تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97
تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

حتما شما هم خبر عدم تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 را در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 97 خوانده اید. به دلیل درج این خبر در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 97 داوطلبان زیادی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس می گیرند تا از تکمیل ظرفیت و یا عدم تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری 97 مطلع شوند. به همین دلیل لازم دانستیم در ابتدای این مطلب توضیح مختصری در رابطه با این خبر را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری 97 به عدم برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 موکدا اشاره شده است با این حال تغییر این تصمیم در لحظات آخر، غیرممکن نیست ولی فعلا انجام یا عدم انجام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال 97 به طور قطعی مشخص نشده است. بنابراین ما این مطلب را تحت عنوان تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 آماده کرده و اطلاعات لازم را طبق دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 96 در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار می دهیم و به محض انتشار خبر قطعی این مطلب را آپدیت خواهیم کرد و در همین صفحه و سایر راه های ارتباطی مرکز ایران مشاوره با داوطلبان دکتری، همچون کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره، پیگیر آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت دکتری سراسری و آزاد 97 باشید.

جهت مشاهده لیست کد رشته های ارائه شده در دفترچه تکمیل ظرفیت 97 می بایست در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد، به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.

چه کسانی امکان شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 را دارند؟

در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال 97 ، تمامی افرادی که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 شرکت کرده اند (چه آن هایی که در انتخاب رشته شهریور ماه قبول شده اند و یا حتی مردود ) می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد (هم در مهرماه و هم در بهمن ماه ) شرکت کنند. لازم به ذکر است داوطلبانی که در شهریور و یا مهرماه در دانشگاه ثبت نام کرده اند دیگر حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بهمن ماه را ندارند اما قبولی شما هم در شهریور ماه و در مهرماه منعی برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ایجاد نمی کند. همانطور که گفتیم تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت شرکت در آزمون دکتری 97 می باشد. نکته ی بسیار مهمی که لازم دانستیم بگوییم این مطلب است که در سال 95 حتی کسانی که در مصاحبه علمی نمره مناسب کسب نکرده و دعوت به مصاحبه نشدند توانستند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه ازاد 95 ثبت نام کنند بنابراین امسال مشخص نیست چه تصمیمی گرفته شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد برای افرادی که دعوت به مصاحبه نشده اند می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

زمان ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که خواستار شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزا 97 هستند می رسانیم که ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال های گذشته 2 مرتبه صورت می گرفت یک مرتبه در مهرماه و یک مرتبه در بهمن ماه. در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 ، به احتمال بسیار بالا ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد امسال نیز ، در اوایل مهر ماه و یا در اوایل بهمن ماه باشد. زمان دقیق تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه ازاد 97 به طور دقیق مشخص اعلام نشده است. منتظر اخبار  مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در رابطه با زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 باشید.

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم آن دسته از داوطلبانی امکان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 را خواهند داشت که در آزمون دکتری 97 شرکت کرده باشند. بنابراین در صورتی که قصد شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 را دارید می توانید با مشاهده لیست رشته های اعلام شده در سایت سازمان سنجش، 20 رشته محل مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. ضمن اینکه داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که به دلیل محدودیت در انتخاب رشته ها سعی کنید میزان فاصله بین تراز شما با نمره آخرین نفر قبولی چندان قابل توجه نباشد همچنین افرادی که در تکمیل ظرفیت دکتری مهرماه و بهمن ماه شرکت کرده اند پس از قبولی رشته فعلی، قبولی قبلی آن ها لغو خواهد شد. بنابراین در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نهایت دقت را داشته باشید.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

در خصوص زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد باید بگوییم که در سال های گذشته برای ورودی مهرماه در اواخر مهر و تکمیل ظرفیت  برای ورودی بهمن ماه در اوایل بهمن ماه صورت می گرفت که به احتمال بسیار در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 ، امسال  نیز تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد به همین صورت خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه داوطلبانی که در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نموده اند یک مصاحبه نیز در پیش خواهند داشت بنابراین از زمان اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 به منظور شرکت در مصاحبه غافل نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ نظر

 1. Avatar

  با سلام
  تکمیل ظرفیت مقطع دکتری سال ۹۸-۹۹ کی اعلام میشه و چجوری میتونم ازش مطلع بشم؟ و آیا مصاحبه مجدد دارد یا نه؟و باید دوباره بابت ثبت نامش پول پرداخت کنم؟
  با تشکر

 2. Avatar

  سلام اگه در شهریور رشته های که قبول شدیم برای دکتری دانشگاه آزاد از جایی که قبول شدیم زیاد راهی نباشیم ثبت نام کنیم و زمان تکمیل طرفیت شرکت و به محص قبولی در آن دانشگاه انصراف بدهیم چنین می شود

 3. Avatar

  سلام . شرایط تکمیل ظرفیت بهمن ماه مقطع دکتری سال ۹۶ رشته الهیات گرایش علوم قران و حدیث رو لطفا کامل و دقیق توضیح دهید. سپاسگزارم

 4. Avatar

  با عرض پوزش منظورم تکمیل ظرفیت دکترای دانشگاه ازاد در بهمن ۹۶ بود.ایا دانشگاه ازاد در مقطع دکترا در بهمن ۹۶ تکمیل ظرفیت خواهد داشت?

 5. Avatar

  سلاخسته نباشید.ایا در بهمن ۹۶ تکمیل ظرفیت دکترا خواهد بود؟

 6. Avatar

  با سلام، ایا دانشگاه ازاد برای تزم بهمن هم تکمیل ظرفیت اعلام میکنه ?

 7. Avatar

  سلام ، ببخشید من اجازه ی انتخاب رشته در دکتری آزاد را داشتم اما بدلیل انتخاب کم، دعوت به مصاحبه نشدم ، شما فرمودین که میتوانم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم-ولی با خرید کارت اعتباری و تکمیل اطلاعات خطا داد و گفت اجازه ی انتخاب رشته ندارید-هم پولم رفت هم روحیم.برای تکمیل ظرفیت بهمن میتونیم شرکت کنیم؟

 8. Avatar

  سلام ایا دفترچه انتخاب رشته محل نیامده اخه چجوری ثبتنام توتکمیل ظرفیت دکترا روانشناسی داشته باشم بغیر ازتبلیغات اطلاعیه ها هیچی پیدا نکردم خسته شدم کمک کنید لطفا،کجاچجوری ثبتنام کنم من که دفترچه چیزی ندیدم،من فقط مجاز شدم ولی دعوت به مصاحبه نشدم کم انتخاب کرده بودم حالا چجوری ازتکمیل ظرفیت استفاده کنم دارم اذیت می شوم تو روخدا کمکم کنید سپاس.فاطمه ط

 9. Avatar

  خواهش میکنم جواب بدین ممنونم من شماره دسترسی رشتم گم شده ۴۷۴۳ همش اشغاله بایدبرم سازمان مرکزی یاراه ورودبه سیستم برای ثبت نام تکمیل دکتری ازادهست؟مرسییییی

 10. Avatar

  سلام .بنده دکتری بدون آزمون شرکت کردم و مصاحبه رفتم به علت مغایرت نمره پایان نامه با زمان ثبت نام قبول نشدم آیا الان میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم

 11. Avatar

  سلام . آیا احتمال دارد دانشگاهی که سال اول جذب دانشجو بوده تکمیل ظرفیت داشته باشه ؟ درصورت منفی بودن ، چطور می تونم در تکمیل ظرفیت دانشگاههی دیگر شرکت کنم . آیا دانشگاهی در مرحله اول دعوت به مصاحبه نشدم در تکمیل ظرفیت می تونم شرکت کنم ؟

  • Avatar

   سلام.امکان اینکه اون دانشگاه تکمیل ظرفیت داشته باشه وجود داره که حتمی بودن این قضیه در دفترچه تکمیل ظرفیت مشخص میشه. شما باتوجه به رشتتون در تکمیل ظرفیت شرکت میکنید و میتونید دانشگاه های ارائه دهنده ی اون رشته که در تکمیل ظرفیت هم اومده انتخاب کنید.

 12. Avatar

  سلام ، ببخشید من اجازه ی انتخاب رشته در دکتری آزاد را داشتم اما بدلیل انتخاب کم، دعوت به مصاحبه نشدم ، میتوانم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

  • Avatar

   سلام بله میتونید .

  • Avatar

   سلام
   امسال چون استانی برگزار شده حتی کسانی که به مصاحبه یک استان رفته باشند و به دیگری نرفته باشند حق انتخاب واحدهای دانشگاهی آن استان را ندارند

  • Avatar

   سلام اما در هنگام ثبت نام پیام” شما مجاز به انتخاب رشته نیستید.” مشاهده می شود.من دعوت به مصاحبه نشده بودم.اشکال کار چیست؟

 13. Avatar

  با سلام بنده در مرحله دوم بدون ازمون دکتری قبول نشدم ولی مرحله اول قبول شده بودم ایا برای بدون ازمون هم تکمیل ظرفیت وجود دارد؟؟

 14. Avatar

  باسلام
  بنده قبولی بهمن دکتری آزاد ۹۵ هستم
  آیا می توانم برای مهر۹۶ ثبت نام کنم؟
  شهریه ثابت برمبنای قدیم است؟
  آیا باید برای رزرو نیم سال هزینه بدهم؟

 15. Avatar

  با سلام و وقت بخیر ؛ ایا همه افرادی که در ازمون دکتری شرکت کرده اند اعم از قبولی های مصاحبه و عدم قبولی در مصاحبه حق شرکت در تکمیل ظرفیت مهر را دارند؟

  • Avatar

   سلام. بله هم اونایی که قبول شدن و هم اونایی که قبول نشدن میتونن در تکمیل ظرفیت دکتری شرکت کنن. فقط توجه داشته باشید که در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت قبولی قبلی لغو خواهد شد.

دریافت مشاوره