خانه تیزهوشان برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97

نحوه ی برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان 97 – 98

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97
برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97
بسیار خوشحالیم که شما دانش آموز تیزهوش تصمیم گرفتید در این آزمون شرکت کنید امیدواریم اول با امید به خدا و بعد با تلاش و کوشش خودتان و در کنار این ها با راهنمایی های مشاوران ایران مشاوره  پیروز این آزمون بزرگ شوید. همانطور که می دانید دانش آموزان زیادی داوطلب شرکت در آزمون ورودی تیزهوشان هستند و همین متقاضی زیاد و در عین حال پذیرش کم این مدارس باعث یک آزمون رقابتی بزرگ بین دانش آموزان شده است. جالب است بدانید که تقریبا 10 درصد دانش آموزان شرکت کننده در تمام نقاط کشور، شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را دارند. بنابراین برای قبولی در این آزمون باید با یک برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه پیش بروید. ما قصد داریم در این مقاله درباره برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان و نکات مهم برای قبولی در این آزمون و هر آنچه که شما دانش آموز عزیز برای قبولی در آزمون بزرگ تیزهوشان باید بدانید، بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و در صورت نیاز به مشاوره با مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97

دانش آموزان عزیز دقت کنید که اولین نکته ای که باید برای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97 و موفقیت در آن انجام دهید این است که برنامه ریزیتان باید دارای انعطاف باشد یعنی از برای صبح تا شب به طور مداوم برنامه ریزی نکنید چون اگر یک روز بنابر هر دلیلی توانید درس بخوانید از برنامه عقب می مانید و کل برنامه ریزیتان بهم می ریزد پس همیشه در برنامه روزانه تان یک زمان هایی راهم به استراحت و تفریح اختصاص دهید در این صورت اگر روزی هم از برنامه تان عقب ماندید می توانید در زمان های خالی که در برنامه گنچانده اید، جبران کنید.

1- برنامه ریزی هفتگی : یادتان باشد چه برای آزمون های تیزهوشان و چه برنامه ریزی برای مدرسه هیچوقت برنامه طولانی مدت ننویسید. از نظر مشاوران بهترین مدت برای برنامه ریزی، یک هفته است.

2- اهمیت مدرسه : حتی اگر به نظر شما سطح کلاستان در مدرسه پایین باشد باز هم بهترین جا برای یادگیری درس، مدرسه و از زبان معلم است و بعد از برگشتن به خانه حتما دس های هر روز را در همان روز بخوانید زیرا با این روش درس هایی که خوانده اید در حافظه بلند مدتان ذخیره می شود.

3- یادداشت برداری : هنگام مطالعه درس ها و کتاب های آموزشی از نکات مهم و کلیدی یادداشت بردارید تا هر چند روز یکبار دوباره آنها را بخوانید تا بهتر در حافظه تان تثبیت شود و یادتان باشد آنقدری زمان ندارید که برای مرور درس ها کل درس را دوباره بخوانید.

3- مرور درس ها و نکات : در برنامه هفتگیتان یک روز را ( مثلا آخر هفته ) به مرور نکاتی که یادداشت کرده اید، اختصاص دهید.

4- آزمون : حتما هر چند وقت یکبار سوالات تستی کتاب های کمک آموزشی را حل کنید و یا می توانید در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. چون احتمالا تا به الان در مدرسه فقط به صورت تشریحی از شما امتحان گرقته شده و باید با نحوه ی تست زنی هم آشنا شوید تا در زمان آزمون دچار مشکل کمبود وقت نشوید.

دانش آموزان واجد شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 را از دست ندهید.

منابع آزمون تیزهوشان 97 برای پایه های ششم و نهم 

* یکی از موارد مهم در درس خواندن برای آزمون تیزهوشان توجه به ضرایب درس هاست حتما می دانید درس هایی را که ضریب بیشتری دارند باید بیشتر و دقیق تر بخوانید. * 

در آزمون تیزهوشان دو دسته سوال وجود دارد:

سوالات استعداد تحلیلی20 درصد سوالات مربوط به این دسته است.(این بخش از سوالات به صورت تستی است و نکته مهم اینکه این دسته از سوالها از کتاب های درسی طرح نمی شود. برای آشنایی با این دست از سوالات می توانید کتاب های تست استعداد تحلیلی که در این زمینه طراحی شده اند را تهیه کنید.)
سوالات استعداد تحصیلی80 درصد سوالات مربوط به این دسته است.( این بخش از سوالات نیز به صورت تستی است و منبع طرح این سوالات کتاب درسی می باشد. )

توجه کنید که در آزمون تیزهوشان برای درس های قرآن و هدیه های آسمانی برای دانش آموزان شیعه و اهل تسنن سوالات به صورت مشترک طرح می شود والی دانش آموزان سایر ادیان باید به سوالات هدیه های آسمانی مخصوص به خود پاسخ دهند.

در ابتدا به منابع امتحانی آزمون تیزهوشان پایه ششم می پردازیم:

همانطور که می دانید شیوه گزینش دانش آموزان مقطع ششم به هفتم مدارس تیزهوشان نسبت به سال های گذشته تغییراتی داشته است. آزمون امسال این مقطع تحصیلی در غالب آزمون هوش برای سنجش سطح هوش و استعداد دانش آموزان با استعداد انجام می پذیرد. لازم است گفته شود که هیچ یک از سوالات این آزمون از کتب درسی نمی باشد.

توجه کنید که : یک سوم سوالات درس های ریاضی، علوم، فارسی، هدیه های آسمانی و مطالعات اجتماعی از کتاب پنجم ابتدایی و سوالات تفکر و پزوهش از کتاب ششم طراحی می شود. 

و اما منابع آزمون تیزهوشان پایه نهم :

نام درستعداد سوالضریب 
فارسی 152
ریاضی203
علوم172
قرآن و هدیه های آسمانی82
مطالعات اجتماعی152

برای اطلاع از  ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 کلیک کنید و یا با شماره تماس  ایران مشاوره تماس بگیرید.

نکات مهم برای موفقیت در آزمون تیزهوشان 

 • با تست زدن زیاد و توجه به زمان، مدیریت زمان را یاد بگیرید تا سر جلسه ی آزمون با مشکل مواجه نشوید.
 • گاهی ممکن است هنگام پاسخ دادن به یک سوال به یکباره همه چیز از یادمان برود اگر سر جلسه ی آزمون این مشکل برای شما هم بوجود آمد بدون دستپاچگی و استرس یک نفس عمیق بکشید و سراغ سوال بعدی بروید و در انتهای آزمون به سراغ آن سوال برگردید و درموردش فکر کنید و زمان را بخاطر یک سوال از دست ندهید.
 • تا آخرین لحظه سر جلسه بنشینید حتی اگر زودتر از زمان تعیین شده به سوالات پاسخ دادیدحتما یکبار دیگر سوالات را بخوانید و جواب ها را بررسی کنید.

    با آرزوی موفقیت برای شما دانش آموزان کوشا

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر
 1. من تو درس زیست خیلی عالیم ولی تو‌ ازمون سوالای زیست خیلی کم هستن
  از طرفی ریاضی رو خوب بلدم و ادم استرسی اصلا نیستم
  ولی سر این ازمون یا شبیه سازهاش به شدت استرس می گیرم و همه چی یادم میره
  با این که در مواقع دیگه به طور کامل میتونم به خودم غلبه کنم.
  به نظرتون چی کار باید کنم تو این مدت کم؟

 2. مشاوره ها درجه یک است ممنونم

 3. مشاوره تون عالیه

 4. سلام من درس ریاضی رو خوب درک میکنم ولی زمانی که معلم میگه بیایین خونه تمرین حل کنینن همه چی از ذهنم میپره و یا میترسم به سوالات جواب بدم شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید

مشاوره تیزهوشان پیج کنکور