چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

روزهای پس از کنکور کارشناسی ارشد تا زمان صدور کارنامه و پس از آن انتخاب رشته مراحل چالش برانگیزی است و معمولا داوطلبان در این دوران به دلیل عدم آگاهی از نتیجه نهایی انتخاب رشته خود دچار استرس می شوند ، این وضعیت برای داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به داوطلبان کنکور کارشناسی بهتر است.برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی در مراحل انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پس از انتخاب رشته برخی از داوطلبان از رشته پذیرفته شده خود رضایت دارند و برخی دیگر نیز به دنبال فرصتی برای جبران هستند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فرصتی طلایی برای قبولی در رشته دلخواه داوطلبان است. تمامی داوطلبانی که شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را داشته باشند می توانند در این مرحله انتخاب رشته مجدد کنند.

این انتخاب رشته بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها در رشته های مورد پذیرش انجام میشود و از این طریق هم ظرفیت دانشگاه ها تکمیل می شود و هم داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی موفق به قبولی نشده اند و یا از انتخاب خود رضایت کافی ندارند می توانند شانس خود را مجددا امتحان کند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

لازم به ذکر است که تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد آزاد این است که تمامی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  ثبت نام و شرکت کرده و کارنامه برایشان صادر شده باشد. داوطلبان دقت داشته باشند که تمامی داوطلبان در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ارشد شهریور ماه 96 و حتی آن هایی که قبول نشده اند می توانند با در دست داشتن مدارک شخصی ثبت نام و با توجه به لیست انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت که در سایت سازمان سنجش معرفی شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 شرکت کنند.

نکته ی مهمی که داوطلبان بایستی به آن توجه داشته باشند این است که با توجه به اینکه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2 بار برگزار می شود داوطلبانی که در شهریور ماه و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهرماه در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند (دقت داشته باشید که قبولی در انتخاب رشته شهریور ماه و مهرماه منعی در شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد ایجاد نمی کند.) دیگر نمی توانند در بهمن ماه در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

زمان و نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 طبق روال سال های اخیر در اواخر دی ماه اعلام خواهد شد و به محض اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد مشاوران ما تاریخ انتخاب رشته را در همین صفحه درج خواهند کرد. همچنین می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا از طریق بخش نظرات سوالات خود را بپرسید. داوطلبان توجه داشته باشند که در سال گذشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 95 دو بار برگزار شد، یک بار در اوایل مهر ماه و بار دیگر در اوایل بهمن ماه.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 به این صورت است که در سایت سامانه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فعال می شود و داوطلبان با ثبت اطلاعات فردی می توانند ثبت نام کنند.در مقالات تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ ، تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ نیز به توضیح درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دوره ها پرداخته ایم که با کلیک بر روی آنها می توانید به مطالعه انها بپردازید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن 96

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96  که به منظور پذیرش متقاضیان برای نوبت دوم یعنی بهمن ماه می باشد انجام می پذیرد،  زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای دانشجویان در اواخر دی ماه صورت می گیرد. توجه داشته باشید که بعد از مشخص شدن زمان ثبت نام داوطلبان در صورت داشتن شرایط مربوطه می توانند در زمان تعیین شده به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد  عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید یا با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 96

داوطلبان پس از مشاهده اعلام نتایج اولیه و قبولی در رشته ای که مورد علاقه آن ها نیست می توانند با مشاهده لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و بر اساس میزان علاقه بار دیگر انتخاب رشته کنند داوطلبان  بایستی توجه داشته باشند که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ترتیب انتخاب رشته ها بر اساس  علاقه باشد زیرا که پس از قبولی در تکمیل ظرفیت رشته قبلی شما لغو می شود و حق اعتراض وجود ندارد البته در سال 95 دانشگاه ازاد این اجازه را داده بود که داوطلبان میان رشته ای که در شهریور ماه و یا در مهرماه پذیرش شده اند یکی را انتخاب و ثبت نام کنند اما مشخص نیست که در سال 96 هم این حق انتخاب به داوطلبان داده شود.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت

از آن جایی که در سال 95 داوطلبان می توانستند 2 مرتبه در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مهرماه در اواخر مهر و در بهمن ماه اواخر بهمن ماه اعلام شد که به احتمال زیاد در سال 96 هم زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به همین صورت باشد و همچنین زمان شروع کلاس ها در بهمن ماه 96 می باشد..در صورت تمایل برای آگاهی از مطالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96  ، اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۳ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر من با رتبه ٣٢٠٠٠ تکمیل ظرفیت ارشد آزاد رشته روانشناسی بالینی شانس قبولی دارم؟

 2. Avatar

  سلام من فارغ تحصیل بهمن هستم میتونم ثبت نام کنم درصورت قبلی در تکمیل ظرفیت با تشکر.

 3. Avatar

  سلام
  لطفا نمیدونید کاربرد یعنی بازار کار مهندسی برق بهتر و بیشتره یا مهندسی صنایع؟
  با سپاس

 4. Avatar

  با سلام
  ببخشید من یکی از رشته های بدون آزمون در دانشگاه آزاد انتخاب کردم و الان مشغول به تحصیل هستم اگه در تکمیل ظرفیت رشته ای دیگه ای انتخاب و قبول بشم رشته ای که الان میخونم از بین میرود؟

 5. Avatar

  سلام. وقت بخیر. من توی شهریورماه قبول شدم و ثبت نام کردم و کلاسها هم شروع شده. برای تغییر رشته ام توی تکمیل ظرفیت شرکت کردم. اگر قبول بشم برای تغییر رشته دانشگاه باید چه مراحلی رو بگذرونم؟ اصلا اجازه تغییر رشته و واحد رو بهم میدن؟

 6. Avatar

  سلام در حال حاضر از کجا می توانم دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را دانلود کنم تا بتوانم ببینم کجاها امکان قبولی برای من وجود دارد؟

 7. Avatar

  سلام.ممکنه سوال منو جواب بدین.ممنونم.برفرض اگر من در تکمیل ظرفیت مهرماه ارشد دانشگاه ازاد قبول شم تشکیل کلاس ها از کی خواهد بود؟بهمن ماه؟یا اواخر مهر ترم جدیدشروع میشه

  • Avatar

   سلام. احتمال زیاد شروع کلاساتون برای رشته ای که تو تکمیل ظرفیت قبول میشید توی بهمن ماه هستش اما این بستگی به خود دانشگاه داره ممکنه تو همین نیمه اول سال کلاساتون رو برگزار کنه، اگه قرار باشه از همین مهر ماه کلاساتون برگزار بشه خود دانشگاه بهتون میگه. موفق باشید.

 8. Avatar

  سلام. من در ازمون کارشناسی ارشد معماری شرکت کردم و در یکی از ضریب ها مجاز شدم ولی در ضریب های دیگر مجاز نشدم.. و انتخاب رشته هم انجام ندادم… اما الان در تکمیل ظرفیت و با توجه به چیز هایی که شما گفتید و از جاهای دیگه شنیدم شرط شرکت در تکمیل ظرفیت فقط حظور داشتن سر جلسه اس.. الان توی تکیل ظرفیت شرکت کردم ولی موقعه انتخاب رشته این پیام میاد که (رشته انتخاب اول (مهندسی معماری – کد ۶۰۲۰۲) در مجموعه امتحانی داوطلب (مجموعه معماری) مجاز نیست.) این پیام علتش چیه و چیکار باید بکنم.. تورو خدا راهی جلوی پام بزارید.. من معدلم بالا بود و میتونستم استعداد درخشانم شرکت کنم ولی حیف که خیلی دیر به فکر افتادم و میگن که اونم تموم شده… یعنی هیچ راهیی دیگه نیست که من این ترم یا حتی ترم دیگه سر کلاسم باشمم؟؟؟؟

 9. Avatar

  سلام. من در رشته مدیریت مالی قبول شدم و در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم. الان میتونم با وجود ثبت نام، توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم و شانسمو برای یه دانشگاه بهتر امتحان کنم؟!

 10. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  برای ثبتنام تکمیل ظرفیت کسایی که مجاز نیستن رو پیگیری کنید
  من کنکور دادم ولی مجاز نشدم
  چکار کنم ایا امکان داره شرایط عوض شه ؟؟؟

 11. Avatar

  سلام.دوستان بنده امسال قبول شدم،ثبت نام هم کردم،با توجه به اینکه میخوام گرایش دیگه ای ای بخونم،میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

 12. Avatar

  سلام من مجاز به انتخاب رشته شدم برای دانشگاه آزاد منتها چون رتبم خوب نبود جایی قبول نشدم تهران.
  این درسته که میگن موقع تکمیل ظرفیت امکان قبولی با رتبه ی بد هم هست؟؟؟؟

 13. Avatar

  سلام من دانشکاه آزاد قبول شدم ثبت نامم کردم ولی میخواستم تکمیل ظرفیت رشته امو عوض کنم اگه قبول بشم شهریه ام که ریختم برای رشته جدید ریخته میشه یا من دوباره باید برای رشته جدیدشهریه بریزم

  • Avatar

   سلام. اگه رشته ای رو تو تکمیل ظرفیت قبول بشید و دروس مشترک با رشته ی فعلی که میخونید داشته باشید میتونید تطبیق واحد بزنید. اما اینکه این شهریه به رشته جدیدتون تو یه دانشگاه جدید منتقل بشه اتفاق نمیفته. شما باید واحدهای رشته جدید رو به اون اندازه که لازمه پاس کنید و اگه روزانه نباشید براشون هزینه پرداخت کنید.

 14. Avatar

  سلام من تو امتحان ارشد امسال شرکت کردم و برای دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شدم ولی فراموش کردم که انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم توی تکمیل ظرفیت میتونم انتخاب رشته کنم

 15. Avatar

  سلام ، من دانشگاه ازاد نور ارشد رشته نقشه برداری قبول شدم ولی بدلیل اینکه تا دی ماه دگیر کاری بودم ، ثبت نام نکردم ، میخواستم بپرسم میتونم دوباره همین رشته رو تکمیل ظرفیت قبول بشم بهمن ماه برم واسه ثبت نام

 16. Avatar

  سلام.
  من در کنکور دانشگاه دولتی شرکت کردم ولی درکنکور دانشگاه آزاد شرکت نکردم.میدونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنم.
  ممنون

 17. Avatar

  سلام . من کنکور ارشد معماری گرایش هنرهای ساخت شرکت کردم . واسه تکمیل ظرفیت میتونم گرایشای دیگه انتخاب کنم؟ هم آزاد و هم سراسری؟ ممنون

 18. Avatar

  شیوا
  سلام من در کنکور ارشد ازاد۹۶ مجاز شدم ولی موقعی که انتخاب رشته محل کردم قبول نشدم و فقط یک رشته محل انتخاب کردم آخرین رتبه مجاز در رشته مشاوره ۶۳۰ بود و رتبه من ۵۵۰ شد آیا احتمال اینکه در تکمیل ظرفیت فقط با یک رشته محل قبول شوم وجود دارد

 19. Avatar

  سلام با رتبه هفتاد هزار منطقه ۳ ازاد پرستاری تکمیل ظرفیت اباده قبول میشم؟تو رو قران جوابم بدین

 20. Avatar

  سلام . من کنکور ارشد معماری گرایش هنرهای ساخت شرکت کردم . واسه تکمیل ظرفیت میتونم گرایشای دیگه انتخاب کنم؟ هم آزاد و هم سراسری؟ ممنون

 21. Avatar

  سلام.
  من در آزمون دانشگاه سراسری شرکت کردم و به محض مجاز شدن. کدی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به ما داده شد که میتوانستیم انتخاب رشته کنیم ولی من انتخاب رشته نکردم.الان برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد می تونم شرکت کنم؟

 22. Avatar

  سلام من کنکور ارشد رو دادم و دانشکاه ازاد مجاز به انتخاب رشته شدم ولی نتوانستم انتخاب رشته رو انجام بدم من برای ثبت نام باید چه کار کنم باید منتظر تکمیل ظرفیت باشم با راه های دیگری هم هست ؟؟؟

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من در ارشد مامایی رتبه ۵۲دانشگاه شیراز در قسمت بین الملل شدم آخرین رتبه قبولی۳۵بود به نظرتون تو تکمیل ظرفیت شانسی دارم

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید ،من در دانشگاه إزاء ولسه رشته مورد نظرم مردود شدم،میخاستم بدونم تو تحمیل ظرفیت چقد بأید فاصله با نفر آخر ک تو اون محل قبول شده داشته باشم تا بتونم اونجا قبول شم؟ رتبه آخرین نفر ۱۹۱ بود رتبه من ۲۶۰

 25. Avatar

  سلام من ارشدشرکت کردم قبول نشدم رشته مشاوره وراهنمایی بارتبه ۲۴۹۷ الان امکانش هست که تو تکمیل ظریفت سراسری یا ازاد قبول بشم با این رتبه

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید..من توی آزمون ارشد قبول نشدم.رتبه ی آخرین فرد قبول شده در رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی واحد تهران مرکز ۴۷۸ بوده و رتبه ی من ۷۷۵..با توجه به استقبالِ کمِ پذیرفته شدگان این رشته و دانشگاه خواستم ببینم چقدر احتمال قبولی من در تکمیل ظرفیت وجود داره؟ آیا شانسی برای قبول شدن دارم؟ متشکرم

 27. Avatar

  سلام کسانی که در تکمیل ظرفیت مهر ماه پذیرفته شوند ترم پاییزی هستند یا ترم بهمن کلاس می رن . ممنون از پاسخ شما

 28. Avatar

  سلام بنده مهندسی عمران-زلزله دانشگاه آزاد قبول شدم ولی میخوام برای تکمیل ظرفیت عمران-مدیریت ساخت رو بزنم که اگر قبول شدم ترجیحم اینه که مدیریت ساخت رو برم اگر هم قبول نشدم همون زلزله. حالا سوال بنده این هست که آیا الان عمران زلزله ارو الان برم ثبت نام کنم یا میشه بعد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ها و در صورت مردود شدن در تکمیل ظرفیت دوباره اینو ثبت نام کرد؟

  • Avatar

   سلام.اگر ثبت نامتون رو انجام ندین به معنی انصراف ازاون دانشگاهه وحتی بعد تکمیل ظرفیت نمیتونید ثبت نام کنید.اما اگر میخواید این دانشگاه رو داشته باشید فعلا ثبت نامتون رو انجام بدید وتکمیل ظرفیتم شرکت کنید اگه قبول شدید رشته مورد علاقتون رو بعد میتونید انتخاب کنید که کدوم دانشگاه رو برید.موفق باشید.

 29. Avatar

  سلام من دانشگاه ازاد پرند مدیریت فناوری اطلاعات قبول شدم. ثبت نام نکردم.میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

  • Avatar

   سلام. بله شما میتونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. فقط اینکه چون قبولی فعلیتون رو ثبت نام نکردید، این قبولی لغو میشه. موفق باشید.

 30. Avatar

  با عرض سلام وخسته نباشید
  من امسال کنکور ارشد رشته مهندسی معماری شرکت کردم ولی مجاز نشدم
  میخواستم ببینم آیا میشه مهر ماه تکمیل ظرفیت به دانشگاه ازاد ورود کنم ؟
  کارشناسی معماری با معدل ۱۵.۵ از دانشگاه ازاد دارم .
  ممنون میشم پاسخ بدین…..

  • Avatar

   سلام.شرط شرکت در تکمیل ظرفیت حضور در کنکور ارشد وداشتن کارنامه است که با توجه به اینکه شما این شرایط رو دارین میتونین در تکمیل ظرفیت شرکت کنین.موفق باشین.

  • Avatar

   سلام تکمیل ظرفیت شروع شده ولی فقط کسایی که مجاز هستن انگار میتونن

 31. Avatar

  سلام
  من میخواستم رشته مدیریت کسب و کار استراتژیک شرکت کنم، در موقع ثبت نام کنکور ارشد مجموعه مدیریت رو انتخاب کردم. بعدا موقع انتخاب رشته معلوم شد که مدیریت کسب و کار زیرمجموعه مدیریت نیست. به اجبار از مجموعه مدیریت انتخاب کردم و حالا هم مدیریت بازرگانی شهر دیگری قبول شدم اما نمیخوام برم چون مدیریت کسب و کار در شهر خودمون هست. در تکمیل ظرفیت میتونم مدیریت کسب و کار انتخاب کنم؟ یا روش دیگری وجود داره که بتونم در مدیریت کسب و کار ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   سلام. چون شما کنکور مجموعه مدیریت رو شرکت کردید، تو تکمیل ظرفیت هم فقط میتونید از مجموعه مدیریت انتخاب رشته کنید. موفق باشید.

 32. Avatar

  سلام من در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم . می خواستم بدانم می توانم در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنم؟ اگر می شه چه شرایطی داره؟

  • Avatar

   سلام بله در صورتی میتونید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید ک رشته ی قبولیتون در در دانشگاه آزاد رو ثبت نام نکنید . دفترچه ی تکمیل ظرفیت اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره و میتونید انتخاب رشته کنید .

 33. Avatar

  سلام.من رشته مدیریت آموزشی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد دماوند قبول شدم.وقتی کارنامه امو گرفتم، دیدم در رشته ی بهسازی منابع انسانی که رشته ی مورد علاقه ام بود با نفر آخر واحد یادگار امام ۴ نفر و با واحد های تهران شمال و تهران جنوب ۵۰ نفر فاصله دارم.به خاطر همین واحد دماوند رو ثبت نام نکردم.به نظر شما ، شانس قبولی من در تکمیل ظرفیت چقدر است و آیا قبول می شوم؟
  ممنون

  • Avatar

   سلام بله شانس قبولی در تکمیل ظرفیت این رشته در دانشگاه یادگار امام رو دارید اگر رشته ی بهسازی منابع انسانی در دفترچه ی تکمیل ظرفیت ارائه بشه .

 34. Avatar

  سلام.خسته نباشید.من امسال کنکور ارشد فقط تو دوره روزانه شبانه غیر انتفاعی شرکت کردم.شبانه و غیر انتفاعی مجاز شدم ولی بعد انتخاب رشته جایی قبول نشدم.برای آزاد هم انتخاب رشته نکرده بودم الان میخواستم بدونم میتونم برای تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا نه؟
  ممنون

 35. Avatar

  سلام.
  وقتی برای تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنیم میتونیم رشته ایی که امتحانشو دادیم رو کلا عوض کنیم و برای یک رشته دیگ شرکت کنیم با حتما باید همون رشته باشه ؟
  حدودا تاریخ شروع تکمیل رو میدونید ؟
  احتمال قبولی در تکمیل وجود دارد؟

 36. Avatar

  سلام خسته نباشید من در جلسه کنکور ارشد حضور داشتم و تواولین نتایج غیرمجازشدم برای دانشگاه ها بازم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم ؟

 37. Avatar

  من امسال جایی قبول نشدم.از طرفی برام پیام اومد از دانشگاهی که سال ۹۴ قبول شده بودم که میتونم ثبت نام کنم برای اون واحد .پارسال هم یادگارقبول شدم رشته خوب ک نشد برم .میخوام بدونم امسال میتونم تو دانشگاهی که پارسال قبول شده بودم ثبت نام کنم؟ کما اینکه طبق بخشنامه شهریه پارسال و نمیگیرند. این امکانش هست یا صبر کنم تکمیل ظرفیت؟

  • Avatar

   سلام. باید به دانشگاه یادگار امام مراجعه کنید و ببینید که آیا ظرفیت برای رشته شما دارن یا نه. اگر داشته باشن و از اونجایی که هنوز انصراف ندادید امکان داره که بخوان پذیرشتون کنن. زودتر این کار رو انجام بدید تا اگر نخواستن پذیرشتون کنن بتونید تو تکمیل ظرفیت هم شانستون رو امتحان کنید. موفق باشید.

 38. Avatar

  سلام من پارسال از ازاد تبریز قبول شدم و به دلیل تمام نکردن دوره کارشناسی نرفتم
  امسال هم لاهیجان رو زدم که قبول نشدم
  میخوام دانشگاه ازاد تبریز که پارسال قبولی داشتم الان ثبت نام کنم
  ایا مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت امسال خواهم بود؟
  چون هدفم دانشگاه ازاد لاهیحان هست

  • Avatar

   سلام. چون پارسال ثبت نام انجام ندادید پس اسم شما تو لیستشون محفوظ نیست. اما تکمیل ظرفیت امسال رو که مهرماه خواهد بود رو میتونید شرکت کنید. موفق باشید.

 39. Avatar

  لطفا جواب بدید سلام من خرداد سال ۹۷ فارغ التحصیل کارشناسی میشوم ازمون ارشد ۹۶ شرکت نموده ام ولی انتخاب رشته نکرده ام میتوانم در تکمیل ظرفیت شرکت بهمن ۰۶ شرکت کردم و در صورت قبولی امکان دارد ترم بهمن را مرخصی بگیرم و در مهر ۹۷ بروم؟؟؟/

  • Avatar

   سلام. بله شما می تونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. در صورت قبولی، اینکه مرخصی بگیرید یا نه، بستگی به دانشگاه قبولیتون داره، اما دانشگاه ها معمولا ترم اول رو مرخصی نمیدن. موفق باشید.

 40. Avatar

  سلام بنده مهندسی نفت قبول شدم. ولی می خوام مهندسی شیمی بزنم. ایا امکان همچین کاری هست؟

  • Avatar

   سلام دوست عزیز شما نگفتین دانشگاهی که قبول شدین آزاد هست یا دولتی در دانشگاه دولتی با توجه به کارنامه نهایی که در سایت سنجش قرار داده میشه امکان تغییر رشته به اولویت های بعدیتون که در کارنامه نهایی قید میشه وجود دارد ولی نه از ابتدای شروع سال تحصیلی برای اطلاعات جامع تر حتما تماس بگیرین چون اطلاعاتی که نوشتین ناقصه . موفق باشین .

 41. Avatar

  سلام. کارنامه ارشد ۹۶ امسال ک اومده در لیست ازاد هایی ک زده بودم مردود شده ام.ایا امکان دارد ک در همان دانشگاه ها در تکمیل ظرفیت قبول شوم؟
  اگر اره..چه تاریخی و به کجا برای اینکار باید مراجعه کنم؟

  • Avatar

   سلام برای قبولیتون در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید ببینید با اخرین نفر قبولی در اون رشته چند نفر تفاوت دارین ک این اطلاعات رو میتونین از کارنامه ی نهاییتون بدست بیارین ک برای دانشگاه ازاد هنوز اطلاعاتی روی سایت قرار نگرفته و همینطور دفترچه ی تکمیل ظرفیت رو میتونید از طریق سایت سنجش و سایت دانشگاه آزاد که از اواخر شهریور ماه تا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره پیگیری کنید و برای اطلاعات دقیق تر حتما با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

 42. Avatar

  سلام.من خیلی شنیدم که توی تکمیل ظرفیت قبولی راحتتر میشه.واقعا همینطوریه؟ برای رشته معماری چطور؟ قبولی راحت تر میشه بنظرتون یا نه

 43. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  آیا دعوت نشدگان به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند . با توجه به اینکه مصاحبه متمرکز نبوده و طبق اطلاعیه نمره مصاحبه هر استانی فقط در واحد های استانی مورد قبول هست این احتمال بیشتر نیست که دعوت نشدگان بتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .

 44. Avatar

  سلام من در کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری مردود شدم و مجاز به انتخاب رشته نیستم، مدرک کارشناسیمم از دانشگاه غیر انتفاعی آیا میتونم در تکمیل ظرفیت مهر ماه دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دریافت مشاوره