خانه سایر مطالب ثبت نام آزمون استخدامی 96

ثبت نام آزمون استخدامی 96

ثبت نام آزمون استخدامی 96

ثبت نام آزمون استخدامی 96
ثبت نام آزمون استخدامی 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون استخدامی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به فرارسیدن زمان ثبت نام چهارمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور که هدف آن تامین سرمایه انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز و فراهم نمودن شرایط مناسب و متناسب برای داوطلبان استخدام و در راستای بهینه سازی فرآیند استخدام دستگاه های اجرایی کشور صورت می گیرد،لازم دانستیم در این مقاله به سوالات متعددی که برای متقاضیان علاقمند به شرکت در آزمون استخدامی در خصوص شرایط، مدارک، نحوه ثبت نام و تاریخ برگزاری و همچنین مواد آزمون عمومی و اختصاصی این آزمون مطرح می شود را پاسخ دهیم.

تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی 96

متقاضیان علاقمند به شرکت در آزمون استخدامی 96 می توانند از روز دوشنبه 29 خرداد 96 الی دوشنبه 5 تیرماه 96 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور با پرداخت مبلغ 33 هزار تومان به صورت الکترونیکی و با کارت‌های عضو شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند.ضمن اینکه دفترچه راهنمای ثبت‌نام چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌ های اجرایی کشور همزمان با آغاز ثبت‌نام، از روز دوشنبه 29 خرداد 96 روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

تاریخ دریافت کارت و برگزاری آزمون استخدامی 96

کارت آزمون استخدامی شرکت در چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در روز سه‌شنبه 31 مرداد 96 روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد بنابراین می توانند برای آگاهی از ساعت و محل آزمون، از روز سه‌شنبه 31 تا ساعت 24 روز پنجشنبه دوم شهریور 96 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت پرینت کارت خود و همچنین دریافت برگه راهنمای مربوط اقدام کنند.

تاریخ درنظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون روز جمعه 1396/6/3 در تهران و با توجه به آمار شرکت‌کنندگان، حسب مورد در مراکز استان‌ها می باشد.ضمن اینکه ملاک تعیین حوزه احتمالی، شهرستان محل اقامت فعلی اظهار شده در تقاضانامه ثبت‌نام است.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدای دستگاه های اجرایی 96

1-داشتن تابعیت ایران

2-اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

3-التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

4-انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (برای آقایان )

5-داشتن سلامت جسمانی و روانی

6-عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

7-نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

8-عدم داشتن ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح

9-عدم داشتن رابطه استخدامی رسمی، ثابت و یا پیمانی با دستگاه های اجرایی در زمان ثبت نام

10-داشتن مدرک مرتبط  (رشته تحصیلی و گرایش) با مقطع تحصیلی اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام

11-داشتن حداقل 20 سال تمام و حداکثر سن 30 سال تمام برای مدرک تحصیلی دیپلم از (1366/3/29به بعد) و حداکثر 35 سال تمام برای مدارک فوق دیپلم و لیسانس از (1361/3/29) به بعد و حداکثر 40 سال تمام برای مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری  از (1356/3/29) به بعد.

 • جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگانی که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
 •  افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال.
 • رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور داوطلبانه در جبهه.
 •  داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است،موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ( 1357/11/22) به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
 • مدت خدمت ضرورت به شرط حداکثر سن مقرر در آگهی استخدامی اضافه می شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون استخدامی 96

1-کارت ملی و شناسنامه عکس دار

2-یک قطعه عکس 4*3

3- کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه متقاضیان آقا)

4- مدرک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات دال بر فراغت از تحصیل تا زمان برگزاری آزمون)

5-مدارک دال بر امتیازات و سهمیه های قانونی (اعم از بومی بودن، نیروی قراردادی برای احتساب حداکثر سن، ایثارگران، معلولین، حافظان قرآن کریم)

تبصره : اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی از پاسخگویی به سئوالات معارف اسلامی معاف می باشند و در این صورت نمره کسب شده این داوطلبان براساس مجموع تراز شده سوالات عمومی محاسبه خواهد شد.

مواد آزمون عمومی استخدامی دستگاه های اجرایی 96

برای آشنایی بیشتر با دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی لازم است بدانید که یک دفترچه شامل سوالات عمومی و دفترچه دیگر شامل سوالات اختصاصی در اختیارتان قرار می گیرد.سوالات آزمون استخدامی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک طراحی شده است که هر سوال غلط، یک سوم نمره منفی خواهد داشت.در ادامه مطلب مواد آزمون عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 96 را در اختیارتان قرار داده ایم.

مواد آزمون عمومی استخدامی دستگاه های اجرایی 96 به شرح زیر می باشد:

 • فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
 • ریاضی و آمار مقدماتی
 • زبان و ادبیات فارسی
 • معارف اسلامی
 • زبان انگلیسی عمومی
 • اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
 • هوش و توانمندی های عمومی

مواد آزمون اختصاصی استخدامی دستگاه های اجرایی 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون استخدامی 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره