تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برنامه ریزی برای آزمون نمونه دولتی پایه ششم و نهم 98 – 97

برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97
برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

بیشتر دانش آموزان تمایل دارند در بهترین مدارس تحصیل کنند و در آینده موقعیت اجتماعی خوبی در جامعه داشته باشند. به همین دلیل یکی از انتخاب هایشان مدارس نمونه دولتی است.برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی باید یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید در حالی که متاسفانه بیشتر دانش آموزان برنامه ریزی درستی برای درس خواندن ندارند مثلا یکی از ابتدایی ترین و در عین حال مهمترین اصل درس خواندن، خواندن هر درس در همان روز است. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله تمام اطلاعات لازم برای برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی و بهترین روش درس خواندن ، بهترین منابع کمک آموزشی و منابع اصلی آزمون پایه ششم و نهم را در اختیار شما دانش آموزان عزیز قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 کلیک کنید.

نکات مهم برای موفقیت در آزمون نمونه دولتی 

مطمئنا بیشتر شما دانش آموزانی که میخواهید در آزمون نمونه دولتی شرکت کنید از این آزمون برای خود یک غول ساخته اید در صورتیکه این آزمون هم مانند همان آزمون هایی است که در مدرسه از شما گرفته می شود پس اولین پیشنهاد ما به شما دانش آموزان عزیز این است که است که استرس و نگرانی را از خود دور کنید. فقط برای موفقیت در این آزمون باید کمی با دقت تر درس بخوانید و از هر فرصتی برای درس خواندن استفاده کنید و زمان را از دست ندهید. برنامه ریزی در واقع به معنی حرکت گام به گام و در عین حال هوشمندانه برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما هم جزو دانش آموزانی هستید که همیشه از کمبود وقت شکایت دارند، بدانید که یکی از نتایج برنامه ریزی انجام دادن به موقع کارهاست. اگر برای کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید باعث می شود حرکت شما در مسیر درس خواندن بیشتر شده و سریع تر به موفقیت برسید. در ادامه ابتدا یکسری از نکاتی که هر دانش آموزی باید برای برنامه ریزی بداند را برایتان توضیح می دهیم و بعد از آنبه نکاتی درباره برنامه ریزی و نحوه ی درس خواندن صحیح برای قبولی شما در آزمون نمونه دولتی خواهیم پرداحت.

نکاتی که باید برای درس خواندن و برنامه ریزی درسی رعایت کنید. 

 • هیچوقت برای مدت زمان طولانی برنامه ریزی نکنید زیرا ممکن است در اواسط برنامه ریزی یک اتفاق غیرمنتظره برایتان پیش بیاید در نتیجه چند روزی نتوانید دقیقا به برنامه ای که نوشته اید عمل کنید در این صورت برنامه ریزیتان بهم می ریزد و رفته رفته ناامید و دلسرد می شوید. بهترین زمان برای برنامه ریزی یک هفته است. اگر برای یک هفته برنامه ریزی کنید ظرف مدت چند هفته براحتی متوجه نقاط ضعف و قوت خود می شوید و در نتیجه برای هفته های بعدی بهتر می توانید برنامه ریزی کنید.
 • شاید جمله ی هر درسی را همان روز بخوانید برایتان کلیشه ای و عادی شده باشد ولی لازم است بدانید یکی از ساده ترین در عین حال  مهمترین و موثرترین اصول یادگیری مطالعه ی هر درس در همان روزی است کهه در مدرسه یاد گرفته اید زیرا با این روش مطالب مدت زمان طولانی تری در ذهن باقی می ماند.
 • یکی از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی تصمیم به خواندن درسی می گیرند مدت زمان زیادی بدون وقفه درس می خوانند در صورتیکه که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند زیرا ذهن شما خسته می شود و کیفیت یادگیری به شدت کم می شود بنابراین بهتر است 1 ساعت مطالعه کنید و سپس 15 دقیقه استراحت کنید و سپس دوباره مطالعه را شروع کنید.
 • یکی دیگر از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که وقتی می خواهند برنامه ریزی کنند از اول صبح تا آخر شب برنامه درسی می نویسند و مطمئنا اگر یک روز بنا به دلایلی نتوانند مطابق برنامه ریزی درس بخوانند از برنامه هفتگیشان عقب می مانند. پس حتما برنامه ای که می نویسید انعطاف داشته باشد مثلا یک ساعات خاص یا یک روز خاصی را به جبران درس هایی که در مدت مشخص نتوانسته اید بخوانید، اختصاص دهید.
 • حتما حتما حتما در برنامه ریزیتان زمان هایی را هم برای تفریح و انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند اختصاص دهید تا در آن زمان ها از نظر انرزی و نشاط ریکاوری کنید.
 • یادتان باشد برای ذخیره اطلاعات در حافظه بلند مدتمان حتما باید یکم مطلب را چند بار مرور کنیم پس هنگام برنامه ریزی زمان هایی را هم برای مرور درس های خوانده شده در طول هفته اختصاص دهید.

برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی 

1 – اولین قدم قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی و نوشتن برنامه کنید این است که، برای خود هدف تعیین کنید و همیشه قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید به آن هدف فکر کنید.( مثلا اینکه برای قبولی در فلان رشته و فلان دانشگاه باید سطح علمی بالایی داشته باشید و بیشتر از بقیه درس بخوانید. مطمئنا بعد از مرور هدف با انگیزه بیشتری درس می خوانید.)

2 – در محیط آرام و به دور از شلوغی و هرج و مرج و بهم ریختکی مطالعه کنید تا حواستان پرت نشود.

3 – درس های هر روز را همان روز بخوانید تا درس های روی هم انباشته نشوند.

4 – در هر درس نکات مهم و کلیدی را یادداشت کنید و هر چند روز یکبار نکات را مرور کنید تا فراموشتان نشود.

5 – امتحانات مدرسه به صورت تشریحی برای شما طرح می شود ولی سوالات آزمون نمونه دولتی تستی است بنابراین هر چند روز یک بار تست را تمرین کنید.( برای این کار می توانید از کتاب های تستی کمک آموزشی و یا نمونه سوالات آزمون های نمونه دولی سال های گذشته را حل کنید.) تا با نحوه ی حل کردن سوالات تستی آشنا شوید و در زمان آزمون اصلی دچار مشکل و کمبود وقت نشوید.

منابع آزمون نمونه دولتی ششم 98 – 97 

دقت کنید که برای پایه های ششم فقط از کتاب های پایه ششم سوال طرح می شود.

نام درس  تعداد سوال  ضریب 
هدیه های آسمانی و قرآن  10 2
فارسی 20 2
مطالعات اجتماعی 10  2
علوم تجربی 20 2
ریاضی 20 2

تعداد کل سوال های آزمون 80 سوال می باشد.

منابع آزمون نمونه دولتی نهم 98 – 97 

دقت کنید که برای پایه های ششم فقط از کتاب های پایه ششم سوال طرح می شود.

نام درس  تعداد سوال ضریب 
هدیه های آسمانی 10 2
ادبیات فارسی 15 2
عربی  1
مطالعات اجتماعی (تاریخ،جغرافیا،اجتماعی) 10 1
انگلیسی 7 1
علوم تجربی 25 2
ریاضی  25 3

تعداد کل سوال های آزمون 100 سوال می باشد.

دانش آموزان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر جهت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98 و یا برنامه ریزی درسی با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

معرفی کتاب برای دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی ششم 98- 97 

 • ریاضی         اندیشمند
 • علوم           انتشارات سبز
 • فارسی       قلم چی و نشر الگو

معرفی کتاب برای دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم 98- 97 

 • ادبیات فارسی           مبتکران و خیلی سبز
 • عربی                      پرسمان گاج
 • ریاضی                     سیر تا پیاز گاج و اندیشمندان
 • علوم                       مبتکران

برای سایر کتاب ها هم می توانید از کتاب های جامع تیزهوشان، مبتکران و یا خیلی سبز استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۰ نظر

 1. با سلام و عرض خسته نباشید
  از دروس کلاس پنجم هم در آزمون میاد؟

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش در مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم، بر اساس سوابق تحصیلی (کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس) می باشد.

 2. سلام و درود
  توی بعضی از سایت ها نوشته ازمون نمونه دولتی ششم به هفتم امسال (۱۴۰۰) حذف شده این حقیقت داره؟
  من الان خیلی شک کردم چون از برادرم میپرسم میگه نه مگه میشه حدف شده باشه
  واقعا نمیدونم ، هر کی یه چیز میگه ، گیج شدم

  • با سلام، مطابق با سنوات سال های گذشته، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده است و صرفاً براساس سوابق تحصیلی دانش آموزان ثبت نام صورت می گیرد.

 3. من کلاس ششم هستم و تا الان تمام کارنامه هام خیلی خوب بوده ولی از همین امروز شروع به برنامه ریزی برای ازمون نمونه دولتی کردم ایا شانس موفقیت هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر بابت سایت خوبتون من واقعا استفاده کردم ازش☺

  • با سلام و درود، ورود به مدارس نمونه دولتی متوسطه اول بدون آزمون و بر اساس معدل بوده و در صورتی که تمامی نمرات پایه ی پنجم و نیمسال اول ششم، خیلی خوب یا حداقل یک خوب باشد، مجاز به ثبت نام در این مدارس خواهید بود.

 4. سلام لطفا کمک باید تمام دروس هشتمو بخونم هفتم چی؟؟
  من ازمون نمونه دولتی سال های گذشترو دارم اما انگلیسی و عربی حذف نشده

 5. سلام من دانش آموز کلاس هشتمم . پارسال تو هر دو نوبت معدلم ۲۰ بود و امسال هم تو نوبت اول معدل ۲۰ رو گرفتم و احساس میکنم توانایی قبولی در تیزهوشان و نمونه رو دارم . ومن علاقه ی زیادی نسبت به درس خوندن دارم . برای آمادگی کامل از چه زمانی باید شروع کنم ؟ چه کتابایی واس کدوم درسا تهیه کنم بهتره ؟ شیوه برنامه ریزیم چطور باشه ؟
  وآیا آزمون های قلم چی برام مفیدع ؟
  لطفا راهنماییم کنین .لطفاااا.
  تشکر از سایت خوبتون.
  ممنون……………… 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  • دمتون گرم واقعا خیلی خوب بود من هروقت جایی یه مطلب خوب و یه مشاوره خوب میبینم و میخونم روحیه میگیرم والان که اینو خوندم خیلی روحیه گرفتم مچکر

 6. برای قبولی تجربی باید بالای۶۰۰۰ تراز داشته باشی و تراز ۴۰۰۰ یعنی ظعیف و۵۰۰۰یعنی معمولی و۵۵۰۰به بالا یعنی خوب

  • سلام…..خسته نباشید
   من پایه ی ششم هستم و میخوام در ازمون تیزهوشان شرکت کنم ولی وقتی از معلمم درباره ی امتحان پرسیدم معلمم به من گفتند که فقط از هوش تحلیلی سوال طرح میشه و من الان شک دارم….میشه لطفا راهنمایی کنید..ممنون میشم.

  • با سلام
   بله منابع درسی برای شرکت در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم صرفا هوش و استعداد تحلیلی می باشد و منابع درسی جزو منابع آزمون نخواهند بود.

 7. سلام خسته نباشید
  مشاوره حضوری دارید؟
  ۲- من برای ریاضی کتاب iQ نهم گرفتم ایا مفید هست؟

  ممنون

 8. سلام خدمت شما هموطنان.
  من اگه با مشاوران گرامی تماس داشته باشم آیا برنامه ریزی دقیقی به من خواهند داد؟

  • با سلام
   بله ایران مشاوره در خصوص ازمون های مختلف به دانش اموزان برنامه ریزی درسی ارائه می دهد.

 9. سلام ایا عربی و انگلیسی برا امسال نیز حذف شده اند ؟

  • با سلام
   بله دروس عربی و انگلیسی از آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان حذف شده است .

 10. سلام ببخشید تراز قبولی دبیرستان اسوه امام حسین چقدره برا نهم
  من قلم چی میرم اولین امتحانم ۴۷۰۰ شد برا کدوم مدرسه قبوله

 11. آزمون نمونه دولتی تستیِ؟

  • با سلام
   پذیرش نمونه دولتی در سال ۹۷ بر اساس سوابق تحصیلی صورت گرفته شده و برای سال اینده نوع پذیرش مشخص نیست.

 12. میتونید برام برنامه ریزی کنید

  • با سلام
   لطفا سوال خود را با جزییات و اطلاعات بیشتری بیان نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم و در ضمن برای برنامه ریزی تحصیلی شما میتوانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید .

 13. سلام. من از مشاور مدرسه پرسیدم و توی اینترنت خوندم و تقریبا مطمئن بودم که عربی و انگلیسی از ازمون نمونه دولتی امسال حذف شدند. ولی اینجا نوشتید که هستند و نگران شدم. میشه لطقا بگید هستن یا نه؟ من خراسان رضوی هستم.

 14. با سلام ایا جون تیزهوشان ونمونه دولتی یک ازمون اند امکان دارد که سوالات سخت تر شوند نسبتبه سال های قبل

  • سلام امسال اولین سالی است که آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان باهم برگزار میگردد و احتمالا باید سوالات در حد متوسط باشد.

 15. سلام ایا برای ورودی نهم به دهم عربی و انگلیسی نیز حذف میشود؟در بعضی از سایتا اینگونه نوشته اند!

 16. سلام
  میونید یک برنامه ریزی برای یک هفته برای مثال برامون بزارید تا الگو داشته باشیم .

  • با سلام . شما میتوانید با مرکز ایران مشاوره تماس فرمایید و با کارشناسان بخش برنامه ریزی هماهنگ فرمایید .

 17. سلام من خیلی میترسم از این امتحان و باید قبول بشم ولی سردرگمم هنوز نقشه ای نریختم اصلا تمرکز ندارم نمیدونم باید چیکار کنم حسابی حالم زاره پدرو مادرم ازم توقع دارن خودمم میدونم میتونم ولی یه چیزی جلومو میگیره تنبلیه نمیدونم ؟ولی هر چی هس بهم اجازه نمیده خوب و با تمرکز درسمو بخونم …..ولی اگه اونم نزاره باز باید قبول بشم

  • با سلام. محیط و روش درس خواندن را کمی تغییر دهید. کمی بیشتر روی تست تمرکز کنید . منتظر نباشید مانع برطرف شود، اگاهانه برای افکار مزاحم خود برنامه ریزی کرده و یا مطالب درسی را جایگزین کنید. روی زمان هم تمرکز کنید. زمانی که تلاش خود رو می کنید دیگر نگرانی معنایی ندارد با امید موفقیت .

 18. سلام من خیلی دیر شروع به درس خواندن کردم چگونه میتوانم خودم را برای ازمون اماده کنم من کتاب های هشتم را گم کرده ام چه کار کنم

  • باسلام شما با بالابردن زمان درس خواندن میتوانید آمادگی بیشتری برای آزمون پیداکنید و امکان تهیه کردن مجدد کتاب ها وجوددارد

 19. با سلام و خسته نباشید به تمامی کارکنان،سوالات آزمون نهمی ها از کتاب های هفتم و هشتم نیز طرح می شوند؟

دریافت مشاوره