پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور هنر 98

برنامه ریزی کنکور هنر 98

برنامه ریزی کنکور هنر 98
برنامه ریزی کنکور هنر 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همانطور که می دانید یکی از 5 گروه آزمایشی کنکور سراسری رشته هنر است که تمامی داوطلبان رشته های ریاضی، تجربی و انسانی در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند در آن شرکت کنند. در واقع کنکور رشته هنر و منحصرا زبان برای داوطلبان رشته­های نظری (انسانی، ریاضی، تجربی) به عنوان رشته شناور محسوب می­شود، به همین دلیل از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار هستند. برای پذیرش در رشته­های پرمتقاضی نیازمند به یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده هستید، به همین منظور با نگارش این مطلب می­خواهیم شما را با نحوه درست درس خواندن، درست تست زدن، برنامه ریزی کنکور صحیح و ضرایب دروسی که به موفقیت شما کمک کند آشنا کنیم. در ابتدا شما باید هدفتان که همان رشته و دانشگاه مورد علاقه شماست را مشخص نموده سپس یک برنامه ریزی موثر در جهت رسیدت به هدفتان طراحی کنید. در رابطع با کنکور هنر باید بگوییم که تاثیر دروس عمومی بر موفقیت شما بسیار زیاد است، بنابراین از خواندن دقیق این درس­ها غافل نشوید. چنانجه بعد از مطالعه این مقاله ابهاماتی برای شما مطرح گردید می­ توانید با مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره در این زمینه تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی­ های لازم را دریافت کنید.

استفاده از منابع کمک آموزشی در کنار کتب درسی می تواند شما را برای رسیدن موفقیت کمک کند.

مشاوره کنکور هنر

کنکور هنر با 260 سوال در قالب دو دفترچه عمومی و تخصصی انجام می­گردد که داوطلب باید در بازه رمانی 240 دقیقه به آن پاسخ دهد. سوالات عمومی شامل 100است که داوطلب باید در مدت 75 دقیقه به سوالات پاسخ دهد.همچنین دفترچه سوالات اختصاصی شامل 160 سوال است که داوطلب باید در مدت 165 دقیقه به سوالات پاسخ دهد.

نام گروه آزمایشی مواد امتحانی
هنر

دروس عمومی ادبیات فارسی
زبان عربی
فرهنگ و معارف اسلامی
زبان انگلیسی
دروس تخصصی

درک عمومی هنر
درک عمومی ریاضی و فیزیک
ترسیم فنی
خلاقیت تصویری و تجسمی
خلاقیت نمایشی
خلاقیت موسیقی
خواص مواد

 

ردیف عنوان دروس ( عمومی )  تعداد سوالات مدت زمان پاسخ دهی ( دقیقه )
1 ادبیات فارسی 25 18
2 زبان عربی 25 20
3 فرهنگ و معارف اسلامی 25 17
4 زبان انگلیسی 25 20

معرفی زیرگروه­های رشته هنر:

زیرگروه یک: ارتباط تصویری، آمورش ارتباط تصویری، تلوریون و هنرهای دیجیتالی، طراحی پارچه، چاپ صنایع دستی، طراحی صحنه، طراحی لباس، عکاسی، فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی، کاردانی عکاسی خبری، کاردانی فرش دستبافت، کاردانی گرافیک، کاردانی گرافیک رایانه، کاردانی هنرهای سفالگری، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی

زیرگروه دو: باستان شناسی، مرمت بناهای تاریخی، طراحی صنعتی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی، کارانی باستان شناسی، کاردانی طراحی صنعتی

زیرگروه سه: موزه، مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی موزه

زیرگروه چهار: بازیگری، ادبیات نمایشی، سینما، کارگردانی تلوزیون، کاردانی هنرهای نمایشی، کاردانی انیمیشن، نمایش عروسکی

زیرگروه پنج: نوازندگی موسیقی جهانی، نوازندگی موسیقی ایرانی، آهنگسازی، موسیقی نظامی

ضرایب دروس در هر زیرگروه :

داوطلبان برای رسیدن به اعداف خود (رشته و دانشگاه مورد علاقه) باید از ضرایب دروس آگاهی کامل داشته باشند تا بر اساس آن به مطالعه بپردازند. برای آگاهی از ضرایب موثر در هر گروه به دفترچه راهنما ثبت نام که توسط سازمان سنجش کشور منتشر می شود، مراجعه فرمایید.

تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور هنر

یکی از مهمترین گام­ها برای موفقیت در کنکور تعیین هدف می­باشد. داشتن هدف به داوطلب کمک می­کند که با انگیزه و تلاش بیشتر در مسیری که برای خود مشخص نموده گام بردارد. تلاش هر فردی با توجه به میزان اهمیت هدفش برای وی مشخص خواهد شد، بنالراین همواره هدف خود را ارزشمند بدانید و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نکنید. سعی کنید که هدفتان را به خود یادآوری کنید و هرگز از رسیدن به آن ناامید نشوید. همانطور که می­دانید قدم بعدی بعد از تعیین هدف برنامه ریزی کنکور 98 دقیق و حساب شده می­ باشد. ممکن است شما در ابتدای مسیرتان بسیار آشفته و سردرگم شوید و هیچ آگاهی از نحوه درست مطالعه وبرنامع ریزی درست نداشته باشید، پیشنهاد ما به این دسته ار داوطلبان این است که حتما با استفاده از یک جدول زمان­بندی، برای خود برنامه­ ریزی منسجم و اصولی طراحی کنید. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح گردد که یک برنامه ریزی دارای چه ویژگی­هایی می­باشد، ما در ادامه این مبحث تعدادی از ویژگی­های مهم برنامه­ریزی منسجم را ذکر خواهیم نمود:

  • اهداف خود را در نظر بگیرید: با توجه به رشته و دانشگاهی که انتخاب نموده اید، ساعات مطالعه خود را در جدول زمانبندی که طراحی کرده اید، مشخص کنید.
  • برنامه ریزی باید با توجه به سطح هوش فرد انجام گردد: داوطلبان باید بداند که بهره هوشی و سطح استعداد هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین باید با توجه به سطح فکری خود باید برنامه ریزی کند.
  • قابل بررسی بودن: برنامه­ریزی باید به گونه ای باشد که بعد از چند ماه پیشرفت شما قابل مشاهده باشد در غیر این صورت باید شیوه مطالعه خود را تغییر دهید.
  • منعطف بودن برنامه­ ریزی: این امکان وجود دارد که برنامه ریزی شما بنا به دلایل مختلف برای مثال: مهمان آمدن، مهمانی رفتن، بیماری به بریزد، بنابراین برنامه ریزی خود را طوری طراحی کنید که فرصتی برای مطالعه دروس جا مانده را داشته باشد.

کنکوری درس بخوانید!!!

باید بدانید که برای موفقیت در کنکور اگاهی داشتن از نحوه درست مطالعه لازم و ضروری می­باشد، بنابراین در این بند از مطلب به نحوه درست مطالعه برای کنکور خواهیم پرداخت. از کلی خواندن اجتناب کنید و دروس خود را جز به جز و فقط برای یادگیری بخوانید نه صرفا جهت حفظ شدن و یا تمام شدن، چرا که حفظ کردن مطالب و یا فقط تمام کردن چیزی جز فراموشی به دنبال نخواهد داشت. برای کنکور دروس باید با دقت و مفهومی­تر خوانده شود، برای انجام این کار از روش­های رمزگردانی نیز استفاده کنید. بسیاری از داوطلبان کنکور هنر با خود فکر می­کنند که اگر فقط به سوالات تخصصی پاسخ دهند موفق خواهند شد و دروس عمومی را کلا فراموش می­کنند، ولی بایدبگوییم که تاثیر دوس عمومی بر موفقیت کمتر از دروس تخصصی نخواهد بود.

نکات مهم کنکوری

  • بعد از هر یک ساعت و نیم مطالعه مفید، یک ربع استراحت کنید.
  • همواره سعی کنید از مطالعه دو درس تخصصی پشت سرهم اجتناب کنید (بعد از یک درس تخصصی بع مطالعه یک درس عمومی بپردازید.)
  • از درسی که به آن علاقمند هستید، آغاز کنید.
  • در تغذیه خود بسیار دقت کنید. از مواد غذایی استفاده کنید که بازدهی شما را افزایش دهد.

منابع کمک آموزشی و شرکت در آزمون­ های آزمایشی

استفاده از منابع کمک آموزشی در کنار کتب درسی می­تواند تا حدی به موفقیت شما در کنکور کمک کند. دقت داشته باشید که از منابعی استفاده کنید که معتبر بوده و تست­های موجود در آن نزدیک به سوالات کنکور باشد. همچنین شرکت در آزمون­های آزمایشی نیز می­تواند شما را در شرایط و جو کنکور قرار داده و از استرس شما در روز کنکور بکاهد. بنابراین شما داوطلبان باید برای مطالعه از منابع کمک آموشی مناسب و بهترین دی وی دی های کنکور استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره