خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

مدارس نمونه دولتی یکی از برترین مدارس کشور است که هر ساله به جذب دانش آموزان با استعداد و واجد شرایط می پردازد. داوطلبان برای ورود به این مدارس باید در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده و نمره حدنصاب آن را کسب نمایند. البته این آزمون تنها برای پایه نهم به دهم برگزار می شود و دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم باید به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام خود را بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت حضوری انجام دهند. ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه دهم و همچنین دریافت دفترچه راهنمای آن در سایت آموزش و پرورش استان محل زندگی داوطلب امکان پذیر است.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ساری می بایست به سایت استان به نشانی الکترونیکی 217.219.172.53 مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، معمولا هر ساله در تمامی استان های کشور به صورت همزمان با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش هر استان صورت می گیرد. نام نویسی جهت ورود به مدارس نمونه دولتی استان مازندران در سال 1401 – 1402 به صورت اینترنتی و از 30 فروردین لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 از طریق مراجعه به سایت ثبت‌ نام اداره کل آموزش و پرورش این استان انجام می شود.

همچنین امکان در نظر گرفتن مهلت مجددی به منظور نام نویسی داوطلبان بازمانده از ثبت نام وجود دارد که در حال حاضر اطلاعیه دقیقی در این خصوص منتشر نشده است. شما می توانید جهت اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

طی سال های گذشته، دانش آموزان پایه ششم به هفتم همانند دانش آموزان پایه نهم به دهم بر اساس شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و کسب نمره حدنصاب امکان ثبت نام در این مدارس را داشتند. اما بر اساس اطلاعیه صادره، نحوه ورود داوطلبان پایه ششم به این مدارس در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده که مطابق آن، پذیرش این دسته از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد.

ثبت نام پایه ششم به هفتم 

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، از سال تحصیلی 97 – 98 به بعد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود. از همین رو، در سال 1401 – 1402 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون انجام خواهد شد.

ثبت نام پایه نهم به دهم

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی نام نویسی در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

تمامی داوطلبان برای تحصیل در این مدارس باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برخوردار باشند. بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام پایه ششم به هفتم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام پایه نهم به دهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه سال تحصیلی 1400 – 1401
 • داوطلبان می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه نظری در فرم تقاضانامه خود انتخاب نمایند.
 • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 1401
 • امکان ثبت تنها یک دبیرستان و هنرستان از شاخه های فنی و حرفه ای در فرم تقاضانامه نام نویسی آزمون وجود دارد.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • دانش آموزان محصل در خارج از کشور که تمایل به تحصیل در این دسته از مدارس داشته باشند، می بایست مانند دیگر دانش آموزان در آزمون مربوطه شرکت نموده و تنها به هنگام تکمیل فرم نام نویسی، کد 100099999 را در کادر کد مدرسه فعلی وارد نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

دفترچه راهنمای نام نویسی مدارس مذکور به جهت اطلاع داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی دهم، نکات، منابع امتحانی، ظرفیت و مدارک پذیرش، نمونه فرم ثبت نام و… ارائه شده است. نکته قابل توجهی که در این خصوص می توان بیان نمود، مجزا بودن سایت انتشار دفترچه نام نویسی این آزمون می باشد، یعنی دفترچه راهنمای آزمون نمونه دولتی استان مازندران در تاریخ مقرر که معمولا همزمان با آغاز  روند ثبت نام است، از طریق سایت 217.219.172.53 منتشر می گردد. همچنین به منظور تسهیل دسترسی به فایل مذکور، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

منابع و ضرایب آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 – 1402

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون ورودی می بایست با استفاده از برنامه ریزی و مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی نهم، تسلط و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون مربوطه را کسب نمایند. یکی از مواردی که اطلاع از آن اهمیت زیادی به جهت طراحی برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی مطالعاتی صحیح داوطلبان خواهد داشت، ضرایب و تعداد سوالات هر درس از آزمون مربوطه می باشد که تمامی موارد ذکر شده هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آن بیان می گردد. متقاضیان می توانند با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در جدول زیر، اطلاعات مذکور در خصوص آزمون این مدارس را مشاهده نمایند.

منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402
مشاهده منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

(جهت مشاهده مطلب، روی لینک فوق کلیک کنید.)

 

سوالات متداول

1- در چه زمانی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساری 1401 - 1402 امکان پذیر است؟

دانش آموزان برای نام نویسی در این آزمون از 30 فروردین لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 فرصت دارند.

2- از طریق چه سایتی ثبت نام آزمون نمونه دولتی ساری انجام می شود؟

افراد واجد شرایط از طریق نشانی اینترنتی 217.219.172.53 می توانند ثبت نام خود را به انجام برسانند.

3- پذیرش دانش آموزان پایه ششم در آزمون نمونه دولتی ساری 1401 - 1402 به چه صورت است؟

برای پایه ششم آزمونی برگزار نخواهد شد و پذیرش با مراجعه به مدرسه مربوطه و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج کنکور