شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان برگزار می شوند اما پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبانی که قصد دارند تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد ادامه دهند، لازم است انتخاب رشته خود را از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد به انجام برسانند. پس از این که سازمان سنجش کارنامه اولیه شرکت کنندگان شامل رتبه و نمرات آن ها را از طریق سایت خود منتشر کرد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در موعد مقرر به سایت مربوطه مراجعه کرده و فرآیند انتخاب رشته خود را آغاز نمایند. مهلتی که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود، معمولا هر ساله یک بار تمدید می گردد تا جاماندگان از انتخاب رشته نیز بتوانند نسبت به انجام امور مربوطه اقدام نمایند.

امکان ویرایش کد رشته های انتخابی داوطلبان در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد فراهم می باشد.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

با  اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، نوبت به مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می رسد. پس از اتمام انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شده و داوطلبان می بایست با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه خود، به سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کرده و کد رشته های مورد نظر خود را به ثبت برسانند. زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 99 نسبت به سال گذشته با کمی تاخیر همراه بود. لازم به ذکر است مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابتدا از تاریخ 16 الی 25 شهریور ماه 99 در نظر گرفته شده بود.

گاها بسیاری از داوطلبان بنا بر دلایلی موفق به انتخاب رشته در مدت زمان اولیه نشده و یا خیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می گیرند. بنابراین مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد هر ساله با تمدید مهلت انتخاب رشته، فرصت مجددی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد، بنابر این مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 تا ساعت 24 جمعه 28 شهریور ماه 99 تمدید شد. با به اتمام رسیدن زمان انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد، مرحله بعدی که در پیش دارید اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته می باشد، بنابراین توصیه می کنیم برای آگاهی از آخرین اخبار مرتبط به کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و اطلاع یابی از زمان اعلام نتایج نهایی،در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

آن دسته از داوطلبانی که قصد انتخاب کد رشته های مربوط به دانشگاه آزاد را دارند، می بایست در مدت زمان مقرر ( تا تاریخ 28 شهریور ماه 99)، به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 99، به تکمیل مراحل انتخاب رشته خود بپردازند. توجه داشته باشید برای ورود به سامانه انتخاب رشته، به کد دسترسی مندرج در کارنامه خود که از سایت سازمان سنجش دریافت کرده اید، نیاز خواهید داشت. 

پیش از هر اقدامی لازم است دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 را از سایت این دانشگاه دریافت کنید و به منظور آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه، آن را مورد بررسی قرار داده و با دقت مطالعه نمایید. پس از مطالعه دفترچه و یادداشت نمودن کد رشته های مورد نظر، می توانید مطابق با راهنمای زیر، انتخاب رشته خود را به انجام برسانید.

 • ابتدا وارد سایت azmoon.iau.ac.ir شوید و گزینه “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1399” را انتخاب کنید.تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1
 • در این مرحله، صفحه ای مطابق زیر، باز خواهد شد. با کلیک روی کادر “دریافت دفترچه راهنما انتخاب رشته” می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ارشد 99 را دانلود کنید. پس از آن می بایست کادر اول موجود در صفحه را با استفاده از “کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی” که هفت رقم دارد و در کارنامه اولیه آزمون ذکر شده، و کادر دوم را نیز با استفاده از “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” تکمیل نمایید و سپس گزینه “ورود” را بفشارید.
  تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2
 • در صفحه پیش رو، اطلاعات و “مشخصات فردی” شما ذکر شده است. در قسمت پایین صفحه مبلغ قابل پرداخت جهت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد، نشان داده می شود که برای ادامه فرآیند انتخاب رشته می بایست گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید.تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 3
 • در این مرحله بایستی هزینه انتخاب رشته را با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب بپردازید. بدین منظور ابتدا اطلاعات کارت بانکی خود را در بخش های مربوطه وارد کرده و سپس روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید. (دقت کنید که در بخش پایین صفحه “مبلغ قابل پرداخت” نشان داده می شود). در صورتی که واریز وجه با موفقیت انجام شود، سامانه یک شناسه و یک رمز در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن ها را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.
  تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 4
 • مجددا به لینک انتخاب رشته بازگشته و کادرهای مربوط به “کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی” و “کد ملی یا کد 13 رقمی اتباع خارجی” را تکمیل کنید و گزینه ورود را انتخاب نمایید. حال می توانید حداکثر 100 کد رشته را به ترتیب علاقه و اولویت بندی خود در سامانه وارد نمایید و در نهایت دکمه “ثبت نهایی” را بفشارید.
  تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 5

پس از اتمام مراحل فوق، یک کد دریافت می کنید که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خود نگه دارید. توجه داشته باشید امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99 تا پایان زمان تمدید مهلت انتخاب رشته یعنی تا ساعت 24 تاریخ 28 شهریور ماه 99 فراهم می باشد. از همین رو، داوطلبانی که در مهلت زمان تعیین شده، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده بودند نیز می توانند با مراجعه به صفحه انتخاب رشته و انتخاب گزینه “ویرایش انتخاب رشته”، رشته های ثبت شده خود را حذف و جا به جا کرده و یا کد رشته ای را به لیست خود اضافه نمایند.

ممکن است بسیاری از داوطلبان پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد، موفق به پذیرش در هیچ یک از انتخاب های خود نشوند. این دسته از متقاضیان می توانند مجددا شانس خود را در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 امتحان نمایند. شایان ذکر است این مرحله هر ساله به صورت مرتب برگزار نمی شود، چرا که ظرفیت دانشگاه ها در سال های مختلف متفاوت بوده و گاها بسیاری از پذیرفته شدگان نسبت به ثبت نام حضوری خود اقدام نمی کنند. شما می توانید برای آگاهی از زمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد آزاد 99، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تمدید مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 وجود دارد؟

بله، مهلت ثبت نام انتخاب رشته ارشد آزاد ابتدا تا تاریخ 25 شهریور ماه 99 و سپس تا تاریخ 28 شهریور ماه 99 تمدید شد.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از چه طریق چه سایتی انجام می شود؟

فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش، پذیرش و آموزش امور فارغ التحصیلان به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

3- آیا در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 امکان ویرایش رشته محل های انتخابی داوطلب وجود دارد ؟

بله، هم زمان با فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 امکان ویرایش رشته محل ها نیز در اختیار داوطلب قرار می گیرد .

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99