. سلام خسته نباشید من اسفند ۹۹ انصرافمو از دانشگاه روزانه دادم ولی تو کنکور ۴۰۰ روزانه قبول نشدم میخاستم بدونم چون بلافاصله بعد از انصراف ادامه تحصیل ندادم تو کنکور ۴۰۱ میتونم روزانه شرکت کنم؟ مجاز میشم؟

  • با سلام، بله، شما مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های دوره روزانه می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 34. سلام
  بنده ترم ۷ روزانه هستم و قصد دارم در کنکور ثبت نام کنم
  آیا باید حتما انصراف از تحصیل بدهم یا میتوانم در کنار تحصیل در رشته فعلی با آمدن نتیجه کنکور در رشته ای که قبول شدم هم تحصیل کنم و از رشته قبلی انصراف؟

  • با سلام، خیر، دانشجویان دوره روزانه می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را قطعی نمایند تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های دوره روزانه شوند.

 35. سلام خسته نباشید من دانشجوی کشاورزی ترم پنج روزانه هستم و میخوام دوباره کنکور بدم و رشته پیرا پزشکی آزاد قبول شم ، آیا حتما باید الان از دانشگاه انصراف بدم؟ نمیشه همزمان در هر دو رشته تحصیل کنم؟

 36. سلام من ۹۹ کنکور دادم و روزانه قبول شدم الان میخوام انصراف بدم دوباره کنکور ۰۱ شرکت کنم اگر الان انصراف بدم میتونم تو کنکور دوره روزانه شرکت کنم؟

  • با سلام، با توجه به این که شما دانشجوی دوره روزانه هستید، در صورتی که شما انصراف خود را تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ قطعی نمایید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های دوره روزانه می باشید.

 37. سلام آیا دانشجویان روزانه دولتی می‌توانند به شبانه انتقالی بدهند

  • با سلام و درود، بله، محدودیتی بابت انتقال دانشجویان دوره های روزانه به شبانه (نوبت دوم) وجود ندارد.

 38. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد شبانه بودم تا انتهای ترم ۲ و بعد بع تازگی انصراف دادم.
  الان میتونم واسه کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کنم و روزانه قبول بشم ؟

 39. سلام وقت بخیر
  من سال ۱۴۰۰ دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و یک ترم هم هست که شرکت کردم و میخوام ۱۴۰۱ دوباره کنکور بدم؛ باید از دانشگاه انصراف بدم؟

 40. سلام ایا همزمان با گذراندن ترم در دانشگاه ازاد می توان برای کنکور سراسری شرکت کرد و پس از اعلام نتایج کنکور در صورت قبولی در زمان انتخاب دانشگاه و رشته محل در ان زمان قبل از انتخاب نهایی از ترم جاری دانشگاه ازاد انصراف داد ؟ ممنون

 41. سلام من سال ۱۴۰۰ کنکور دادم و رشته هنر روزانه قبول شدم یک ترم هم رفتم و حالا میخوام برم تجربی و روزانه بخونم میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور بدم و توی انتخاب رشته روزانه رو انتخاب کنم؟

  • با سلام، اگر در حال حاضر دانشجوی دوره روزانه می باشید، در صورت انصراف تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵، مجاز به شرکت در کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی سال ۱۴۰۱ می باشید و محدودیتی بابت انتخاب رشته های دوره روزانه نخواهید داشت.

 42. سلام وقت شما بخیر…
  من دانشجوی ترم پنج کارسناسی دانشگاه دولتی روزانه هستم .اگر انصراف بدهم و مدرک کاردانی را دریافت کنم و مجددا در کنکور هنر شرکت کنم ایا بابت انصراف باید هزینه ای بدم یا خیر؟

  • با عرض سلام و وقت بخیر، هزینه انصراف از دانشگاه های دوره روزانه بستگی به محل تحصیل، مقطع تحصیلی و رشته شما دارد.

 43. سلام من دانشجوی تدم دو روزانه هستم
  برای ثبت نام در آزمون های افسری ارتش باید از دانشگاه انصراف دهم بعد ثبت نام کنم؟؟
  ممنون

  • با سلام، شما می توانید در صورن داشتن شرایط لازم، در آزمون دانشگاه افسری ارتش شرکت کرده و در صورت قبولی نهایی، از دانشگاه انصراف خود را قطعی نمایید.

 44. سلام من دانشجوی ترم یک دوره روزانه هستم می خواستم بدونم اگه تا ۲۵ اسفند از دانشگاه انصراف قطعی بدم مجاز به انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور سراسری ۱۴۰۱ هستم؟

  • با سلام، بله، در صورتی که شما تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی کنید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های دوره روزانه می باشید.

 45. سلام من سال ۹۸ دانشگاه رورانه قبول شدم ولی اصلا نرفتم و ثبت نام نکردم و برای من هیچ شماره دانشجویی ثبت نشده میخواستم بدونم این انصراف حساب میشه یا نه ممنون از راهنماییتون

 46. سلام من دانشجوی ارشد روزانه ترم یک هستم اگر انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۲رشته های پزشکی روزانه شرکت کنم؟

 47. سلام من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه هستم میخوام انصراف بدم و کنکور کارشناسی شرکت کنم شرایط چطوری میشه

 48. با سلام
  من دانشجوی ترم ۳ مقطع کارشناسی پیوسته روزانه ورودی مهر ۹۹ هستم.
  آیا برای ثبت‌نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ باید از دانشگاه انصراف بدم؟

 49. با سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی مقطع ارشد روزانه و ورودی مهر ۱۴۰۰ هستم. قصد انصراف دارم. آیا از شرکت توی کنکور ارشد سال ۱۴۰۱ و شرکت در دوره ی روزانه محروم میشم؟

 50. با سلام بنده ترم یک و ورودی ۱۴۰۰ دانشجو روزانه هستم میخواهم انصراف بدم و کنکور سال آینده شرکت کنم و اما از این میترسم که که منو بفرستن سربازی آیا بعد از انصراف قطعی مشکلی که ازین بابت پیش نمیاد

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، معمولا فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد می باشید؛ لازم به ذکر است با توجه به اینکه دانشجوی دوره روزانه هستید، می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی کنید تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری شوید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور