تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور انسانی 98

برنامه ریزی کنکور انسانی 98

برنامه ریزی کنکور انسانی 98
برنامه ریزی کنکور انسانی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری انسانی پس از کنکور سراسری تجربی، از بیشترین داوطلبان برخوردار است به طوری که در سال گذشته بیش از 204 هزار نفر در کنکور سراسری انسانی شرکت کردند و هر ساله شاهد افزایش تعداد داوطلبان می باشیم. زیرا که کنکور انسانی زمینه ورود به رشته های پرطرفداری مانند حقوق، روانشناسی، مدیریت و … را فراهم می سازد و به دلیل بازار کار متعادل این رشته ها درکشور، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. بدون شک همه ی داوطلبان کنکور انسانی با هدف پذیرش در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود، در کنکور ثبت نام می نمایند و با صرف هزینه و شرکت در کلاس های خصوصی و آزمون های آزمایشی و خرید منابع آموزشی متعدد و…تمام تلاش خود را برای موفقیت در این راه به کار می گیرند. استفاده از تمام این روش ها زمانی موثر خواهد بود که بر اساس یک برنامه ریزی اصولی و دقیق هدایت شود زیرا که بدون برنامه ریزی درسی  هیچ فعالیتی به صورت کارآمد و موثر قابل تحقق نخواهد بود. به دلیل اهمیت این موضوع، در ادمه مطلب تصمیم گرفتیم به طور اختصاصی به برنامه ریزی کنکور انسانی 98 بپردازیم و اگر شما نیز قصد ثبت نام در کنکور انسانی را دارید، از مطالعه ادامه این مطلب غافل نشوید. همچنین جهت دریافت  مشاوره کنکور 98 می توانید با مشاوران مجرب ما در مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  در تماس باشید و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید.

کنکور انسانی از دو ذفترچه سوال عمومی و اختصاصی تشکیل شده است.

مشاوره کنکور انسانی

در کنکور انسانی با دو دفترچه سوال عمومی و اختصاصی روبرو هستیم که مجموعا 280 سوال را به خود اختصاص داده است که عبارتند از 180 سوال اختصاصی و 100 سوال عمومی. زمان در نظر گرفته برای پاسخگوئی به سوالات عمومی 75 دقیقه و سوالات اختصاصی 165 دقیقه می باشد در واقع داوطلبان در کل 240 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. در جدول های زیر تعداد سوالات هر درس آورده شده است:

دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی
نام درس از شماره تا شماره زمان پاسخگوئی (دقیقه)
زبان و ادبیات فارسی 1 25 18
زبان عربی 26 50 20
فرهنگ و معارف اسلامی 51 75 17
زبان انگلیسی 75 100 20

 

دفترچه سوالات اختصاصی کنکور انسانی
نام درس از شماره تا شماره زمان پاسخگوئی (دقیقه)
ریاضی 101 120 25
اقتصاد 121 135 10
زبان و ادبیات فارسی 136 165 30
زبان عربی 166 185 20
تاریخ 186 200 25
جغرافیا 201 215 25
علوم اجتماعی 216 235
فلسفه 236 260 25
روانشناسی 261 280 15

نکات مهم در رابطه با دروس رشته انسانی

درس ریاضی: اکثر داوطلبان کنکور انسانی از مطالعه این درس امتناع می کنند و دلیل آن داشتن پایه ضعیف در این درس می باشد. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان، درصد پائینی را در این درس کسب می کنند اگر زمانی را برای مطالعه این درس اختصاص دهید و درصد بالا را در کنکور 98 کسب نمائید، تاثیر فوق العاده ای بر رتیه و تراز شما خواهد داشت. لازمه تسلط بر مفاهیم ریاضی، حل مسائل متعدد و متنوع می باشد همچنین بهتر است که تست های این کتاب، به صورت درس به درس کار شود.

درس اقتصاد: این درس ترکیبی از مباحث حفظی و محاسباتی می باشد و با توجه به اینکه فقط یک کتاب کم حجم را شامل می شود، مطالعه آن بسیار موثر است. نحوه طراحی تست از درس اقتصاد در کنکور سراسری انسانی هر ساله، متنوع می باشد و لازمه ی پاسخگوئی به سوالات این درس، تسلط کامل بر تمام مباحث می باشد. درس اقتصاد را بهتر است به صورت پاراگراف به پاراگراف مطالعه نمائید و پس از یادگیری کامل ک پاراگراف به سراغ پاراگراف بعدی بروید همچنین توصیه می شود نکات مهم را یادداشت برداری نمائید تا در مطالعات بعدی خود استفاده کنید.

عربی اختصاصی: داوطلبان کنکور انسانی باید به دو دسته سوال عربی پاسخ دهند دسته اول در دفترچه سوالات عمومی و دسته دوم در دفترچه سوالات اختصاصی قرار دارد. در واقع اگر داوطلبان بر مباحث عربی تخصصی تسلط کامل داشته باشند، می توانند سوالات عربی عمومی را نیز پاسخ دهند. سوالات ترجمه و تعریب و قواعد، بیشترین سوالات عربی کنکور انسانی را به خود اختصاص می دهد و درک سوالات بخش ترجمه و تعریب برای اکثر داوطلبان کار آسانی می باشد و بیشتر داوطلبان با فهم سوالات بخش قواعد مشکل دارند. تنها شرط لازم برای تسلط بر قواعد عربی حل تست های متعدد و متنوع می باشد تا با انواع فرم سوالات آشنا شد و به محض برخورد با یک سوال، راه حل آن سریع به ذهنتان خطور کند.

ادبیات اختصاصی: درس ادبیات در کنکور انسانی ، مباحث مختلفی را شامل می شود از حمله تاریخ ادبیات، املا، قرابت معنایی و …بهتر است مطالعه بخش تاریخ ادبیات را در ماه های آخر و نزدیک به زمان برگزاری آزمون اختصاص دهید زیرا به دلیل فرار بودن مطالب این بخش ممکن است در حافظه داوطلب، ثبت نشود.لازمه تسلط بر بخش قرابت معنایی، حل تست های متعدد می باشد تا با انواع سوالات آشنا شوید بنابراین حداقل روزانه حل 15 تست قرابت را در برنامه ریزی کنکور  خود بگنجانید.

درس روانشناسی: درس روانشناسی از دو بخش مطالب حفظی و مفهومی تشکیل شده است که باید بر هر دو بخش تسلط کافی داشت. در کنکور سراسری از شکل و جدول های کتاب روانشناسی سوالات زیادی در کنکور انسانی طراحی می شود بنابراین زمان کافی را به تشریح جزئیات اشکال و جداول کتاب، اختصاص دهید. همچنین برای حل تست از یک منبع کمک آموزشی که پوشش دهنده سوالات کنکوری و تالیفی می باشد، استفاده کنید.

درس فلسفه و منطق: یادگیری مفاهیم این درس برای داوطلبان اندکی دشوار می باشد ولی با به کارگیری چند نکته، می توان به درصد های بالا در این درس امیدوار بود. یاداشت برداری پس از مطالعه هر مبحث و حاشیه نویسی در کتاب، برای درک مطالب موثر است علاوه بر آن مطالعه مطالب نت برداری شده، به بازگردانی مطالب به ذهن شما کمک می کند. توصیه می شود برای مطالعه این درس کتاب درسی را در اولویت قرار دهید زیرا که اگر بر تمام مباحث کتاب تسلط داشته باشید، نیازی به تهیه منبع کمک آموزشی نمی باشد. همچنین برای تست کار کردن، از کتاب تستی استفاده کنید که جامع تست های تالیفی و کنکوری باشد. در پایان این نکته ذکر شود که درس فلسفه و منطق به دلیل داشتن اصطلاحات پیچیده، نیاز به مرور زیاد دارد بنابراین سعی شود که مثال ها و تمرین های داخل کتاب با دقت بسیار حل شود.

براای دریافت بهترین منابع کنکور انسانی بر روی لینک کلیک کنید.

هدف از برنامه ریزی

برنامه ریزی هر فرد منحصر به خود او می باشد در واقع هر داوطلب باید با توجه به نقاط ضعف و قوت خود، برای خود، برنامه ریزی نماید به عبارت دیگر نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را برای همه ی داوطلبان توصیه کرد، زیرا سطح توانمندی و شرایط تحصیلی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد. برنامه ریزی سبب می شود که همه ی فعالیت های درسی و غیر درسی داوطلب نظم پیدا کند و از سردرگمی و بلاتکلیفی داوطلب،جلوگیری می نماید. علاوه بر آن، این اطمینان خاطر را به داوطلب می دهد که به همه ی فعالیت های درسی و غیر درسی خود خواهد رسید. در ادامه مطلب به چند مورد از مزایای برنامه ریزی اشاره شده است:

  1. احتمال رسیدن به هدف را افزایش می دهد.
  2. از اتلاف وقت و انرژی که داوطلب صرف مطالعه، می کند، جلوگیری می نماید. در واقع بازدهی مطالعه را افزایش می دهد.
  3. با برنامه ریزی اصولی، داوطلب متوجه پیشرفت یا پسرفت خود خواهد بود و نقاط  ضعف و قوت خود را شناسایی خواهد کرد.
  4. در صورتی که برنامه ریزی قابل تطبیق با شرایط محیطی باشد، داوطلب به همه ی فعالیت های خود خواهد رسید.

ضریب دروس در کنکور انسانی

رشته انسانی از 5 زیر گروه اصلی تشکیل شده است که ضریب و اهمیت دروس، در زیر گروه های مختلف متفاوت است. در جدول زیر ضریب دروس انسانی در زیر گروه های مختلف آورده شده است.

نام درس زیرگروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیر گروه 4 زیر گروه 5
زبان و ادبیات فارسی 4 4 4 4 4
زبان عربی 3 3 3 3 3
فرهنگ و معارف اسلامی 2 2 2 2 2
زبان انگلیسی 2 2 2 2 2
ریاضی 2 4 4 3 3
اقتصاد 1 2 3 2 2
ادبیات اختصاصی 4 2 2 2 2
عربی اختصاصی 4 1 1 1 1
تاریخ و جغرافیا 1 1 1 3 1
علوم اجتماعی 1 3 2 2 3
فلسفه و منطق 3 1 1 2 2
روانشناسی 1 2 1 3 3

بنابراین باید با توجه به ضریب دروس در رشته های مختلف، مطالعه دروس را اولویت بندی کرد برای مثال اگر داوطلبی علاقمند به یکی از رشته های تحصیلی زیر گروه 1 می باشد، باید برای درس ادبیات و عربی بیش از دروس دیگر، وقت صرف کند. اگر از رشته های تحصیلی زیر گروه های مختلف،اطلاعی ندارید ادامه مطلب ر مطالعه نمائید.

رشته های تحصیلی زیر گروه یک: زبان و ادبیات فارسی، علوم قضائی، حقوق، فلسفه،معارف اسلامی، علوم قرآنی و ..

رشته های تحصیلی زیرگروه دو: علوم اجتماعی، مددکاری اجتماعی، علوم ارتباطات اجتماعی، خبرنگاری و …

رشته های تحصیلی زیر گروه سه: رشته هی مربوط به شاخه مدیریت (مانند مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، بیمه صنعتی و…)، علوم اقتصادی و …

رشته های تحصیلی زیر گروه چهار: روابط سیاسی، علوم سیاسی، علوم انتظامی، تایخ، جغرافیا، باستان شناسی و …

رشته های تحصیلی زیر گروه پنج: روانشناسی، علوم ترتیبی، مشاوره، کتابداری، علوم ورزشی و …

برای دریافت  مشاوره تحصیلی کنکور و مشاوره تحصیلی دبیرستان  با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنیایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور انسانی 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره