خانه کارشناسی ارشد تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

پس از این که سازمان سنجش کارنامه اولیه شرکت کنندگان را که شامل رتبه و نمرات آن ها می باشد، از طریق سایت مختص خود منتشر کرد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در موعد مقرر به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402 مراجعه کرده و ثبت لیست کدرشته های انتخابی خود را آغاز نمایند. مهلتی که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود، معمولا هر ساله یک بار تمدید می گردد تا جاماندگان نیز بتوانند نسبت به انجام امور مربوطه اقدام نمایند.

لینک مستقیم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

(به محض آغاز مجدد فرآیند انتخاب رشته، لینک فوق فعال می گردد.)

azmoon.org
azmoon.org

در بازه زمانی تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، امکان ویرایش کدرشته های انتخابی وجود دارد.

 مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می رسد. تقریبا مرحله انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری در یک دوره و نزدیک به هم صورت می گیرند اما از نظر طول دوره با یک دیگر تفاوت دارند. برای انتخاب رشته دانشگاه های آزاد، داوطلبان می بایست با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه خود، به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و کد رشته های مورد نظر خود را به ثبت برسانند.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

پس از پایان مهلت اولیه انتخاب رشته، برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ها که به هر دلیلی موفق به ثبت کدهای انتخابی خود نشدند، فرصت مجددی جهت انجام این فرآیند در نظر گرفته می شود.تا کنون هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان دقیق این فرآیند برای سال 1402 اعلام نشده اما به محض انتشار، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره  و همچنین این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که در این بازه زمانی علاوه بر امکان ثبت کد رشته محل های جدید توسط جاماندگان این فرآیند، اجازه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 نیز به داوطلبان داده می شود.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

آن دسته از داوطلبانی که قصد انتخاب کد رشته های مربوط به دانشگاه آزاد را دارند، می بایست در مدت زمان مقرر به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 1402، به تکمیل مراحل انتخاب رشته خود بپردازند. توجه داشته باشید برای ورود به سامانه انتخاب رشته به کد دسترسی مندرج در کارنامه خود که از سایت سازمان سنجش دریافت کرده اید، نیاز خواهید داشت. 

پیش از هر اقدامی لازم است دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1402 را از سایت این دانشگاه دریافت کنید و به منظور آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه، آن را مورد بررسی قرار داده و با دقت مطالعه نمایید. پس از مطالعه دفترچه و یادداشت نمودن کد رشته های مورد نظر، می توانید مطابق با راهنمای زیر، انتخاب رشته خود را به انجام برسانید.

 • ورود به سایت azmoon.iau.ac.ir و انتخاب گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1402”

مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • کلیک روی کادر “دریافت دفترچه راهنما انتخاب رشته” و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور  ارشد دانشگاه آزاد 1402، سپس درج “کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی”  در کادر اول و درج “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” در کادر دوم  و در نهایت فشردن گزینه “ورود”
  مرحله دوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • انتخاب گزینه “پرداخت” جهت واریز هزینه انتخاب رشته

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 • درج اطلاعات کارت بانکی خود در بخش های مربوطه و کلیک روی گزینه “پرداخت” و دریافت شناسه و کد رهگیری
  مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • بازگشت به لینک انتخاب رشته و تکمیل کادرهای مربوط به “کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی” و “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” و انتخاب گزینه ورود و انتخاب حداکثر 100 کد رشته و در نهایت فشردن دکمه “ثبت نهایی”
  تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 5

پس از اتمام مراحل فوق، یک کد دریافت می کنید که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 تا پایان زمان تمدید مهلت انتخاب رشته فراهم می باشد. از همین رو، داوطلبانی که در مهلت زمان تعیین شده، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده بودند نیز می توانند با مراجعه به صفحه مذکور و انتخاب گزینه “ویرایش انتخاب رشته”، کدهای ثبت شده خود را حذف، جابه جا کرده یا کد رشته ای را به لیست خود اضافه نمایند.

ممکن است بسیاری از داوطلبان پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد، موفق به پذیرش در هیچ یک از انتخاب های خود نشوند. این دسته از متقاضیان می توانند مجددا شانس خود را در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 امتحان نمایند. شایان ذکر است این مرحله هر ساله به صورت مرتب برگزار نمی شود، چرا که ظرفیت دانشگاه ها و صندلی های خالی باقی مانده برای هر رشته در سال های مختلف متفاوت است. همچنین شما می توانید برای آگاهی از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 وجود دارد؟

هنوز اطلاعیه ای درخصوص اعلام زمان و تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد آزاد منتشر نشده است.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 از طریق چه سایتی انجام می شود؟

انجام مراحل انتخاب رشته متقاضیان از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org صورت می پذیرد.

3- آیا در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 امکان ویرایش رشته محل های انتخابی داوطلب وجود دارد؟

بله، امکان ویرایش رشته محل های انتخابی علاوه بر مهلت اولیه، در بازه زمانی تمدید شده نیز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد