تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 99 - 1400
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس نمونه دولتی یا نمونه مردمی به دلیل کیفیت آموزشی مناسب تر نسبت به مدارس دولتی، باعث جذب بسیاری از دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم شده است. با توجه به این که آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم در سال گذشته برگزار نشد و پذیرش دانش آموزان تنها بر اساس سوابق تحصیلی آن ها انجام گرفت، انتظار می رود امسال نیز پذیرش دانش آموزان برتر و ممتاز در پایه ششم این مدارس به همین روال باشد.

اما دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 که قصد دارند تحصیلات خود را در پایه دهم این مدارس ادامه دهند، می بایست حدنصاب نمره آزمون ورودی را کسب کنند. هر یک از داوطلبان باید در موعد مقرر و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه، نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم حذف شده است و ثبت نام آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 99 – 1400

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت نام نمونه دولتی ششم به صورت اینترنتی از سال گذشته حذف شده است و از همین رو پیش بینی می شود امسال نیز پذیرش دانش آموزان صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها صورت بگیرد.

بر خلاف تصور داوطلبان که انتظار می رفت همانند دوره های گذشته زمان ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400 با یکدیگر یکسان باشند اما با اتمام مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 -1400 همچنان خبری مبنی بر آغاز نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی منتشر نشده است و اطلاعات موثقی نیز درباره آن در دست نیست.

با تمامی این تفاسیر نمی توان زمان دقیقی را برای آغاز فرآیند ثبت نام مدارس نمونه دولتی ارائه نمود. به همین دلیل توصیه می کنیم در کانال تلگرام نمونه دولتی عضو شوید چرا که به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، اخبار مرتبط با آن از طریق این کانال اطلاع رسانی خواهد شد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

نکته مهم: به دلیل مشخص نبودن زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی و همچنین عدم انتشار دفترچه مربوطه، نکات مندرج در ادامه مقاله با توجه به شرایط پذیرش دوره های گذشته ارائه شده اند و در صورت اعمال هر گونه تغییرات، این مقاله نیز به روزرسانی خواهد شد.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 98 – 99
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم ابتدایی
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند مطابق با اولویت بندی خود هر دو مدرسه را در فرم ثبت نام اینترنتی خود قید نمایند.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.

شرایط اختصاصی در مدارس نمونه دولتی نهم

 • شیوه پذیرش دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در رشته های نظری و فنی حرفه ای، بر اساس معدل کل پایه نهم ابتدایی و نمره کسب شده در آزمون می باشد. توجه داشته باشید که میزان تاثیر هر یک از موارد فوق برابر با 50 درصد می باشد.
 • داشتن حداقل معدل کل 17 و کسب حداقل نمره 12 در تمام دروس امتحانی نیمسال دوم تحصیلی پایه نهم ابتدایی به عنوان شرط تاثیر 50 درصد معدل در نظر گرفته می شود.
 • 10 درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی به دانش آموزان دارای سهمیه شاهد و ایثارگران تعلق دارد.
 •  دانش آموزان دارای سهمیه شاهد تنها در صورت کسب 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده می توانند از سهمیه خود استفاده کنند.
 • دانش آموزانی که در آزمون یک مدرسه پذیرفته شده اند، مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی دیگر نمی باشند.

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

در صورتی که ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم طبق روال سال گذشته بر اساس سوابق تحصیلی دانش آموزان انجام شود، آزمونی برای آن برگزار نخواهد شد اما در صورت برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند با مراجعه به “سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان” به نشانی hoosh.medu.ir ثبت نام خود را به انجام برسانند.

اما در صورت ثبت نام اینترنتی متقاضیان شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه دهم، داوطلبان می بایست در موعد مقرر به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان” به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نموده و مطابق با راهنمای تصویری زیر، مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

 • داوطلبان برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنند و رمز ورود همگام را از مدیر مدرسه خود دریافت نمایند.

 •  پس از ورود به سامانه، نقش (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه محل تحصیل) خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه “تایید” کلیک نمایید.

 • با ورود به صفحه بعدی، دانش آموز باید تعهد نامه را با دقت مطالعه نموده و در صورت موافقت با آن، دکمه “ذخیره و بعدی” را انتخاب نماید.

 • با ورود به صفحه بعدی باید نسبت به تکمیل مشخصات عمومی خود اقدام نمایید.

مرحله چهارم

 • در صورت داشتن خواهر و برادر همزاد، شرکت کننده در این آزمون باید پس از انتخاب گزینه 11، کد ملی خواهر یا برادر دوقلو یا چندقلو خود را وارد کند.

مرحله پنجم

 • در این مرحله اطلاعات شماره 16 تا 20 (در تصویر زیر) به صورت خودکار نمایش داده خواهند شد و امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت.

مرحله هفتم

 • برای عکس دانش آموز ابعاد و حجم مشخصی تعیین شده است. به منظور آماده سازی فایل در ابعاد خواسته شده می توانید از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایید. در قسمت درج معدل، چنانچه معدل دانش آموز از حد تعیین شده کمتر باشد، داوطلب امکان ثبت نام در سامانه را ندارد.

مرحله هشتم

 • چنانچه اطلاعات وارد شده در این بخش را تایید می کنید، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

تایید و ادامه

 • در این مرحله باید اطلاعات مربوط به مدارس استعداد درخشان مورد نظر را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

اطلاعات استعداد درخشان

 • حالا نوبت به اطلاعات مدارس نمونه دولتی می رسد. اگر دارای سهمیه شاهد می باشید باید در قسمت “سهمیه شاهد” نوع سهمیه خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

مرحله نهم

 • در آخر گزینه “تأیید صحت اطلاعات” را انتخاب کرده و بر روی دکمه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید. توجه داشته باشید که تا قبل از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز فراهم می باشد اما پس از پرداخت هزینه و دریافت شماره پیگیری، امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت.

پرداخت هزینه

پس از انجام تمامی مراحل فوق لازم است به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی خود، هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 را نیز در موعد مقرر از طریق کارت های بانکی عضو شتاب که دارای رمز دوم پویا می باشند، پرداخت کنید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

در صورت عدم برگزاری آزمون ورودی مقطع ششم، دفترچه ای نیز برای آن منتشر نخواهد شد اما داوطلبانی که قصد دارند در آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم ثبت نام نمایند، لازم است ابتدا با مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی از جزئیات این آزمون مطلع شوند.

بررسی این دفترچه موجب می شود دانش آموزان با آگاهی کامل نسبت به شرایط ثبت نام نمونه دولتی، تعداد سوالات آزمون، زمان نام نویسی، زمان دریافت کارت ورود به جلسه، زمان برگزاری آزمون و… نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

به منظور آشنایی شما عزیزان با ضوابط و مقررات برگزاری آزمون نمونه دولتی پایه دهم، لینک دانلود دفترچه سال 98 را در ادامه مقاله قرار داده ایم و به محض انتشار دفترچه آزمون سال جاری، لینک مرتبط با آن نیز در جدول زیر فعال خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 98 – 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

داوطلبان برای ورود به سایت ثبت آزمون مدارس نمونه دولتی، نیاز به آشنایی با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دارند تا بتوانند با وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام به سیستم نام نویسی دسترسی پیدا کنند. پس از پایان مهلت ثبت نام اینترنتی نیز معمولا فرصتی تحت عنوان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون نمونه دولتی 99 – 1400 در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در بروز هر گونه اشتباه هنگام درج اطلاعات خود در سامانه بتوانند نسبت به رفع آن ها اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی چه زمانی شروع می شود؟

تا به این لحظه خبری مبنی بر آغاز نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی منتشر نشده است. شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار مربوطه در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوید.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به چه صورت انجام می شود؟

نام نویسی داوطلبان معمولا به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی انجام می شود اما درباره نحوه پذیرش داوطلبان در سال جاری، اطلاعات دقیقی در دست نیست.

3- برای ثبت نام ، رمز ورود همگام نیاز است. این رمز را چگونه تهیه کنیم؟

این رمز را باید از مدیر مدرسه محل تحصیل خود دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. Avatar

  سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم و به دلیل مطلع نبودن داخل آزمون نمونه دولتی ثبت نام نکردم فقط داخل تیزهوشان ثبت نام کردم می خواستم ببینم حالا که مهلت ثبت نام تموم شده راه دیگه ای برای آزمون دادن هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹، زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی تاکنون آغاز نشده است و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 2. Avatar

  زمان ثبت نام کی شروع میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به شرایط حال حاضر ، تاکنون از وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 3. Avatar

  برای من اون به علاوه واسه پرداخت نمیاد چی شده؟

دریافت مشاوره