تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

یکی از دغدغه های دانش آموزان پایه دوازدهم علاوه بر اخذ نتیجه مطلوب خود در کنکور سراسری، قبولی و کسب نمره مناسب در امتحانات نهایی است. از آن جایی که این امتحانات به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شوند، این امر اضطراب زیادی را برای تمامی دانش آموزان ایجاد می کند که مدیریت زمان و همچنین برنامه ریزی درسی مناسب می تواند در کاهش این استرس تاثیر زیادی داشته باشد.

در کنار تمامی موارد یاد شده، اطلاع از بارم بندی دروس نیز کمک بسیار زیادی به دانش آموزان می کند. به خصوص افرادی که در طی سال تحصیلی توجه کمتری به دروس خود داشته اند، می توانند با بررسی جدول بارم بندی هر فصل برای دروس مختلف، توجه و برنامه ریزی خود را بر مواردی متمرکز سازند که از نمره بیشتری برخوردار هستند. در ادامه این مقاله بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم برای شما شرح شده است.

ارائه بارم بندی دروس پایه دوازهم ریاضی با توجه به وضعیت استان ها از لحاظ شیوع بیماری کرونا، از سوی وزارت آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400

همانطور که گفته شد، اطلاع از بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی می تواند به دانش آموز کمک کند تا با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر نمره لازم را بدست آورد. از طرفی تاثیر 30 درصدی معدل نهایی بر نتایج کنکور سراسری بر اهمیت کسب نمره مناسب در این امتحانات می افزاید. بنابراین بهتر است با آگهی از جزئیات بارم بندی هر درس با تمرکز بیشتری برای کسب نتیجه مناسب تر اقدام کنید.

همه گیری ویروس کرونا که تمامی شیوه های آموزشی و نحوه برگزاری امتحانات را تحت تاثیر قرار داده است، باعث شده تا مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پروش بارم بندی امتحانات نهایی را نیز با توجه به رنگ بندی استان های کشور بر اساس شیوع بیماری در سامانه خود به نشانی aee.medu.ir اعلام نماید که این بارم بندی بنا بر شیوه تدریس در مناطق قرمز، زرد، سفید و به جهت تفاوت در کیفیت آموزش از راه دور دروس اعلام شده است. بارم بندی درس حسابان پایه دوازدهم رشته ریاضی فیزیک در هر سه دسته و در تمام استان ها یکسان بوده که در جدول زیر نمرات مربوط به هر فصل ذکر شده است.

بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 – 1400
شماره و عنوان فصل دی ماه (نیمسال اول) خرداد ماه (نیمسال دوم) شهریور و دی ماه
فصل1: تابع 7 2.5 3.5
فصل2: مثلثات 6 2 3
فصل3: حد 7 2.5 3
فصل4: مشتق 7 6
فصل5: کاربردهای مشتق 6 4.5
جمع نمرات 20 20 20

درس حسابان برای رشته ریاضی فیزیک دارای اهمیت بالا در امتحانات نهایی و کنکور سراسری می باشد، از این رو دست یابی به نمره قابل قبول در این درس تنها با تسلط عالی بر مباحث آن بدست می آید. کتاب حسابان پایه دوازدهم شامل 5 فصل است که با توجه به جدول بارم بندی مشخصا فصل چهارم مبحث مشتق از اهمیت بیشتری برای کسب نمره برخوردار می باشد. اطلاع از حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم ریاضی نیز می تواند کمک شایانی در این جهت به دانش آموزان کند تا با یک برنامه مناسب بتوانند در امتحانات پایانی نتیجه مطلوب را  بدست آورند.

ضریب بالای درس حسابان در بخش سوالات ریاضی کنکور سراسری ریاضی نیز بر اهمیت نیاز به یادگیری هرچه بهتر این درس می افزاید. یکی از راه های تسلط بر این درس، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی حسابان و یا اطلاع کافی و دقیق از بهترین روش مطالعه ریاضی است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به لینک مرتبط آن مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- جزئیات بارم بندی امتحان نهایی حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 - 1400 از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

معمولا هر سال مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش پرورش بارم بندی امتحانات نهایی را در سامانه خود به نشانی aee.medu.ir اعلام می نماید.

2- بررسی و اطلاع از بارم بندی دروس پایه دوازدهم ریاضی 99 - 1400 چه کمکی به ما خواهد کرد؟

دانستن این بارم بندی به دانش آموزان کمک خواهد کرد تا با برنامه ریزی بهتر به نتیجه مطلوب خود دست یابند.

3- آیا بارم بندی امتحان پایان ترم حسابان پایه دوازدهم ریاضی 99 - 1400 برای تمام مناطق عادی، زرد و قرمز یکسان است؟

بله، بارم بندی این درس در تمام استان ها یکسان است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس