تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / بهترین منابع کنکور هنر

بهترین منابع کنکور هنر

منابع کنکور هنر 99
منابع کنکور هنر 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین منابع کنکور هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته های هنری از طرفداران زیادی برخوردار می باشند که بسیاری از دانش آموزان علاقمند به تحصیل در رشته هایی مانند عکاسی ، نقاشی ، موسیقی ، سینما و … هستند و هرساله شاهد ثبت نام فارغ التحصیلان رشته های نظری در کنکور هنر می باشیم. در واقع علاوه بر فارغ التحصیلان رشته های هنر ، بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی نیز متقاضی ثبت نام در کنکور هنر هستند. برخلاف تصور بسیاری از دانش آموزان قبولی در رشته های هنری کار چندان آسانی نمی باشد زیرا پذیرش در اکثر رشته های هنری شامل دو مرحله آزمون کتبی هنر سراسری و آزمون عملی کنکور هنر می باشد و فقط کسانی می توانند موفق شوند که با تلاش و پشتکار زیاد و برنامه ریزی صحیح مطالعه کرده باشند. موضوع بسیار مهم در کنکور ، انتخاب منابع مطالعاتی موثر می باشد به خصوص برای کسانی که می خواهند علاوه بر کنکور هنر در یک کنکور دیگر نیز شرکت کنند زیرا در برنامه ریزی کنکور ، زمان بسیار با ارزش است و باید از زمانی که صرف مطالعه می کنید بیشترین بهره را ببرید.

باتوجه به ادغام کنکور سراسری و آزاد ، منابع مطالعاتی برای پذیرش در هر دو دانشگاه مشترک می باشد.

بهترین منابع کنکور هنر

برای مطالعه کنکور هنر ابتدا باید از بودجه بندی دروس اطلاع یابید و سپس برای تهیه منابع آن اقدام کنید. کنکور سراسری هنر شامل دو مجموعه سوال عمومی و اختصاصی می باشد. دروس عمومی در هر 5 گروه آزمایشی مشترک است و عبارتند از زبان انگلیسی ، زبان عربی ، ادبیات فارسی و دین و زندگی. داوطلبانی که همزمان در دو کنکور شرکت می کنند ( هنر + یکی از رشته های نظری ) می توانند منابع مشترک دروس عمومی را برای هر دو کنکور خود مطالعه کنند. دروس اختصاصی کنکور هنر نیز عبارتند از کتب درسی مرتبط با درک هنر ، کتب درسی مرتبط با درک عمومی ریاضی و فیزیک ، کتب درسی مرتبط با ترسیم فنی ، کتب درسی مرتبط با خلاقیت تصویری و تجسمی ، کتب درسی مرتبط با خلاقیت نمایشی و کتب درسی مرتبط با خواص مواد. برای کنکور هنر منابع مطالعاتی موجود در بازار بسیار متعدد و متنوع هستند و انتخاب بهترین منابع برای دانش آموزان دشوار می باشد. ما در ادامه این مطلب سعی کرده ایم منابعی که اکثر رتبه های برتر از مطالعه آن نتیجه گرفته اند را فراهم کنیم که پیشنهاد می شود حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

بهترین منابع دروس اختصاصی کنکور سراسری هنر

درک عمومی ریاضی و فیزیک

کتب درسی این مبحث عبارتند از:

هندسه (۱و۲ رشته‌ی ریاضی) ، فیزیک (۱، ۲ و ۳ رشته‌ی ریاضی) ، ریاضی (۱و ۲ رشته‌ی ریاضی)

برای تهیه منبع کمک آموزشی مناسب برای این درس می توانید از منابع مشترک رشته ریاضی و تجربی در مباحث مشترک استفاده کنید.

درک عمومی هنر

کتب درسی این مبحث عبارتند از:

کتب سه سال هنرستان _ تاریخ هنر جهان رشته‌ گرافیک _ تاریخ هنر ایران _ رشته‌ گرافیک _خوشنویسی رشته‌ گرافیک و نقشه‌کشی معماری _ آشنایی با بناهای تاریخی رشته‌ی نقشه‌کشی معماری _ پایه و اصول صفحه‌ آرایی گروه تحصیلی هنر _ عکاسی (۱) رشته‌ گرافیک _ عکاسی (2) رشته‌ گرافیک _ آشنایی با مکاتب نقاشی رشته‌های نقاشی و هنر  _، آشنایی با صنایع دستی‌ ایران (۱ ) رشته‌ی صنایع دستی _ کارگاه طراحی نقوش سنتی  _ رشته‌‌ صنایع دستی و چاپ دستی _ کتب نیم‌سال اول سال چهارم هنر _ سیر هنر در تاریخ (۱)  _ آشنایی با میراث هنری و فرهنگی ایران  _  هنر و ادب فارسی کتب نیم‌سال دوم سال چهارم هنر _ سیر هنر در تاریخ (۲)  _  آشنایی با رشته‌های مختلف هنری.

منابع پرطرفداری که اکثر رتبه های برتر کنکور هنر آن را مطالعه کرده اند ، تاریخ هنر (گامبریج) – هنر در گذر زمان (هلن گاردنر) – تاریخ هنر (پرویز مرزبان) می باشد.

 

خلاقیت نمایشی

کتب درسی این مبحث عبارتند از:

کتاب نمایش – هنر و ادب فارسی سال چهارم هنر – انسان ، فضا – طراحی سال چهارم هنر – اصول و مبانی نمایش عروسکی رشته‌ نمایش – اصول و مبانی ماسک و گریم رشته‌ نمایش – اصول و مبانی طراحی صحنه رشته‌ نمایش – آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان

منابع پیشنهادی ما برای این درس تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی می باشد.

خلاقیت تصویری و تجسمی

کتب اصلی این مبحث عبارتند از:

طراحی اندام و لباس رشته‌های طراحی دوخت و هنر – حجم‌سازی ۱ رشته‌های نقاشی و هنر – کارگاه نقاشی رشته‌های نقاشی و هنر – کارگاه هنر (۱) سال چهارم هنر- کارگاه هنر (۲) سال چهارم هنر. مبانی هنرهای تجسمی رشته‌ گرافیک – طراحی (۱) رشته‌ گرافیک – طراحی (۲) رشته‌ گرافیک – مبانی تصویرسازی گروه تحصیلی هنر – خط در گرافیک گروه تحصیلی هنر – انسان – فضا – طراحی سال چهارم هنر

بهترین منبع کمک آموزشی برای مطالعه این دروس مبانی هنرهای تجسمی اثر غلامحسین نامی و مبانی طراحی گرافیک از آرمین هوفمان می باشد.

ترسیم فنی

کتب درسی این مبحث عبارتند از:

علم مناظر و مرایا رشته‌ گرافیک هنرستان – ترسیم فنی و نقشه‌کشی رشته‌ معماری هنرستان.

بهترین منبع برای این درس کتاب سعید درویش (منشور دانش) و رسم فنی عمومی از احمد متقی پور می باشد.

خواص مواد

کتب درسی این مبحث عبارتند از:

شناخت مواد و مصالح رشته‌ نقشه‌کشی معماری – مصالح ساختمانی رشته‌ ساختمان – آشنایی با صنایع دستی ایران 1 رشته‌ صنایع دستی – تکنولوژی چاپ رشته‌ی چاپ – الیاف نساجی و آزمایشگاه رشته صنایع نساجی –  فیزیک نساجی و آزمایشگاه رشته‌ صنایع نساجی – تکنولوژی مواد رشته‌ صنایع چوب و کاغذ – متالورژی عمومی شناخت و مواد صنعتی رشته‌ صنایع فلزی – عکاسی (1) رشته‌ گرافیک – عکاسی (2) رشته‌ گرافیک.

انتشارات آیندگان در این مبحث بسیار قوی عمل کرده است و می توانید کتب کمک آموزشی این انتشارات را تهیه نمایید.

خلاقیت موسیقی

تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری از منابع کمک آموزشی مناسب برای این درس می باشد.

همانطور که در مطلب فوق مشاهده می کنید برای هرکدام از دروس حداقل دو منبع کمک آموزشی معرفی شده است ولی هدف ما از معرفی چند منبع ، آشنایی بیشتر شما با این منابع می باشد و سعی کنید حتی الامکان برای هرکدام از دروس فقط یک منبع  تهیه کنید در واقع تک منبع باشید زیرا منابع زیاد فقط باعث سردرگمی شما می شود و سود دیگری ندارد. یک کتاب را چند بار با دقت بخوانید بهتر است تا چند کتاب را یک بار بی دقت مطالعه کنید. پس یکی از این منابع را برای هر کدام از دروس تهیه کنید و تمام وقت خود را صرف مطالعه همان نمایید.

بهترین منابع دروس عمومی کنکور هنر

ادبیات فارسی

ادبیات فارسی در کنکور سراسری  هنر ضریب 4 را دارا می باشد در واقع در بین دروس عمومی بیشترین ضریب را دارد و از اهمیت بسیاری برخوردار است. کسانی که سوالات بیشتری از این درس را حل کنند ، شانس موفقیتشان بیشتر است. موضوعی مطالعه کردن درس ادبیات بسار مهم می باشد در واقع شما باید برای همه مباحث قرابت معنایی ، آرایه ها ، تاریخ ادبیات و… کتاب جداگانه تهیه کنید. بهترین منابع برای درس ادبیات فارسی عبارتند از:

ادبیات موضوعی گاج

اگر خرید کتاب برای هرکدام از مباحث ادبیات (قرابت معنایی ، آرایه ها ، تاریخ ادبیات و…) برایتان دشوار می باشد ، می توانید این کتاب را تهیه کنید درسنامه های جامع و ارائه سوالات تستی مرتبط با زبان فارسی ، واژگان و املا ، تاریخ ادبیات و… از ویژگی های این کتاب است.

نشرالگو

انتشارات نشر الگو برای هرکدام از مباحث ادبیات کتاب جداگانه منتشر نموده که تمام موضاعات ادبیات را پوشش داده است.

دین و زندگی

فهم درس دین و زندگی برای اکثر داوطلبان نسبت به سایر دروس عمومی آسان تر می باشد و می توان با اختصاص چند ساعت مطالعه در روز برای این درس ، به درصدهای بالا امیدوار بود. در چند سال اخیر سوالات درس دین و زندگی بیشتر از آیات و روایات مطرح می شود بنابراین باید منابعی را انتخاب کنید که بسیار واضح این مبحث را توضیح داده باشد. بهترین منابع برای درس دین و زندگی عبارتند از:

میکرو طبقه بندی گاج

ازکتاب هایی که در این درس بسیار قوی عمل کرده است کتاب گاج نقره ای می باشد و پیشنهاد اول ما به شما این کتاب می باشد. با توجه به این که بیش از نیمی از سوالات درس دینی در کنکور از آیات و روایات مطرح می شود با مطالعه این کتاب به تسلط لازم در این خصوص می رسید.

نشرالگو

نشرالگو دینی

مباحث این کتاب تقریبا شبیه کتاب گاج نقره ای می باشد و اگر این کتاب را دارید نیازی به تهیه کتاب گاج نقره ای نمی باشد.

زبان عربی

برای بسیاری از دانش آموزان مطالعه درس عربی دشوار می باشد و در فهم قواعد آن به مشکل برمی خورند. در ادامه مطلب براساس سطح درسی هر دانش آموز چند منبع کمک آموزشی برای این درس معرفی شده است.

 گاج نقره ایاین کتاب بیشتر برای دانش آموزانی مناسب است که سطح متوسطی دارند و به دنبال کتابی برای تسلط بیشتر هستند. درسنامه های جامع مرتبط با قواعد و مهارت های ترجمه ، ارائه سوالات تستی تالیفی و کنکوری از ویژگی های این کتاب است.

فوت و فن خیلی سبز

عربی خیلی سیز
عربی خیلی سیز

برای دانش آموزانی که پایه قوی دارند این کتاب بسیار مناسب می باشد زیرا دارای درسنامه های پرنکته و کنکوری می باشد و به اندازه کافی مهارت تست زنی شما را افزایش خواهد داد.

 مبتکران

کسانی که در درس عربی ضعیف هستند و می خواهند از صفر شروع کنند کتاب مبتکران به تالیف ایاد فیلی کتاب مناسبی می باشد زیرا به زبان ساده و روان همه مباحث را پوشش داده است.

زبان انگلیسی

مبتکران

مبتکران-زبان
مبتکران-زبان

احتمالا نام این کتاب برای همه شما آشنا باشد ، این کتاب بهترین منبع کمک آموزشی برای درس زبان انگلیسی می باشد و اکثر رتبه های برتر کنکور با مطالعه این کتاب به نتیجه رسیده اند. بررسی جزء به جزء تمام مباحث زبان در درسنامه های جامع و ارائه تست های تالیفی و کنکوری از ویژگی های این کتاب است.

سیر تا پیاز

پیشنهاد دوم ما برای درس زبان انگلیسی کتاب سیر تا پیاز انتشارات گاج می باشد. این کتاب درسنامه های ساده و روان دارد همچنین بیشتر تمرکزش برمباحث پیش دانشگاهی می باشد.

ضرایب و زیر گروه های کنکور سراسری هنر 98

کنکور هنر به طور کلی 5 زیر گروه را شامل می شود که ضریب دروس اختصاصی در این 5 زیر گروه متفاوت می باشد. مطمئنا همه داوطلبان به یک رشته خاصی علاقه دارند و باید بر اساس ضرایب دروس اختصاصی آن رشته ، اقدام به برنامه ریزی نمایند. در واقع مطالعه دروسی که ضریب بیشتری دارد باید در اولویت باشد. در جدول زیر ضریب دروس اختصاصی کنکور هنر در زیر گروه های مختلف فراهم شده است.

دروس امتحانی ضرایب دروس به تفکیک زیر گروه های آزمایشی
درک عمومی ریاضی – فیزیک زیر گروه یک زیر گروه دو زیر گروه سه زیر گروه چهار زیر گروه پنج
درک عمومی هنر 1 3 1 3 1
خلاقیت نمایشی 4 3 3 3 3
خلاقیت تصویری و تجسمی 1 2 2 4 1
ترسیم فنی 1 2 2 1 1
خواص مواد 1 1 1 1 1
خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4

رشته های زیرگروه های کنکور هنر 

زیرگروه یک چاپ – ارتباط تصویری – طراحی لباس – هنرهای تجسمی – طراحی پارچه – مجسمه‌ سازی – صنایع دستی – عکاسی – کارشناسی فرش – کتابت و نگارگری – کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی – کاردانی علمی‌ کاربردی فرش دستباف – کاردانی علمی‌‌ کاربردی عکاسی خبری – کاردانی علمی‌ کاربردی گرافیک – کاردانی هنرهای تجسمی – کاردانی هنرهای سنتی – نقاشی -هنرهای صناعی.
زیر گروه دو باستان‌شناسی – علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی) – مرمت و احیای بناهای تاریخی – علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی) –  کاردانی صنایع دستی –  کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی –  مدیریت فرهنگی‌ هنری – طراحی صنعتی – هنر اسلامی.
زیر گروه سه  کاردانی موزه‌ داری –  کاردانی باستان‌شناسی  – کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی – کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی – کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی – کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی – مردم‌شناسی – مرمت آثار تاریخی – موزه‌داری.
زیر گروه چهار تولید سیما  – سینما – تلویزیون و هنرهای دیجیتالی کارگردانی تلویزیون – کاردانی هنرهای نمایشی -نمایش
زیر گروه پنج نوازندگی موسیقی جهانی – نوازندگی موسیقی ایران – موسیقی نظامی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین منابع کنکور هنر با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۸ نظر

 1. Avatar

  سلام من دانش اموز سال دهم مکانیک فنی حرفه ای هستم . میخواستم ببینم من ک هنرستان هستم و نظری نمیخونم هم میتونم کنکور هنر بدم ؟

 2. Avatar

  سلام من رشته تجربی هستم و میخوام امسال هم تجربی و هم هنر شرکت کنم من باید هم سراری ثبت نام کنم و هم هنر یا فقط سراری کفایت میکنه پیشاپیش سپاسگزارم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما برای شرکت در کنکور رشته تجربی و رشته هنر باید برای هر دو رشته ثبت نام جدا انجام دهید .

 3. Avatar

  سلام من دوازدهم گرافیک هستم میخواستم بدونم برای کنکور کاردانی هنر باید دروس درسای دیگه مثل موسیقی و طراحی دوخت و.. بخونم؟ یا فقط کتابای سه سال دبیرستان رشته گرافیک خودمو؟

 4. Avatar

  با سلام من رشته ام تجربی هست و میخوام در کنکور هنر ۹۸ شرکت کنم و رشته سینما و بازیگری قبول بشم میشه راهنمایی کنید چه کتاب هایی بخونم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 5. Avatar

  سلام، من سال دوازدهم رشته تجربی ام،میخواستم بدونم
  ۱_این هفت درس هر کدوم یه کتاب داره یا باید هم ی کتابای که زیرش نوشته شده رو خوند؟
  ۲_میخوام هر دو کنکور رو امتحان بدم،چیکار کنم که وقت کم نیارم؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور ۹۷کنکور ریاضی دادم اما میخوام برای سال دیگه کنکور هنر را امتحان بدم اما نمیدونم که چه کتاب های تخصصی را باید برای رشته هنر نظام قدیم بخونم و ایا باید کتب عمومی پیش دانشگاهی را هم بخونم یا نه؟

  • Avatar

   باسلام دروس عمومی شما مشترک است و برای دروس تخصصی میتوانید کتاب های درسی هنرستان را تهیه کنید

 7. Avatar

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی تجربی نظام قدیم را دارم و می خواهم سال ٩٨ کنکور هنر (ر شته سینما) بدم . الان که کتاب ها عوض شده سال ٩٨ دو تا کنکورِ نظام جدید و قدیم داریم ؟ و منابع ما و آنها فرق دارد؟

  • Avatar

   با سلام شما باید با توجه به منابع نظام قدیم در ازمون سراسری شرکت کنید . با توجه به این که دو ازمون برگزار میشود, ازمون نظام جدید فقط برای فارغ التحصیلان سال تحصیلیی ۹۸ میباشد .

 8. Avatar

  با سلام من میخواهم رشته موسیقی قبول شوم.ایا لازم است تمام این منابع هرچند برای رشته موسیقی نیستد را بخونم؟
  این چند کتاب هم در سایتهای دیگر هم ب عنوان منبعی ذکر شده است.ایا درست است یا خیر؟ آشنایی با هنرهای تجسمی،نقشه کشی معماری،نقشه کشی۱،هندسه ترسیمی.باتشکر

 9. Avatar

  سلام . من لیسانس عمران دارم . فتوگرافیک و گرافیک از شاخه هنر را دوست دارم .میخوام بدونم کدوم درسا را بیشتر روش وقت بگذارم و اینکه من حتما میخوام دانشگاه سراسری برم چه رتبه ای را باید بیارم؟

 10. Avatar

  آیا با دیپلم کامپیوتر میشه کنکور هنر داد؟

  • Avatar

   با سلام . برای قبولیو حضور در کنکور هنر شما در وهله ی اول باید در کنکور سراسری هنر شرکت نمایید و لازمه ی شرکت در کنکور سراسری داشتن مدرک پیش دانشگاهی میباشد .

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید من کارشناسی معماری دارم میخام دوباره کنکور هنر بدم موسیقی بخونم توی انتخاب رشته باید موسیقی رو انتخاب کنم؟چون رشته موسیقی ۳ رشته داره

 12. Avatar

  سلام من یازدهم هستم و در رشته ی نقاشی تحصیل میکنم ایا نیاز هست ک دروس خلاقیت نمایشی و درس های مربوط به موسیقی را مطالعه کنم؟؟

 13. Avatar

  و اینکه طراحی مد و لباس زیر گروه درک عمومیه هنره یا خلاقیت تصویری؟
  تو بعضی از سایتها درک عمومی هنر هم طراحی لباس نوشته بود

 14. Avatar

  سلام، من رشتم تجربیه پایه یازدهمم ولی علاقه ی زیادی به رشتم ندارم در عین حال طراحی مد و لباس رو خیلی دوست دارم و میخوام کنکور هنر هم بدم و اگه قبول شم در خارج از ایران تحصیل کنم ( فعلا دو تا زبان بلدم.. این یه امتیاز حساب میشه؟) و اینکه نمیدونم چه کتابایی رو باید بگیرم
  میشه کمکم کنید؟

  • Avatar

   با سلام دارا بودن مدارک بین المللی زبان شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور افزایش میدهد .همچنین شما میتوانید منابع کنکور هنر را از طریق ناشران معتبر تهیه کنید و برای کنکور هنر اماده شوید

 15. Avatar

  سلام،من برای ازمون عملیه هنر ۹۷ در رشته هنرهای تجسمی و نقاشی ثبت نام کردم
  میخواستم بدونم موضوع طراحی ازاده یا نه؟

  • Avatar

   با سلام معمولا یه موضوع خاص ارائه میشود ولی اگر شما از قبل طراحی داشته باشید میتوانید انها را به عنوان نمونه کار ارائه دهید زیرا نمره مثبت دارد

 16. Avatar

  سلام ببخشید من میخوام کنکور ۹۸ هنر شرکت کنم طراحی لباس…آیا بهش عملی هم داره؟

  • Avatar

   رشته طراحی لباس جزو رشته های است که از ازمون عملی برخوردار میباشند. پس برای انتخاب این رشته در ازمون عملی ان شزکت کنید

 17. Avatar

  من میخوام تو کتکور هنر ۹۸ شرکت کنم و میخوام رشته معماری قبول بشم برای معماری باید همه ی منابع رو بخونم؟ اگر اینطور نیست کدوم منابع رو باید بخونم و روی چه دروسی تمرکز کنم؟
  کتب درسی کافیه با باید منابع آزاد رو هم بخونم؟
  برای اینکه دانشگاه هنر های زیبا قبول بشم چه رتبه ای باید بیارم؟

  • Avatar

   سلام
   برای شرکت در کنکور هر رشته ای شما باید تمام منابع مورد نیاز در اون رشته را مطالعه و با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید.مسلما در کنار منابع اصلی کتاب های کمک آموزشی و تست در هر درس میتواند در یادگیری به شما کمک کند.

 18. Avatar

  سلام
  ببخشید
  الان منکه همدان اقامت دارک برای ازمون باید برم تهران؟؟
  این واسم محاله
  تورو خدا زود جواب بدید

 19. Avatar

  سلام.خسته نباشید
  ببخشید من میخوام تو کنکور سال ۹۸شرکت کنم و در دانشگاه معماری بخونم
  میخواستم بدونم باید همه این منابع رو تهیه کنم و مطالعه کنم
  یا میشه لطفا بگید که کدومارو باید بخونم؟

  • Avatar

   با سلام شما میتونید تمام منابع این آزمون رو مطالعه کنید ولی برای درس های تخصصی مطالعه بیشتری داشته باشید.

  • Avatar

   میشه لطفا بگید که کدوم ها تخصصی هستن.من متاسفانه اطلاعی ندارم
   ممنونم

 20. Avatar

  سلام
  آیا این منابع برای کنکور ۹۸ هم مورد استفاده قرار می گیرد ؟؟

 21. Avatar

  سلام
  من کنکور تئوری هنر رو شرکت کردم الان واسم پیام اومده ک باید کنکور عملی م شرکت کنم نمیدونم چجوریه میشه تو ضیح بدید مثلا من عکاسی میزنم اونجا باید برم با دوربین کار کنم و عکس بگیرم یا ازم سوال هم میشه

 22. Avatar

  با سلام . دختر من میخواد کنکور هنر (طراحی لباس) شرکت کنه . آیا باید دروس ذیل رو م مطالعه کنن

  شناخت مواد و مصالح
  مصالح ساختمانی
  آشنایی با صنایع دستی ایران
  تکنولوژی چاپ
  الیاف نساجی و آزمایشگاه
  فیزیک نساجی و آزمایشگاه
  تکنولوژی مواد
  متالورژی عمومی شناخت و مواد صنعتی
  عکاسی (۱)و(۲)

  • Avatar

   سلام خیر لازم به مظالعه همه این موارد نیست. فقز بخش کوچکی که مربوط به پارچه و لباس میشود را مطالعه کنید. در ازمون طراحی لباس شما باید با توجه به تم مشخض شده نوعی لباس را طراحی کنید

 23. Avatar

  سلام
  من فارغ التحصیل پیش دانشگاهی رشته ریاضی هستم
  امسال در کنکور هنر شرکت کردم
  دنبال آموزشگاهی در غرب تهران هستم تا برای مرحله دوم آزمون هنر آماده بشم
  میشه لطف کنید و یه آموزشگاه خوب در غرب تهران به بنده معرفی کنید

 24. Avatar

  سلام،من لیسانس حقوق دارم و میخواستم برای کنکور هنر ثبت نام کنم،ایا برای رشته سازهای جهانی باید ساز بلد باشم؟منظور از امتحان عملی برای رشته موسیقی ساز زدنه؟ممنونم

  • ایران مشاوره

   سلام این رشته از گروه هنر جز رشته هایی است که دارای آزمون عملی میباشد و شما میتوانید با اطلاعات از سوالات سال های قبلی این آزمون عمللی، آمادگی اولیه برای این آزمون پیدا کنید.

 25. Avatar

  با سلام
  منابع کنکور هنر۹۸ چه زمانی به طور دقیق منتشر میشه؟

 26. Avatar

  سلام و خسته نباشید.من از دانشگاه انصراف دادم و میخوام سال ۹۸کنکور هنر بدم.میخواستم بدونم برای قبولی توی رشته ی نقاشی یا گرافیک که زیر گروه یک هستن،خوندن درس هایی که توی زیرروه یک ضریب چهار دارن کافیه؟یا اینکه حتما باید بقیه منابع رو هم مطالعه کنم؟

 27. Avatar

  سلام میخواستم بدونم تاریخ و ساعت دقیق برگزاری کنکور هنر ۹۷ چه زمانیه میدونم تیرماهه اما روز دقیقشو نمیدونم

 28. Avatar

  سلام ببخشید یه سوال، الان من سر یه موضوعی گیج شدم اونم اینه که وقتی داشتیم تو آزمون سراسری ثبت نام میکردیم ، دوتا گذینه جلو رومون بود که میتونی رشته زبان و یا هنرو انتخاب کنی، و من رشته هنرو انتخاب کردم با فرض بر اینکه درصدای عمومیم بالای هفتاده و از طرفی چون سهمیه آزادگی هم دارم، شکی نبود که موفق میشم، ولی اطلاع دقیقی از زمان برگزاری آزمون هنر نداشتم ، با این مطلب شما که فرمودید کارت ورود به جلسه بهمن ماه برگزار میشه ، یعنی زمان برگزاری اون به اتمام رسید؟ و اینکه اگه قراره عین تجربی و ریاضی تو تیر آزمونی برگزار بشه ، زمان دقیقش کی هست؟!

  • ایران مشاوره

   سلام. برای شرکت در کنکور هنر باید به صورت جداگانه هزینه پرداخت و ثبت نام میکردید. زمان برگزاری آزمون نیز تیرماه میباشد.

 29. Avatar

  سلام میخواستم بدونم که این ضرایب و منابع ممکنه برای کنکور ۹۸ تغییر کنه؟

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره