تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 - 99
ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس تیزهوشان از امکانات و کیفیت آموزشی بهتری نسبت به سایر مدارس برخوردار هستند و به همین دلیل متقاضیان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. در همین راستا و با هدف جذب دانش آموزان مستعد و دارای استعداد تحصیلی برتر، آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می شود و علاقمندان به تحصیل در مدارس تیزهوشان بایستی برای ورود به این مدارس، در آزمون تیزهوشان ثبت نام نمایند. به دلیل عدم اطلاع بسیاری از دانش آموزان ازشرایط و ضوابط ثبت نام و همچنین نحوه ثبت نام، تصمیم گرفتیم در این مطلب به شرح کامل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم بپردازیم تا ابهامات شما در این خصوص برطرف شود. همچنین اگر پس از مطالعه مطالب، سوالی برایتان ایجاد شد با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

هر ساله حدود 200 هزار دانش آموز در آزمون تیزهوشان شرکت میکنند که از این تعداد تنها در حدود 15هزار نفر وارد این مدارس می شوند ، این به این معنی است که فقط 7.5 درصد از دانش آموزان مجاز به تحصیل در این مدارس هستند!

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 

در سال گذشته تغییراتی در روند ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان انجام شد. بدین صورت که آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی در پایه نهم به دهم ادغام گردیده و داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان ثبت نام می کنند، ثبت نام آزمون نمونه دولتی نیز برای آن ها به طور خودکار انجام می شود. در واقع همزمان با ثبت نام آزمون تیزهوشان، ثبت نام آزمون نمونه دولتی نیز انجام می شود. باتوجه به ثبت نام همزمان آزمون این دو مدرسه، برگزاری آزمون ها نیز همزمان و در یک روز می باشد و کلیه داوطلبان اعم از داوطلبانی که متقاضی مدارس نمونه دولتی یا متقاضی مدارس تیزهوشان، هستند، در یک آزمون جامع و هماهنگ شرکت داده می شوند. به عبارت دیگر دانش آموزان نیاز به شرکت در دو آزمون جداگانه را ندارند، و با یک ثبت نام اولیه ،مجاز به حضور در دو آزمون می باشند.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان 98 – 99 به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان می باشد. در رابطه با زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم، اطلاعیه ی دقیقی منتشر نشده است ولی با توجه به آنکه ثبت نام آزمون تیزهوشان در سال گذشته از 28 فروردین آغاز شده و تا 5 اردیبهشت ماه نیز ادامه داشت، پیش بینی می شود ثبت نام آزمون تیزهوشان در سال 98 اواخر فروردین ماه شروع شود تا داوطلبان حدود 1 هفته فرصت داشته باشند که به همراه مدارک لازم به سایت مربوطه مراجعه، و ثبت نام خود را انجام دهند. آدرس دقیق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی Azmoon.medu.ir است و ثبت نام دانش آموزان واجد شرایط تنها از طریق این سایت انجام می شود و روش دیگری برای انجام ثبت نام وجود ندارد. مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان به ترتیب زیر می باشد:

 1. ورود به سایت Azmoon.medu.ir و وارد کردن کد ملی به همراه رمز ورود همگام (برای دریافت رمز ورود همگام، باید به مدرسه مراجعه نمود)
 2. دریافت دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم و مطالعه کامل آن (همزمان با شروع ثبت نام آزمون تیزهوشان، دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می شود که این دفترچه شامل کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام می باشد)
 3. دریافت فرم ثبت نام الکترونیکی و تکمیل آن
 4. اسکن عکس داوطلب در بخش مربوطه (عکس داوطلب باید مربوط به سال جاری و بافرمت jpg باشد)
 5. واریز هزینه ثبت نام توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (برای تکمیل فرایند ثبت نام آزمون تیزهوشان، بایستی هزینه ثبت نام به صوررت اینترنتی، واریز شود. در غیر اینصورت ثبت نام ناقص باقی خواهد ماند. در ضمن برای اطلاع از نحوه واریز هزینه، می توانید مطلب هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 98 – 99 را مطالعه نمایید.)
 6. دریافت شماره پیگیری ثبت نام پس از تکمیل فرم ثبت نام و واریز هزینه (اگر ثبت نام شما موفقیت آمیز باشد، در انتها باید موفق به دریافت کد پیگیری ثبت نام شوید)

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99

دانش آموزانی که پایه نهم را به اتمام رسانده اند و علاقمند به ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، باید برای ثبت نام آزمون تیزهوشان دارای شرایط لازم باشند. از جمله شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 98 – 99، داشتن تابعیت ایرانی می باشد ولی متقاضیان غیرایرانی نیز در صورت داشتن شرایط خاص می توانند در این آزمون، ثبت نام کنند. علاوه بر آن کسب حداقل معدل کل 19 در امتحانات نوبت دوم پایه هشتم، از شرایط دیگر ثبت نام است. همچنین دانش آموزان پایه نهم که در مدارس تیزهوشان در حال تحصیل می باشند، احتیاجی به شرکت در آزمون تیزهوشان را ندارند و پذیرش این دسته از دانش آموزان بر اساس احراز شرایط لازم و از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان تعیین می شود. برای اطلاع بیشتر از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منابع امتحانی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99

آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم در نیمه اول خرداد ماه برگزار می شود و دانش آموزانی که ثبت نام اولیه را انجام داده اند، باید با اطلاع از منابع مطالعاتی، خود را برای حضور در آزمون آماده نمایند. سوالات آزمون تیزهوشان معمولا ترکیبی از دو دسته سوال تحلیلی و تحصیلی می باشد تا علاوه بر تخمین وضعیت تحصیلی داوطلب، سوالاتی در زمینه هوش و استعداد تحلیلی نیز مطرح شود. دانش آموزان می توانند برای اطلاع از نحوه طرح سوالات، سوالات آزمون های تیزهوشان سال های گذشته را مطالعه نمایند، تا با انواع فرم سوالات آشنا شوند.

سوالات استعداد تحلیلی تعداد سوال مدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15
نمره کل بخش استعداد تحلیلی 45

 

سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوالات ضریب منبع طرح سوال مدت زمان پاسخگویی
قران و معارف اسلامی 8 2 کتب درسی پایه هشتم و پایه نهم 105 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 15 2
مطالعات اجتماعی 15 1
علوم تجربی 17 2
ریاضیات 20 3
مجموع 75 نمره کل استعداد تحصیلی:465

بنابراین در مجموع 90 سوال تستی و به صورت چهارگزینه ای در آزمون تیزهوشان مطرح می شود و دانش آموزان 120 دقیقه فرصت دارند، تا به سوالات پاسخ دهند. به ازای هر پاسخ صحیح داوطلب 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط 1 نمره منفی در نظر گرفته می شود. همچنین برای سوالاتی که بیش از یک پاسخ دارند 1نمره منفی لحاظ می گردد.

شرایط پذیرش در مدارس تیزهوشان

 • نحوه پذیرش دانش آموزان پایه نهم در مدارس تیزهوشان، صرفا براساس رتبه و نمره کل آزمون جامع می باشد.
 • داوطلبان باید در زمان ثبت نام، مدارس استعداد درخشان نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب نمایند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه تیزهوشان می باشد، دانش آموزان می توانند به اختیار خود حداکثر سه مدرسه را به ترتیب اولویت خود، انتخاب نمایند. در ضمن داوطلبان مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی هستند.
 • داوطلبانی که در اولویت های سه گانه خود، از مدارس شهر های مختلف یک استان و یا رشته های تحصیلی متفاوت، انتخاب کرده اند، در زمان بررسی اولویت ها فقط مدرسه و رشته ای که به عنوان اولویت اول قرارداده می شود، ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

  .

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
  تماس از استان تـهران: 9092305538
  تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99