تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان

برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان

مشاوره و برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان 99
برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از 5 گروه آزمایشی کنکور سراسری منحصرا زبان است که همه داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی  با داشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند در آن شرکت کنند. رشته زبان و هنر به عنوان رشته های شناور کنکور معروف هستند به همین دلیل از طرفداران زیادی برخوردار هستند بنابراین برای موفقیت در این رشته نیازمند به یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده هستید، که ما در این مقاله به ارائه راهکارهایی مفید برای داشتن یک برنامه موثر خواهیم پرداخت. در واقع داوطلب باید در ابتدا بداند که نحوه کنکوری خواندن، تست زدن به چه صورت می باشد سپس رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را مشخص و بر اساس آن یک برنامه ریزی درسی صحیح جهت رسیدن به هدف خود طراحی کنید. در رابطه با کنکور زبان باید بگوییم که تاثیر دروس عمومی در پذیرش این رشته بسیار زیاد است و و نکته مهم تری که باید گفته شود این است که هیچ منبع رسمی برای این آزمون از سوی سازمان سنجش اعلام نشده اما سوالات آزمون معمولا از کتاب های رایجی که در بازار موجود است طراحی می شود که تعدادی از آن را در ادامه معمرفی خواهیم کرد. چنانچه ابهاماتی برای شما مطرح شد می توانید در صورت تمایل با  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مشاوره کنکور منحصرا زبان

کنکور سراسری منحصرا زبان با 170 سوال در غالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی انجام می شود که داوطلب باید در 180 دقیقه به سوالات پاسخ دهد. دفترچه عمومی شامل 100 سوال و زمان پاسخ دهی به آن 75 دقیقه و دفترچه اختصاصی آن شامل 70 سوال است که داوطلب باید در مدت 105 دقیقه به آن پاسخ دهد.

نام گروه آزمایشی مواد امتحانی
زبان های خارجه دروس عمومی ادبیات فارسی
زبان عربی
فرهنگ و معارف اسلامی
زبان انگلیسی
دروس تخصصی زبان آلمانی
زبان فرانسه
زبان انگلیسی

 

ردیف عنوان دروس ( عمومی )  تعداد سوالات مدت زمان پاسخ دهی ( دقیقه )
1 ادبیات فارسی 25 18
2 زبان عربی 25 20
3 فرهنگ و معارف اسلامی 25 17
4 زبان انگلیسی 25 20

معرفی زیرگروه های رشته منحصرا زبان

زیرگروه یک: رشته مترجمی زبان انگلیسی – رشته کارشناسی مترجمی خبر انگلیسی – رشته آموزش زبان انگلیسی – رشته زبان و ادبیات انگلیسی – رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی

زیرگروه دو: رشته مترجمی زبان آلمانی – رشته زبان آلمانی

زیرگروه سه: رشته زبان فرانسه (گرایش مترجمی) – رشته زبان فرانسه (گرایش ادبی)

زیرگروه گروه چهار: رشته زبان چینی – رشته زبان ترکی استانبولی – رشته زبان اسپانیایی – رشته زبان ایتالیایی – رشته زبان روسی – رشته زبان و ادبیات اردو – رشته زبان ژاپنی – رشته زبان و ادبیات ارمنی

ضرایب دروس در هر زیرگروه

داوطلبان برای موفقیت و قبول شدن در رشته مورد نظر خود باید اطلاع کاملی از ضرایب دروس و اهمیت آن در پذیرش رشته مورد علاقه خود داشته باشند تا بر اساس آن به مطالعه بپردازد. به همین منظور جدولی را در ادامه مطلب قرار داده ایم که ضرایب هر درس را نشان می دهد.

مواد امتحانی زیرگروه یک زیرگروه دو زیرگروه سه زیرگروه چهار
ادبیات فارسی 4 4 4 4
زبان عربی 2 2 2 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3 3 3 3
زبان انگلیسی 2 2 2 4
زبان آلمانی 3 0 0 0
زبان فرانسه 0 4 0 0
زبان انگلیسی 0 0 4 0

تعیین هدف و برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان

به جرات می توان گفت که مهم ترین رکن موفقیت در کنکور تعیین هدف است. داشتن هدف به داوطلب کمک می کند تا با انگیزه و تلاش بیشتر در مسیر موفقیت قدم بردارد همچنین اندازه تلاش هر فرد به میزان ارزشمند بودن هدف وی بستگی خواهد داشت بنابراین همواره هدف خود را ارزشمند بدانید. هیچگاه برای رسیدن به هدف خود ناامید نشوید و هدف خود را مدام یادآوری کنید و بر روی کاغذ بنویسید که مثلا من در کنکور سال 98 باید دانشگاه سراسری … رشته زبان آلمانی پذیرفته شوم. قدم بعدی بعد از تعیین هدف برنامه ریزی کنکور حساب شده می باشد. شما باید برای دوری از آشفتگی و سردرگمی یک برنامه اصولی و حساب شده برای مطالعه داشته باشید. توصیه اکید ما این است که که حتما برای خود یک برنامه مسجم و یک جدول زمانبندی مطالعه طراحی کنید. ویژگی های یک برنامه ریزی مفید:

 1. برنامه ریزی مناسب با سطح فکری داوطلب: باید بدانید سطح هوش هر فرد با فرد دیگر متفاوت است بنابراین در برنامه ریزی خود همواره هوش و استعداد خودتان را در نظر بگیرید.
 2. همواره اهداف خود را درنظر بگیرید: با توجه به رشته و دانشگاهی که انتخاب نموده اید ساعات مطالعه خود را انتخاب کنید. مثلا فردی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی می باشد قطعا با مطالعه 4 ساعت در روز به آن نخواهد رسید.
 3. انجام پذیری برنامه ریزی: برنامه خود را طوری طراحی کنید کنید که قابل اجرا باشد. سعی کنید از ساعات کم شروع کرده و به تدریج به ساعات مطالعه خود اظافه کنید.
 4. قابل بررسی بودن: برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که که بعد از چند ماه پیشرفت شما مشخص شود.
 5. منعطف بودن برنامه ریزی: ممکن است در یکی از روزا بنا به دلایلی ( بیمار شدن – مهمان آمدن ) نتوانستید با برنامه خود درس بخوانید، حتما برای جبران ساعات از دست رفته زمانی را اختصاص دهید.

کنکوری درس بخوانید!!!

بسیاری از داوطلبان با نحوه درست مطالعه آشنا نیستند و دروس خود را به صورت کلی می خوانند باید بگوییم که کنکوری خواندن به این صورت است که دروس را به صورت جزء به جزء و فقط برای یادگیری بخوانید نه برای تمام کردن کتاب همچنین شیوه مطالعه کتاب های درسی با شیوه مطالعه به صورت کنکوری تفاوت عمده ای دارد، در واقع برای کنکور دروس باید با دقت، مفهمی تر خوانده شود در غیر این صورت موفق نخواهید شد. همانطور که می دانید زبان درسی است که اگر تمرین و تکرار نکنید و یا از روش های رمزگردانی استفاده نکنید از ذهن شما بیرون خواهد رفت. در رابطه با کنکور منحصرا زبان باید بگوییم که داوطلبی که می خواهد در این کنکور شرکت کند باید پیش زمینه خوبی از زبان انگلیسی داشته و تا حدودی به آن باید مسلط باشد. بسیاری از داوطلبان با خود می پندارند که اگر فقط به سوالات تخصصی پاسخ دهند و دروس عمومی را کلا فراموش کنند می توانند به موفقیت برسند ولی باید بگوییم که تاثیر دروس عمومی بیشتر از دروس تخصصی زبان است.

منابع کمک آموزشی و شرکت در آزمون های آزمایشی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد هیچ منبع رسیمی از سوی سازمان سنجش برای دروس تخصصی کنکور منحصرا زبان اعلام نشده است بنابراین شما داوطلبان باید برای مطالعه از منابع کمک آموشی مناسب و بهترین دی وی دی های کنکور استفاده کنید. لازم است گفته شود که در انتخاب کتاب ها دقت لازم را داشته باشید اما خیلی وسواس به خرج ندهید. دیدن فیلم به زبان اصلی تا حد زیادی به تثبیت لغات در ذهن شما کمک خواهد کرد. یکی دیگر از راهکارهایی که به شما در موفقیت کمک می کند شرکت در آزمون های آزمایشی است که توسط موسسات مختلف برگزار می شود. این آزمون ها به شما کمک می کند که با نحوه سوالات کنکور این رشته آشنا شوید. برای راهنمایی بیشتر می توانید با  مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

منابع زبان انگلیسی عمومی:
 • کتاب های زبان انگلیسی سال اول تا چهارم دبیرستان
 • کتاب درک مطلب به زبان ساده تالیف دکتر شهاب اناری و انتشارات گاج
 • کتاب vocabulary in use و grammar in use
 • کتاب گرامر تخصصی انتشارات خیلی سبز تالیف دکترعلیرضا جابری
 • کتاب گاج نقره ای ،جامع مبتکران
 • بهترین منابع کنکور منحصرا زبان ۹۷- دروس تخصصی
 • کتاب new bridging the gap انشارات سازمان سنجش
 • کتاب ۵۰۴

بودجه بندی کنکور اختصاصی زبان :

 • ریدینگ : 20 تست
 • واژگان: 15 تست
 • کاربرد زبانی : 10 تست
 • کاربرد زبانی : 10 تست
 • کلوز تست : 10 تست
 • ترتیب واژه ها : 5 تست

نکات مهم کنکوری

بعد از هر یک ساعت و نیم یک ربع استراحت کنید و سعی کنید که دو درس اختصاصی را پشت سر هم مطالعه نکرده و از دروسی شروع کنید که به آن علاقمند هستید. سعی کنید از مواد غذایی استفاده کنید که بازدهی مغر شما را افزایش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور منحصرا زبان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام من تازه شروع به خوندن کردن آیا امیدی به قبولیم هست و روزی چقدر باید درس بخونم برای دبیری زبان

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید . . . ببخشید برای زیرگروه یک ک همه ی رشته هاش مربوط به زبان هس (زیرگروه۱)چرا باید ضریب زبات المانی ۳ باشه؟ فک میکنم اشتباهی شده. ممنون میشم اگر رسیدگی کنید. -باتشکر

دریافت مشاوره