تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (ph.d) و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی 1401 توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، مهلت انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 آغاز می شود که معمولا این بازه زمانی به جهت بازماندن برخی از داوطلبان مورد تمدید نیز واقع می گردد. داوطلبان در این بازه می بایست نسبت به انتخاب و ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانند که در این مقاله به نحوه تکمیل این روند خواهیم پرداخت.

امکان ویرایش کد رشته محل های انتخابی داوطلبان هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 وجود دارد.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

معمولا چند روز پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 مهلت ثبت اینترنتی کد رشته محل ها آغاز خواهد شد. از آن جایی که زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 هنوز اعلام نشده است، با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره به محض انتشار اطلاعیه مرتبط با مبحث فوق، می توانید از اخبار مربوطه مطلع شوید.

در دوره گذشته، داوطلبان از تاریخ 18 الی 20 مرداد ماه 1400 نسبت به انتخاب رشته محل و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی خود اقدام نمودند. این مهلت تا تاریخ 23 مرداد ماه 1400 تمدید شد، لذا پیش بینی می شود مهلت انتخاب رشته برای سال 1401 نیز در همین زمان انجام شود. همچنین در صورت لزوم، امکان ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت در این بازه زمانی وجود دارد.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1401 و کسب اطلاعات لازم در زمینه شرایط و ضوابط مربوطه و همچنین استخراج کد رشته محل های مورد نظر، مطابق با راهنمای زیر نسبت به تکمیل فرآیند انتخاب رشته خود به صورت اینترنتی از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir مراجعه نمایید و گزینه “دکتری تخصصی” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.
  • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” کلیک نمایید.
  • در این مرحله نیز می بایست مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل، ویرایش انتخاب رشته و محل” را انتخاب کنید.
  • برای ورود به سیستم لازم است که کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در جایگاه مربوطه وارد نموده و روی عبارت “جستجو” کلیک نمایید.
  • با ورود به پورتال خود، اقدامات لازم جهت ثبت کد رشته محل ها را به انجام رسانده و عبارت “ثبت نهایی” را بفشارید.
  • توجه داشته باشید که چنانچه نیاز به جابه جایی یا حذف کد رشته های انتخابی خود را دارید، می بایست پش از فشردن گزینه ثبت نهایی اقدام نمایید.

همان طور که می دانید، پذیرش دانشجویان در این مقطع بر اساس نمرات آزمون کتبی و مصاحبه دکتری وزارت بهداشت می باشد. لذا پس از طی مراحل مذکور، داوطلبان در انتظار زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 خواهند بود تا در صورت قبولی، برای ارائه اصل مدارک و حضور در جلسه مصاحبه در دانشگاه محل پذیرش حاضر شوند. لازم به ذکر است هر داوطلب بر اساس اولویت نمره کتبی، حداکثر به سه مرکز تحقیقات در دانشگاه های علوم پزشکی که دارای ظرفیت می باشند، معرفی خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 تمدید می شود؟

بله، هر ساله این مهلت توسط سازمان مربوطه مورد تمدید واقع می شود که می توانید با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره از اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

2- آیا امکان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 در زمان تمدید وجود خواهد داشت؟

بله امکان تغییر یا حذف کد رشته محل ها در موعد مقرر وجود دارد.

3- برای ویرایش کد رشته محل های آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 به چه اطلاعاتی نیاز است؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و با استفاده از کد رهگیری دریافتی در هنگام ثبت نام، تغییرات خود را اعمال نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. سلام آیا می توانم با مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد روانشناسی بالینی در آزمون وزارت بهداشت در رشته روانشناسی بالینی ثبت نام کنم

دریافت مشاوره پیج دکتری