تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

پس اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (D.Ph) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی 1400 توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت آغاز می شود که معمولا این بازه زمانی به جهت بازماندن برخی از داوطلبان مورد تمدید نیز واقع می گردد. داوطلبان در این بازه می بایست نسبت به انتخاب و ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانند که در این مقاله به نحوه تکمیل این روند خواهیم پرداخت.

امکان ویرایش کد رشته محل های انتخابی داوطلبان هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 وجود دارد.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

معمولا چند روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت مهلت ثبت اینترنتی کد رشته محل ها آغاز خواهد شد. از آن جایی که زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 هنوز اعلام نشده است، با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره به محض انتشار اطلاعیه مرتبط با مبحث فوق، می توانید از اخبار مربوطه مطلع شوید.

در دوره گذشته، داوطلبان از تاریخ 18 الی 22 شهریور ماه 99 نسبت به انتخاب رشته محل و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی خود اقدام نمودند. این مهلت ابتدا تا تاریخ 24 شهریور ماه 99 تمدید شد و سپس مهلت مجددی  از تاریخ 3 الی 4 مهر ماه نیز در اختیار متقاضیان قرار گرفت، لذا پیش بینی می شود مهلت انتخاب رشته برای سال 1400 نیز مورد تمدید واقع گردد. همچنین در صورت لزوم، امکان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در این بازه زمانی وجود دارد.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت جهت کسب اطلاعات لازم در زمینه شرایط و ضوابط مربوطه و همچنین استخراج کد رشته محل های مورد نظر، مطابق با راهنمای زیر نسبت به تکمیل فرآیند انتخاب رشته خود به صورت اینترنتی از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir مراجعه نمایید و گزینه “دکتری تخصصی” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” کلیک نما
  • در این مرحله نیز می بایست مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب کنید.
  • برای ورود به سیستم لازم است که کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در جایگاه مربوطه وارد نموده و روی عبارت “جستجو” کلیک نمایید.
  • با ورود به پورتال خود، اقدامات لازم جهت ثبت کد رشته محل ها را به انجام رسانده و عبارت “ثبت نهایی” را بفشارید.
  • توجه داشته باشید که چنانچه نیاز به جابه جایی یا حذف کد رشته های انتخابی خود را دارید، می بایست پش از فشردن گزینه ثبت نهایی اقدام نمایید.

همان طور که می دانید، پذیرش دانشجویان در این مقطع بر اساس نمرات آزمون کتبی و مصاحبه دکتری وزارت بهداشت می باشد. لذا پس از طی مراحل مذکور، داوطلبان در انتظار زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت خواهند بود تا در صورت قبولی، برای ارائه اصل مدارک و حضور در جلسه مصاحبه در دانشگاه محل پذیرش حاضر شوند. لازم به ذکر است هر داوطلب بر اساس اولویت نمره کتبی، حداکثر به سه مرکز تحقیقات در دانشگاه های علوم پزشکی که دارای ظرفیت می باشند، معرفی خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 تمدید می شود؟

بله، هر ساله این مهلت توسط سازمان مربوطه مورد تمدید واقع می شود که می توانید با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره از اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

2- آیا امکان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 در زمان تمدید وجود خواهد داشت؟

بله امکان تغییر یا حذف کد رشته محل ها در موعد مقرر وجود دارد.

3- برای ویرایش کد رشته محل های آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 به چه اطلاعاتی نیاز است؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و با استفاده از کد رهگیری دریافتی در هنگام ثبت نام، تغییرات خود را اعمال نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری