خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان اصفهان 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان اصفهان 1401 – 1402

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

دانش آموزانی که تمایل دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند، می بایست حتما دارای شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی باشند تا بتوانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم در سال تحصیلی 1401 – 1402 به صورت استانی انجام می گیرد و دانش آموزان متقاضی می بایست نام نویسی خود را با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، به انجام برسانند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم اردبیل به صورت اینترنتی و از طریق سایت 217.219.153.218 انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی اصفهان 1401 – 1402

در سال های گذشته، دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس نمونه دولتی تمایل داشتند، می بایست در آزمون ورودی این آزمون شرکت می کردند اما چند سالی است که این مرحله برای دانش آموزان ورودی به دوره متوسطه اول (پایه هفتم) حذف شده است و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده است. با این توصیف، دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم بایستی در آزمون مدارس نمونه دولتی نمره قبولی و حدنصاب را به دست آورند.

به همین سبب متقاضیان دارای شرایط می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در زمان مقرر اقدامات لازم را به انجام برسانند. مطابق با اعلام مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش، زمان ثبت نام نمونه دولتی در سال 1401از روز سه شنبه 30 فروردین ماه تا روز شنبه 10 اردیبهشت ماه بوده است که بازه زمانی مذکور از 25 تا 27 اردیبهشت ماه تمدید شد.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی اصفهان 1401 – 1402

تا سال 97 وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم برای دانش آموزان دارای استعداد تحصیلی برتر امکانی فراهم می آورد که آن ها نیز بتوانند ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 را انجام دهند ولی با توجه به استرس و رقابت سنگینی که بین دانش آموزان برای ورود به این مدارس وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش کشور شیوه پذیرش دانش آموز در این پایه را تغییر داد.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم  

متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم، از این پس نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. بنابراین با توجه به عدم برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در سال گذشته، انتظار می رود که این آزمون در سال جاری نیز برگزار نگردد.

طبق آخرین اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور منتشر شده است، مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه، به مدارس با شرط معدل و سوابق تحصیلی تبدیل شده و دانش آموزان می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم، در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام کنند. البته که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل آورده و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در پذیرش خواهند داشت.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 

در سال 1401، ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم به روش استانی انجام می گیرد. دانش آموزانی که ساکن اصفهان هستند جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه دهم می بایست در زمان مقرر به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به نشانی 217.219.153.218 مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.

مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی آن، به شرح زیر می باشد.

 1. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
 2. واریز هزینه ثبت نام (هزینه ثبت نام نمونه دولتی برای سال تحصیلی 1401 مبلغ 40 هزار تومان تعیین شده است.)
 3. بارگذاری عکس دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در قسمت های بعد شرح داده می شوند.)
 4. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
 5. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی اصفهان 1401 – 1402

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم به هفتم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 1401
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

متقاضیان این پایه به منظور آگاهی از تمامی نکات و شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی می بایست قبل از تکمیل فرم تقاضانامه خود، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 را دریافت کرده و به دقت مورد مطالعه قرار دهند. در این دفترچه شامل توضیحاتی در زمینه زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، شرایط ثبت نام، مدارک مورد نیاز، تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و…. می باشد.

این دفترچه از طریق سایت آموزش و پرورش استان محل سکونت دانش آموز قابل دریافت است، که البته جهت سهولت در دسترسی، لینک فعال آن در جدول زیر قرار داده شده است. همچنین برای آگاهی بیشتر می توانید، دستورالعمل منتشر شده در این رابطه را از جدول ذیل مطالعه نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان 1401 – 1402

(به جهت دریافت فابل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان 1401 – 1402

(به جهت دریافت فابل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

بنابراین داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی مربوط به استان خود، پس از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، که عکس پرسنلی داوطلب می باشد نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولت 1401 – 1402 اقدام کنند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های ذکر شده در دفترچه باشد. شما می توانید به جهت اطلاع یابی از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- نحوه ثبت نام علاقه مندان به شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم اصفهان 1401 - 1402 چگونه است؟

ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی مربوط به استان اصفهان به نشانی sanjesh.isfedu.ir انجام می گیرد.

2- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 در چه زمانی انجام می گیرد؟

بازه زمانی ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم از تاریخ 30 فروردین ماه لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده که از 25 تا 27 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

3- چگونه می توانیم از شرایط و هزینه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان 1401 - 1402 آگاه شویم؟

تمامی نکات و ضوابط نام نویسی نام نویسی این آزمون تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان اصفهان در سایت sanjesh.isfedu.ir قرار داده خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد