یکشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97

مشاوره برای برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برنامه ریزی کنکور انسانی 97
برنامه ریزی کنکور انسانی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شاید باور نکنید ولی با یقین می توان گفت هیچ یک از رتبه های برتر کنکور انسانی 96 در اوایل زمانی که شروع به درس خواندن و برنامه ریزی برای کنکور سراسری 96 کردند نمی دانستند که قرار است جزو نفرات برتر کنکور باشند ولی قطعا به خودباوری رسیده بودند که اگر تلاش بیشتری داشته باشند می توانند به موفقیت برسند. بنابراین اگر شما هم با برنامه ریزی صحیح و اصولی پیش بروید اصلا بعید نیست که جزو نفرات برتر کنکور انسانی 97 شوید و در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان پذیرفته شوید. به دلیل اهمیت برنامه ریزی برای کنکور انسانی 97 تصمیم گرفتیم در این مقاله به برنامه ریزی کنکور 97 رشته انسانی و در کنار آن به ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور انسانی 97 و بهترین منابع کنکور 97 بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز داوطلب شرکت در کنکور انسانی 97 هستید پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید و از اطلاعاتی که برای برنامه ریزی کنکور انسانی 97 در این مقاله قرار داده ایم نهایت استفاده را ببرید.

اولین قدم برای موفقیت در کنکور انسانی 97 

اولین قدم برای موفقیت در هر کاری تعیین هدف است. مطمئنا اگر بدون داشتن هدف دست به هر کاری بزنید با شکست مواجه خواهید شد زیرا برای موفقیت در هر کاری باید برنامه ریزی داشت و اگر قبل از برنامه ریزی هدف خود را مشخص نکنید برنامه ریزیتان از پایه و اساس اشتباه خواهد بود و در ادامه مسیر نیز انگیره به تدریج انگیزه خود را از دست داده و دچار دلزدگی خواهید شد. پس در ابتدا هدف خود را که در واقع رشته و دانشگاه است تعیین کنید و سپس برنامه ریزی مناسب را با مشورت گرفتن از افرار خبره و متخصص انجام دهید. درضمن برای مشاوره جهت برنامه ریزی کنکور انسانی 97 می توانید از مشاوران مرکز مشاوره  ایران مشاوره نیز کمک بگیرید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره آماده پاسخگویی و راهنمایی جهت برنامه ریزی کنکور 97 هستند.

منابع و ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور انسانی 

پس از تعیین هدف برای داشتن یک برنامه ریزی عالی ابتدا باید از ضرایب و درجه اهمیت دروس مطابق با رشته مورد علاقه خود اطلاع داشته باشید تا به هر درس بر اساس درجه اهمیت آن زمان و انرژی اختصاص دهید در غیز این صورت ممکن است زمان خود را برای خواندن دروسی که در زیرگروه مورد علاقه شما از درجه اهمیت کمی برخوردار است، تلف کنید و از رسیدن به هدفی که تعیین کرده اید باز بمانید. بنابراین ما در این قسمت منابع کنکور انسانی را همراه با ضرایب آن ها قرار داده ایم. جهت استفاده از نکات مشاوره ای برای برنامه ریزی کنکور 97 می توانید عضو کانال برنامه ریزی کنکور 97 شوید.

ضرایب دروس عمومی

نام درس نام کتاب در سالی – واحدی ضریب
ادبیات فارسی ادبیات فارسی دوم دبیرستان – زبان و ادبیات فارسی عمومی پیش دانشگاهی 4
فرهنگ و معارف اسلامی دین و زندگی دوم دبیرستان – دین و زندگی سوم دبیرستان – دین و زندگی پیش دانشگاهی 3
زبان انگلیسی انگلیسی سوم – انگلیسی 1 و 2 پیش دانشگاهی 2

  ضرایب دروس اختصاصی

نام درس  نام کتاب در سالی – واحدی  ضریب زیرگروه 1 ضریب زیرگروه 2 ضریب زیرگروه 3 ضریب زیرگروه 4 ضریب زیرگروه 5
ریاضیات ریاضی اول دبیرستان – آمار و مدلسازی دوم دبیرستان – ریاضی سوم دبیرستان – ریاضی پایه پیش دانشگاهی 2 4 4 3 3
اقتصاد اقتصاد دوم دبیرستان  1 2 3 2 2
تاریخ تاریخ ایران و جهان 1 دوم دبیرستان – تاریخ ایران و جهان 2 سوم دبیرستان – تاریخ شناسی پیش دانشگاهی 1 1 1 3 1
زبان و ادبیات فارسی تاریخ ادبیات ایران و جهان 1 دوم دبیرستان – تاریخ ادبیات ایران و جهان 2 سوم دبیرستان – آرایه های ادبی سوم دبیرستان – ادبیات فارسی پیش دانشگاهی 4 2 2 2 2
زبان عربی عربی دوم دبیرستان – عربی سوم دبیرستان – عربی پیش دانشگاهی 4 1 1 1 1
جغرافیا جغرافیای 1 دوم دبیرستان – جغرافیای 2 سوم دبیرستان – جغرافیای پیش دانشگاهی 1 1 1 3 1
علوم اجتماعی جامعه شناسی 1 دوم دبیرستان – جامعه شناسی 2 سوم دبیرستان – علوم اجتماعی پیش دانشگاهی 1 3 2 2 3
فلسفه و منطق   فلسفه و منطق سوم دبیرستان – فلسفه پیش دانشگاهی 3 1 1 2 2
روانشناسی روانشناسی سوم دبیرستان 1 2 1 3 3

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور انسانی 97 

تسلط بر کتاب های درسی 

بعضی از دانش آموزان در همان ابتدای مطالعه به سراغ جزوه و یا کتاب های کمک آموزشی می روند که این روش کاملا اشتباه است و این روش درس خواندن را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم. توجه داشته باشید که منابع سوالات کنکور کتاب درسی است بنابراین در ابتدا می بایست تسلط کامل بر مطالب کتاب درسی پیدا کنید و سپس برای تکمیل اطلاعات و افزایش قدرت تست زنی به سراغ کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تست بروید. در واقع کتاب های کمک آموزشی مکمل کتاب های درسی هستند و نمی توان آن ها را جایگزین کتاب های درسی قرار داد.

کنکوری خواندن 

روش مطالعه برای کنکور با مطالعه برای امتحانات مدرسه بسیار متفاوت می باشد زیرا سوالات امتحانات مدرسه به صورت تشریحی و سوالات کنکور به صورت تستی می باشد و باید بتوانید در مدت 4 ساعت به بیش از 200 سوال مفهومی در کنکور سراسری پاسخ دهید و دلیل مهم تر این است که ، در سال های اخیر سوالات کنکور به صورت مفهومی طرح می شود بنابراین کتاب های درسی را بایستی با دقت و ریز بینی بیشتری باید مطالعه کنید.

برنامه ریزی 

باید یک برنامه به صورت مکتوب تهیه کنید و مطابق برنامه ریزی از پیش تعیین شده پیش بروید تا دچار سردرگمی نشوید. به یاد داشته باشید که برای این کار نباید برنامه ریزی طولانی مدت و فشرده انجام دهید زیرا ممکن است یک اتفاق غیرمنتظره در زندگی روزمره باعث شود نتوانید به قسمتی از برنامه ای که نوشته اید عمل کنید بنابراین زمان بندی کل برنامه دچار مشکل می شود و این اتفاق ممکن است باعث بی انگیزگی و دلزدگی شما شود. بنابراین بهترین روش این است که در ابتدا یک برنامه ریزی کلی را در ذهن داشته باشید و سپس به صورت هفته به هفته ریز برنامه را روی کاغذ بنویسید. توجه داشته باشید که برنامه را به صورت فشرده ننویسید تا اگر بعضی اوقات نتوانستید به قسمتی از برنامه عمل کنید در فرصت های خالی بتوانید جبران کنید.

خلاصه نویسی 

برای زمان هایی که می خواهید درس های خوانده شده را مرور کنید خلاصه نویسی به کارتان خواهد آمد. اگر در هنگام مطالعه خلاصه نویسی نکنید هنگام مرور درس ها مجبور می شوید همه ی درس را مجددا بخوانید و این کار زمان زیادی را تلف می کند. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت حتما از درس هایی که می خوانید خلاصه نویسی کنید.

آزمون های آزمایشی 

شرکت در آزمون های آزمایشی کمک شایانی به روند مطالعاتی شما خواهد کرد. زیرا تشابه سوالات آزمون های آزمایشی به سوالات کنکور سراسری باعث می شود که به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و اگر تراز و رتبه شما خوب نبود روش مطالعه خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که صرف شرکت در آزمون های آزمایشی کافی نیست و پس از اتمام آزمون حتما باید به تحلیل آزمون بپردازید تا متوجه نقاط ضعف و قوت خود شوید.                ” در آزمون های آزمایشی استاندارد شرکت کنید. ” 

برای آزمون های آزمایشی استاندارد و معتبر می توانیم آزمون های آزمایشی قلم چی، گاج، گزینه دو و آزمون های آزمایشی سنجش را معرفی کنیم.

منابع کمک آموزشی و تست کنکور انسانی 97 

در این قسمت قصد داریم کتاب های کمک آموزشی و تست مناسب و استاندارد گروه آزمایشی علوم انسانی را قرار دهیم.

  • پیشنهاد ما به شما برای درس روانشناسی کتاب روانشناسی انتشارات مشاوران و انتشارات اندیشه فائق است.
  • برای درس جامعه شناسی علاوه بر خواندن کتاب درسی می توانید از کتاب های تست قلم چی نیز استفاده کنید.
  • برای درس تاریخ و جغرافیا نیز می توانید از کتاب های قلم چی و آقای ذنوبی استفاده کنید و برای زمان جمع بندی نیز کتاب جمع بندی زرد قلم چی را به شما پیشنهاد می کنیم.
  • برای درس ریاضی می توانید از کتاب های گاج و قلم چی استفاده کنید.
  • برای درس اقتصاد نیز می توانید علاوه بر کتاب درسی از کتاب مبتکران و قلم چی استفاده کنید.
  • پیشنهاد ما برای درس ادبیات نیز کتاب های گاج، قلم چی و مبتکران می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید