تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 1400 – 1401

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 1400 – 1401

بارم امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 1400 - 1401
بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 1400 – 1401

فصل امتحانات همواره برای دانش آموزان استرس زیادی را به همراه داشته است. دغدغه درس و امتحان نه تنها دانش آموزان بلکه خانواده آن ها را نیز درگیر می کند. یک از راه های کاهش اضطراب دوران امتحان، همراه بودن دانش آموزان با معلمان در طول سال تحصیلی می باشد تا مطالعه تمامی دروس برای شب های امتحان انباشته نشود.

راه دیگر موفقیت و کاهش استرس روزهای نفس گیر امتحان، به کار گیری یک برنامه ریزی درسی مناسب و هدفمند می باشد و یکی از اقدامات موثری که می تواند شما را برای دستیابی به نتیجه مطلوب و قرارگیری در مسیر درست مطالعه کمک کند، اولویت بندی مطالب است. از جمله موارد حائز اهمیت که می بایست در برنامه ریزی و اولویت بندی مطالعه هر یک از دروس امتحانی در نظر گرفته شود، آگاهی از بارم امتحانات می باشد.

شما می توانید با توجه به ارزش و بارم بندی هر یک از فصل های دروس خود، مدت زمان مناسب برای مطالعه هر درس را تعیین نمایید تا با تاکید بیشتر بر روی مباحث مهم تر، مسیر رسیدن به نتیجه دلخواه در امتحانات را برای خود هموار سازید.

آگاهی از بارم بندی امتحانات نهایی می تواند یک عامل مهم در برنامه ریزی درسی در فصل امتحانات باشد.

بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 1400 – 1401

درپایه دوازدهم انسانی آموخته های دانش آموزان در هر یک از دروس فلسفه 2، جغرافیا 3، ریاضی و آمار 3، عربی 3، دین و زندگی 3، تاریخ 3، جامعه شناسی 3، فارسی 3، علوم و فنون ادبی 3، زبان انگلیسی 3 و سلامت و بهداشت به صورت امتحانات نهایی مورد سنجش قرار می گیرد. برای این که دانش آموزان بتوانند با موفقیت این امتحانات را پشت سر بگذارند، می بایست تا حدودی با سوالات و مباحث امتحانی آشنا باشند. به همین منظور، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با ارائه اطلاعات لازم به دانش آموزان در این زمینه، آن ها را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب در امتحانات یاری می کند.

حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم انسانی و سایر تغییرات ایجاد شده در ارزشیابی نهایی این پایه در قالب دفترچه هایی بر روی سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نشانی aee.medu.ir قرار می گیرد که جهت دسترسی آسان تر شما به فایل این بارم بندی ها لینک دریافت آن ها را در جداول زیر قرار داده ایم. توجه داشته باشید که اساس تفکیک این فایل ها، تقسیم بندی مناطق از نظر میزان گسترش ویروس کرونا می باشد.

بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم 1400 – 1401
دانلود فایل بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم رشته انسانی

(به منظور دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

شایان ذکر است این جدول مطابق با آخرین بارم بندی اعمال شده در امتحانات نهایی می باشد و در صورت هر گونه تغییر، جداول فوق به روز رسانی خواهند شد.

آگاهی از میزان اهمیتی که دروس و مباحث مختلف در امتحانات نهایی مدارس و همچنین کنکور سراسری دارند، می تواند موجبات طراحی یک برنامه اصولی و منسجم را فراهم نمایند. در واقع اطلاع از بارم بندی دروس موجب می شود از هدر رفتن انرژی و زمان شما جلوگیری شود و زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابید. در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم مدارس اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- از چه طریقی می توان از بارم بندی دروس پایه دوازدهم رشته انسانی 1400 - 1401 مطلع شد؟

این بارم بندی ها در قالب فایل هایی بر روی سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی aee.medu.ir قرار می گیرد.

2- اطلاع از بارم بندی دروس پایه دوازدهم رشته انسانی1400 - 1401 از چه نظر دارای اهمیت است؟

بارم بندی ها میزان اهمیت دروس مختلف در ارزشیابی نهایی این پایه را نشان می دهند.

3- فایل های بارم بندی شده دروس پایه دوازدهم رشته انساینی 1400 - 1401 بر چه اساسی از یکدیگر تفکیک شده اند؟

اصل جداسازی این فایل ها بر مبنای تقسیم بندی مناطق مختلف کشور از نظر شیوع ویروس کرونا می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس