چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 99 - 1400
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس نمونه دولتی یا نمونه مردمی به دلیل کیفیت آموزشی مناسب تر نسبت به مدارس دولتی، باعث جذب بسیاری از دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم شده است. امسال نیز همانند سال گذشته، شاهد عدم برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم می باشیم. بنابراین پذیرش این دست از داوطلبان در مدارس نمونه دولتی، صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها انجام می پذیرد.

اما دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 که قصد دارند تحصیلات خود را در پایه دهم این مدارس ادامه دهند، می بایست حدنصاب نمره آزمون ورودی را کسب کنند. هر یک از داوطلبان باید در موعد مقرر و پس از اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه، نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم حذف شده است و ثبت نام آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 99 – 1400

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت نام نمونه دولتی ششم به صورت اینترنتی از سال گذشته حذف شده است و امسال نیز پذیرش دانش آموزان صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد. بنابراین داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به مدارس مورد نظر خود مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به صورت حضوری به انجام برسانند.

همچنین دانش آموزانی که قصد دارند در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سال جاری شرکت نمایند، می توانند از 17 لغایت 27 خرداد ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. البته با توجه به نام نویسی متقاضیان به صورت استانی، برخی استان ها بازه زمانی مذکور را از 17 الی 31 خرداد ماه عنوان کرده اند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 98 – 99
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم ابتدایی
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • در مناطقی که امکان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند مطابق با اولویت بندی خود هر دو مدرسه را در فرم ثبت نام اینترنتی خود قید نمایند.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی 99 – 1400

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم طبق روال سال گذشته بر اساس سوابق تحصیلی دانش آموزان انجام می شود و آزمونی برای آن برگزار نخواهد شد. از همین رو، متقاضیان می توانند در زمان اعلام شده به مدرسه مورد نظر خود مراجعه نموده و حضورا نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

(جهت مشاهده، روی عکس کلیک کنید.)

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400 نیز به صورت استانی انجام می پذیرد. بنابراین لازم است متقاضیان برای انجام فرآیند ثبت نام، به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نمایند. لینک مستقیم تمامی سامانه های مذکور در جدول زیر ارائه شده است.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 99 – 1400
استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی azmoon.eamedu.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر sanjesh.buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

با توجه به این که نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی هر یک از استان ها از طریق سامانه مختص خود انجام می پذیرد، نمی توان توضیحات دقیقی را پیرامون راهنمای نام نویسی آن ها ارائه نمود. اما تمامی دانش آموزان می بایست یک سری مراحل کلی که در ادامه مقاله ارائه شده است را برای تکمیل روند ثبت نام خود به انجام برسانند.

 • ابتدا وارد سایت ثبت آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود شوید و به منظور آشنایی با ضوابط و مقررات آزمون، دفترچه مربوطه را دریافت کرده و مطالعه نمایید.
 • پس از مطالعه دفترچه می بایست هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 را جهت آغاز فرآیند نام نویسی خود به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.
 • بعد از پرداخت هزینه آزمون لازم است فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را در سامانه مربوطه بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که باید از عکس پرسنلی خود مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، اسکن تهیه نمایید.
 • در این مرحله بایستی فرم تقاضانه اینترنتی را تکمیل نموده و اطلاعات مورد درخواست را در سامانه وارد کنید.
 • پس از انجام تمامی مراحل فوق و تایید نهایی، سامانه کدی را تحت عنوان کد رهگیری صادر می کند که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 99 – 1400 پس از واریز قابل استرداد نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از آن که بخواهید اقدامی در این راستا انجام دهید، ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 99 – 1400را با دقت مطالعه نمایید تا در جریان تمامی جزئیات و ضوابط برگزاری این آزمون قرار بگیرید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی چه زمانی شروع می شود؟

ثبت نام این آزمون از 17 خرداد ماه آغاز شده و تا 27 خرداد ادامه دارد. برخی استان ها نیز 31 خرداد ماه را به عنوان آخرین مهلت نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی اعلام کرده اند.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به چه صورت انجام می شود؟

نام نویسی داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر یک از استان های کشور انجام می پذیرد.

3- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را چگونه می توانم دریافت کنم؟

دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی هر کدام از استان ها، از طریق سایت مربوطه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. Avatar

  سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم و به دلیل مطلع نبودن داخل آزمون نمونه دولتی ثبت نام نکردم فقط داخل تیزهوشان ثبت نام کردم می خواستم ببینم حالا که مهلت ثبت نام تموم شده راه دیگه ای برای آزمون دادن هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹، زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی تاکنون آغاز نشده است و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

 2. Avatar

  زمان ثبت نام کی شروع میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به شرایط حال حاضر ، تاکنون از وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 3. Avatar

  برای من اون به علاوه واسه پرداخت نمیاد چی شده؟

دریافت مشاوره