تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / تعویق کنکور سراسری 1400

تعویق کنکور سراسری 1400

ویروس ناخوانده کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در تمام نقاط دنیا، بخش های مختلف زندگی مردم را تحت الشعاع قرار داده است. هر یک از سازمان ها و ارگان های کشور همزمان با آغاز شیوع این ویروس، تمهیدات مختلفی را در راستای جلوگیری و حفظ سلامت افراد جامعه اندیشیده و به مرحله اجرا رسانده اند. از همان روزهای ابتدایی انتشار این ویروس در کشور، نه تنها امور اقتصادی و فعالیت های اجتماعی افراد با مشکل رو به رو شده، بلکه در بخش آموزش نیز موجب تعطیلی دانشگاه ها و تعطیلی مدارس گردید. اما این پایان کار نبوده و بسیاری از مراجع ذی صلاح به منظور جلوگیری از ابتلا و انتشار هر چه بیشتر بیماری کووید 19 تصمیماتی از جمله تعویق برگزاری آزمون های علمی کشور را در دستور کار خود قرار داده اند. در این مقاله قصد داریم تمام احتمالات در خصوص برگزاری و عدم برگزاری کنکور سراسری در زمان های تعیین شده را بررسی نماییم.

در صورت عدم تعویق در زمان برگزاری کنکور سراسری، این آزمون در روزهای 9 الی 12 تیر ماه 1400 اجرا می گردد.

آیا کنکور سراسری 1400 به تعویق می افتد؟

در میان آزمون های سراسری، کنکور سراسری در مقطع کارشناسی از بیشترین جامعه آماری برخوردار است و همین امر می تواند نگرانی ها را از بابت برگزاری این آزمون نسبت به دیگر آزمون ها با وجود شرایط موجود، تشدید بخشد. طبق اولین اطلاعیه ای که در زمینه تاریخ اجرای این آزمون در سال جاری اعلام شد، قرار بر این بود که آزمون مربوطه در روز های 10 و 11 تیر ماه برگزار شود اما پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 از 2 روز به 4 روز افزایش یافت. بر همین اساس، داوطلبان گروه های آزمایشی مختلف می بایست در فاصله بین روزهای 9 الی 12 تیر ماه در محل برگزاری آزمون حضور پیدا کرده و در این رقابت حساس شرکت نمایند.

با این تفاسیر، بسیاری از داوطلبان با این پرسش مواجه هستند که آیا ممکن است مجددا تغییری در زمان های مشخص شده اتفاق بیفتد؟ در پاسخ باید گفت که در نهایت تصمیم اتخاذ شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا با هماهنگی و موافقت سازمان سنجش آموزش کشور تعیین کننده وضعیت برگزاری کنکور می باشد و همه چیز بستگی به شرایط و روند پیشرفت و یا بهبود وضعیت بیماری کووید 19 در کشور دارد.

توجه داشته باشید که تا به این لحظه، هیچ گونه تصمیم قطعی مبنی بر تعویق مجدد کنکور سراسری در سال 1400 گرفته نشده است و در صورتی که اطلاعیه جدیدی در این زمینه منتشر گردد، اخبار آن در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره به اشتراک گذاشته می شود.

با این که مسئولین در راستای اجرای هر چه بهتر پروتکل های بهداشتی راهکارهایی همچون راه اندازی سامانه خودارزیابی بیماری کرونا داوطلبان کنکور سراسری 1400، افزایش روزهای برگزاری کنکور و تعداد حوزه ها در نظر گرفته اند، اما باز هم سرنوشت اجرای این آزمون بستگی به وضعیت کشور از لحاظ فراگیری این بیماری در تاریخ های اعلام شده دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک های موجود کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول11

1- کنکور سراسری سال 1400 در چه تاریخی برگزار می شود؟

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده قرار است که کنکور در روزهای 9 الی 12 تیر ماه 1400 برگزار شود.

2- آیا احتمال تعویق مجدد کنکور سراسری وجود دارد؟

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، این آزمون در تاریخ های مقرر برگزار خواهد شد و تا به لحظه اخباری در خصوص تعویق آن منتشر نشده است.

3- در صورت تغییر در تاریخ جدید کنکور سراسری 1400، چگونه می توانم از اخبار مربوطه مطلع شوم؟

در صورت انتشار هر گونه خبر جدید در خصوص مبحث فوق، این مقاله به روزرسانی شده و اخبار مرتبط با آن از طریق کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام
    ببخشید می خواستم بپرسم احتمال تعویق کنکور سراسری چقدر هستش؟؟ الان داوطلبان مشترک آزمون ارشد و سراسری باید چیکار کنند سازمان سنجش برای اینها چه تدبیری اندیشیده خیلی ممنون

دریافت مشاوره تخمین رتبه