سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه

ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه

زمان ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99
ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

افرادی که فارغ التحصیل رشته های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقاطع کارشناسی و یا بالاتر می باشند، می بایست به منظور دریافت پروانه وکالت در یک آزمون جامع به رقابت بپردازند تا بدین طریق، شانس خود را برای ورود به عرصه وکالت بسنجند. آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه مانند بسیاری از آزمون های دیگر، طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی برگزار می شود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه می توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

تمامی مراحل ثبت نام آزمون مشاوران قوه قضائیه به صورت اینترنتی انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

بر خلاف سال گذشته، برگزاری آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون مذکو را دارند، می بایست در اسرع وقت با مراجعه به سایت این سازمان، اقدامات لازم در این راستا را به انجام برسانند. ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه از تاریخ 5 مرداد ماه آغاز شده و متقاضیان تا روز 12 مرداد ماه فرصت دارند فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

پیش از اقدام به ثبت نام و انجام فرآیند مربوطه، داوطلبان می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99 را از سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت نموده و پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز، به تکمیل مراحل ثبت نام خود بپردازند. لازم به ذکر است که امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه نیز وجود دارد اما توصیه می کنیم که در اولین فرصت، ثبت نام خود را انجام دهید. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با آزمون مذکور مطلع شوید.

نحوه ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

کلیه اطلاعیه های مرتبط با آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه که امسال نیز همانند سال گذشته با عنوان آزمون وکالت برگزار می گردد، از طریق سایت اختصاصی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 • بعد از ورود به سایت، از منوی سمت راست گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کرده و در صفحه باز شده، روی گزینه “ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه 99” کلیک نمایید.
 • برای آغاز فرآیند ثبت نام خود می بایست کارت اعتباری خریداری کنید. برای خرید این کارت لازم است از گزینه های موجود در سمت راست صفحه پیش روی خود، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
 • در این مرحله می بایست روی گزینه “سریال ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه 99” کلیک نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99 به مبلغ 150 هزار تومان و دریافت شماره کارت اعتباری، باید به صفحه ابتدایی ثبت نام بازگشته و پس از فعال نمودن تیک عبارت مربوط به مطالعه شرایط و ضوابط، روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
 • در این بخش وارد صفحه ثبت نام شده اید و باید ابتدا فرم تقاضانامه اینترنتی را تکمیل نمایید.
 • پس از انجام مرحله فوق لازم است که اسکن مدارک مورد نیاز را در بخش های مربوطه بارگذاری نمایید.
 • پس از اتمام فرآیند نام نویسی و در صورتی که ثبت نام شما با موفقیت انجام شود، سامانه کدی را تحت عنوان کد “کد پیگیری” صادر می کند که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

یکی از مراحل نام نویسی آزمون مشاوران حقوقی، ارسال مدارک ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه مطابق با مشخصات مندرج در آگهی مربوطه می باشد. مدارک لازم جهت ثبت نام که باید اسکن هر یک از آن ها در سامانه بارگذاری شوند، عبارت اند از:

 • عکس پرسنلی 4*3 با حداکثر اندازه عکس باید 842 * 595
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 • گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر رشته حقوق (گرایش های مختلف حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی)
 • مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت، گواهی معافیت دائم یا موقت) یا مدارک مربوط به افراد در حال خدمت
 • پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی خدمت در آزمون شرکت می کنند.

نکته: تمامی این مدارک باید با اندازه حدودا 312*213 پیکسل بارگذاری شوند.

توصیه می کنیم حتما اطلاعات ثبت نامی را به همراه عکس ارسالی خود، کنترل نمایید تا عکس دیگری به اشتباه به جای عکس شما ارسال نشود. اغلب افرادی دچار این مشکل می شوند که نام نویسی آن ها توسط شخص دیگر و یا در کافی نت ها انجام می شود. دقت داشته باشید که در صورت ارسال عکس اشتباه از سوی متقاضی، ثبت نام وی باطل شده و مطابق با قوانین و مقررات با او برخورد خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

شرایط لازم برای ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی98
شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 99

داوطلبان شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه می بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال در زمان صدور پروانه وکالت
 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی مورد تایید وزارت علوم یا دانشنامه لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح

تبصره 

 • دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط تنها در صورتی که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
 • مدرک معادل حوزوی در واقع مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح نمی باشند و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند، مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.

داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی، به مصاحبه حضوری و گزینش دعوت می شوند و برای شرکت کنندگانی که در تمامی مراحل آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند، پروانه کارآموزی صادر می گردد که پس از گذراندن 18 ماه کارآموزی و تکالیف آموزشی مربوطه، داوطلبان پروانه وکالت خود را دریافت خواهند کرد.

آزمون وکالت دیگری نیز هر ساله توسط کانون وکلای دادگستری برگزار می گردد که ثبت نام آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بنابراین علاقه مندان واجد شرایط آزمون وکالت می توانند در مدت زمان مقرر، فرآیند ثبت نام آزمون وکالت را به انجام رسانده و پیش از فرارسیدن زمان برگزاری آن، با مطالعه منابع آزمون وکالت، خود را برای رقابت با دیگر متقاضیان آماده نمایند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند از تاریخ 5 لغایت 12 مرداد ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

2- ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه از چه طریقی انجام می پذیرد؟

نام نویسی متقاضیان شرکت در آزمون مذکور به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

3- آیا شرکت در آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه دارای شرایط سنی می باشد؟

بله، هر یک از داوطلبان می بایست حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال در زمان صدور پروانه وکالت داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره