تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

در مدارس نمونه دولتی بستر آموزشی جهت شکوفایی و پرورش استعدادهای دانش آموازان به مراتب بیشتر خواهد بود و می توان گفت که برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده از سوی مدرسه می تواند در روند پیشرفت و هدف گذاری دانش آموزان نقش پررنگی را ایفا کند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی در پایه اول تا ششم ابتدایی انجام نمی شود و دانش آموزان از مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم می توانند بر اساس ضوابط تعیین شده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. همچین طبق تعرفه اعلام شده، دانش آموزان در حال تحصیل در این مدارس باید اقدام به پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی کاشان می بایست به سایت استان به نشانی الکترونیکی sanjesh.isfedu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، معمولا هر ساله در تمامی استان های کشور به صورت همزمان با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش هر استان صورت می گیرد. نام نویسی جهت ورود به مدارس نمونه دولتی در سال 1400 – 1401 به صورت اینترنتی و از 21 لغایت 31 فروردین ماه 1400 از طریق مراجعه به سایت ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان ها انجام می شود. همچنین داوطلبان می توانند جهت اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، در کانال تلگرام نمونه دولتی عضو شوند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

طی سال های گذشته، دانش آموزان پایه ششم به هفتم همانند دانش آموزان پایه نهم به دهم بر اساس شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره حدنصاب امکان ثبت نام در مدارس مذکور را داشتند. اما بر اساس اطلاعیه صادره، نحوه ورود داوطلبان پایه ششم به این مدارس در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده که مطابق آن، پذیرش این دسته از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد.

ثبت نام پایه ششم به هفتم 

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، از سال تحصیلی 97 – 98 به بعد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود. از همین رو، در سال 1400 – 1401 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون خواهد بود.

ثبت نام پایه نهم به دهم

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی نام نویسی در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

  • دارا بودن تابعیت ایرانی
  • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
  • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

  • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
  • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه
  • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400
  • در مناطقی که امکان ثبت نام برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام، هر دو مدرسه را مطابق با اولویت های خود قرار دهند.
  • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
  • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 – 1401

با توجه به این که تا به این لحظه دفترچه راهنمای نام نویسی مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی 1400 – 1401 هیچ یک از استان های کشور منتشر نشده است، جهت اطلاع داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی سال گذشته را در جدول زیر قرار داده ایم و محض انتشار دفترچه آزمون 1400 – 1401، لینک دریافت آن نیز فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می توانند از منابع آزمون نمونه دولتی نهم جهت مطالعه و تسلط بر مطالب نیز استفاده کنند که برای اطلاع از لیست آن ها می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی افراد پذیرفته شده باید به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 - 1401 به چه صورت است؟

هنوز اطلاعیه جهت ثبت نام در سال 1400 - 1401 اعلام نشده است اما انتظار می روند این فرآیند در نیمه دوم فروردین ماه آغاز شود.

2- نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 - 1401 برای دانش آموزان پایه ششم و نهم چگونه است؟

پذیرش دانش آموزان پایه ششم بر اساس سوابق تحصیلی و با مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر و پایه نهم از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون کتبی خواهد بود.

3- شرط معدل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی کاشان 1400 - 1401 برای دانش آموزان پایه نهم چگونه است؟

کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400 از جمله شرایط ثبت نام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره