تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته دوازدهم رشته ریاضی فیزیک 99 - 1400
بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

ریاضیات گسسته از جمله دروسی است که مختص دانش آموزان دوازدهم رشته ریاضی فیزیک می باشد و امتحان آن در دو نوبت دی ماه و خرداد ماه بصورت نهایی برگزار می شود. تاثیر مثبت معدل پایه دوزادهم دوره متوسطه دوم در کنکور طبق اعلام سازمان سنجش 30 درصد است، بنابراین کسب معدل بالا، از اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان برخوردار است.

همچنین با توجه به اینکه سوالات امتحان نهایی به صورت کشوری است و معلمان نقشی در طراحی سوالات ندارند، اضطراب دانش آموزان در این ایام بیشتر می شود.  در راستای برنامه ریزی درسی، سازمان آموزش و پرورش پیش از شروع سال تحصیلی نحوه ارزشیابی مستمر، ارزشیابی پایانی و بارم بندی درس ریاضی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

وزارت آموزش و پرورش در سال 1400 با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، بارم بندی امتحانات را بر اساس مناطق عادی، زرد و قرمز ارائه نمود.

بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

دانش آموزان از طریق کسب آگاهی لازم از نمره هر یک از مباحث موجود در درس ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی می توانند در زمان کوتاه تری مباحث مهم را مطالعه و نمره بهتری کسب نمایند. دانستن بارم بندی این درس نه تنها در پایان ترم دانش آموز بسیار مهم و حیاتی می باشد؛ بلکه این نمرات به شکل مستقیم تاثیر بسزایی در رتبه قبولی کنکور نیز دارد.

محصلین پایه دوازدهم بعد از انتشار این بارم بندی ها می توانند پس از بررسی آن ها، در بازه زمانی مناسب تری و با اولویت بندی بهتری درس خود را مطالعه نموده و در نتیجه، برنامه ریزی بهتری داشته باشند. نمرات هر مبحث از درس گسسته هر ساله از طریق سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی سازمان آموزش و پرورش به نشانی aee.medu.ir منتشر می گردد که در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا، این بارم بندی متناسب با سه منطقه عادی، زرد و قرمز در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

بارم بندی درس ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400 
فصل/محدوده نوبت اول نوبت دوم شهریور و دی
1/کل 15 5 7
2/تا صفحه 42 5 2 6
2/صفحه 42 به بعد _ 5
3/کل 8 7
جمع کل 20 20 20

کتاب ریاضیات گسسته دوره دوازدهم رشته ریاضی به صورت 2 ساعت در هفته تدریس شده و نوع آزمونی که از دانش آموزان گرفته می شود کتبی است. همچنین در آزمون های نوبت دوم و شهریور ماه، سوالات آزمون از کل مباحث کتاب مطرح می شود.

اطلاع از بارم بندی، کمک بسیار زیادی در کاهش استرس و همچنین کسب موفقیت در امتحانات نهایی را سبب می شود. علاوه بر ریاضیات گسسته بارم بندی سایر دروس این پایه نیز از طریق سایت آموزش و پرورش در دسترس قرار گرفته که شما می توانید با مطالعه بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی 99- 1400 اطلاعات لازم را در رابطه با این موضوع کسب نمایید.

سوالات متداول

1- چگونه می توان بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 - 1400 مشاهده نمود؟

بارم بندی این درس از طریق این مقاله و همچنین سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی سازمان آموزش و پرورش به نشانی aee.medu.ir قابل دریافت می باشد.

2- اطلاع از بارم بندی امتحان نهایی ریاضیات گسسته پایه دوازدهم ریاضی 99 - 1400 چه تاثیری دارد؟

این امر می تواند دانش آموزان را در زمینه برنامه ریزی و اختصاص ساعات مطالعاتی مناسب با توجه به اهمیت هر مبحث از این درس، یاری نماید.

3- آیا با توجه به شرایط کرونا فقط یک فایل برای بارم بندی درس ریاضیات گسسته 99 - 1400 در اختیار افراد قرار گرفته است؟

خیر، با توجه به وضعیت شیوع این ویروس در کشور، بارم بندی کلیه دروس از جمله درس ریاضیات گسسته بر اساس مناطق زرد، قرمز و عادی ارائه شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس