دوشنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

ثبت نام آزمون دکتری 98
ثبت نام آزمون دکتری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به پیشرفت روز افزون دانش بشری بر متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلی بالا افزوده شده است به همین دلیل آزمون دکتری هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود تا با آموزش و تربیت افراد متخصص در زمینه های مختلف، نیاز جامعه به نیروی انسانی متخصص را برطرف نماید. طبق بررسی هایی که از آمار شرکت کنندگان آزمون دکتری در سال های گذشته انجام شده است هرساله بر تعداد علاقمندان به تحصیل در مقطع دکتری افزوده می شود و رقابت تنگاتنگی بین داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه های معتبر کشور وجو دارد بدیهی است آن دسته از داوطلبانی که با برنامه ریزی آزمون دکتری و مطالعه مستمر منابع آزمون دکتری تسلط کافی بر مباحث دارند شانس پذیرش بیشتری دارند. با توجه به نزدیک شدن زمان ثبت نام آزمون دکتری ممکن است بسیاری از علاقمندان شرکت در این آزمون اطلاعات کافی از شرایط ثبت نام آزمون دکتری نداشته باشند به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب در خصوص زمان و شرایط ثبت نام توضیخاتی ارائه دهیم که ابهامات شما به طور کامل برطرف شود.

مهلت ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری، تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 آذرماه 97 تمدید شد که علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش یرای ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون دکتری 98

همانطور که در متن فوق گفته شد مجری برگزار کننده آزموندکتری سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و پذیرش در آزمون دکتری منوط بر گذراندن دو مرحله سنجش علمی( آزمون دکتری ) و مصاحبه علمی( مصاحبه دکتری) می باشد و کلیه  متقاضیان این آزمون باید از شرایط آزمون و مصاحبه آگاهی کامل داشته باشند و سپس نسبت به ثبت نام این آزمون اقدام کنند.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری سراسری

رشته های تحصیلی مقطع دکتری در دانشگاه های روزانه، پیام نور، غیرانتفاعی و دوره های نوبت دوم ارائه می شود و برای تحصیل در این دانشگاه ها باید در آزمون دکتری ثبت نام نمود و پس از حضور در آزمون برای انتخاب رشته اقدام کرد. طبق آخرین اخبار منتشر شده از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری از روز سه شنبه به تاریخ  6 / 09 / 97 تا روز دوشنبه به تاریخ 12 / 09 / 97 می باشد و کلیه علاقمندانی که واجد شرایط آزمون دکتری می باشند باید با تهیه مدارک لازم به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام اقدام نمایند پس از اتمام مهلت ثبت نام، ممکن است داوطلبانی بنا به دلایلی موفق به ثبت نام در سایت نشوند این دسته از داوطلبان می توانند در زمانی که سازمان سنجش برای داوطلبان جامانده از ثبت نام در نظر می گیرد با مراجعه به سایت پیگیر ثبت نام خود باشند. زمان برگزاری آزمون دکتری در سال 97 روز 3 اسفند ماه ( 03 / 12 / 97 ) می باشد و همه ی کسانی که ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده اند باید چند روز قبل از برگزاری آزمون با مراجعه به سایت و وارد کردن اطلاعات خود کارت ورود به جلسه آزمون دکتری را دریافت نمایند در کارت ورود به جلسه اطلاعات شخصی داوطلب، آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است. همراه داشتن کارت شناسایی و کارت ورود به جلسه در روز آزمون الزامی و بدون آن از ورود داوطلب به محل برگزاری آزمون ممانعت می شود.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

مراحل ثبت نام آزمون دکتری سراسری

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org
 • دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری ( همزمان با شروع ثبت نام آزمون دکتری دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت قرار داده می شود که لازم است با دریافت و مطالعه دقیق آن از شرایط و ضوابط ثبت نام اطلاعات کافی را به دست آورد)
 • تهیه مدارک لازم برای بارگذاری در سایت ( در ادامه مطلب مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری ذکر شده است)
 • خرید کارت اعتباری ثبت نام و واریز هزینه به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب ( باتوجه به اینکه پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام می پذیرد داوطلبان باید با واریز وجه، شماره سریال ثبت نام  آزمون را خریداری نمایند )
 • دریافت فرم تقاضانامه ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خواسته شده

پس از پایان مراحل ثبت نام اینترنتی شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی توسط سایت به داوطلب ارائه می شود در صورتی که موفق به دریافت این دو کد از سیستم ثبت نام نباشید، ثبت نام شما ناقص باقی می ماند.

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. التزام به انجام احکام عملی اسلام ( پرهیز از انجام محرمات و انجام دادن واجبات )
 3. عدم احراز دشمنی به نظام جمهوری اسلامی ایران
 4. نداشتنت سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها
 5. عدم احراز فساد اخلاقی
 6. نداشتن شهرت در ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مشغول به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای
 •  دانشجویان یا دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی که متقاضی شرکت در آزمون دکتری تخصصی می باشند باید قبل از اقدام به ثبت نام وضعیت تعهد خدمت خود را مشخص نمایند و از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلی برای شرکت در آزمون و ادامه تحصیل نداشته باشند.
 • داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها ، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از اقدام به ثبت نام آزمون دکتری، موافقت کتبی محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل را دریافت و نزد خود حفظ کنند تا در صورت قبولی، به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند.
 • داوطلبان باید رشته ای را انتخاب نمایند که مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای آن ها باشد.
 • دانشجویان مقطع دکتری تخصصی در صورتی که علاقمند به شرکت مجدد در آزمون دکتری می باشند باید تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون، از رشته تحصیلی خود انصراف دهند در غیر اینصورت مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در سال گذشته در آزمون دکتری شرکت نموده و در رشته های تحصیلی دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند حتی در صورت عدم ثبت نام حضوری در دانشگاه و یا انصراف از رشته خود، حق شرکت در آزمون برای تحصیل در رشته های دوره های روزانه را نخواهند داشت. این دسته از داوطلبان در صورت انصراف از رشته تحصیلی خود، مجاز هستند که از رشته های دانشگاه های غیر از روزانه انتخاب نمایند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای می باشند ( فارغ التحصیل شده اند) ، باید معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود در را در بخش های مربوطه فرم ثبت نام درج کنند.
 • داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31 / 6 / 98  فارغ التحصیل می شوند لازم است که در فرم ثبت نام در بند مربوط به وارد کردن معدل، معدل کل کارشناسی و میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود را وارد نمایند.
 • داوطلبانی که دانشجوی سال آخر یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای می باشند در صورتی که معدل آنها کم تر از 14 شده باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی را ندارند.( به استثناء فارغالتحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری پزشکی )

شرایط اختصاصی ثبت نام اتباع غیر ایرانی

 • اتباع غیر ایرانی برای شرکت در آزمون دکتری باید هنگام تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام بند مربوط به اتباع غیرایرانی را فعال نمایند.
 • فقط اتباع غیر ایرانی که مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی می باشند مجاز به شرکت در آزمون دکتری می باشند در غیر اینصورت پذیرش  آنها در رشته های تحصیلی دانشگاه های مختلف غیر ممکن می باشد.
 • اتباع غیرایرانی در زمانانتخاب رشته دکتری مجاز نیستند که مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی را انتخاب نمایند و در صورتی که از رشته های این مناطق انتخاب نمایند و پذیرفته شوند، قبولی آنها کان لم یکن تلقی می گردد.( مناطق غیر مجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است)
 •  پذیرش اتباع غیر ایرانی در رشته های تحصیلی که دارای تعهد خدمت به جمهوری اسلامی ایران (از جمله تعهدات استخدامی) می باشد و رشته های خاص، امکان پذیر نمی باشد.
 • در صورتی که اتباع غیرایرانی در دانشگاه های روزانه پذیرفته شوند موظف به پرداخت 80% شهریه دوره های نوبت دوم می باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری

 1. اسکن عکس داوطلب ( عکس باید مربوط به سال جاری و با فرمت jpg و بدون حاشیه و تاخوردگی باشد)
 2.  اسکن شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 3. اسکن کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت دائم برای آقایان
 4. شماره سریال ثبت نام ( پس از واریز وجه به سایت و خرید کارت اعتباری شماره سریال 12 رقمی از سایت دریافت و در بند مربوطه فرم ثبت نام درج شود)
 5. کد پیگیری 13 رقمی مخصوص اتباع غیرایرانی

برای اطلاع از جزئیات بیشتر ثبت نام آزمون دکتری با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت نمائید.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره