تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

نحوه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

پس از اعلام نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد در صورت خالی ماندن ظرفیت برخی کد رشته محل ها، این دانشگاه نسبت به برگزاری تکمیل ظرفیت اقدام می کند. از این رو آن دسته از کسانی که در کد رشته محل مد نظر خود پذیرفته نشده یا از انجام انتخاب رشته باز مانده اند، می توانند شانس خود را برای قبولی در رشته های دیگر امتحان کنند. تمامی جزئیات مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت که برای نیمسال دوم یعنی بهمن ماه برگزار می گردد، از طریق دفترچه راهنمای آن به اطلاع داوطلبان می رسد. شایان ذکر است، صرفا افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد 1401 مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

کسانی که در کارنامه کنکور ارشد 1401 مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند، می توانند در تکمیل ظرفیت این دانشگاه نام نویسی کنند.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت مشروط به خالی ماندن ظرفیت دانشگاه ها و درخواست واحدهای دانشگاهی بوده که پس از تایید وزارت علوم در نیمسال تحصیلی بهمن ماه اجرا می شود. در صورت برگزار شدن این فرآِیند، زمان آن از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به اطلاع علاقه مندان می رسد.

البته تا کنون زمان تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 مشخص نشده است اما طبق روال سال های گذشته انتظار می رود که این امر در اواخر دی ماه صورت گیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از تمامی اخبار مربوط به زمان و یا تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1401 مطلع گردید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

داوطلبان می توانند پس از بررسی دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 و اطلاع از شرایط و ضوابط مندرج در آن، کد رشته محل های مورد نظر خود را مطابق با مراحل زیر در سایت این دانشگاه به ثبت برسانند.

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و روی لینک “انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله اول تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

 • در اینجا بایستی کد دسترسی 7 رقمی و کد ملی خود را وارد و سپس دکمه “ورود” را انتخاب کنید. کد دسترسی 7 رقمی همان کدی می باشد که در کارنامه اولیه تحت عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد درج شده است.

مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

پس از ورود به سامانه بایستی اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و در نهایت کد رشته محل های مورد نظر را وارد کنید. در صورت نهایی شدن نام نویسی نیز یک کد 16 رقمی از سوی سایت صادر خواهد شد که توصیه می شود، یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و تا زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزد 1401ا آن را نزد خود حفظ نمایید.

شرایط تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

یکی از سوالات رایج درباره مرحله تکمیل ظرفیت ارشد این دانشگاه این است که چه کسانی می توانند اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره نمایند؟ در ادامه مطلب، شما را با شرایط عمومی و اختصاصی تکمیل ظرفیت کنکور ارشد دانشگاه آزاد آشنا خواهیم کرد.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • التزام عملی به دین اسلام
 • عدم احراز دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در گروه ها، جریان ها و تشکل های معاند و معارض جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی 

 • افراد باید دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد یا بالاتر باشند.
 • کسانی که در سال آخر مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند، می بایست حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 1401، مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.
 • معدل مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته نباید کمتر از 12 باشد.
 • بهره مندان مزایای صندوق رفاه که قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند، با سپردن تضمین کافی می توانند تعهد خود را بعد از اتمام مقطع تحصیلی به انجام برسانند. 
 • مشمولان غایب سربازی مجاز به شرکت و تحصیل در این دوره نمی باشند.
 • حضور در جلسه آزمون ارشد 1401 الزامیست.
 • متقاضیان بایستی در کارنامه کارشناسی ارشد 1401 مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

برای آگاهی از تمام شرایط و ضوابط، رشته ها، دانشگاه های پذیرنده، ظرفیت های ارائه شده و… لازم است که دفترچه مربوط به این فرآیند با دقت مطالعه شود. دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی اینترنتی azmoon.org در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

تا این لحظه خبری از اجرا یا عدم اجرای این مرحله برای سال 1401 منتشر نشده و لذا دفترچه راهنمای آن نیز در دسترس نیست. البته فایل این دفترچه همزمان و یا قبل از زمان ثبت نام مرحله مذکور قابل دریافت است که به محض انتشار آن، لینک دانلود در جدول زیر فعال خواهد شد. از این رو برای آشنایی بیشتر با روند تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد، لینک دانلود دفترچه سال گذشته قرار داده شده است.

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیمسال دوم – بهمن ماه
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

(برای دریافت دفترچه، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

لیست رشته ها و دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تعدادی از رشته ها و دانشگاه هایی که ظرفیت آن ها پر نشده اعلام می کنند. علاقه مندان برای اطلاع از این رشته ها بایستی دفترچه راهنما را از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و یا لینک تعبیه شده در متن فوق را دریافت کنند. در اینجا تعدادی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه شده که پیشنهاد می کنیم، برای اطلاع دقیق و کامل از آن ها دفترچه مربوطه را مطالعه نمایید.

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد – ترم بهمن ماه 1401
گروه آزمایشی رشته
علوم انسانی زبان و ادبیات فارسی/ علوم اقتصادی/ فقه و حقوق/ زبان عربی/ علوم ورزشی/ تاریخ/ علوم اجتماعی/ حسابداری
فنی و مهندسی مهندسی برق/ مهندسی نفت/ مهندسی شیمی/ مهندسی صنایع/ مهندسی عمران/ مهندسی مکانیک/ مهندسی کامپیوتر
علوم پایه فیزیک/ تاریخ و فلسفه علم/ زیست شناسی جانوری/ شیمی/ ریاضی/ آمار/ علوم کامپیوتر/ زیست شناسی گیاهی
کشاورزی و منابع طبیعی علوم و مهندسی آب/ اقتصاد کشاورزی/ علوم و مهندسی شیلات/ علوم و مهندسی صنایع غذایی/ مهندسی مکانیک بیوسیستم/ مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی/ مدیریت کشاورزی
دامپزشکی پیشگیری بیماری های دامی/ باکتری شناسی دامپزشکی/ بافت شناسی دامپزشکی/ قارچ شناسی دامپزشکی/ فیزیولوژی دامپزشکی/ انگل شناسی دامپزشکی
هنر معماری/ هنرهای نمایشی و سینما/ هنرهای تصویری و طراحی/ طراحی صنعتی/ طراحی پارچه و لباس/ هنرهای پژوهشی و صنایع دستی
لیست دانشگاه های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401
استان واحد دانشگاهی
استان تهران واحد اسلامشهر/ واحد تهران جنوب/ واحد تهران شمال/ واحد تهران مرکزی
استان آذربایجان غربی واحد ارومیه
استان آذربایجان شرقی واحد تبریز
استان مرکزی واحد اراک/ واحد ساوه
استان البرز واحد کرج
استان لرستان واحد خرم آباد/ واحد بروجرد
استان خراسان رضوی واحد مشهد/ واحد سبزوا
استان سمنان واحد سمنان/ واحد دامغان
و… و…

نکات مهم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401

برای پذیرفته شدن در فرآیند تکمیل ظریف ارشد دانشگاه آزاد توجه به یک سری نکات ضروری است. در ادامه، نکات مهمی که متقاضیان باید بدانند، ذکر کرده ایم که دانستن آن خالی از لطف نیست.

 • پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 1400، به هیچ عنوان مجاز به ثبت نام در این مرحله از پذیرش دوره های کارشناسی ارشد 1401 نمی باشند.
 • دانشجویانی که در دانشگاه های شهریه پرداز و غیر روزانه مشغول به تحصیل هستند، می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله شرکت نمایند و در صورت قبولی از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • فارغ التحصیلانی که مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری خود را به پایان رسانده اند، در صورت عدم وجود مشکل در نظام وظیفه، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی دوره کارشناسی خود در این دوره ثبت نام نمایند.
 • برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به عوامل مختلفی از جمله ظرفیت رشته محل های هر واحد دانشگاهی، ارائه درخواست توسط دانشگاه مربوطه، تایید وزارت علوم، تعداد ثبت نام کنندگان و… بستگی دارد. پس به طور قطع نمی توان گفت که در هر نیمسال تحصیلی امکان برگزاری این مرحله وجود دارد.
 • شرکت کنندگان موظفند که پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه 1401 به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کرده و از جزییات مربوط به ثبت نام حضوری و تحویل مدارک اطلاع یابند. البته نام نویسی اینترنتی از طریق سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد امکان پذیر است.

 

سوالات متداول

1- فرآیند تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد 1401 از چه تاریخی آغاز می شود؟

زمان این فرآیند برای سال جاری هنوز مشخص نشده است.

2- فرآیند ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد 1401 چگونه انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد azmoon.org انجام می گیرد.

3- چگونه می توان از شرایط تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد 1401 مطلع شد؟

این شرایط به تفصیل در دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد 1401 و همچنین مقاله فوق توضیح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام ایا امسال هم دانشگاه ازاد برای کارشناسی ارشد تمکیل ظرفیت خواهد کرد یا نه ؟ و چه زمان ؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد