خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

در مدارس نمونه دولتی بستر آموزشی جهت شکوفایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان به مراتب بیشتر خواهد بود و می توان گفت که برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده از سوی مدرسه می تواند در روند پیشرفت و هدف گذاری دانش آموزان نقش پررنگی را ایفا کند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی در پایه اول تا ششم ابتدایی انجام نمی شود و دانش آموزان از مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم می توانند بر اساس ضوابط تعیین شده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. همچین طبق تعرفه اعلام شده، دانش آموزان در حال تحصیل در این مدارس باید اقدام به پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی سنندج می بایست به سایت استان به نشانی الکترونیکی azmoon-kurd.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، معمولا هر ساله در تمامی استان های کشور به صورت همزمان با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش هر استان صورت می گیرد. نام نویسی جهت ورود به مدارس نمونه دولتی سنندج در سال 1401 – 1402 به صورت اینترنتی و از 30 فروردین لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 از طریق مراجعه به سایت ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش این استان انجام می شود.

همچنین امکان در نظر گرفتن مهلت مجددی به منظور نام نویسی داوطلبان بازمانده از ثبت نام وجود دارد که در حال حاضر اطلاعیه دقیقی در این خصوص منتشر نشده است. شما می توانید جهت اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، در کانال تلگرام نمونه دولتی عضو شوند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

طی سال های گذشته، دانش آموزان پایه ششم به هفتم همانند دانش آموزان پایه نهم به دهم بر اساس شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره حدنصاب امکان ثبت نام در مدارس مذکور را داشتند. اما بر اساس اطلاعیه صادره، نحوه ورود داوطلبان پایه ششم به این مدارس در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده که مطابق آن، پذیرش این دسته از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد.

ثبت نام پایه ششم به هفتم

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، از سال تحصیلی 97 – 98 به بعد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود. از همین رو، در سال 1401 – 1402 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون انجام خواهد شد.

ثبت نام پایه نهم به دهم

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی نام نویسی در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه سال تحصیلی 1400 – 1401
 • داوطلبان می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه نظری در فرم تقاضانامه خود انتخاب نمایند.
 • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 1401
 • امکان ثبت تنها یک دبیرستان و هنرستان از شاخه های فنی و حرفه ای در فرم تقاضانامه نام نویسی آزمون وجود دارد.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • دانش آموزان محصل در خارج از کشور که تمایل به تحصیل در این دسته از مدارس داشته باشند، می بایست مانند دیگر دانش آموزان در آزمون مربوطه شرکت نموده و تنها به هنگام تکمیل فرم نام نویسی، کد 100099999 را در کادر کد مدرسه فعلی وارد نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

دفترچه راهنمای نام نویسی مدارس نمونه دولتی به جهت اطلاع داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، نکات، منابع امتحانی، ظرفیت و مدارک پذیرش، نمونه فرم ثبت نام و… ارائه شده است. نکته قابل توجهی که در این خصوص می توان بیان نمود، مجزا بودن سایت انتشار دفترچه نام نویسی این آزمون می باشد، یعنی دفترچه راهنمای آزمون نمونه دولتی سنندج در تاریخ مقرر که معمولا همزمان با آغاز  روند ثبت نام است، از طریق سایت azmoon-kurd.medu.ir منتشر می گردد. همچنین به منظور تسهیل دسترسی به فایل مذکور، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 

دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

منابع و ضرایب آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 می بایست با استفاده از برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی و مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی نهم، تسلط و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون مربوطه را کسب نمایند. یکی از مواردی که اطلاع از آن اهمیت زیادی به جهت طراحی برنامه ریزی مطالعاتی صحیح داوطلبان خواهد داشت، ضرایب و تعداد سوالات هر درس از آزمون مربوطه می باشد که تمامی موارد ذکر شده هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی بیان می گردد. متقاضیان می توانند با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در جدول زیر، اطلاعات مذکور در خصوص آزمون این مدارس را مشاهده نمایند.

منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1401
مشاهده منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی سنندج 1401 – 1402

(جهت مشاهده مطلب، روی لینک فوق کلیک کنید.)

 

 

سوالات متداول

1- چگونه باید ثبت نام آزمون نمونه دولتی سنندج 1401 - 1402 را انجام دهیم؟

نام نویسی این فرآیند از 30 فروردین لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 انجام می شود.

2- نام نویسی آزمون نمونه دولتی سنندج از چه طریقی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام نمونه دولتی این استان به نشانی azmoon-kurd.medu.ir روند مربوطه را به انجام برسانند.

3- متقاضیان شرکت در آزمون نمونه دولتی پایه نهم می بایست چه شرایطی داشته باشند؟

از جمله این شرایط می توان به شرط معدل دانش آموزان اشاره نمود که به طور کامل در متن مقاله به آن اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج کنکور