تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور هنر 97

برنامه ریزی کنکور هنر 97

برنامه ریزی برای کنکور سراسری هنر 97

برنامه ریزی کنکور هنر 97
برنامه ریزی کنکور هنر 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بین گروه های آزمایشی کنکور سراسری رشته هنر و زبان تنها رشته هایی هستند که سایر گروه های آزمایشی مانند تجربی، ریاضی و انسانی نیز می توانند در کنار رشته اصلی خود در آزمون این رشته نیز به عنوان رشته دوم شرکت کنند. برنامه ریزی برای داوطلبان رشته هنر که قصد شرکت در این رشته را دارند بسیار حائز اهمیت است زیرا دانش آموزان رشته هنر قصد قبولی در یک رشته خاصی را دارند بنابراین رسیدن به این هدف مستلزم برنامه ریزی می باشد. ما نیز در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی در مورد برنامه ریزی  کنکور سراسری هنر 97 صحبت کنیم. البته در ابتدا اشاره مختصری نیز به زمان و نحوه ثبت نام کنکور هنر خواهیم پرداخت.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور هنر 97

اگر شما نیز قصد ثبت نام در کنکور سراسری هنر 97 را دارید باید بدانید که زمان ثبت نام کنکور هنر همزمان با ثبت نام کنکور سراسری است فقط در هنگام ثبت نام می بایس علاقه مندی خود نسبت به شرکت در کنکور هنر را نیز تیک بزنید و علاوه بر خرید کارت اعتباری برای ثبت نام گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و یا انسانی اقدام به خرید کارت اعتباری کنکور سراسری هنر کنید. زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 و کنکور هنر 97 از 1 بهمن 96 آغاز و تا 8 بهمن ادامه می یابد البته طبق روال هر سال احتمال تمدید این بازه زمانی وجود دارد. جهت کسب اطلاعات درباره آزمون عملی کنکور هنر روی لینک کنکور سراسری هنر کلیک نمایید.

دروس اختصاصی کنکور سراسری هنر 97

دروس عمومی کنکور هنر مانند دروس عمومی سایر رشته ها می باشد در این قسمت لیست دروس اختصاصی رشته هنر را ارائه خواهیم داد. جهت انجام برنامه ریزی توسط مشاوران با تجربه در این زمینه می توانید با  مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نام درس / منابع طرح سوال ضریب زیرگروه 1 ضریب زیرگروه 2 ضریب زیرگروه 3 ضریب زیرگروه 4 ضریب زیرگروه 5
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1 3 1 1 1
درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
خلاقیت نمایشی 1 1 1 4 1
خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خواص مواد 1 1 1 1 1
خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1

رشته های گروه آزمایشی هنر 

قبل از برنامه ریزی برای قبولی در یک رشته خاص در گروه آزمایشی هنر می بایست در ابتدا شماره زیرگروه رشته مورد علاقه خود را بدانید و سپس با توجه به اهمیت و ضریب آن درس برنامه ریزی خود را انجام دهید. بنابراین در این قسمت به معرفی رشته های زیرگروه های مختلف می پردازیم.

  • زیرگروه 1 : ارتباط تصویری، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی لباس، کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی، عکاسی، کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری، کارشناسی فرش، کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستباف، هنرهای صناعی، کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی، کتابت و نگارگری، مجسمه‌سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، چاپ.
  • زیرگروه 2 : طراحی صنعتی، باستان‌شناسی، علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی)، کاردانی صنایع دستی، کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی، مدیریت فرهنگی‌ هنری، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی، علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی).
  • زیرگروه 3 :  کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی، کاردانی باستان‌شناسی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی موزه‌داری، مردم‌شناسی، مرمت آثار تاریخی، موزه‌داری، کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی.
  • زیرگروه 4 : نمایش، تلویزیون و هنرهای دیجیتالی، سینما، تولید سیما، کاردانی هنرهای نمایشی، کارگردانی تلویزیون.
  • زیرگروه 5 : نوازندگی موسیقی ایران، نوازندگی موسیقی جهانی، موسیقی نظامی.

برنامه ریزی کنکور هنر 97 

در مقاله های قبلی به طور مفصل به برنامه ریزی کنکور پرداخته ایم و روش برنامه ریزی را توضیح داده ایم جهت مطالعه برنامه ریزی کنکور 97 کلیک کنید. در ادامه نیز روش مطالعه مبحثی کنکور هنر را بیان خواهیم کرد ولی می توانید برای یادگیری بهتر اصول برنامه ریزی در ابتدا برنامه ریزی کنکور 97 را مطالعه نمایید. توجه  اشته باشید که خلاصه نویسی و مرور آن ها در فواصل زمانی منظم بسیار مهم است. در ابتدا کتاب های درسی را مطالعه نمایید و سپس برای افزایش اطلاعات به سراغ کتاب های کمک آموزشی بروید، مثلا هرگاه با نام هنرمندی یا هنر خاصی مواجه می‌شوید به جست‌وجوی مطالب بیش‌تر در کتاب‌های منابع آزاد بپردازید. با مشاهده‌ ی چندین اثر از یک هنرمند می‌توان با مهر شخصی آن هنرمند آشنا شد این کار باعث می شود اگر با اثر جدیدی از آن هنرمند مواجه شدید بلافاصله آن را از دیگر هنرمندان تمیز دهید.این کار مخصوصا برای درسی مانند درک عمومی هنر کارآمد است. یادگیری مطالب کتاب‌‌های درسی و به‌ کارگیری و تعمیم دادن آن‌ها برای آنالیز کردن همه‌ی تصاویر و آثار هنری یکی دیگر از نکاتی است که داوطلبان رشته هنر می بایست به آن توجه کنند.بنابراین سعی کنید پس از یادگیری قواعد و اصول مختلف، با به بحث گذاشتن تصاویر کتاب‌‌های مختلف به تمرین آن بپردازید. مشاهده و تجزیه و تحلیل تصاویر بسیار مهم است بنابراین در این مورد اصلا به توضیحات یک کتاب بسنده نکنید و حتما خودتان نیز به تجزیه و تحلیل تصاویر بپردازید. این روش برای مطالعه ی همه ی درس ها مخصوصا درس خلاقیت تصویری و تجسمی بسیار مفید خواهد بود. جهت دریافت مشاوره تخصصی و انفرادی با توجه به شخصیت و توانایی فردی خود جهت برنامه ریزی بهتر برای قبولی در رشته مورد علاقه خود می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور