جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

روزهای پس از کنکور کارشناسی ارشد تا زمان صدور کارنامه و پس از آن انتخاب رشته مراحل چالش برانگیزی است و معمولا داوطلبان در این دوران به دلیل عدم آگاهی از نتیجه نهایی انتخاب رشته خود دچار استرس می شوند ، این وضعیت برای داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به داوطلبان کنکور کارشناسی بهتر است.برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی در مراحل انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پس از انتخاب رشته برخی از داوطلبان از رشته پذیرفته شده خود رضایت دارند و برخی دیگر نیز به دنبال فرصتی برای جبران هستند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فرصتی طلایی برای قبولی در رشته دلخواه داوطلبان است. تمامی داوطلبانی که شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را داشته باشند می توانند در این مرحله انتخاب رشته مجدد کنند.

این انتخاب رشته بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها در رشته های مورد پذیرش انجام میشود و از این طریق هم ظرفیت دانشگاه ها تکمیل می شود و هم داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی موفق به قبولی نشده اند و یا از انتخاب خود رضایت کافی ندارند می توانند شانس خود را مجددا امتحان کند.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

لازم به ذکر است که تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد آزاد این است که تمامی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  ثبت نام و شرکت کرده و کارنامه برایشان صادر شده باشد. داوطلبان دقت داشته باشند که تمامی داوطلبان در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ارشد شهریور ماه 96 و حتی آن هایی که قبول نشده اند می توانند با در دست داشتن مدارک شخصی ثبت نام و با توجه به لیست انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت که در سایت سازمان سنجش معرفی شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 شرکت کنند.

نکته ی مهمی که داوطلبان بایستی به آن توجه داشته باشند این است که با توجه به اینکه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2 بار برگزار می شود داوطلبانی که در شهریور ماه و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهرماه در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند (دقت داشته باشید که قبولی در انتخاب رشته شهریور ماه و مهرماه منعی در شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد ایجاد نمی کند.) دیگر نمی توانند در بهمن ماه در تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

زمان و نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 طبق روال سال های اخیر در اواخر دی ماه اعلام خواهد شد و به محض اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد مشاوران ما تاریخ انتخاب رشته را در همین صفحه درج خواهند کرد. همچنین می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا از طریق بخش نظرات سوالات خود را بپرسید. داوطلبان توجه داشته باشند که در سال گذشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 95 دو بار برگزار شد، یک بار در اوایل مهر ماه و بار دیگر در اوایل بهمن ماه.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 به این صورت است که در سایت سامانه دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فعال می شود و داوطلبان با ثبت اطلاعات فردی می توانند ثبت نام کنند.در مقالات تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ ، تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ ، تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ نیز به توضیح درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دوره ها پرداخته ایم که با کلیک بر روی آنها می توانید به مطالعه انها بپردازید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن 96

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. مرحله دوم تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96  که به منظور پذیرش متقاضیان برای نوبت دوم یعنی بهمن ماه می باشد انجام می پذیرد،  زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای دانشجویان در اواخر دی ماه صورت می گیرد. توجه داشته باشید که بعد از مشخص شدن زمان ثبت نام داوطلبان در صورت داشتن شرایط مربوطه می توانند در زمان تعیین شده به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد  عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید یا با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد 96

داوطلبان پس از مشاهده اعلام نتایج اولیه و قبولی در رشته ای که مورد علاقه آن ها نیست می توانند با مشاهده لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و بر اساس میزان علاقه بار دیگر انتخاب رشته کنند داوطلبان  بایستی توجه داشته باشند که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد ترتیب انتخاب رشته ها بر اساس  علاقه باشد زیرا که پس از قبولی در تکمیل ظرفیت رشته قبلی شما لغو می شود و حق اعتراض وجود ندارد البته در سال 95 دانشگاه ازاد این اجازه را داده بود که داوطلبان میان رشته ای که در شهریور ماه و یا در مهرماه پذیرش شده اند یکی را انتخاب و ثبت نام کنند اما مشخص نیست که در سال 96 هم این حق انتخاب به داوطلبان داده شود.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت

از آن جایی که در سال 95 داوطلبان می توانستند 2 مرتبه در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مهرماه در اواخر مهر و در بهمن ماه اواخر بهمن ماه اعلام شد که به احتمال زیاد در سال 96 هم زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به همین صورت باشد و همچنین زمان شروع کلاس ها در بهمن ماه 96 می باشد..در صورت تمایل برای آگاهی از مطالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96  ، اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 96 می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۳ نظر

 1. سلام وقت بخیر من با رتبه ٣٢٠٠٠ تکمیل ظرفیت ارشد آزاد رشته روانشناسی بالینی شانس قبولی دارم؟

 2. سلام من فارغ تحصیل بهمن هستم میتونم ثبت نام کنم درصورت قبلی در تکمیل ظرفیت با تشکر.

 3. سلام
  لطفا نمیدونید کاربرد یعنی بازار کار مهندسی برق بهتر و بیشتره یا مهندسی صنایع؟
  با سپاس

 4. با سلام
  ببخشید من یکی از رشته های بدون آزمون در دانشگاه آزاد انتخاب کردم و الان مشغول به تحصیل هستم اگه در تکمیل ظرفیت رشته ای دیگه ای انتخاب و قبول بشم رشته ای که الان میخونم از بین میرود؟

 5. سلام. وقت بخیر. من توی شهریورماه قبول شدم و ثبت نام کردم و کلاسها هم شروع شده. برای تغییر رشته ام توی تکمیل ظرفیت شرکت کردم. اگر قبول بشم برای تغییر رشته دانشگاه باید چه مراحلی رو بگذرونم؟ اصلا اجازه تغییر رشته و واحد رو بهم میدن؟

 6. سلام در حال حاضر از کجا می توانم دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را دانلود کنم تا بتوانم ببینم کجاها امکان قبولی برای من وجود دارد؟

 7. سلام.ممکنه سوال منو جواب بدین.ممنونم.برفرض اگر من در تکمیل ظرفیت مهرماه ارشد دانشگاه ازاد قبول شم تشکیل کلاس ها از کی خواهد بود؟بهمن ماه؟یا اواخر مهر ترم جدیدشروع میشه

  • سلام. احتمال زیاد شروع کلاساتون برای رشته ای که تو تکمیل ظرفیت قبول میشید توی بهمن ماه هستش اما این بستگی به خود دانشگاه داره ممکنه تو همین نیمه اول سال کلاساتون رو برگزار کنه، اگه قرار باشه از همین مهر ماه کلاساتون برگزار بشه خود دانشگاه بهتون میگه. موفق باشید.

 8. سلام. من در ازمون کارشناسی ارشد معماری شرکت کردم و در یکی از ضریب ها مجاز شدم ولی در ضریب های دیگر مجاز نشدم.. و انتخاب رشته هم انجام ندادم… اما الان در تکمیل ظرفیت و با توجه به چیز هایی که شما گفتید و از جاهای دیگه شنیدم شرط شرکت در تکمیل ظرفیت فقط حظور داشتن سر جلسه اس.. الان توی تکیل ظرفیت شرکت کردم ولی موقعه انتخاب رشته این پیام میاد که (رشته انتخاب اول (مهندسی معماری – کد ۶۰۲۰۲) در مجموعه امتحانی داوطلب (مجموعه معماری) مجاز نیست.) این پیام علتش چیه و چیکار باید بکنم.. تورو خدا راهی جلوی پام بزارید.. من معدلم بالا بود و میتونستم استعداد درخشانم شرکت کنم ولی حیف که خیلی دیر به فکر افتادم و میگن که اونم تموم شده… یعنی هیچ راهیی دیگه نیست که من این ترم یا حتی ترم دیگه سر کلاسم باشمم؟؟؟؟

 9. سلام. من در رشته مدیریت مالی قبول شدم و در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم. الان میتونم با وجود ثبت نام، توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم و شانسمو برای یه دانشگاه بهتر امتحان کنم؟!

 10. با عرض سلام و خسته نباشید
  برای ثبتنام تکمیل ظرفیت کسایی که مجاز نیستن رو پیگیری کنید
  من کنکور دادم ولی مجاز نشدم
  چکار کنم ایا امکان داره شرایط عوض شه ؟؟؟

 11. سلام.دوستان بنده امسال قبول شدم،ثبت نام هم کردم،با توجه به اینکه میخوام گرایش دیگه ای ای بخونم،میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

 12. سلام من مجاز به انتخاب رشته شدم برای دانشگاه آزاد منتها چون رتبم خوب نبود جایی قبول نشدم تهران.
  این درسته که میگن موقع تکمیل ظرفیت امکان قبولی با رتبه ی بد هم هست؟؟؟؟

 13. سلام من دانشکاه آزاد قبول شدم ثبت نامم کردم ولی میخواستم تکمیل ظرفیت رشته امو عوض کنم اگه قبول بشم شهریه ام که ریختم برای رشته جدید ریخته میشه یا من دوباره باید برای رشته جدیدشهریه بریزم

  • سلام. اگه رشته ای رو تو تکمیل ظرفیت قبول بشید و دروس مشترک با رشته ی فعلی که میخونید داشته باشید میتونید تطبیق واحد بزنید. اما اینکه این شهریه به رشته جدیدتون تو یه دانشگاه جدید منتقل بشه اتفاق نمیفته. شما باید واحدهای رشته جدید رو به اون اندازه که لازمه پاس کنید و اگه روزانه نباشید براشون هزینه پرداخت کنید.

 14. سلام من تو امتحان ارشد امسال شرکت کردم و برای دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شدم ولی فراموش کردم که انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم توی تکمیل ظرفیت میتونم انتخاب رشته کنم

 15. سلام ، من دانشگاه ازاد نور ارشد رشته نقشه برداری قبول شدم ولی بدلیل اینکه تا دی ماه دگیر کاری بودم ، ثبت نام نکردم ، میخواستم بپرسم میتونم دوباره همین رشته رو تکمیل ظرفیت قبول بشم بهمن ماه برم واسه ثبت نام

 16. سلام.
  من در کنکور دانشگاه دولتی شرکت کردم ولی درکنکور دانشگاه آزاد شرکت نکردم.میدونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنم.
  ممنون

 17. سلام . من کنکور ارشد معماری گرایش هنرهای ساخت شرکت کردم . واسه تکمیل ظرفیت میتونم گرایشای دیگه انتخاب کنم؟ هم آزاد و هم سراسری؟ ممنون

 18. شیوا
  سلام من در کنکور ارشد ازاد۹۶ مجاز شدم ولی موقعی که انتخاب رشته محل کردم قبول نشدم و فقط یک رشته محل انتخاب کردم آخرین رتبه مجاز در رشته مشاوره ۶۳۰ بود و رتبه من ۵۵۰ شد آیا احتمال اینکه در تکمیل ظرفیت فقط با یک رشته محل قبول شوم وجود دارد

 19. سلام با رتبه هفتاد هزار منطقه ۳ ازاد پرستاری تکمیل ظرفیت اباده قبول میشم؟تو رو قران جوابم بدین

 20. سلام . من کنکور ارشد معماری گرایش هنرهای ساخت شرکت کردم . واسه تکمیل ظرفیت میتونم گرایشای دیگه انتخاب کنم؟ هم آزاد و هم سراسری؟ ممنون

 21. سلام.
  من در آزمون دانشگاه سراسری شرکت کردم و به محض مجاز شدن. کدی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به ما داده شد که میتوانستیم انتخاب رشته کنیم ولی من انتخاب رشته نکردم.الان برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد می تونم شرکت کنم؟

 22. سلام من کنکور ارشد رو دادم و دانشکاه ازاد مجاز به انتخاب رشته شدم ولی نتوانستم انتخاب رشته رو انجام بدم من برای ثبت نام باید چه کار کنم باید منتظر تکمیل ظرفیت باشم با راه های دیگری هم هست ؟؟؟

 23. سلام خسته نباشید
  من در ارشد مامایی رتبه ۵۲دانشگاه شیراز در قسمت بین الملل شدم آخرین رتبه قبولی۳۵بود به نظرتون تو تکمیل ظرفیت شانسی دارم

 24. سلام خسته نباشید ،من در دانشگاه إزاء ولسه رشته مورد نظرم مردود شدم،میخاستم بدونم تو تحمیل ظرفیت چقد بأید فاصله با نفر آخر ک تو اون محل قبول شده داشته باشم تا بتونم اونجا قبول شم؟ رتبه آخرین نفر ۱۹۱ بود رتبه من ۲۶۰

 25. سلام من ارشدشرکت کردم قبول نشدم رشته مشاوره وراهنمایی بارتبه ۲۴۹۷ الان امکانش هست که تو تکمیل ظریفت سراسری یا ازاد قبول بشم با این رتبه

 26. سلام خسته نباشید..من توی آزمون ارشد قبول نشدم.رتبه ی آخرین فرد قبول شده در رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی واحد تهران مرکز ۴۷۸ بوده و رتبه ی من ۷۷۵..با توجه به استقبالِ کمِ پذیرفته شدگان این رشته و دانشگاه خواستم ببینم چقدر احتمال قبولی من در تکمیل ظرفیت وجود داره؟ آیا شانسی برای قبول شدن دارم؟ متشکرم

 27. سلام کسانی که در تکمیل ظرفیت مهر ماه پذیرفته شوند ترم پاییزی هستند یا ترم بهمن کلاس می رن . ممنون از پاسخ شما

 28. سلام بنده مهندسی عمران-زلزله دانشگاه آزاد قبول شدم ولی میخوام برای تکمیل ظرفیت عمران-مدیریت ساخت رو بزنم که اگر قبول شدم ترجیحم اینه که مدیریت ساخت رو برم اگر هم قبول نشدم همون زلزله. حالا سوال بنده این هست که آیا الان عمران زلزله ارو الان برم ثبت نام کنم یا میشه بعد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ها و در صورت مردود شدن در تکمیل ظرفیت دوباره اینو ثبت نام کرد؟

  • سلام.اگر ثبت نامتون رو انجام ندین به معنی انصراف ازاون دانشگاهه وحتی بعد تکمیل ظرفیت نمیتونید ثبت نام کنید.اما اگر میخواید این دانشگاه رو داشته باشید فعلا ثبت نامتون رو انجام بدید وتکمیل ظرفیتم شرکت کنید اگه قبول شدید رشته مورد علاقتون رو بعد میتونید انتخاب کنید که کدوم دانشگاه رو برید.موفق باشید.

 29. سلام من دانشگاه ازاد پرند مدیریت فناوری اطلاعات قبول شدم. ثبت نام نکردم.میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

  • سلام. بله شما میتونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. فقط اینکه چون قبولی فعلیتون رو ثبت نام نکردید، این قبولی لغو میشه. موفق باشید.

 30. با عرض سلام وخسته نباشید
  من امسال کنکور ارشد رشته مهندسی معماری شرکت کردم ولی مجاز نشدم
  میخواستم ببینم آیا میشه مهر ماه تکمیل ظرفیت به دانشگاه ازاد ورود کنم ؟
  کارشناسی معماری با معدل ۱۵٫۵ از دانشگاه ازاد دارم .
  ممنون میشم پاسخ بدین…..

  • سلام.شرط شرکت در تکمیل ظرفیت حضور در کنکور ارشد وداشتن کارنامه است که با توجه به اینکه شما این شرایط رو دارین میتونین در تکمیل ظرفیت شرکت کنین.موفق باشین.

 31. سلام
  من میخواستم رشته مدیریت کسب و کار استراتژیک شرکت کنم، در موقع ثبت نام کنکور ارشد مجموعه مدیریت رو انتخاب کردم. بعدا موقع انتخاب رشته معلوم شد که مدیریت کسب و کار زیرمجموعه مدیریت نیست. به اجبار از مجموعه مدیریت انتخاب کردم و حالا هم مدیریت بازرگانی شهر دیگری قبول شدم اما نمیخوام برم چون مدیریت کسب و کار در شهر خودمون هست. در تکمیل ظرفیت میتونم مدیریت کسب و کار انتخاب کنم؟ یا روش دیگری وجود داره که بتونم در مدیریت کسب و کار ثبت نام کنم؟

  • سلام. چون شما کنکور مجموعه مدیریت رو شرکت کردید، تو تکمیل ظرفیت هم فقط میتونید از مجموعه مدیریت انتخاب رشته کنید. موفق باشید.

 32. سلام من در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم . می خواستم بدانم می توانم در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنم؟ اگر می شه چه شرایطی داره؟

  • سلام بله در صورتی میتونید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید ک رشته ی قبولیتون در در دانشگاه آزاد رو ثبت نام نکنید . دفترچه ی تکمیل ظرفیت اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره و میتونید انتخاب رشته کنید .

 33. سلام.من رشته مدیریت آموزشی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد دماوند قبول شدم.وقتی کارنامه امو گرفتم، دیدم در رشته ی بهسازی منابع انسانی که رشته ی مورد علاقه ام بود با نفر آخر واحد یادگار امام ۴ نفر و با واحد های تهران شمال و تهران جنوب ۵۰ نفر فاصله دارم.به خاطر همین واحد دماوند رو ثبت نام نکردم.به نظر شما ، شانس قبولی من در تکمیل ظرفیت چقدر است و آیا قبول می شوم؟
  ممنون

  • سلام بله شانس قبولی در تکمیل ظرفیت این رشته در دانشگاه یادگار امام رو دارید اگر رشته ی بهسازی منابع انسانی در دفترچه ی تکمیل ظرفیت ارائه بشه .

 34. سلام.خسته نباشید.من امسال کنکور ارشد فقط تو دوره روزانه شبانه غیر انتفاعی شرکت کردم.شبانه و غیر انتفاعی مجاز شدم ولی بعد انتخاب رشته جایی قبول نشدم.برای آزاد هم انتخاب رشته نکرده بودم الان میخواستم بدونم میتونم برای تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا نه؟
  ممنون

 35. سلام.
  وقتی برای تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنیم میتونیم رشته ایی که امتحانشو دادیم رو کلا عوض کنیم و برای یک رشته دیگ شرکت کنیم با حتما باید همون رشته باشه ؟
  حدودا تاریخ شروع تکمیل رو میدونید ؟
  احتمال قبولی در تکمیل وجود دارد؟

 36. سلام خسته نباشید من در جلسه کنکور ارشد حضور داشتم و تواولین نتایج غیرمجازشدم برای دانشگاه ها بازم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم ؟

 37. من امسال جایی قبول نشدم.از طرفی برام پیام اومد از دانشگاهی که سال ۹۴ قبول شده بودم که میتونم ثبت نام کنم برای اون واحد .پارسال هم یادگارقبول شدم رشته خوب ک نشد برم .میخوام بدونم امسال میتونم تو دانشگاهی که پارسال قبول شده بودم ثبت نام کنم؟ کما اینکه طبق بخشنامه شهریه پارسال و نمیگیرند. این امکانش هست یا صبر کنم تکمیل ظرفیت؟

  • سلام. باید به دانشگاه یادگار امام مراجعه کنید و ببینید که آیا ظرفیت برای رشته شما دارن یا نه. اگر داشته باشن و از اونجایی که هنوز انصراف ندادید امکان داره که بخوان پذیرشتون کنن. زودتر این کار رو انجام بدید تا اگر نخواستن پذیرشتون کنن بتونید تو تکمیل ظرفیت هم شانستون رو امتحان کنید. موفق باشید.

 38. سلام من پارسال از ازاد تبریز قبول شدم و به دلیل تمام نکردن دوره کارشناسی نرفتم
  امسال هم لاهیجان رو زدم که قبول نشدم
  میخوام دانشگاه ازاد تبریز که پارسال قبولی داشتم الان ثبت نام کنم
  ایا مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت امسال خواهم بود؟
  چون هدفم دانشگاه ازاد لاهیحان هست

  • سلام. چون پارسال ثبت نام انجام ندادید پس اسم شما تو لیستشون محفوظ نیست. اما تکمیل ظرفیت امسال رو که مهرماه خواهد بود رو میتونید شرکت کنید. موفق باشید.

 39. لطفا جواب بدید سلام من خرداد سال ۹۷ فارغ التحصیل کارشناسی میشوم ازمون ارشد ۹۶ شرکت نموده ام ولی انتخاب رشته نکرده ام میتوانم در تکمیل ظرفیت شرکت بهمن ۰۶ شرکت کردم و در صورت قبولی امکان دارد ترم بهمن را مرخصی بگیرم و در مهر ۹۷ بروم؟؟؟/

  • سلام. بله شما می تونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید. در صورت قبولی، اینکه مرخصی بگیرید یا نه، بستگی به دانشگاه قبولیتون داره، اما دانشگاه ها معمولا ترم اول رو مرخصی نمیدن. موفق باشید.

 40. سلام بنده مهندسی نفت قبول شدم. ولی می خوام مهندسی شیمی بزنم. ایا امکان همچین کاری هست؟

  • سلام دوست عزیز شما نگفتین دانشگاهی که قبول شدین آزاد هست یا دولتی در دانشگاه دولتی با توجه به کارنامه نهایی که در سایت سنجش قرار داده میشه امکان تغییر رشته به اولویت های بعدیتون که در کارنامه نهایی قید میشه وجود دارد ولی نه از ابتدای شروع سال تحصیلی برای اطلاعات جامع تر حتما تماس بگیرین چون اطلاعاتی که نوشتین ناقصه . موفق باشین .

 41. سلام. کارنامه ارشد ۹۶ امسال ک اومده در لیست ازاد هایی ک زده بودم مردود شده ام.ایا امکان دارد ک در همان دانشگاه ها در تکمیل ظرفیت قبول شوم؟
  اگر اره..چه تاریخی و به کجا برای اینکار باید مراجعه کنم؟

  • سلام برای قبولیتون در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید ببینید با اخرین نفر قبولی در اون رشته چند نفر تفاوت دارین ک این اطلاعات رو میتونین از کارنامه ی نهاییتون بدست بیارین ک برای دانشگاه ازاد هنوز اطلاعاتی روی سایت قرار نگرفته و همینطور دفترچه ی تکمیل ظرفیت رو میتونید از طریق سایت سنجش و سایت دانشگاه آزاد که از اواخر شهریور ماه تا اوایل مهر ماه روی سایت قرار میگیره پیگیری کنید و برای اطلاعات دقیق تر حتما با ایران مشاوره تماس بگیرین . موفق باشین .

 42. سلام.من خیلی شنیدم که توی تکمیل ظرفیت قبولی راحتتر میشه.واقعا همینطوریه؟ برای رشته معماری چطور؟ قبولی راحت تر میشه بنظرتون یا نه

 43. سلام و خسته نباشید
  آیا دعوت نشدگان به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند . با توجه به اینکه مصاحبه متمرکز نبوده و طبق اطلاعیه نمره مصاحبه هر استانی فقط در واحد های استانی مورد قبول هست این احتمال بیشتر نیست که دعوت نشدگان بتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .

 44. سلام من در کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری مردود شدم و مجاز به انتخاب رشته نیستم، مدرک کارشناسیمم از دانشگاه غیر انتفاعی آیا میتونم در تکمیل ظرفیت مهر ماه دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید