تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / برنامه ریزی کنکور 97

برنامه ریزی کنکور 97

برنامه ریزی ویژه کنکور 97

برنامه ریزی کنکور 97
برنامه ریزی کنکور 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بی شک یکی از بزرگترین دغدغه هایی که ذهن دانش آموزان را در دوران تحصیل درگیر خود می کند دغدغه قبولی در کنکور است که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان به این خاطر که ممکن است یک ، دو و یا چند سال برای کسب رتبه قبولی در کنکور تلاش کنند و منتظر بمانند از کنکور به عنوان یک آرزو و یا هدف سرعت گیر یاد می کنند و حتی ممکن است بسیاری از آنها در همان سال اولی که در آزمون شرکت می کنند و موفق به کسب رتبه قبولی نمی شوند انگیزه خود را از دست بدهند و ادامه راه را با بی انگیزگی و یا نا امیدی طی کنند.

اما ما به شما ثابت می کنیم که کنکور در مقابل اراده و تلاش شما بسیار حقیر است و کسب رتبه قبولی در کنکور در صورت داشتن برنامه ای منسجم و اصولی به راحتی امکان پذیر خواهد بود حتی برای دانش آموزانی که در دوران تحصیل خود نمرات قابل قبولی کسب نکرده اند.بنابراین قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم همه ی افکار منفی را از خودتان دور کنید و با انگیزه و اراده کامل به مطالعه این مقاله که تکنیک های موفقیت را در آن ارائه داده ایم بپردازید و پس از مطالعه این مقاله ضمن بکارگیری راهکارهایی که ارائه خواهیم داد، خود را بر روی صندلی در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان تصور کنید.

تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور 97

در ابتدا شما داوطلبان باید از خودتان بپرسید که هدفتان از تحصیل چیست؟ و برای رسیدن به خواسته هایتان حاضرید چه سختی هایی را تحمل کنید؟ اگر هدفتان از تحصیل و ورود به دانشگاه صرفا دریافت مدرک دانشگاهی باشد باید بگوییم که بهتر است دیدگاهتان را تغییر دهید به این خاطر که حتی در این صورت هم شما می بایست چهار سال از عمرتان را صرف تحصیل در رشته ای کنید که ممکن است به آن علاقه ای نداشته باشید که این مسئله در طول زمان بسیار برایتان آزار دهنده خواهد بود. بنابراین شما داوطلبان می بایست هدف از انتخاب رشته دانشگاهی مورد نظرتان را در جهت یافتن شغل متناسب با آن مشخص کنید که پس از دریافت مدرک دانشگاهی بتوانید از آموخته های خود در جهت کسب درآمد نیز استفاده نمایید.

شیوه های صحیح کنکوری خواندن 

خب پس از تعیین هدف قطعا این سوال برایتان بوجود خواهد آمد که چگونه و طبق چه اصولی به مطالعه کنکور بپردازیم؟ عجله نکنید! مرحله به مرحله نحوه صحیح کنکوری خواندن را در این مقاله آموزش خواهیم داد.البته قبل از آموزش نحوه مطالعه باید بدانید که کنکوری خواندن زمین تا آسمان با شیوه ای که دانش آموزان در مدرسه برای امتحانات میخوانند متفاوت است به این دلیل که امتحاناتی که در مدرسه برگزار می شود ماهیتی تشریحی دارد و شما دانش آموزان در اینگونه امتحانات از جزئی خواندن مطالب کاملا غافل می شوید و مطالب را به صورت کلی به خاطر می سپارید.

اما باید بدانید که این شیوه برای قبولی در کنکور موثر نیست و برای قبولی در کنکور حتی از حاشیه ها و پاورقی های کتاب هم نباید غافل شوید.مرحله بعدی تمرکز و تسلط کامل بر روی کتاب های درسی تان است که متاسفانه بسیاری از داوطلبان پیش از کسب تسلط بر روی مطالب کتاب به سراغ کتاب ها و منابع کمک آموزشی می روند که این هم از اشتباهات رایجی است داوطلبان مرتکب می شوند.

بنابراین به نکاتی که در قسمت زیر اشاره می کنیم توجه داشته باشید :

1-برای مطالعه کنکور از دروس مورد علاقه خود شروع کنید تا با انرژی و انگیزه بیشتر طبق برنامه ریزی خود پیش بروید.

2- همیشه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم است.

3- بهتر است درس‌های سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.

4- برای هر یک ساعت مطالعه 10 الی 15 دقیقه به خودتان استراحت دهید.

5- برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.

6-از یادداشت‌ برداری و نکته‌ برداری هر مطلب و مرور آخر شب نیز غافل نشوید.

7- همیشه 1 روز یا نصفه روز (مثل جمعه) را برای جبران عقب ماندگی و مرور درس ها در نظر بگیرید.اگر این کار را انجام دهید هم در طول هفته استرس بسیار کمتری دارید و هم به خوبی درس های عقب افتاده را جبران میکنید

برای برنامه ریزی تخصصی کنکور تجربی 97 کلیک نمایید

تاثیر منابع کمک آموزشی در برنامه ریزی کنکور 97

بدون شک تمامی شما داوطلبان کنکوری شاهد فروش منابع کنکوری در برند های مختلف در کتابخانه ها هستیدکه متاسفانه بسیاری از داوطلبان هم تخصص خاصی در تهیه و جمع آموری منابع مختلف دارند اما توجه داشته باشید که انتخاب منابع کمک آموزشی هم اصول خودش را دارد .استفاده از منابع کنکوری برای آشنایی با سوالات کنکوری و تسلط بیشتر بر روی تست زنی راهکار مفیدی خواهد بود اما مفیدتر از آن دقت در تهیه منابع کمک آموزشی است که مطالعه آن ها بتواند به موفقیت هر چه بیشتر شما کمک کند ، سعی کنید منابع پرتکرار و معتبر را برای مطالعه تهیه کنید و از خرید کتاب های مختلف که قرار است خوانده نشوند شدیدا پرهیز کنید!

آیا در آزمون های آزمایشی شرکت کنیم ؟

با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب علاوه بر کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در جلسه کنکور، خودتان را در فضای کنکوری قرار می دهید و با این کار با تسلط بیشتری در جلسه کنکور حاضر خواهید بود.به علاوه این که شرکت در آزمون های آزمایشی به دلیل تشابه به سوالات کنکور فرصت مناسبی است که پس از مطالعه و انجام تست های فراوان خودتان را به چالش بکشید و بر روی نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید.بنابراین از تاثیر مثبت آزمون های آزمایشی غافل نشوید و با شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب اطلاعات خودتان را ارزیابی کنید و تنها به مطالعه ی کتاب درسی و منابع کمک آموزشی وتست زنی اکتفا نکنید.

 بهترین آزمون های آزمایشی کدام اند؟

ما به شما داوطلبان چندین نمونه از آزمون های آزمایشی موسسات مختلف را معرفی خواهیم کرد که با آشنایی بیشتری اقدام به تصمیم گیری نمایید:

آزمون های آزمایشی گاج : استاندارد بودن سوالات آزمون ها ،تشابه سوالات دروس عمومی آزمون های آزمایشی گاج با سوالاتتتت کنکور سراسری، هزینه ارزان تر شرکتت در آزمون های آزمایشی گاج گزینه خوبی خواهد بود.

آزمون های آزمایشی گزینه دو : طراحی سوالات نزدیک تر به کنکور در دروس عمومی و تخصصی از ویژگی مثبت این موسسه است و جامعه آماری پایین، عدم دسترسی شهرستان ها و مناطق محروم به این آزمون ها، فاصله سه هفته ای بین آزمون ها هم از ویژگی های منفی این موسسه محسوب خواهد شد.

آزمون های آزمایشی قلمچی : جامعه آماری بالای این آزمون ها سبب می شود دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند اشاره کرد.اما هزینه ی بالا ی ثبت نام و متفاوت بودن و سلیقه ای بودن سطح سوالات این آزمون ها به دلیل طراحی سوالات توسط نفرات برتر کنکور سال های قبل هم از ایرادات این آزمون ها می باشد.

آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش: از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی سنجش اختصاص دادن بالاترین جامعه آماری در فصل جمع بندی است که دلیل آن شباهت سوالات دروس عمومی به سوالات کنکور است. اما از معایب این آزمون ها می توانیم به تطابق کمتر سوالات دروس اختصاصی با سوالات کنکور به ویژه درس شیمی اشاره کنیم.بنابراین پیشنهاد می کنیم در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید.

برای مشاهده بهترین منابع کنکور 97 کلیک کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۹ نظر

 1. سلام من امسال فناوری اطلاعات سلامت قبول شدم در مقطع ارشد میتونم پرستاری شرکت کنم ؟

 2. سلام.. خوبید؟؟ خوشید؟؟
  من دیروز کارنامه ی کنکور رو گرفتم .رتبه ام ۱۳۰۰۰ شده و تراز علمی ۷۰۸۱شده..نوشته بود که به دانشگاه فرهنگیان مجاز هستم. معدل دیپلم هم ۱۸ بود.. ایا با این شرایط از مراحل دیگه قبول میشم یا اصلا چقدر احامال دارههههه؟؟
  از استرس پوکیدیم رسما :l
  با تشکر از پاسخگویتان .مرسییییییییی 🙂

 3. سلام من دانش آموز رشته تجربی سال یازدهم هستم ولی می خوام به رشته سینما-هنر برم میخواستم بدونم هنوز میشه کنکور هنر رو در کنار تجربی داد؟

 4. با عرض سلام و خسته نباشید
  من رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان درس میخونم و دو ترم دیگه از دانشگاه فارغ‌التحصیل میشم متاسفانه دانشگاه فرهنگیان ‌‌‌‌‌صرفا بر روی درسای تئوری و عدم تربیت دانشجو کارآمد مطابق نظام آموزشی عمل میکند و بدون برنامه ریزی خاص جلو میرود بیشتر اطلاعاتی که در زمینه مشاوره دارم با پرس و جو اطلاعات گرفتن از افراد باتجربه و شرکت در کارگاه ها کسب کرده ام،میخواستم بدونم برای اینکه اطلاعات خودمون رو در زمینه مشاوره تحصیلی بالا ببریم آیا کتاب هایی در این زمینه هست که با مطالعه آن بشود اطلاعات خود را بالا برد،یا شما چه راه کار هایی پیشنهاد میدهید برای رشد و پیشرفت در زمینه مشاوره تحصیلی!
  ممنون از شما

 5. سید صلاح الدین قزوینی

  با عرض سلام و ادب

  بنده رشته حقوق کاردانی علمی کاربردی میخونم و میخوام برای ادامه تحصیل برای سراسری کنکور کاردانی به کارشناسی ثبتنام کنم

  یکی اینکه منابع آزمونی که باید آن را بخوانم کدام است؟

  چطور باید بخوانم و شروع کنم؟

 6. سلام.من میخوام با مدرک کاردانی ناپیوسته تو کنکور سراسری ۹۸ انسانی شرکت کنم(هنرستانی ام)امسال فوق دیپلممو میگیرم.میخواستم بدونم باید کنکور نظام قدیمو بدم یا جدید؟با تشکر

  • سلام شما باید کنکور نظام قدیم را شرکت کنید و مدرک کاردانی را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در کنکور شرکت کنید.

 7. با سلام می خواستم بدونم منابع کتابی آزمون کنکور ۹۸ چیه ؟

 8. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم یه روش بگید چجوری تو این فرصت باقی مانده تو درس دینی به درصد حدود هفتاد برسم ؟ از کتاب گاج نقره ای استفاده میکنم ولی متاسفانه به نتیجه ی دلخواه نمی رسم ممنمون میشم اگه سریع جواب بدید(رشته تجربی)

  • بعداز اینکه کلیت درس رو متوجه شدین باید مفهوم دروس رو بفهمین تا بتونین تست های مفهومی رو جواب بدین
   بعداز اینکه متن درس رو به صورت مفهومی یاد گرفتین اینبار سراغ آیات برین وسعی کنید باخواندن قسمت عربی آیه معنی و پیام ومتن مرتبط با آیه رو به یاد بیارین.
   مراحل بالا وقتی موثر هست که دروس رو در روزهای بعدی مرور کنید تا کامل ملکه ذهنتون بشه

 9. سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم علت اینکه امسال دندانپزشکی کیش پذیرش نداشت چی بود؟؟؟؟ و اینکه برای امسال هم پذیرش نذاره؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

 10. با سلام و وقت بخیر من میخوام دوباره کنکور شرکت کنم و واسه تربیت معلم بخونم به نظرتون تو رشته ی انسانی کدوم زیرگروهو بخونم یعنی تمرکزمو بیشتر تو درسای کدوم زیر گروه بزارم. باتشکرز

  • سلام. بستگی به علاقه شما داره،دبیری ها در رشته انسانی در زیر گروه های مختلف هستند و ضرایب متفاوتی هم دارند.

 11. سلام من دیپلم تربیت بدنی دارم در حال حاضر دارم پیشمو میخونم وتا خرداد پیش تجروبیمو میگرم و میتونم برای کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنم آیا محدودیتی برای رشته های قبولی خواهم داشت یا نع ؟

 12. عذرخواهم مجدد.من دربازه ای که گذشت متاسفانه نتونستم درس بخونم به نظرتون اگه ازالان شروع کنم میتونم موفق بشم, البته ناگفته نماند که من سهمیه ام دارم.

 13. سلام خسته نباشید عذرخواهم من میخواستم بدونم از رشته ی تجربی باچه رتبه ای میشه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد رو اورد ؟
  درصد هردرس چقدر باید باشه تو کنکور ؟برای هردرس چقد باید درس بخونیم
  ممنون میشم اگه جوابم رو بدین.
  سپاس گزارم .

 14. افسانه جمشیدی

  سلام و خسته نباشید پسرم ششم درس می خونه برا امتحان تیزهوشان می خوام آماده بشه چه کتابهایی برای خواندن و تست زنی پیشنهاد می کنید
  با شماره اعلامی هم نتونستم تماس بگیرم

 15. سلام واقعا ممنون خیلی به درد بخور بود میشه کتاب اموزشی خوب برای خوندن دینی بگید

  • با سلام. برای درس دین و زندگی کتاب کمک آموزشی گاج نقره ای و مبتکران پیشنهاد میشه. موفق باشید.

 16. سلام من پشت کنکوریم وتوکانون ثبت نام کردم وتوبرنامه شخصیم هرروز۶تادرس گذاشتم وهرکدو ۱.۵ساعت میخونم که جمعا۹ساعت میشه وروزانه ۴تادرس اختصاصی زیست وشیمی وریاضی وفیزیکو هرکدومو۹۰دقیقه میخونم وعمومیا,یه روزادبیات ودینی هرکدوم ۹۰دقیقه فرداش عربی وزبان هرکدوم ۹۰دقیقه وروش مطالعم توهردرس مخصوصا زیست اینطوریکه باراول کتابوروزنامه واروسریع میخونم باردوم دقیق ومفهومی میخونم وبازگویی میکنم بعددرسنامه کتابای کمک درسی مثل خیلی سبزخونده ونکات مهم توکتاب اضافه میکنم بعدواسه تثبیت چندتاتست اموزشی میزنم به نظرتون برنامه وروش مطالعم خوبه وایا میشه هرفصل اختصاصیا مثل زیستو باروش مطالعه من تو۹۰دقیقه خوند؟مراحل روش مطالعه روتوضیح بدین ممنون میشم

 17. سلام یه سواا دیگه من هرروزش ۶تاواحدمطالعه ۹۰دقیقه ای چهارتااختصاصی ودوتا عمومی توبرنامه هفتگی گذاشتم میخواستم ببینم ۹۰دقیقه واسه هرفصل اختصاصی باروش مطالعه بالا اول کتاب درسی روپیشخوانی میکنیم بعددقیق میخونیم وتوضبح میدیم بعدکتاب کمک اموزشی مثل خیلی سبز مبخونیم ونکاتوتوکتاب مینوبسم ودرپیان واسه تثبیت چندتاتس اموزشی کافیه همچنین این مراحل وایه مطالعه درسته

 18. سلام بنده پشتکنکوریم وتوکانون ثبت نام کردم ویه برنامه هفتگی شخصی تهیه کردم به این صورت که هررور۶تادرس توبرنامم گذاشتم زیستوشیمیو ریاضیوفیزیک هرروز۹۰دقیقه وعمومیا یه روز دینی وعربی وفرداش ادبیات وزبان.البته هرفصل عمومیرو سعی میکنم تو۹۰دقیقه تموم کنم ولی اخصاصیارو هرروزتو۹۰دقیقه نصفشومیخونم روش مطالعه اینطوریکه اول کتاب روزنامه واروسریع میخونم باردوم دقیق ومفهومی میخونم وبازگویی میکنم یاخلاصه نویسی بعد درسنامه کتابای دیگرومیخونمونکات مهموتوکتاب یاخلاصم.اضافه میکنم بعد چندتاتست اموزشی میزنم وچندروزبعد دوباره مروروتست زماندار. درموردبرنامه وروش مطالعه راهنماییم کنین ممنون میشم

 19. سلام من سال دوممه ک میخام کنکور بدم اصلا امید ندارم ولی دلم میخاد رشته ی خوبی قبول بشم و واقعا خوب بخونم..از الان من چیکار میتونم بکنم؟

 20. سلام میشه بهترین دی وی دی ها موجود برای رشته تجربی تودرسهای فیزیک وریاضی وشیمی وعربی رو بگین که کدوم هاهستند؟؟؟؟؟؟

  • سلام. دی وی دی های کنکور آسان است تو این دروس که نام بردید، دی وی دیهای خوبی هستن. برای درس عربی، دی وی دی استاد واعضی هم پیشنهاد میشه. موفق باشید.

 21. سلام ببخشید من رشتم فنی بوده وپیش تجربی گرفتم امسال کنکور شرکت کردم رتبم ۲۰هزاراومد وای امسال میخوام بیشتر مطالعه کنم ورتبم خیلی کمتر بشه راهنمایی لازم دارم چکارکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام .برای قبولی تو رشته های خوب تجربی باید بدونی که هر درسی رو با چه روشی بخونی که نتیجه خوب بگیری و چون جواب سوالتون طولانی هست برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید که کمک و راهنمایی تون کنن.موفق باشید

 22. و به نظر شما از این سه درس کدام دی وی دی ها رو تهیه کنم چون در سطح پایینی هستم نمی توانم با خواندن کتاب خودم به سطح کنکور برسونم

 23. سلام خسته نباشید واقعا مفید بود

  من میخوام که دی وی دی تهیه کنم اونم فقط شیمی.ریاضی.فیزیک و میدونم بقیش با تسلط بر کتاب حل میشه .پدرمم دبیر عربی هستن میخواسم بدونم اگر بخواهن با من کار کنن کدام کتاب کار بهتر

  تشکر میکنم از زحمات شما

  • سلام دوست عزیز بهتره شما تماس بگیری و برای هر درس راهنمایی های مربوط به کتاب های آموزشی و همینطور DVDهای آموزشی رو بگیری چون هر درس تکنیک و نحوه ی مطالعه ی خاص خودش رو داره و نمیشه به طور کلی گفت .

 24. سلام.من رشتم تجربی هست و سال دیگه کنکور دارم.آزمون آزمایشی شرکت میکنم و ترازم حدود ۷۵۰۰ میشه.میخواستم ببینم بنظر شما روزی چند ساعت درس بخونم تا نتیجه خوبی بگیرم؟میخوام پزشکی دربیام

  • سلام . دوست عزیز شما باید بگین در چه آزمون آزمایشی شرکت میکنید چون حداکثر تراز در ازمون های آزمایشی مختلف متفاوت هست و همینطور ساعت مطالعه با توجه به کیفیت مطالعه و بازدهی دانش آموز تعیین میشود و برای هر دانش آموز متفاوت است بهتر است برای راهنمایی دقیق تر با ایران مشاوره تماس بگیرین موفق باشین

 25. سلام.میشه یک کتاب خوب برای درس تخصصی عربی معرفی کنید.هم توضیح داده باشه هم تست داشته باشه.ممنون

 26. سلام.من از اول تابستون برنامه ریزی نکردم اما میخوام از الان بشینم بخونم.رشتم تجربیه.بنظرتون تو این ۱ ماه چقدر میتونم برسم بخونم؟

 27. خیلی ممنون واقعا به درد بخور و مفید بود

دریافت مشاوره تخمین رتبه