دوشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در ابتدا لازم می دانیم که به این پرسش پاسخ دهیم که تکمیل ظرفیت چیست؟ وقتی تعداد ثبت نام کنندگان در یک رشته دانشگاهی کمتر از ظرفیتش باشد آن دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته می کند. به طور مثال اگر یک دانشگاه بخواهد در یک رشته ای 40 داوطلب را پذیرش کند ولی فقط 35 داوطلب در آن رشته ثبت نام کنند ، آن دانشگاه برای تکمیل ظرفیت آن رشته یک فرصت مجدد دیگر به داوطلبان می دهد تا یک بار دیگر بتوانند شانس خود را برای قبولی در آن رشته محل امتحان کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت یک شانس و فرصت دوباره برای داوطلبانی است که در انتخاب رشته نتوانسته اند در رشته مورد نظرشان قبول شوند . به دلیل اهمیت این موضوع و برای آگاهی بیشتر شما قصد داریم تا اطلاعاتی درباره تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد و زمان و شرایط آن در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری از این فرصت مجددی که دانشگاه آزاد در اختیارتان قرار داده است استفاده کنید.

 داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور  انتخاب رشته نکرده اند ، می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. 

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

 زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  هر ساله از اواسط مهر ماه آغاز می شود البته ممکن است در سال های آینده زمان آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نسبت به سال های گذشته اندکی تغییر کند ولی به طور معمول تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل زمان آغاز تکمیل ظرفیت و زمان اعلام نتایج آن ، داوطلبانی که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند ، ورودی بهمن محسوب می شوند و از بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

جهت اطلاع از رشته ها ، شهر ها و تعداد ظرفیت رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت هر سال ، داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد را دریافت و به دقت مطالعه نمایند. نحوه دریافت دفترچه به صورت زیر می باشد.

 • مراجعه به سایت آزمون دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
 • کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
 • دریافت دفترچه راهنما از منوی سمت راست
 • بعد از مطالعه دفترچه باقی مراحل دقیقا مشابه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

 • هر داوطلب می تواند در همان گروه آموزشی که در آن کنکور داده است ، حداکثر 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شده ، را انتخاب کند.
 • ترتیب انتخاب رشته ها در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ تاثیری ندارد بنابراین تنها بر اساس  اولویت علاقه خود انتخاب رشته کنید.
 • حتی اگر در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری و آزاد مشخص شود که شما در یک دانشگاه دولتی و هم در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید باز هم می توانید برای امتحان کردن شانستان برای قبولی در یک رشته بهتر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شوید دیگر نمی توانید در رشته ای که در اعلام نتایج اصلی دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودید ثبت نام کنید ، فقط می توانید در همان رشته ای که در تکمیل ظرفیت قبول شده اید ثبت نام کنید اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ ربطی به قبولی شما در دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی ندارد و اگر نخواستید در رشته ای که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید ، ثبت نام کنید ، می توانید در همان رشته های که در دانشگاه های سراسری و یا غیر انتفاعی و یا پیام نور قبول شده بودید ثبت نام کنید.

 درصد شانس قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

از آنجا که تعداد انتخاب های شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به نسبت انتخاب رشته اولیه محدود است بنابراین می بایست با نهایت دقت رشته ها را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد به این منظور باید از تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  اطلاع داشته باشید تا انتخاب رشته صحیح و قابل قبولی انجام دهید. در این بخش جدول تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت تعدادی از رشته های پرطرفدار را به صورت تقریبی آورده ایم ولی جهت اطلاع دقیق از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  در تمامی رشته ها و حتی انجام انتخاب رشته توسط مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره بهره مند شوید.

رشته تراز واحد دانشگاهی 
پزشکی 9800 واحد پزشکی تهران
دندان پزشکی 9950 واحد دندانپزشکی تهران
داروسازی 9485 واحد علوم دارویی
مامایی 7790 واحد کرج

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲,۴۳۶ نظر

 1. سلام لطفا سوالم رو قرار بدید و پاسخ بدین لطفا خیلی استرس دارم و فقط شما میتونید جواب بدین
  امسال با توجه به اینکه دو نظام ادغام شده اگر بخوام پرستاری بیارم چه درصدهایی باید توی دروس اختصاصی و عمومی بزنم؟؟؟؟

 2. سلام لطفا حتما به این سوال من جواب بدید خیلی استرس دارم
  ببخشید من داوطلب نظام قدیم هستم میخواستم بدونم امسال اگر بخوام پرستاری بیارم چه درصدهایی باید توی دروس اختصاصی و عمومی بزنم با توجه به اینکه دو نظام ادغام شده؟ ؟؟

 3. سلام لطفا حتما به این سوال من جواب بدید چون خیلی استرس دارم
  ببخشید من داوطلب نظام قدیم هستم میخواستم بدونم امسال اگر بخوام پرستاری بیارم چه درصدهایی باید توی دروس اختصاصی و عمومی بزنم با توجه به اینکه امسال نظام قدیم و جدید ادغام شدن؟؟

 4. سلام تورو خدا جواب بدین دیگه احتمال تکمیل ظرفیت نیس؟

 5. سلام لطفا حتما به این سوال من پاسخ بدید چون خیلی استرس دارم
  ببخشید من داوطلب نظام قدیم هستم میخواستم بدونم امسال اگر بخوام پرستاری بیارم چه درصدهایی باید توی دروس اختصاصی و عمومی بزنم با توجه به اینکه دو نظام ادغام شده؟

 6. سلام سنجش میگه در حال رایزنی برای تکمیل ظرفیت ازاد هستیم یعنی خدا بخواد برگذار میشه ؟ من زنگ زدم اینطوری گفتن دکتر رنجبرم ۱۹ بهمن گفته بودن باید ظرفیت علوم پزشکی زیاد بشه بخاطر ذخیره ها

 7. سلام لطفا جواب بدید..تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟

 8. سلام ایران مشاوره.لطفا یه جواب بدین تکمیل پرستاری ازاد برگزار میشه یا نه،،،

  • باسلام
   احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد پایین می باشد. در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت از سایت رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

 9. ذخیره مامایی امیدوار به تکمیل ظرفیت!

  سلام ایا تکمیل ظرفیت برای یک ذخیره ها برای بهمن ۹۷ برگذار خواهد شد اخه من شنیدم که در حال مشاوره و تلاش هستند مسولین محترم ایا درسته این خبر ؟

  • با سلام
   خبری مبنی بر برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیرا پزشکی دانشگاه آزاد برای بهمن ماه از سوی این دانشگاه منتشر نشده است.

 10. سلام ببخشید تو رو خدا بگید اصن دانشگاه آزاد امکان داره برای پیراپزشکی ترم بهمن تکمیل ظرفیت برگزار کنه

 11. سلام.من میخاستم بدونم امسال شهریورماه تا چه ترازی در پرستاری ازاد تنکابن پذیرفته شدند؟سالهای قبل اخرین تراز قبولی این دانشگاه در پرستاری هفتهزارو پونصد بود باتوجه به شرایط متفاوت کنکور۹۷ ایا اخرین ترازقبولی دانشگاهها تغییرکرد یانه؟

  • با سلام
   معمولا پذیرش دانشگاه آزاد با تراز صورت می گیرد. جهت قبولی در رشته پرستاری نیاز به کسب تراز بالای ۷۰۰۰ می باشد. در نظر داشته باشید علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه در قبولی شما موثر خواهد بود.

 12. سلام تکمیل ظرفیت پیراپزشکی بهمن برگزار میشه یا نه لطفا جواب قطعی رو بدید؟

  • با سلام
   در حال حاضر دانشگاه آزاد خبری در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی برای بهمن ماه منتشر نکرده است همچنین، احتمال برگزاری این دوره تکمیل ظرفیت بسیار پایین می باشد.

 13. سلام خواهش میکنم منو راهنمایی کنین
  من میتونم الان تکمیل ظرفیت کنم؟؟ زمانش تموم نشده
  من واسه ۳ رشته پرستاری مامایی علوم ازمایشگاهی میخوام تکمیل ظرفیت کنم ایا با تراز ۵۴۰۰ شانسی دارم؟؟

  • با سلام
   در حال حاضر خبری مبنی بر، برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای ترم بهمن و رشته های پیرا پزشکی وجود ندارد و در صورت برگزاری شانس شما با تراز ۵۴۰۰ برای رشته های پرستاری،علوم آزمایشگاهی و مامایی پایین می باشد.

 14. سلام استخدام دانشجویان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سال ۹۷هم رسمی است؟؟

  • با سلام
   داوطلبین بومی مورد پذیرش در دانشگاه فرهنگیان پس از بدست آوردن حد نصاب لازم در آزمون علمی و تایید در مراحل مربوط به انجام مصاحبه از امتیاز استخدام رسمی برخوردار می باشند.

 15. سلام تو رو قران بگید احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت پیراپزشکی بهمن چه قدره؟

 16. سلام لطفا جواب منو بدین ممنونم. من تکمیل ظرفیت آزاد ۹۷ مامایی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم اگه دوباره دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت بذاره میتونم شرکت کنم؟؟؟؟

 17. با سلام.آیا ممکن هست رشته ی پرستاری هم در لیست رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشد؟ممنون

 18. خسته نباشید ببخشید چقد احتمالش هست ک دانشگاه ازاد برا ورودی بهمن دانشجو بگیره؟؟خاهشا سوالمو جواب بدین مرسی از سایت خوبتون

 19. سلام من ترازم ۷۰۷۵ است و اول ذخیره پرستاری۱۵۰ ملایر شدم بعد لغو شد تو ابان قبول نشدم بهمن تکمیل ظرفیت داریم؟وجدانا برگذارکنین شرایط ندارم بخونم خونه مان تخریب شده و در حال ساخت و سازیم.از ثلاث و سرپل ذهاب

 20. با سلام و آرزوی لحظه هایی آرام برای شما ؛با تراز ۹۴۸۱ در زیر گروه یک و ۹۴۷۱در زیر گروه دو امکان قبولی در تکمیل ظرفیت آزاد (عادی ؛خودگردان )یا پردیس سراسر ی در سه رشته پزشکی وجود دارد؟

  • با سلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای بهمن ماه شانس پذیرش شما با تراز ۹۴۸۱ در ۳ رشته اصلی( پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی) نسبتا متوسط می باشد. لیکن، در حال حاضر اطلاعیه ای جهت برگزاری مجدد تکمیل ظرفیت از سوی این دانشگاه منتشر نشده است.

 21. سلام خسته نباشید ببخشید مگه هنوزم امید به تکمیل ظرفیت هست که بعضی دوستان میپرسن با تراز فلان شانس قبولی داریم یا نه؟؟اگر امیدی بود که تا حالا تکمیل ظرفیت میگرفتن دیگه اخر دی ماهه

 22. سلام
  من وارد سایت دانشگاه ازاد که میشم نتیجه انتخاب رشته پزشکی واحد زاهدان رو ببینم کد ملی و کد انتخاب رشته رو که میزنم نتیجه نمیاد سایت مشکل داره ینی؟

 23. سلام با تراز۷۰۷۲ شانسی دارم برا پرستاری؟

 24. سلام ،با تراز ۶۰۰۰و سهیمه ۲۵درصد ایثارگری شانس قبولی برای مامایی و پرستاری دانشگاه ازاد شانسی دارم ؟:

  • باسلام با توجه به تراز کسب شده شانس پذیرش شما در رشته مامایی متوسط می باشد و همچنین شانس قبولی شما در رشته پرستاری پایین می باشد.

 25. سلام ببخشید بلاخره تکمیل ظرفیت پزشکی دانشگاه ازاد کی قطعی میشه که برگزار بشه؟

 26. سلام توروخدا جواب بدین دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت میذاره بهمن ماه. برا رشته های پیراپزشکی یانه بخدا خست شدم لطفا جواب بدین

 27. سلام و عرض ادب بابت سایت خوبتون ببخشید میخواستم بدونم دانشگاه ازاد برا ترم بهمن تکمیل ظرفیت میذاره؟من جزء ذخیره های دانشگاه ازاد بودم ولی قبولی قطعنی نشدم

  • با سلام
   در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد برای رشته های پزشکی اطلاعیه ای از سوی این سازمان منتشر نشده است.

 28. سلام ایا بهمن پرستاری ازاد داریم و تراز ۷۰۷۸ چه قدر شانس داره کجاها؟؟

 29. سلام میشه بگین دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت داره برای بهمن؟؟وبا تراز ۷۰۷۲ شانسی دارم کجا؟؟

 30. سلام به خدا خسته شدیم انقدر انتظار کشیدیم لطفا بگین دانشگاه ازاد برا ترم بهمن تکمیل ظرفیت پیراپزشکی برگزار میکنه؟

 31. سلام خسته نباشید ببخشید دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت نمیذاره؟

 32. سلام ترازمن ۴۵۰۰شده میتونم احتمال قبولی مامایی یا پرستاری ازادترم بهمن تکمیل ظرفیت داشته باشم

  • باسلام با توجه به تراز کسب شده (۴۵۰۰) احتمال قبولی شما در رشته مامایی و پرستاری پایین می باشد.

 33. سلام
  ورودی ۹۷ارشدروزانه هستم ولی به دلیل ناراضی بودن ازدانشگاه،قصدانصراف دارم
  ایاامکان شرکت درکنکور۹۸روزانه ارشدرادارم؟درخواست رفع محرومیت هم دادم ولی جوابی نیومده هنوز.
  تشکر

  • باسلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ اعم از پذیرفته شدگان در شهریورماه و یا پذیرفتـه شـدگان در
   مرحله تکمیل ظرفیت ، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ را ندارند.

 34. سلام به نظر شما آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پزشکی دوره بهمن ماه برگزار می شود یا نه ممنون از شما و سایت خوبتون

 35. سلام. به نظر شما امکان برگزاری تکمیل ظرفیت برای پیراپزشکی دانشگاه های سراسری وجود دارد؟؟؟؟

 36. با سلام.ممنون از سایت خوبتون.
  میخواستم بپرسم از الان تا آخر دی ۱% احتمال داره دانشگاه آزاد برای رشته های پزشکی تکمیل ظرفیت بذاره؟یا اصلا امیدی نداشته باشیم؟
  با تشکر

 37. سلام الان میشه تکمیل ظرفیت کرد یا وقتش تموم شده؟

 38. سلام و عرض ادب، من کنکور سال ۱۳۹۷ شرکت کردم و در حال حاضر در رشته مدیریت دولتی دانشگاه دولتی ارومیه (ترم یک) مشغول به تحصیلم، لطفاً راهنمایی می‌فرمایید که امسال برای کنکور مجدد سال ۱۳۹۸ می‌تونم شرکت کنم؟ باتشکر

  • با سلام
   شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما میبایست تا مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهید.

 39. سلام ببخشید میخواستم بدونم شما اطلاع ندارین که دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت میذاره برا بهمن ماه؟؟

 40. سلام بهمن پرستاری با سوابق تحصیلی هس؟

 41. سلام من که دانشجوی دوره روزانه هستم برای شرکت در کنکور واسه دوره شبانه ودانشگاه آزاد هم باید انصراف بدم

  • باسلام
   دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ انصراف دهند و پس از انصراف یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند.

 42. سلاموخسته نباشید
  ببخشید میخاسم بدونم با توجه به سالهای قبل که تکمیل ظرفیت بوده امسالم امکانش هست باش و اینکه اگ باشه حدودا کی اعلام میکنن؟؟؟
  مرسی

 43. سلام به نظرشما پرستاری بدون کنکور و صرفا با سوابق تحصیلی برای ۲۵ دی ماه امسال میذارن؟؟

 44. سلام
  برای رشته مهندسی مکانیک امکانش هست که بدون کنکور ترم بهمن بریم دکتری؟
  پردیس یا آزاد یا …؟

 45. سلام ممکنه دانشگاه ازاد برای رشته های بدون ازمون دوباره تکمیل ظرفیت بذاره؟یا اگه نذاره با توجه به اینکه رشته ها بدون کنکورن ایا ممکنه که بدون انتخاب رشته مارو ثبت نام کنه؟

 46. سلام ببخشید من ترم یک یه رشته روزانم میخواستم بدونم من نمیتونم امسال کنکور بدم برا دانشگاه آزاد ؟

  • با سلام
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۸ حتما میبایست از دوره های روزانه تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف دهید.

 47. سلام وخسته نباشید خدمت شما مشاوران عزیز.ببخشید من جزء ذخیره های دانشگاه ازاد بودم ولی قبولی قطعی نشدم میخواستم بدونم دانشگاه ازاد دیگه تکمیل ظرفیت نمیذاره برا بهمن خواهش میکنم جواب بدین من بلاتکلیف موندم اینو میدونم اگه باشه روسایتش میزنه فقط میخوام بدونم احتمالش چقدره دوباره تکمیل ظرفیت بذاره. تشکرازمحبت شما

 48. سلام وقتتون بخیر
  عذر میخام از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خبری نشد ؟

 49. سلام ببخشید با توجه به سالهای قبل که تکمیل ظرفیت بوده میشه احتمال داد امسالم برا بهمن باش؟؟

 50. سلام برا زاهدان تکمیل ظرفیت گذاشتن امکان داره برا شهرهای دیگه هم برگزار کنن .شما اطلاعی دارین

 51. سلام برا زاهدان تکمیل ظرفیت گذاشتن امکان داره برا شهرهای دیگه هم برگزار کنن .شما اطلاعی دارین
  لطفا جواب بدید

 52. سلام پس دیگه کی نتایج نهایی تکمیل ظرفیت فرهنگیان اعلام می شود ؟

 53. سلام۰ب نظرتون میشه دروس مامایی رو برای پرستاری معادل سازی کرد؟؟

 54. سلام۰بنظرشما دروس مامایی رو میشه برای دروس پرستاری معادل سازی کرد؟؟؟

 55. سلام وخسته نباشید خدمت شما مشاوران عزیز ببخشید من جزءذخیره های دانشگاه ازاد بودم ولی قبولی قطعی نشدم میخواستم بدونم دانشگاه ازاد دیگه تکمیل ظرفیت نمیذاره خواهش میکنم اطلاع بدین.نمیگم احتمالش کمه یازیاده فقط میخوام بدونم تکمیل ظرفیت هست یانه؟فقط همین باتشکر

 56. سلام۰ایا دروس رشته مامایی رو میشه برای رشته پرستاری معادل سازی کرد؟اگرمیشود میشه اسم دروس رو بگید

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید