تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / بارم بندی امتحان نهایی نگارش پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی نگارش پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی نگارش دوازدهم رشته ریاضی
بارم بندی امتحان نهایی نگارش پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

امتحان واژه ای است که می تواند بین دانش آموزان عواطف متفاوت و گاها متناقضی را برانگیزد. با این حال تقریبا تمامی آن ها یک حس مشترک را با شنیدن این واژه تجربه کرده اند و آن هم استرس و اضطراب ناشی از این آزمون است. این دغدغه زمانی بیش تر می شود که قرار است امتحان به شکل نهایی برگزار شود و در آینده تحصیلی و رتبه قبولی کنکور فرد تاثیر بیش تری داشته باشد. درس نگارش پایه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک از آن دسته دروسی است که هم در دی ماه و هم در خرداد ماه امتحان آن به صورت نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می شود. بناباین آشنایی با اهمیت، بارم بندی و همچنین حذفیات فصول مختلف این درس می تواند نسبت به شناخت و برنامه ریزی دقیق تر دانش آموز برای مطالعه آن و همچنین کاهش نگرانی ناشی از امتحان، تاثیر بسزایی داشته باشد.

آگاهی از بارم بندی امتحان نهایی درس نگارش پایه دوازدهم ریاضی می تواند دانش آموزان را در داشتن برنامه ریزی منظم تر و مدیریت استرس امتحان به میزان قابل توجهی یاری نماید.

بارم بندی امتحان نهایی نگارش پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

زمان تدریس درس نگارش در مدرسه دو ساعت در هفته و هدف از آن آشنایی دانش آموزان با روش های درست و انواع گونه های نگارش زبان فارسی است. همچنین بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی بر اساس میزان حجم و اطلاعات موجود در آن فصل متفاوت است که فایل بارم و نمره های در نظر گرفته شده برای هر بخش، هر ساله از طریق سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشى وزارت آموزش و پرورش به آدرس aee.medu.ir در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد.

بارم بندی امتحان نهایی دوازدهم ریاضی در سال تحصیلی 99 – 1400 در سه فایل مجزا و مختص وضعیت های مناطق زرد، قرمز و عادی بر اساس شیوع ویروس کرونا منتشر شد اما درس نگارش در هر سه وضعیت دارای بارم بندی های مشابه بوده است.

بارم بندی درس نگارش (3) دوازدهم ریاضی
ردیف موضوع سنجه های ارزشیابی نمره
1 بازشناسی توانایی بازشناسی آموزه های درس 2
2 تولید متن خوش آغازی (جذابیت و گیرایی، نشان دادن نمایی کلی از محتوای نوشته) 1

پرورش موضوع یا شیوه بیان نوشته

(بیان ساده و صمیمی، بیان احساس متناسب با موضوع، سیر منطقی نوشته و فکر و نگاه نو)

9
خوش فرجامی (جمع بندی مطالب، تاثیر گذاری و تفکر برانگیزبودن) 1
رعایت نشانه های نگارشی 1
املای واژگان

(نداشتن غلط املایی)

2
3 سازه های نوشتاری مثل نویسی / حکایت نگاری / شعرگردانی(درک و دریافت هسته معنایی مثل، حکایت و شعر- پروراندن موضوع ) 3
رعایت املا و نشانه های نگارشی 1
مجموع 20

این درس علاوه بر آموزش مهارت های نگارش صحیح به دانش آموزان می تواند نقش مهم در آینده تحصیلی آن ها نیز ایفا کند؛ چرا که نه تنها امتحان آن به صورت نهایی برگزار می شود، بلکه بالاترین ضریب را در پذیرش کنکور بین درس های عمومی آزمون سراسری دارا می باشد. با توجه به این که رفته رفته سیستم آموزشی کشور به سمت تاثیر بیش تر معدل در پذیرش داوطلبان جهت ورود به دانشگاه ها سوق پیدا می کند، آشنایی با بارم بندی و استفاده بهینه از ارزش هر قسمت از این درس می تواند کمک شایانی به راه طولانی دانش آموز در آستانه ورود به دانشگاه داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- بارم بندی امتحان نهایی نگارش پایه دوازدهم ریاضی از چه طریق قابل دسترس می باشد؟

این بارم بندی از طریق سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشى وزارت آموزش و پرورش به آدرس aee.medu.ir و همچنین جدول موجود در این مقاله قابل مشاهده است.

2- کدام فصل از کتاب نگارش پایه دوازدهم بیشترین و کمترین میزان بارم این درس را در امتحان نهایی به خود اختصاص داده است؟

فصل تولید متن با پوشش 14 نمره و فصل بازشناسی با اختصاص 2 نمره از مجموع 20 نمره امتحان به ترتیب بیشترین و کمترین بارم را دارد.

3- آیا بارم بندی امتحانات نهایی درس نگارش پایه دوازدهم ریاضی در وضعیت عادی، زرد و قرمز متفاوت است؟

خیر، این درس در هر سه وضعیت دارای بارم بندی مشابه می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس