چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / بهترین منابع کنکور منحصرا زبان

بهترین منابع کنکور منحصرا زبان

بهترین منابع کنکور منحصرا زبان
بهترین منابع کنکور منحصرا زبان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین منابع کنکور منحصرا زبان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری گروه آزمایشی زبان از کنکور های شناور می باشد در واقع همه ی فارغ التحصیلان رشته های نظری ( ریاضی، تجربی، انسانی ) و فنی حرفه ای با شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند در کنکور زبان شرکت نمایند. در کنکور سراسری منحصرا زبان هیچ منابعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی نشده و همین موضوع داوطلبان را سردرگم کرده است به همین دلیل انتخاب منابع کمک آموزشی از بین کتاب های موجود در بازار، کار دشواری می باشد ما در این مطلب سعی کرده ایم بهترین منابعی را که داوطلبان در سال های گذشته از مطالعه آن نتیجه گرفته اند فراهم کنیم که پینشنهاد می شود حتما تا انتها  و با دقت مطالعه شود.هم چنین می توانید برای دریافت  برنامه ریزی کنکور هنر و دریافت  مشاوره تلفنی کنکور با مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید.

برای سوالات تخصصی کنکور منحصرا زبان، هیچگونه منبع خاصی توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی نشده است.

بهترین منابع کنکور منحصرا زبان

 کنکور  زبان از دو مجموعه سوالات عمومی و سوالات تخصصی تشکیل شده است سوالات عمومی کنکور زبان شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد و برای دروس تخصصی همانطور که گفته شد از طرف سازمان سنجش آموزش کشور هیچ منبع مشخصی ذکر نشده است در ادامه مطلب ابتدا منابع کمک آموزشی دروس عمومی و سپس منابع کمک آموزشی سوالات تخصصی کنکور منحصرا زبان آورده شده است.

منابع عمومی کنکور منحصرا زبان

دروس عمومی در  کنکور گروه آزمایشی مشترک است و فقط سطح دشواری سوالات در گروه های آزمایشی مختلف فرق می کند گروه آزمایشی زبان نسبت به گروه های آزمایشی دیگر رویکرد متفاوتی دارد و ممکن است یکسال سطح سوالات آسان و یکسال سخت تر باشد ولی با توجه به این که بسیاری از داوطلبان رشته های دیگر برای کنکور زبان نیز شرکت می کنند و فقط برای حل سوالات عمومی سرجلسه حاضر می شوند، سطح سوالات عمومی کنکور این گروه نسبت به گروه های آزمایشی دیگر دشوارتر می باشد و نیازمند مطالعه دقیق و مستمر می باشد.

 • ادبیات فارسی

ضریب ادبیات در کنکور زبان 4 می باشد بنابراین داوطلبانی که تست های این درس را در کنکور حل می کنند نسب به بقیه شانس موفقیت بیشتری دارند برای تسلط بر تمام مباحث ادبیات کتب زیر را می توانید تهیه کنید.

 1.  گاج نقره ای

گاج-نقره-ای-ادبیات

بهترین پیشنهاد برای درس ادبیات کتاب گاج نقره ای می باشد زیرا در تمام مباحث ادبیات به صورت جامع و به تفکیک درسنامه طراحی کرده است و با حل کردن حدود 6000 تست این کتاب به تسلط کامل در این درس می رسید.

2 .نشرالگو

نشرالگو ادبیات

این کتاب نیز مانند کتب گاج نقره ای تمام مباحث را بررسی است و اگر این کتاب را دارید نیازی به تهیه کتاب دیگری ندارید.

3. سیر تا پیاز

سیر تا پیاز ادبیات

اگر در درک ادبیات مشکل دارید این کتاب پیشنهاد خوبی می تواند برای شما باشد زیرا خط به خط کتاب درسی را به تفکیک قرابت معنایی و املا و آرایه بررسی می کند و فهم مطالب برای شما آسان می شود.

 • دین و زندگی

ضریب درس دین و زندگی نیز مانند ادبیات فارسی در کنکور زبان انگلیسی 3 می باشد و به دلیل آسان بودن مباحث این درس نسبت به سایر دروس، با مطالعه 1 ساعت در روز می توان درصد بسیاری بالایی را در این درس به دست آورد.

1. گاج نقره ای

گاج نقر ه ای دینی

کتاب گاج نقره ای در این درس بسیار قوی عمل کرده است و پیشنهاد اول ما به شما این کتاب می باشد و باتوجه به این که بیش از نیمی از سوالات درس دینی در کنکور از آیات و روایات مطرح می شود با مطالعه این کتاب به تسلط لازم در این خصوص می رسید.

2. نشرالگو

نشرالگو دینی

اگر این کتاب را دارید دیگر نیازی به تهیه کتاب گاج نقره ای نمی باشد زیرا از لحاظ مباحث شبیه هم می باشند.

3. آبی قلم چی

اگر نیاز به حل تست های بیشتری دارید، این کتاب را به عنوان کتاب دوم و فقط برای حل تست می توانید تهیه کنید.

 • عربی

با توجه به پایین بودن ضریب این درس (2) بسیاری از داوطلبان کنکور زبان از حل  تست های این درس چشم پوشی می کنند بنابراین کسانی که تست های این درس را حل می کنند شانس موفقیت بیشتری دارند برای تسلط برمباحث عربی می توانید از کتب زیر استفاده کنید.

1. گاج نقره ای

گاج نقره ای عربی

کتاب های گاج نقره ای در این درس نیز حرف اول را میزنند و با داشتن درسنامه های کم حجم و مختصر و تست های نکته دار می توان به تسلط کامل در درس عربی رسید.

2. خیلی سبز

خیلی سبز

 

اگر در درک مفاهیم عربی مشکل دارید این کتاب برای شما مناسب است زیرا مباحث را بسیار ساده و با لحنی متفاوت توضیح داده است.

 

 • زبان انگلیسی

ضریب زبان انگلیسی در کنکور ریاضی 2 می باشد و حل تست های این درس برای اکثر داوطلبان کنکور زیان کار آسانی می باشد و حتی بسیاری از داوطلبان منبع کمک آموزشی خاصی را برای مطالعه این درس مدنظر قرار نمی دهند ولی برای آشنایی با فرم سوالات مطالعه یک منبع کمک آموزشی موثر، ضروری می باشد.

1. مبتکران

مبتکران-زبان

بهترین منبع درس زبان انگلیسی که رتبه های برتر کنکور از مطالعه آن نتیجه گرفته اند کتاب مبتکران دکتر شهاب اناری می باشد زیرا تمام مباحث درس زبان انگلیسی را  در درسنامه جز به جز بررسی کرده است و با حل کردن تست های تالیفی و کنکوری این کتاب می توان به درصد بالا امیدوار بود.

2.سیر تا پیاز

سرتا-پیاز-زبان-10

اگر این کتاب را دارید نیازی به تهیه کتاب مبتکران نمی باشد زیرا دارای درسنامه ساده و روان می باشد و بیشتر تمرکزش برمباحث پیش دانشگاهی می باشد و با مطالعه آن به تسلط کافی می رسید.

منابع تخصصی کنکور منحصرا زبان

اکثر داوطلبانی که در کنکور زبان شرکت می کنند در درس زبان بسیار قوی هستند بنابراین تصور اینکه با کسب درصد خیلی بالا در سوالات اختصاصی می توانید رتبه های تک رقمی به دست آورید اشتباه می باشد بنابراین سعی کنید با  برنامه ریزی کنکور صحیح برای دروس عمومی هم وقت بگذارید و فقط به فکر حل سوالات تخصصی نباشید بدشانسی که داوطلبان کنکور زبان دارند این است که دقیقا نمیدانند چه منابعی را مطالعه کنند زیرا سازمان سنجش هیچ منبع دقیقی برای این گروه آزمایشی اعلام نکرده است ولی بررسی سوالات کنکور سال های گذشته و آشنایی با فرم سوالات بسیار کمک کننده است زیرا معمولا فرم سوالاتی که هر ساله در کنکور مطرح می شود فرق چندانی ندارد و فقط دارای تغییرا جزئی می باشد علاوه بر آن پیشنهاد می شود برای هر مبحث مطالعاتی دفترپچه ای تهیه کنید برای مثال برای گرامر یک دفترچه تهیه نمائید و نکات کاربردی و پرتکرار مربوطه را بنویسیید یا برای واژگان و ریدینگ همین روال را پیش بگیرید. بودجه بندی سوالات زبان تخصصی شامل  70 سوال که شامل 15 تست از واژگان، 20 تست از ریدینگ، 10 تست از گرامر، 10 تست کاربرد زبانی ، 10 تست کلوز تست  و 5 تست ترتیب واژه می باشد. همانطور که مشاهده می کنید بیشتر سوالات مرتبط با واژگان می باشد در واقع پایه ی زکنکور زبان، لغت میب باشد بنابراین سعی کنید دایره لغات خود را گسترده تر کنید.بهترین منابع کنکور تخصصی زبان عبارتند از:

منابع فارسی

 • کنکور تخصصی زبان – گرامر و لغت ( 4 جلد ) انتشارات مبتکران به تالیف دکتر شهاب اناری
 • کنکور تخصصی زبان کانون فرهنگی آموزش ( قلم چی ) _ جلد آبی

گرامر

 

 1. Intermediate Grammar In Use
 2. کتاب سبز آموزش گرامر منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش ( قلم چی )

  واژگان

                                               

 1. Essential Words for the Toefl
 2. Word builder جلد 1 و 2
 3. 504 (words (Mary Bromberg
 4. p the Bridging انتشارات سازمان سنجش
 5.   Robert J. Dixon ) Essential idioms in English )
 6. Idioms in use)  Felicity O’Dell )
 7. Nelson tests)  om Nelson)
 8. Oxford advanced learner’s dictionary

درک مطلب

                                      

 1. Longman Preparation Course for the TOEFL Test
 2.  (Steps to understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press
 3. New Bridging the Gaps کتاب سازمان سنجش

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین منابع کنکور منحصرا زبان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام ایا بنظر شما کتاب مبتکران دکتر شهاب اناری برای کنکور منحصرا زبان مناسب است؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید