تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام آزمون مدارس استعداد درخشان 99 - 1400
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون تیزهوشان با هدف شناخت و شکوفایی استعداد دانش آموزان برتر ایجاد شده است و دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند ، باید با تمامی شرایط و ضوابط تحصیل در این مدارس آشنا باشند. مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد (معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان) فعالیت می کنند. این مدارس هر ساله برای پذیرش دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم اقدام به برگزاری آزمون ورودی می نمایند که از این طریق میزان دانش علمی و بهره هوشی داوطلبان بررسی می شود و در نهایت از داوطلبانی که در سطح بالاتری نسبت به بقیه داوطلبان قرار دارند ، ثبت نام به عمل می آورند. سوالات آزمون تیزهوشان از 2 بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان را ارزیابی کنند. ثبت نام در آزمون هر یک از مقاطع مذکور در سایت های مجزا انجام خواهد شد.

جهت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می بایست به سایت اینترنتی hoosh.medu.ir و جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم به سایتAzmoon.medu.ir مراجعه نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

اگر برای مقطع ششم به هفتم مدارس تیزهوشان را انتخاب نموده اید ، باید بگوییم که آزمون این پایه تحصیلی دستخوش تغییراتی شده است. در واقع شیوه گزینش آن برگزاری آزمون هوش و ارزیابی استعداد تحلیلی دانش آموز می باشد (منابع آزمون از هیچ یک از مواد درسی نخواهد بود). ثبت نام تیزهوشان ششم از لغایت 26 بهمن ماه لغایت 3 اسفند ماه انجام می گیرد ، دانش آموزانی که شرایط ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان هفتم را دارا هستند می بایست در موعد مقرر به سایت  hoosh.medu.ir مراجعه نموده و اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام آزمون این مقطع تحصیلی 25 هزار تومان می باشد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

 • در مرحله اول وارد سایت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به نشانی hoosh.medu.ir شده و کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد کنید.
 • در مرحله دوم فرم تقاضانامه ثبت نام را تکمیل نمایید.
 • عکس دانش آموز را با فرمت jpg بارگذاری نمایید.
 • سپس مبلغ در نظر گرفته شده را با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب در همان سامانه پرداخت کنید.
 • در نهایت پس از تکمیل ثبت نام کد پیگیری را دریافت نمایید. (توجه داشته باشید، عدم دریافت کد پیگیری به منزله کامل نشدن ثبت نام است).

نکته: دانش آموزان در صورت فراموش کردن یا عدم دسترسی به رمز ورود همگام می توانند به مدرسه خود مراجعه و رمز خود را دریافت نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ، از 26 بهمن ماه آغاز و تا 3 اسفند ماه نیز ادامه خواهد داشت. داوطلبان واجد شرایط می توانند در بازه زمانی مشخص شده به سایت Azmoon.medu.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین هزینه ثبت نام در این آزمون به مبلغ 25 هزار تومان می باشد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 1. در ابتدا وارد سایت Azmoon.medu.ir شده و کد ملی به همراه رمز ورود همگام (برای دریافت رمز ورود همگام، باید به مدرسه مراجعه نمود) خود را درج کنید.

2. با ورود به صفحه بعدی ، تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با تعهد دکمه «ذخیره و بعدی» را انتخاب نمایید.

مرحله سوم

3. با ورود به صفحه بعدی ، باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود اقدام نمایید.

مرحله چهارم

4. در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد ، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11 ، کد ملی خواهر یا برادر دوقلو یا چندقلو خود را تکمیل کند.

مرحله پنجم

5. اطلاعات شماره 16 تا 20 (در تصویر زیر) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و دقت داشته باشید که امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

مرحله هفتم

6. برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم مشخصی تعیین شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید. در قسمت درج معدل ، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد ، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

مرحله هشتم

7. چنانچه اطلاعات وارد شده در این بخش را تایید می کنید ، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

مرحله ششم

8. در این مرحله باید اطلاعات مربوط به مدارس استعداد درخشان مورد نظر را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

اطلاعات استعداد درخشان

 

10. در آخر گزینه “تأیید صحت اطلاعات” وارد شده را بزنید و بر روی دکمه «ذخیره و بعدی» کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه ، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد . اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری ، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

پرداخت هزینه

هزینه ثبت نام تیزهوشان همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه قابل پرداخت می باشد. لذا داوطلبان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سایت ، هزینه آزمون را که معادل 25 هزار تومان می باشد ، پرداخت نمایند.

بعد از اینکه تمامی اطلاعات خود را به درستی وارد کردید از رسید ثبت نام خود پرینت بگیرید و برای مراحل بعدی آزمون نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام و منابع آزمون مدارس تیزهوشان 

با توجه به اهمیت موضوع شرایط ثبت نام تیزهوشان در این بند از مطلب به توضیحاتی در این خصوص خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم  پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 97 – 98
 3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 98 – 99

چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور ، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 97 – 98

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی مدارس تیزهوشان ابتدا باید دفترچه ثبت نام مقطع مورد نظر را دریافت نموده ، سپس فرآیند ثبت نام را انجام دهند.  دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم و دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم معمولا چند روز قبل از شروع ثبت نام منتشر خواهد شد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400
دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ، چه زمانی آغاز می شود؟

معمولا در اواسط اردیبهشت ماه ، ثبت نام این آزمون آغاز می شود.

2- برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ، چه زمانی اقدام کنم؟

ثبت نام این آزمون ، از اواخر بهمن ماه آغاز و تا روزهای ابتدایی اسفند ماه ، ادامه دارد.

3- برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ، باید از طریق مدرسه اقدام کنیم؟

خیر ، می توانید خودتان به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان مراجعه کنید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  سلام وقتتون به خیر می خواستم بدونم میشه همزمان هم در ازمون تیزهوشان وهم در ازمون نمونه دولتی شرکت کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بر اساس اطلاعیه های اعلام شده در حال حاضر شما می توانید تا تاریخ ۹۸/۱۲/۳ در آزمون استعدادهای درخشان ثبت نام انجام داده و با توجه به پایه تحصیلی خود منابع مربوطه را مطالعه بفرمایید. متاسفانه برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای صادر نشده است.

 2. Avatar

  سلام.وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم منابع برای آزمون ششم به هفتم چی مناسب تره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   محتوای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد. شما می توانید منابع پیشنهادی را که شامل کتاب ۱۰۰۰ تست استعداد تحلیلی تیزهوشان از انتشارات مهر و ماه ، کتاب هوش و استعداد تحلیلی ویژه تیزهوشان از انتشارات فرزانگان و … می باشد را مطالعه کرده و آمادگی لازم را برای آزمون کسب کنید.

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99