تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته دکتری آزاد 99
میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99، آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، وارد مرحله مهم و سرنوشت سازی به نام انتخاب رشته دکتری 99 می شوند. از جمله عوامل تاثیر گذار بر موفقیت داوطلبان در این مرحله می توان به تاثیر سهمیه در نتایج نهایی انتخاب رشته اشاره کرد. از جمله سهمیه هایی که در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد موثر است می توان سهمیه های رزمندگان و ایثارگران و نیز سهمیه مربیان را نام برد. در ادامه مطلب جزئیات هر یک از این سهمیه ها را به طور کامل شرح خواهیم داد.

در پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد، برای مربیان رسمی که در دانشگاه آزاد شاغل می باشند، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه متقاضیان، در پذیرش از شرایط مشابه و یکسانی برخوردار هستند.

سهمیه های موثر در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد، نتایج اولیه آزمون دکتری این دو دانشگاه نیز به صورت همزمان اعلام می شود. نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای هر داوطلب با توجه به کدرشته امتحانی، رتبه و نمره کل کسب شده توسط وی و نیز با در نظرگرفتن سهمیه ای که شخص از آن برخوردار است،در قالب کارنامه اولیه اعلام می شود.

برای ایجاد عدالت آموزشی، معمولا در آزمون های مختلف سهمیه و امتیازاتی برای برخی از شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود. از میان این سهمیه ها، سهمیه رزمندگان و ایثارگران و نیز سهمیه مربیان در آزمون دکتری دانشگاه آزاد، هر یک به اندازه ای در قبولی داوطلبان تاثیر گذارند.

داوطلبانی که شرایط استفاده از این سهمیه ها را دارا می باشند، می بایست هنگام ثبت نام کدهای مربوط به سهمیه خود را از ارگان مربوطه دریافت و در فرم ثبت نام وارد کنند تا از مزایای آن بهره مند شوند.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99

بر اساس قوانین موجود، حد نصاب نمره ایثارگران 5 درصدی و یا 25 درصدی، 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد و حد نصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد در هر کد رشته محل می باشد.

توجه داشته باشید آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از این سهمیه، یک بار در دوره روزانه دکتری پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از این سهمیه در آزمون های سال بعد مقطع دکتری را نخواهند داشت. در صورتی که متقاضیان با استفاده از این سهمیه ها در دوره های غیر روزانه شامل دوره های نیمه حضوری دانشگاه ها، شبانه، پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی و دوره های مجازی و پردیس خودگردان پذیرش شوند، تنها در صورتی که از رشته پذیرفته شده انصراف دهند، فقط یک بار دیگر می توانند از سهمیه خود در آزمون های سال های بعد همان مقطع استفاده نمایند.

سهمیه رزمندگان

رزمندگانی که حداقل به مدت 6 ماه متوالی و یا متناوب به صورت داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته اند، همسر و فرزندان آن ها مشمول استفاده از این سهمیه می باشند و با مراجعه به سازمان بسیج مستضعفین و یا وزارت جهاد کشاورزی می توانند با تکمیل فرم های مربوطه، کد سهمیه خود را دریافت نمایند.

توجه داشته باشید که نیروهای عادی بسیج و یا کسانی که عضو فعال بسیج هستند مجاز به استفاده از سهمیه رزمندگان نمی باشند.

سهمیه ایثارگران

سهمیه ایثارگران به دو گروه سهمیه ایثارگران 5 درصد و نیز سهمیه ایثارگران 25 درصد تقسیم می شود و بر اساس قوانین موجود داوطلبانی که در زیر بیان می کنیم مشمول استفاده از این سهمیه ها می باشند.

سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت: همان طور که از عنوان این سهمیه مشخص است، 25 درصد از ظرفیت پذیرش هر کدرشته محل به دارندگان این سهمیه اختصاص می یابد. افراد زیر می توانند از تاثیر این سهمیه در نتایج آزمون خود بهره مند شوند:

  • همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر
  • آزادگان و همسر و فرزندان آنان
  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان

سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت : 5 درصد از ظرفیت پذیرش هر کد رشته محل نیز به مشمولین این سهمیه تعلق می گیرد.

  • جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها
  • همسر و فرزندان رزمندگان با 6 ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های حق علیه باطل

سهمیه مربیان

در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تخصصی، 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت برای مربیان در نظر گرفته شده که حداقل یک نفر در هر کدرشته محل می باشد. اعضای هیات علمی (مربی) تمام وقت اعم از رسمی آزمایشی و رسمی قطعی و یا استخدامین رسمی دانشگاه آزاد که دارای 3 سال سابقه عضویت در هیات علمی دانشگاه می باشند، می توانند از سهمیه ی ویژه مربیان استفاده نمایند.

اعضای هیات علمی می بایست جهت استفاده از این امتیاز نکات زیر را در نظر بگیرند:

  • رشته ی دوره کارشناسی ارشد مربیان می بایست با رشته ای که در دوره دکتری قصد شرکت در آن را دارند همگونی داشته باشد.
  • مربیان تنها در صورت موافقت دانشگاهی که عضو هیات علمی آن هستند می توانند مشغول به تحصیل شوند.

تمامی نکات در مورد سهمیه های این آزمون در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 و دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 موجود می باشد و شما عزیزان می توانید پس از کلیک روی لینک دفترچه ها آن ها را از طریق همین سایت دانلود نموده و نسبت به مطالعه آن اقدام کنید. هم چنین برای آگاهی بیشتر در مورد میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری 99 نیز می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری