خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 - 1403
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

مدارس نمونه دولتی یکی از برترین مدارس کشور است که هر ساله به جذب دانش آموزان با استعداد و واجد شرایط می پردازد. داوطلبان برای ورود به این مدارس باید در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده و نمره حدنصاب آن را کسب نمایند. البته این آزمون تنها برای پایه نهم به دهم برگزار می شود و دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و بدون نیاز به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نام نویسی شوند.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ساوه باید به نشانی الکترونیکی my.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

از آنجایی که لینک ثبت نام موجود در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، تنها در بازه زمانی معین شده جهت نام نویسی فعال می باشد؛ به همین جهت اطلاع از زمان ثبت نام آزمون ورودی نمونه دولتی دارای اهمیت زیادی می باشد. با توجه به اخبار منتشر شده، داوطلبان می بایست از روز شنبه 15 فروردین لغایت 25 فروردین 1402 اقدام به ثبت نام نمایند. البته ممکن است تاریخ ذکر شده برای بازماندگان از نام نویسی تمدید گردد که در این صورت، مقاله به روز خواهد شد.

شایان ذکر است که آزمون مدارس نمونه دولتی مختص داوطلبان مقطع متوسطه دوم است و دانش آموزان متوسطه اول بدون شرکت در آزمون و از طریق استناد به کارنامه و پیشینه تحصیلیشان ارزیابی می گردند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

تا چند سال اخیر، پذیرش دانش آموزان هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم در مدارس نمونه دولتی از طریق قبولی در آزمون ورودی انجام می گرفت. اما در حال حاضر آزمون ورودی تنها برای مقطع دهم برگزار می شود و دانش آموزان متوسطه اول نیازی به شرکت در آزمون ندارند. با توجه به تفاوت نحوه پذیرش این دو پایه، به تفکیک به هر یک خواهیم پرداخت.

ثبت نام پایه ششم به هفتم

دانش آموزان این مقطع باید به صورت حضوری، به مدرسه نمونه دولتی نزدیک محل زندگی خود مراجعه نموده تا از جزئیات پذیرش اطلاع یابند و بتوانند در این مدارس به تحصیل بپردازند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با حذف آزمون ورودی، ملاک پذیرش داوطلبان چه خواهد بود؟ با توجه به محدودیت پذیرش دانش آموز و تعداد زیاد رقیبان، دانش آموزانی در اولویت خواهند بود که سوابق تحصیلی بهتری دارند یا از امتیاز رتبه علمی فرهنگی ویژه برخوردار هستند.

ثبت نام پایه نهم به دهم

پذیرش اینترنتی دانش آموزان پایه نهم به دهم در سال 1402 – 1403، با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به نشانیmy.medu.ir، صورت می گیرد. البته صفحه مربوط به ثبت نام نمونه دولتی در این سامانه، تنها در بازه زمانی ذکر شده قابل دسترسی می باشد. پس از مراجعه به درگاه ثبت نامی، مطابق با مراحل زیر روند ثبت نام را تکمیل نمایید:

 • پس از مراجعه به سایت my.medu.ir، کد ملی و سریال شناسنامه را وارد نمایید.
 • در صفحه نمایان شده، “ثبت نام مدارس نمونه دولتی” را بفشارید و اقدام به پرداخت هزینه آزمون نمایید.
 • بر اساس نکات ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، اقدام به بارگذاری عکس داوطلب نمایید.
 • با توجه به اطلاعات شخصی و هویتی خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.
 • در نهایت با اتمام روند ثبت نام، کد پیگیری برای شما نمایش داده می شود که می بایست آن را یادداشت نمایید. توجه داشته باشید که صدور کد پیگیری به معنی قطعی شدن ثبت نام شما می باشد و تا زمانی که کد را دریافت نکرده اید، مراحل نام نویسی ادامه دارد.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

دانش آموزان پایه نهم که مدارس نمونه دولتی را برای ادامه تحصیل خود در مقطع دهم انتخاب نموده اند، باید در آزمون ورودی آن نمره حدنصاب را کسب نمایند. داوطلبان فراموش نکنند که برای نام نویسی در این آزمون و یا راهیابی به مدارس مذکور باید واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باشند. تمامی این شرایط، قوانین و ضوابط در دفترچه ثبت نام نمونه دولتی نهم درج شده است که البته در ادامه متن مقاله، کلیه شرایط لازم برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی را ذکر کرده ایم.

شرایط ثبت نام پایه ششم به هفتم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام پایه نهم به دهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه سال تحصیلی 1401 – 1402
 • داوطلبان می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه نظری در فرم تقاضانامه خود انتخاب نمایند.
 • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1402
 • امکان ثبت تنها یک دبیرستان و هنرستان از شاخه های فنی و حرفه ای در فرم تقاضانامه نام نویسی آزمون وجود دارد.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس نمونه دولتی، می تواند بسیاری از پرسش های شرکت کنندگان مانند ضوابط و مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی، مقدار و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی، میزان تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی را پاسخ دهد.

اگرچه دفترچه مذکور در حال حاضر منتشر نشده است، اما لینک قرار داده شده به محض انتشار فعال می گردد و مطالعه مندرجات آن به تمامی داوطلبان توصیه می شود. انتظار می رود که دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، یک روز پیش از شروع مهلت نام نویسی از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و یا همزمان با آن، در دسترس علاقه مندان قرار بگیرد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم 1402 – 1403 (به زودی فعال می گردد.)

تاریخ انتشار :

15 فروردین 1402

توصیه می شود چنانچه به اطلاعات بیشتری درباره زمان، نحوه و سایت اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیازمندید، بر روی لینک درج شده کلیک فرمایید.

منابع و ضرایب آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه 1402 – 1403

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون ورودی می بایست با استفاده از برنامه ریزی و مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی نهم، تسلط و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون مربوطه را کسب نمایند. یکی از مواردی که اطلاع از آن اهمیت زیادی به جهت طراحی برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی مطالعاتی صحیح داوطلبان خواهد داشت، ضرایب و تعداد سوالات هر درس از آزمون مربوطه می باشد که تمامی موارد ذکر شده هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آن بیان می گردد. متقاضیان می توانند با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در جدول زیر، اطلاعات مذکور در خصوص آزمون این مدارس را مشاهده نمایند.

منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403
مشاهده منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی

(جهت مشاهده مطلب، روی لینک فوق کلیک کنید.)

سوالات متداول

1- برای انجام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ باید در چه زمانی اقدام کرد؟

دانش آموزان از 15 فروردین الی جمعه 25 فروردین ۱۴۰۲ فرصت نام نویسی دارند.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی ساوه از چه سایتی انجام می شود؟

واجدین شرایط می توانند از طریق سامانه اینترنتی my.medu.ir اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را به انجام برسانند.

3- چه شرایطی برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ساوه ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ اعلام شده است؟

شرایط مورد نیاز جهت شرکت در آزمون، در متن مقاله نگارش شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد