تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان استان گلستان 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

 آزمون مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد (سازمان معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان)، هر ساله در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می گردد و هدف آن سنجش دانش آموزان برخوردار از بهره هوشی بالا می باشد. علاقه مندانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست پس از جمع آوری اطلاعات کافی در این خصوص، اقدامات لازم در راستای نام نویسی خود را به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم جزئیاتی در خصوص ثبت نام آزمون این مدارس از جمله نحوه نام نویسی و شرایط آن را در اختیار شما قرار دهیم.

دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان می توانند حداکثر 3 مدرسه بر اساس اولویت بندی خود انتخاب نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

آزمون مدارس استعدادهای درخشان هر ساله در سراسر کشور برگزار می گردد و جزئیات مربوط به آن از طریق سایت مربوطه اطلاع رسانی می گردد. دانش آموزانی که علاقه مند تحصیل در این مدارس هستند، می بایست در مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. در دوره گذشته فرآیند ثبت نام هر دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم از روز 26 بهمن ماه لغایت 3 اسفند 98 انجام گرفت. تاکنون زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 مشخص نشده است، اما احتمال می دهیم روند زمانی سال گذشته تکرار شود.

برای آن که بتوانید در اسرع وقت از تاریخ دقیق ثبت نام آزمون مذکور و سایر جزئیات مربوط به آن از جمله زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 مطلع شوید، می توانید ما را در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

پس از مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام آزمون مدارس سمپاد، تمامی علاقه مندان واجد شرایط اعم از متقاضیان ورود به پایه هفتم و دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir روند نام نویسی خود را تکمیل نمایند. البته دانش آموزان جهت ثبت نام در دوره متوسطه اول می توانند از طریق آدرس اینترنتی hoosh.medu.ir نیز اقدامات لازم را به انجام برسانند.

داوطلبان توجه داشته باشند که برای نام نویسی در آزمون ورودی مستلزم آشنایی با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون تیزهوشان و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می باشند که از همین رو، در ادامه مقاله به روند تکمیل مرحل نام نویسی می پردازیم.

 • ابتدا به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنید و پایه تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • کد ملی و رمز ورود همگام خود را در جایگاه های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • پس از ورود به صفحه جدید، تعهدنامه ای نمایان خواهد شد که می بایست به مطالعه شرایط و ضوابط عنوان شده بپردازید و چنانچه مورد تایید واقع شد، تیک عبارت درج شده در پایین صفحه را فعال کنید و در نهایت روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
 • بخش بعدی مربوطه تکمیل اطلاعات عمومی می باشد که می بایست آن ها را در کادر های مربوطه درج نموده و عکس خود را بارگذاری نمایید و سپس گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخای کنید تا وارد گام بعدی شوید.
 • در این قسمت باید اقدامات لازم جهت تکمیل اطلاعات مدرسه استعداد درخشان را به انجام رسانده و مجددا کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.
 • پس از “تأیید صحت اطلاعات” و دریافت کد پیگیری، آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگه دارید.

به این نکته توجه داشته باشید که مدرسه انتخابی باید نزدیک محل سکونت بوده و دانش آموز تنها مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه بر اساس الویت بندی خود می باشد. همچنین توجه داشته باشید که دانش آموزان می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 در موعد مقرر هزینه نام نویسی را با مراجعه به سامانه مذکور از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

اگر قصد تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان را دارید باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مطلع بوده و سپس با به همراه داشتن مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان، نسبت به نام نویسی خود و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایید.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • برای ورود به پایه هفتم می بایست مقیاس پایه پنجم و ششم دانش آموز”خیلی خوب” باشد (اگر تنها مقیاس یک درس از مجموع دو پایه مذکور “خوب” باشد نیز قابل قبول است.)
 • مسئولیت صحت مندرجات در تقاضانامه ثبت نام به عهده داوطلب می باشد.
 • برای ورود به پایه دهم می بایسیت معدل کل متقاضی در پایه هشتم سال تحصیلی 98 – 99 بالای 19 باشد.
 • دانش آموزان پایه نهم که در این مدارس تحصیل نموده اند، مشروط به دارا بودن شرایط، نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و برای دوره متوسطه دوم نیز در مدارس تیزهوشان به تحصیل خود ادامه خواهند داد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 – 1401

 علاقه مندان شرکت در آزمون تیزهوشان می بایست برای اطلاع از تمامی نکات قابل توجه جهت انجام فرآیند نام نویسی و شرکت در آزمون به دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نمایند و تمامی مندرجات آن را با دقت مطالعه کنند تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به این امر اقدامات لازم را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که این دفترچه همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که به محض اتشار آن، لینک موجود در جدول زیر نیز فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

پس از گذر از تمام مراحل ذکر شده در مقاله می بایست در مهلت تعیین شده که حدودا 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان می باشد، مجددا به سایت مربوطه مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اقدام نمایید. لازم به ذکر است که سوالات آزمون تیزهوشان به دو دسته استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تقسیم می شوند که برای دوره اول متوسطه تنها شامل سوالات تحلیلی بوده و برای دوره متوسطه دوم شامل هر دو نوع سوال می باشد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، روی لینک های منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 - 1401 اقدام نمود؟

تاریخ انجام این فرآیند تا کنون مشخص نشده اما با توجه به زمان ثبت نام دوره گذشته، احتمالا آغاز نام نویسی در بهمن ماه 99 باشد.

2- چگونه می توان در آزمون مدارس تیزهوشان استان گلستان 1400 - 1401 ثبت نام نمود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان انجام می گیرد.

3- نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم استان گلستان از چه طریقی انجام می شود؟

جهت ثبت نام در این آزمون می بایست به صورت الکترونیکی از طریق سایت hoosh.medu.ir اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره