خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 - 1403
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

مدارس نمونه دولتی یکی از برترین مدارس کشور است که هر ساله به جذب دانش آموزان با استعداد و واجد شرایط می پردازد. داوطلبان برای ورود به این مدارس باید در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده و نمره حدنصاب آن را کسب نمایند. البته این آزمون تنها برای پایه نهم به دهم برگزار می شود و دانش آموزان پایه ششم برای ورود به پایه هفتم باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و بدون نیاز به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نام نویسی شوند.

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی گرگان باید به نشانی الکترونیکی my.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

از آنجایی که لینک ثبت نام موجود در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، تنها در بازه زمانی معین شده جهت نام نویسی فعال می باشد؛ به همین جهت اطلاع از زمان ثبت نام آزمون ورودی نمونه دولتی دارای اهمیت زیادی می باشد. با توجه به اخبار منتشر شده، داوطلبان می بایست از روز شنبه 15 فروردین لغایت 25 فروردین 1402 اقدام به ثبت نام نمایند. البته ممکن است تاریخ ذکر شده برای بازماندگان از نام نویسی تمدید گردد که در این صورت، مقاله به روز خواهد شد.

شایان ذکر است که آزمون مدارس نمونه دولتی مختص داوطلبان مقطع متوسطه دوم است و دانش آموزان متوسطه اول بدون شرکت در آزمون و از طریق استناد به کارنامه و پیشینه تحصیلیشان ارزیابی می گردند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

تا چند سال اخیر، پذیرش دانش آموزان هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم در مدارس نمونه دولتی از طریق قبولی در آزمون ورودی انجام می گرفت. اما در حال حاضر آزمون ورودی تنها برای مقطع دهم برگزار می شود و دانش آموزان متوسطه اول نیازی به شرکت در آزمون ندارند. با توجه به تفاوت نحوه پذیرش این دو پایه، به تفکیک به هر یک خواهیم پرداخت.

ثبت نام پایه ششم به هفتم

دانش آموزان این مقطع باید به صورت حضوری، به مدرسه نمونه دولتی نزدیک محل زندگی خود مراجعه نموده تا از جزئیات پذیرش اطلاع یابند و بتوانند در این مدارس به تحصیل بپردازند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با حذف آزمون ورودی، ملاک پذیرش داوطلبان چه خواهد بود؟ با توجه به محدودیت پذیرش دانش آموز و تعداد زیاد رقیبان، دانش آموزانی در اولویت خواهند بود که سوابق تحصیلی بهتری دارند یا از امتیاز رتبه علمی فرهنگی ویژه برخوردار هستند.

ثبت نام پایه نهم به دهم

پذیرش اینترنتی دانش آموزان پایه نهم به دهم در سال 1402 – 1403، با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به نشانیmy.medu.ir، صورت می گیرد. البته صفحه مربوط به ثبت نام نمونه دولتی در این سامانه، تنها در بازه زمانی ذکر شده قابل دسترسی می باشد. پس از مراجعه به درگاه ثبت نامی، مطابق با مراحل زیر روند ثبت نام را تکمیل نمایید:

 • پس از مراجعه به سایت my.medu.ir، کد ملی و سریال شناسنامه را وارد نمایید.
 • در صفحه نمایان شده، “ثبت نام مدارس نمونه دولتی” را بفشارید و اقدام به پرداخت هزینه آزمون نمایید.
 • بر اساس نکات ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، اقدام به بارگذاری عکس داوطلب نمایید.
 • با توجه به اطلاعات شخصی و هویتی خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.
 • در نهایت با اتمام روند ثبت نام، کد پیگیری برای شما نمایش داده می شود که می بایست آن را یادداشت نمایید. توجه داشته باشید که صدور کد پیگیری به معنی قطعی شدن ثبت نام شما می باشد و تا زمانی که کد را دریافت نکرده اید، مراحل نام نویسی ادامه دارد.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

تمامی داوطلبان برای تحصیل در این مدارس باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برخوردار باشند. بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام پایه ششم به هفتم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام پایه نهم به دهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه سال تحصیلی 1401 – 1402
 • داوطلبان می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه نظری در فرم تقاضانامه خود انتخاب نمایند.
 • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1402
 • امکان ثبت تنها یک دبیرستان و هنرستان از شاخه های فنی و حرفه ای در فرم تقاضانامه نام نویسی آزمون وجود دارد.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

چنانچه قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 را دارید، حتما پیش از اقدام به نام نویسی دفترچه راهنمای مربوطه را مطالعه نمایید. دفترچه ثبت نامی اطلاعات مفیدی را در رابطه با شرایط و مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی، نحوه تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی، مراحل نام نویسی، شیوه پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی و زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در اختیارتان قرار می دهد.

در ادامه لینک مربوط به دانلود دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون نمونه دولتی درج شده است که با توجه به عدم انتشار دفترچه تا به این لحظه، غیر فعال می باشد. پیش بینی می شود یک روز پیش از شروع نام نویسی و یا همزمان با آن، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم نیز منتشر گردد که به محض انتشار، لینک درج شده فعال می گردد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم 1402 – 1403 (به زودی فعال می گردد.)

تاریخ انتشار :

15 فروردین 1402

چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اعلام نتایج از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی می باشید، توصیه می شود مطالب مندرج در مقاله اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را مطالعه نمایید.

منابع و ضرایب آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان 1402 – 1403

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون ورودی می بایست با استفاده از برنامه ریزی و مطالعه منابع آزمون نمونه دولتی نهم، تسلط و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون مربوطه را کسب نمایند. یکی از مواردی که اطلاع از آن اهمیت زیادی به جهت طراحی برنامه ریزی آزمون نمونه دولتی مطالعاتی صحیح داوطلبان خواهد داشت، ضرایب و تعداد سوالات هر درس از آزمون مربوطه می باشد که تمامی موارد ذکر شده هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آن بیان می گردد. متقاضیان می توانند با کلیک بر روی لینک قرار داده شده در جدول زیر، اطلاعات مذکور در خصوص آزمون این مدارس را مشاهده نمایند.

منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403
مشاهده منابع و ضرایب سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی

(جهت مشاهده مطلب، روی لینک فوق کلیک کنید.)

سوالات متداول

1- برای انجام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی گرگان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ باید در چه زمانی اقدام کرد؟

دانش آموزان می بایست از روز سه شنبه مورخ 15 فروردین الی جمعه 25 فروردین ۱۴۰۲ نام نویسی خود را انجام دهند.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی گرگان از چه سایتی انجام می شود؟

واجدین شرایط می توانند از طریق سامانه اینترنتی my.medu.ir اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را به انجام برسانند.

3- پذیرش دانش آموزان پایه ششم در آزمون نمونه دولتی گرگان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ به چه صورت است؟

برای پایه ششم آزمونی برگزار نخواهد شد و پذیرش با مراجعه به مدرسه مربوطه و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد