خانه مشاوره تحصیلی برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برنامه ریزی کنکور تجربی 97
برنامه ریزی کنکور تجربی 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته تجربی به دلیل محبوبیت زیادی که نسبت به دیگر رشته های نظری دارد داوطلبان بسیاری را مجذوب خود کرده است.به طوری که اگر هدف اصلی اکثر داوطلبان رشته تجربی را در خصوص انتخاب رشته تجربی جویا شویم تحصیل در رشته های پزشکی را دلیل اصلی انتخابشان می گویند و با توجه به این مسئله به این موضوع پی می بریم که رقابت میان داوطلبان رشته تجربی جهت کسب رتبه قبولی در رشته های پزشکی کمی شرایط را برای داوطلبان این گروه آزمایشی سخت تر می کند که البته جای هیچگونه نگرانی نخواهد بود و شما داوطلبان در صورت داشتن یک برنامه ریزی اصولی می توانید گوی سبقت را از دیگر رقبایتان بربایید و خود را برای تحصیل در رشته های پزشکی آماده نمایید.بنابراین شما داوطلبان می توانید با بکارگیری تمامی مواردی که در خصوص برنامه ریزی کنکور تجربی در این مقاله به آن پرداخته ایم به کسب نتیجه مطلوب در کنکور تجربی امیدوار باشید.

یک برنامه ریزی اصولی چگونه باید باشد؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم به دلیل رقابت بسیار زیاد داوطلبان در کنکور تجربی، جهت کسب موفقیت در کنکور تجربی می بایست طبق یک برنامه ریزی اصولی پیش بروید.اما چه برنامه ای می تواند اصولی باشد؟ برنامه ای که ابتدا  هدف شما داوطلبان را از تحصیل در این رشته مشخص کند و سپس تمامی مواردی که شما را در جهت کسب رتبه قبولی در کنکور هدایت می کند را شامل شود.اکنون ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که یک برنامه ریزی اصولی چه مواردی را در بر می گیرد؟ که در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مواردی از جمله نحوه صحیح مطالعه، میزان ساعات مطالعه،خلاصه نویسی، تسلط بر کتاب های درسی، منابع کمک آموزشی معتبر ،شرکت در بهترین آزمون آزمایشی و دیگر مواردی که در ادامه مطلب یک به یک به توضیح آنها پرداخته ایم.

نحوه کنکوری خواندن را یاد بگیرید!! 

یکی از مهمترین و اولین مواردی که باید پیش از هر چیز دیگری در مطالعه کنکور در نظر بگیرید این است که کلی خواندن را فراموش کنید و کنکوری خواندن را یاد بگیرید! منظورمان از کنکوری خواندن این است که دروس را به صورت جزء به جزء و صرفا برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن. کنکوری خواندن با خواندن کتاب های درسی در مدرسه تفاوت بسیاری دارد به این دلیل که در در مدرسه اغلب امتحان ها به صورت تشریحی برگزار می شد اما برای کنکور کتاب های درسی باید مفهومی تر و با دقت و وسواس بیشتری مطالعه شوند.ضمن اینکه هیچ وجه مطالب کتاب را حفظ نکنید بلکه با روش ها و تکنیک های خاص مطالب را به ذهن بسپارید یعنی دروس به اصطلاح حفظی را تصویر سازی و رمز گردانی کنید و دروس محاسباتی را بدون اثبات قبول نکنید و از هیچ مطلبی برای مطالعه چشم پوشی نکنید حتی حاشیه های کتاب.

چگونه برای کنکور تجربی مطالعه کنیم؟

اولین سوالی که برای داوطلبان به وجود می آید این است که چگونه برای کنکور تجربی مطالعه کنیم؟ ما پاسخ این سوال را به منطقی ترین شکل ممکن خواهیم داد.برای مطالعه کنکور تجربی ابتدا باید دروس مورد علاقه خود را نسبت به دیگر دروس در اولویت قرار دهید و با انگیزه و انرژی  به مطالعه بپردازید. هنگامی که احساس خستگی می کنید مطالعه را متوقف کنید و با توجه به میزان خستگی خود مدتی را استراحت کنید.بهتر است پس از مطالعه ی هربخش استراحت جزئی و بعد از پایان هر فصل استراحت کلی کنید و برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه به خود استراحت بدهید.در هنگام مطالعه برای بالا بردن انرژی استفاده از مواد غذایی شیرین و انرزی زا مفید خواهد بود

 • حاشیه نویسی :در رابطه با حاشیه نویسی باید بگوییم که این روش، روش مناسبی برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالبی که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند اما خواندن آنها الزامی است مورد استفاده قرار بگیرد.
 • خلاصه نویسی :در روش خلاصه نویسی می بایست ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت کنید.در این روش بهتر است پس از درک مطالب به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاه ترین ،راحت ترین و بهترین و پر معنی ترین کلمه ایست که با دیدن آن مفهوم جمله تداعی شده و بخاطر آورده می شود. مرور آخر شب هم در برنامه خود بگنجانید.خلاصه نویسی برای مطالعه مجدد و دوره کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش مناسبی است.
 • دروس اختصاصی و عمومی :یکی از سوالاتی که توسط اکثر داوطلبان پرسیده می شود این است که آیا دروس اختصاصی و عمومی را همزمان مطالعه کنیم یا خیر؟ توجه داشته باشید که دروس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است.بهتر است که دروس سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید و پس ازمطالعه هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.
 • تست زنی :در رابطه با زمان تست زنی نیز لازم است بگوییم که سعی کنید برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی، 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.
 • مکان مطالعه : گاهی تغییر مکان برای درس خواندن نیز تمرکز شما را از بین می برد بنابراین بهتر است جای مشخصی برای مطالعه در خانه داشته باشید. به طوری که شما را فقط به فکر درس خواندن بیاندازد و به لحاظ روانشناسی اینکه شما هر بار در یک نقطه از خانه درس بخوانید اصلا توصیه نمی شود .
 • عوامل مزاحم : شما داوطلبان باید برای رسیدن به هدف با عوامل مزاحم ازجمله موبایل، شبکه های اجتماعی ، برنامه های تلوزیون و …که شما را وسوسه می کند و تمرکزتان را ازبین می برد مبارزه کنید. بنابراین زمان مشخصی برای انجام این کارها مشخص کنید و متعهد شوید که خارج از ساعت تایین شده به هیچ وجه به این موارد نپردازید.

استفاده از منابع کمک آموزشی و تاثیر آن در کنکور

تاثیر مثبت منابع کمک آموزشی در کنکور را نمی توانیم انکار کنیم. اما توجه داشته باشید که زمانی به سراغ مطالعه منابع کمک آموزشی بروید که تسلط کامل بر روی مطالب کتاب را بدست آورده باشید.استفاده از منابع کمک آموزشی برای آشنایی با سوالات کنکوری و تسلط بیشتر بر روی تست زنی راهکار مفیدی خواهد بود اما در تهیه منابع کمک آموزشی بسیار دقت کنید و منابعی را تهیه کنید که مطالعه آنها بتواند به موفقیت شما کمک کند و شما را دچار سردرگمی نکند.بنابراین سعی کنید منابع پرتکرار و معتبر را برای مطالعه تهیه کنید.در قسمت زیر انتشارات معتبر را معرفی کرده ایم.

 • انتشارات گاج
 • انتشارت خیلی سبز
 • انتشارات مبتکران 
 • انتشارات مهر و ماه 

شرکت در آزمون های آزمایشی چه تاثیری دارد؟

آزمون های آزمایشی همانند یک ناظر دقیق ،کیفیت اجرای برنامه ها را کنترل می کند. با شرکت در آزمون های آزمایشی شما داوطلبان به نوعی در فضای کنکوری قرار می گیرید که این امر باعث کاهش استرس در جلسه کنکور خواهد شد.به دلیل تشابه سوالات آزمون های آزمایشی با سوالات کنکور با هر بار شرکت در آزمون های آزمایشی می توانید خودتان را به چالش بکشید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.بنابراین با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب می توانید اطلاعات خودتان را ارزیابی کنید. آزمون های آزمایشی معتبر را در قسمت زیر نام برده ایم.

 • آزمون های آزمایشی گاج
 • آزمون های آزمایشی گزینه دو
 • آزمون های آزمایشی قلمچی
 • آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش

نقش مشاور تحصیلی در برنامه ریزی کنکور تجربی 97

با تمامی مواردی که گفته شد و شما داوطلبان با بکارگیری آنها می توانید در کنکور نتیجه مطلوب را بدست آورید، مورد دیگری که در قبولی داوطلبان بسیار تاثیر گذار خواهد بود مشاوره با مشاور تحصیلی می باشد.یک مشاور تحصیلی به عنوان یک پشتیبان و راهنما، داوطلب را در طول دوره مطالعه هدایت می کند و در مواردی که داوطلب دچار دلزدگی و یا نا امیدی می شود حضور مشاور تحصیلی می تواند به عنوان ناجی عمل کند و ادامه مسیر را برای داوطلب هموار سازد و نحوه مطالعه داوطلب را سازماندهی کند.بنابراین از تاثیر حضور مشاور تحصیلی در برنامه ریزی خود غافل نشوید.در صورت تمایل می توانید برنامه ریزی کنکور 97 خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور تجربی 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  برای بدون کنکور که معمولا فراخوانشون زودتر هست.اگه مقاله تا اون موقع اکسپت نشه ولی تا مصاحبه اکسپت بشه. با این حال بازم میشه ارسال مدارک برا بدون کنکور داشت؟ ممنونم

 2. سلام موسیسه هایی مثل کنکور اسان ی مکتبستان و …ـ. ک میگن تو چهار ماه ما شمارو نفر اول میکنیم لازم نیس جزوه کتاب رو بخونین جزوه ما کاملتره نظرتون چیه؟؟؟

  • با سلام. اگر بخوام با قطعیت براتون بگم باید بگم که هیچ چیزی نمیتونه جایگزین کتاب های درسی شما باشه و بقیه جزوه ها و یا کتاب های کمک آموزشی در سال کنکور،فقط نقش کمک رسان رو دارند پس خیلی به موسسات اکتفا نکنید و حتما با برنامه ریزی پیش برید.موفق باشید.

 3. سلام
  وقتتون بخیر، سپاس از مطالب خوبتون، ولی هرچی تماس می گیرم میگه شماره اشتباهه!!!

دریافت مشاوره